Průpravné hry
Zobrazení: 4693

Hodnocení uživatelů: 4 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

Týmovým průpravným hrám jsme se věnovali již několikrát, mezi ty které se již pomalu početně přibližují počtu 11:11 patří 8:8 na 1 a 2 dotyky s průnikovou přihrávkou, ve které jsme se zaměřovali na připravení takové herní pozice, aby se hráči mohli pokusit o přízemní průnikovou přihrávku na hrotového hráče nebo Hra 8:8 s častou střelbou na 4 branky a 2 brankáře, zaměřenou na časté zakončení na zmenšeném prostoru, ale v herních podmínkách, které se přibližují zápasovým situacím

Tréninková hra s názvem 7+1:7+1 se středovým čtvercem dává trenérům nástroj, jak naučit hráče využívat k rozehrávce postupného útoku středového záložníka, který je pod tlakem soupeřových hráčů ve středu pole a okamžitě musí změnit těžiště hry a vést akci přes křídelní prostory. V přehuštěném prostoru hráče vedeme k tomu, aby si našli prostor pro přihrávku a dokázali míč přesně odehrát prvním dotekem. Hra má podporovat založení a rozvoj postupného útoku, bez dlouhých nakopávaných míčů na hrotové útočníky.

Cvičení je určeno pro 14 hráčů do pole (7:7) a 2 brankáře. V různých variantách hry je možné zvýšit počet hráčů na 16+2 (8:8) nebo i 18+2 (9:9). Hra je určena pro věkové kategorie starších žáků a dorostenců

Tipy na herně-kondiční hry:

Cíl průpravné hry:

Cílem průpravné hry je naučit hráče využívat k rozehrávce postupného útoku středového (defenzivního/ofenzivního) záložníka, který se musí vyrovnat s tlakem soupeřových hráčů v přehuštěném prostoru a okamžitě musí změnit těžiště hry a vést akci přes křídelní prostory. Hráči ve středu pole mají možnost změnit rychlost a rytmus hry. Od krajních hráčů a hráčů v křídelních prostorech požadujeme aktivitu a odvahu řešit souboje jeden na jednoho, stejně tak i zahrání adresných míčů do pokutového území.