Úspěšný rok 2015 přeje redakce www.trenink.com

Zveřejněno 31. prosinec 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 523
Nevím zda stále na silvestrovskou půlnoc čekáte nebo půlnoc už odbila a rok s číslovkou 2014 nenávratně zmizel v propadlišti času. Každopádně jsme všichni na začátku roku 2015, ve kterém budeme muset i nadále řešit celou řadu problémů a bohužel tím nemyslím jen ty sportovní. 
 
Portál www.trenink.com, stejně jako minulý rok, chystá pro své čtenáře v roce 2015 několik novinek. Určitě se máte na co těšit. Pokud se chcete podílet na rozvoji portálu fotbalových trenérů, tak se k nám přidejte
 
Doufám, že všichni naši čtenáři najdou v příštím roce na našich stránkách především inspiraci pro svoji další nelehkou trenérskou práci.   
Číst dál...
 

Aktuálně: Individuální trénink pro tři hráče v roce 2014

Zveřejněno 29. prosinec 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 776
 INDIVIDUÁLNÍ TRÉNINK  V průběhu roku 2014 vyšel jeden kompletní seriál a několik dalších cvičení pro individuální trénink trojice hráčů, které jsou mezi čtenáři portálu fotbalových trenérů www.trenink.com velmi oblíbené, protože mohou být součástí jak tréninkové jednotky, individuální přípravy malé skupiny hráčů nebo čistě pro individuální "domácí" trénink.
 
V drtivé většině se jedná o jednoduchá cvičení, která zvládnou i hráči přípravek.
Číst dál...
 

Klidné a pohodové Vánoce 2014 přeje www.trenink.com

Zveřejněno 23. prosinec 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 1024

Jak se v tento sváteční čas stalo pravidlem, tak i tentokrát bych velice rád tímto článkem, jménem celé redakce, skupiny autorů a přispivatelů, popřál všem čtenářům trenérského portálu fotbalových trenérů www.trenink.com krásné, veselé a především klidné prožití vánočních svátků v roce 2014.

Celá redakce přeje naším čtenářům minimálně na několik následujících dnů pohodovou a klidnou atmosféru, kterou určitě umocní dárky pod vánočním stromečkem a pohoda v rodinném kruhu. Vedle přání pracovních úspěchů a pohody v osobním životě přejeme samozřejmě i pocit dobře odvedené práce, úspěchu a zadostiučinění na poli sportovním.

Hezké Vánoce přeje všem čtenářům trenérského portálu www.trenink.com

Jiří Formánek společně s celou redakcí

Číst dál...
 

Seriál: Reaguj a vyraž

Zveřejněno 22. prosinec 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 393
Seriál Reaguj a vyraž navazuje na článek, který vyšel v předcházejících měsících, a zabýval se  problematikou Rozvoje rychlostních schopností hráčů fotbalu.  Cvičení seriálu navazují na problematiku rozvoje rychlostních scghopností fotbalistů a měly by být inspirací pro obměnu cvičení při rozvoji rychlosti, reakce a koordinace.
 
Cvičení je nutné zařadit na začátek hlavní části tréninku, kterému musí předcházet důkladné rozvičení.
Číst dál...
 

Seriál: Rozcvičení s míčem

Zveřejněno 16. prosinec 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 554
O rozcvičkách, rozcvičení a úvodní části tréninkové jednotky si čtenáři portálu fotbalových trenérů www.trenink.com mohli přečíst v článku na aktuální téma s názvem Rozcvička, správné zahřátí před tréninkem i zápasem, co by (ne)měla mít.
 
Cílem všech publikovaných cvičení v třídílném seriálu je připravit hráče intenzivní zatížení v tréninku. 
Číst dál...
 

Plánované akce

Přihlašovací formulář

Tréninkové pomůcky

Dne 13.01.2012, 08:44 napsal Administrator
recenze-balancestep-prevence-rehabilitace-i-rozvoj-rovnovahyNestabilní plošiny a balanční pomůcky všeho druhu byly využívány ve fotbalové akademii Ajaxu Amsterdam již v sedmdesátých letech minulého století. Ruka trhu sportovních a tréninkovách...

Knihy

Dne 12.11.2005, 10:00 napsal
tipy-na-literaturu-technicko-takticka-piprava-2ast Dnes přinášíme druhou část "Tipů na literaturu" autora Martina Babači s názvem Technicko-takticka příprava. V minulém díle autor doporučil několik knih, které souvisely s tématikou...

Rozhovor: Rozvoj rychlostních schopností hráčů fotbalu

Hodnocení uživatelů:  / 0

V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé.

Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s rozvojem rychlostních schopností fotbalových hráčů.

Číst dál...

Aktuální téma: Energetické nápoje a fotbal

Hodnocení uživatelů:  / 0
Energetické nápoje (energy drinks) se v poslední době staly oblíbeným povzbuzovačem výkonu, hráči fotbalu nezůstali ani v tomto případě stranou. Stále častěji se trenéři setkávají se konzumací energetických nápojů před, v průběhu, případně po skončení utkání nebo tréninku. 
 
Lze konzumaci těchto nápojů hráčům doporučit, mohou takto legálně podpořit svůj výkon? Nebo naopak jsou tyto energetické nápoje pro hráče fotbalu nevhodné nebo dokonce omezující? Jsou energetické nápoje vhodné pro děti?

Číst dál...

Aktuální téma: Masáže a masážní emulze

Hodnocení uživatelů:  / 0
Jak trenéři, tak hráči vědí, že příprava na tréninkovou jednotku nebo na utkání nezačíná převlečením do dresu a rozcvičením, tedy vstupem hráčů na hřiště. Příprava probíhá v průběhu celého týdenního mikrocyklu
 
Finální individuální příprava hráčů probíhá v průběhu celého dne, ve kterém utkání probíhá. Společná týmová příprava pak dvě hodiny, nejpozději hodinu před začátkem utkání.

Číst dál...