Aktuálně: FK Kolín hledá trenéry mládeže

Zveřejněno 4. říjen 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 1375
Fotbalový klub FK Kolín, účastník Fotbalové národní ligy (FNL) dospělých, držitel licence Sportovní středisko mládeže (SpSm) a Sportovní centrum mládeže (SCM) hledá kvalitní licencované trenéry mládeže.
 
Je požadována minimálně trenérská licence UEFA A, nejlépe PROFI (mládež, dospělí).
 
Fotbalový klub nabízí slušné platové hodnocení, případně možnost spojení funkcí (správce, jiná). Ve výsledku může jít o 1/2 úvazek, 3/4 úvazek nebo dokonce o trvalý pracovní poměr. Současně klub dává možnost ubytování přímo na hřišti. 
Číst dál...
 

Aktuálně: Jak rychle a snadno nakreslit cvičení?

Zveřejněno 3. říjen 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 843
Potřebovali jste si někdy rychle nakreslit cvičení, které vás napdalo, standardní situaci kterou právě v televizi zahrál budensligový tým nebo si zakreslit zajímavou herní situaci, která Vás zaujala v přímém televizním přenosu?
 
Dovolujeme si čtenářům portálu fotbalových trenérů www.trenink.com představit program DrillBook MINI, který je zcela zdarma a bez registrace volně k použití. Využít ho můžete například, pokud se rozhodnete reagovat na výzvu redakce s názvem: Přidej se k nám!
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Turecká střelba po kombinaci a tandemu

Zveřejněno 2. říjen 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 582
Čtvrteční cvičení na stránkách www.trenink.com s názvem Turecká střelba po kombinaci a tandemu volně navazuje na cvičení Turecká střelba po kombinaci na jeden dotek
 
Cvičení je vhodné pro žákovské a dorostenecké věkové kategorie. Zvládnou ho i vyspělé týmy přípravek a je zaměřeno na jednoduchou kombinaci a tandemový náběh před vlastním zakončením do pokutového území, odkud padá nejvíce branek
Číst dál...
 

Posilování: Střídavé pokládání nohou vpřed

Zveřejněno 1. říjen 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 304

Po kratší odmlce se vracíme k rozšiřování zásobníku posilovacích cviku, které odstraňují ochablost svalů a celkově působí na fyzickou kondici hráčů. Upozorňujeme, že stejné důležité jako posilováni je i protažení zkrácených svalů a jejich uvolnění.

Pátečním článkem zásobník posilovacích cviků na stránkách trenérského portálu trenink.com rozšiřujeme o cvik nazvaný Střídavé pokládání nohou vpřed, který také můžete znát pod anglickým pojmenováním Straight Leg Drops.

K dnešnímu cviku není třeba žádné cvičební pomůcky, hráč pracuje pouze s vlastním tělem. Cvik patří mezi základní cviky na posílení břišnch svalů a hýžďových svalů.

Číst dál...
 

Herní cvičení: Dva proti brankáři - finální zakončení (2.část)

Zveřejněno 30. září 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 413
Stesky trenérů na neschopnost hráčů proměnit v utkání i ty nejvyloženější šance často mají příčinu již ve výběru cvičení zaměřených na střelbu a zakončení. Každý trenér by si měl analyzovat, odkud padá v utkáních nejvíce branek? 
 
Druhý díl cvičení má název Dva proti brankáři - finální zakončení, cílem cvičení je jako v prvním případě  nácvik správného a dobře načasovaného náběhu do pokutového území a zakončení prvním dotykem po finální přihrávce ze strany, kterému předchází jednoduché naražení v křídelním prostoru.
Číst dál...
 

Plánované akce

LIS
1

8:00 am 01.11.2014 - 5:00 pm 02.11.2014

LIS
8

8:00 am 08.11.2014 - 5:00 pm 09.11.2014

LIS
15

8:00 am 15.11.2014 - 5:00 pm 16.11.2014

Přihlašovací formulář

Tréninkové pomůcky

Dne 14.05.2012, 08:44 napsal Jiří Formánek
recenze-taktifol-taktika-i-pro-zapasy-venku RECENZE  V přechozích měsících jsme na stránkách trenérského portálu fotbalových trenérů www.trenink.com přinesli recenze několika tréninkových pomůcek, které používali ale...

Kalendář článků

November 2014
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Knihy

Dne 04.05.2006, 15:45 napsal Jiří Formánek
recenze-trenink-pod-kontrolouV minulých měsících a týdnech se na stránkách trenérského portálu trenink.com objevily recenze, které velice úzce souvisely s fotbalem a s fotbalovým tréninkem. Dnes uděláme výjimku a...

Rozhovor: Rozvoj rychlostních schopností hráčů fotbalu

Hodnocení uživatelů:  / 0

V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé.

Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s rozvojem rychlostních schopností fotbalových hráčů.

Číst dál...

Aktuální téma: Velikost hřiště pro tréninkové hry a cvičení

Hodnocení uživatelů:  / 0

  AKTUÁLNÍ TÉMA   "Velikost herního prostoru, ve kterém probíhají tréninkové hry a cvičení, rozhoduje o tom, zda naplánované cvičení splní cíl pro který bylo zařazeno do tréninku a bude dodržena požadovaná intenzita," říká trenér Jiří Formánek.

Při stanovování velikosti herního prostoru je třeba mít vždy v patrnosti věkovou kategorii pro kterou je trénink připraven, počty hráčů kteří jsou zapojení do cvičení, intenzitu které chce trenér dosáhnout a hlavní cíl cvičení.

Číst dál...

Rozhovor: Přechod mezi dorosteneckou a mužskou kategorií

Hodnocení uživatelů:  / 0
 AKTUÁLNÍ TÉMA  V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé. 
 
Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.
 
Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s důležitými aspekty přechodu mezi dorosteneckou a mužskou věkovou kategorií. Zaměříme se na důležitost jednotlivých aspektů ve fotbalové přípravě mládežnických týmů, sportovní přípravu, společenské vlivy a psychologické aspekty.

Číst dál...