Průpravné cvičení: Jednoduchý přízemní centr (2.část)

Zveřejněno 11. září 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 476
"Správně načasovaný náběh, spolu se správným výběrem místa často trenéři považují za samozřejmost. Není tomu tak, nácvik výběrtu místa musí být součástí tréninkového procesu," říká autor dnešního cvičení,které navazuje na první díl.
 
Druhá část cvičení Jednoduchý přízemní centr je primárně zaměřena na výběr místa hráčů, kteří zakončují akci v pokutovém území. Druhá část navíc klade důraz na pohyb hrotového útočníka po úrovni ofsajdového postavení.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Zakončení po zpětné přihrávce (2.část)

Zveřejněno 10. září 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 516
V průběhu podzimní sezóny obvykle se v tréninkovém procesu trenéři dostanou do situace, kdy na tréninku mají malý počet hráčů. Proto přinášíme čtenářům www.trenink.com další z baterie cvičení, kde si trenéři vystačí s čtveřicí hráčů do pole a jedním brankářem.
 
Druhý díl seriálu Zakončení po zpětné přihrávce navazuje na první část a zaměřuje se především na sklepnutí míče od hrotového útočníka na hráče, který nabíhá z hloubky pole a na vlastní zakončení, podobně jako v cvičení Střelba od brankové čáry.    
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Střelba od brankové čáry (2.část)

Zveřejněno 9. září 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 493
Druhá část seriálu, který navazuje na první díl, s názvem Střelba od brankové čáry, je zaměřena na krátké a rychle vedení míče, na které navazuje jednoduchá kombinace. Zakončení akce následuje po oběhnutí jednoho ze svých spoluhráčů. Jednoduchá kombinace  předcházela i zakončení v cvičení Turecká střelba po kombinaci na jeden dotek
 
Minimální počet hráčů pro cvičení jsou čtyři hráči do pole a brankář. Cvičení je tedy určeno i pro malý počet hráčů. Je možné ho zařadit do skupinového tréninku.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Sklepnutí od útočníka (2.část)

Zveřejněno 8. září 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 507
Nácvik klíčové úlohy hrotového útočníka jsme se na stránkách trenérského portálu www.trenink.com věnovali v cvičeních 4:3 na 3 branky po kolmici nebo Využij křídla 4:2
 
Druhá část seriálu Sklepnutí od útočníka se zaměřuje na jednu z nejčastějších herních čínností hrotového útočníka a to sklepnutí přihávky přicházející ze strany na hráče nabíhajícího z hloubky pole.
Číst dál...
 

Prípravné cvičenie: Prihrávky Y+X (4.časť)

Zveřejněno 7. září 2015
Napsal Administrator Zobrazeno: 463
Slovenský trenér Peter Minárik, který je autorem seriálu názvem Prihrávky Y+X, již dříve publikoval například cvičení Rotačné cvičenie – prihrávka na tretieho.
 
Čtvrtý a poslední díl seriálu, který navazuje na první, druhou a třetí část, si klade za cíl nácvik opakujících přihrávek, pohybu hráčů bez a s míčem, výběru místa, to vše zakončené vedením míče na delší vzdálenost.
Číst dál...
 

Plánované akce

No events found

Přihlašovací formulář

Aktuální téma

Dne 07.10.2014, 08:44 napsal Jiří Formánek
aktualni-tema-masaze-a-masazni-emulze Jak trenéři, tak hráči vědí, že příprava na tréninkovou jednotku nebo na utkání nezačíná převlečením do dresu a rozcvičením, tedy vstupem hráčů na hřiště. Příprava probíhá v průběhu celého týdenního mikrocyklu.    Finální individuální příprava hráčů probíhá v průběhu celého dne, ve kterém utkání probíhá. Společná týmová příprava pak dvě hodiny, nejpozději hodinu před začátkem utkání.   Důležitou součástí pasivní individuální přípravy jsou masáže. Masáže nejčastěji...

Kalendář článků

Knihy

Dne 12.11.2005, 10:00 napsal
tipy-na-literaturu-technicko-takticka-piprava-2ast Dnes přinášíme druhou část "Tipů na literaturu" autora Martina Babači s názvem Technicko-takticka příprava. V minulém díle autor doporučil několik knih, které souvisely s tématikou...

 

Průpravné cvičení: Střelba středem dle PSV Eindhoven

Hodnocení uživatelů:  / 0

Úterní průpravné cvičení, které je publikované na stránkách trenérského portálu www.trenink.com, je inspirováno tréninkovým cvičením holandského klubu PSV Eindhoven, konkrétně věkové kategorie U15.

Cvičení je součástí seriálu, který trenér Jiří Formánek pojmenoval Střelba středem dle PSV Eindhoven. Cílem prvního dílu je naučit hráče připravit si prostor pro zakončení předchozí přízemní kombinací ve středu pole, tak jako v cvičení Střelecké cvičení do trychtýře [1] a [2].

Cvičení je vhodné pro věkové kategorie od U13 až U17. Cvičení lze modifikovat podle věkové kategorie.

Číst dál...

Průpravné cvičení: Narážečky a oběhnutí v trojúhelníku (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0

Na stránkách portálu fotbalových trenérů www.trenink.com publikujeme další článek z archivu trenéra Jiřího Formánka, tentokrát zaměřený především na nácvik přihrávek a jejich správného načasování pro mládežnické věkové kategorie.

Název cvičení Narážečky a oběhnutí v trojúhelníku plně vystihuje jeho obsah, který je zaměřený na nácvik naražení, přihrávek, výběr místa a oběhnutí hráče. Důležité je především správné načasování finální přihrávky u každého z vrcholů trojúhelníku a vlastní spolupráce mezi hráči.

Číst dál...

Průpravné cvičení: Španělská hvězdice s oběhnutím

Hodnocení uživatelů:  / 0
Dnešní průpravné cvičení Španělská hvězdice s oběhnutím svou organizací připomíná cvičení z minulého týdne Sprint za míčem po přihrávce, ale je jednodušší a primárně je určeno do průpravné části tréninku pro mládežnické kategorie.  
 
Portál fotbalových trenérů v minulosti přinesl svým čtenářům články, které měly v názvu slovo hvězdice: Vytrvalostní hvězdice bez míče, ale byly zaměřeny na rozvoj vytrvalosti nespecifickým způsobem. 

Číst dál...