Herní cvičení: Útočná kombinace + bránění prostoru

Zveřejněno 30. březen 2006
Napsal Václav Mrázek Zobrazeno: 10024
Image Po delší době se na stránky portálu trenink.com vrací Václav Mrázek, trenér s vizáží jednoho z Dumasových mušketýrů z doby Ludvíka XIII. a úspěšný autor řady článků na tomto webu. Mezi nejúspěšnější patří Hra s rychlým přechodem do útoku , seriál článků se společným názvem Trojúhelník [1] [2] [3] a nebo 2:1 na malém prostoru [1] [2]

Dnes působí Václav Mrázek jako asistent trenéra mužstva U-18 FC Viktoria Plzeň a dnešní článek s názvem Útočná kombinace + bránění prostoru popisuje herní cvičení sloužící k osvojování kombinace pomocí všech druhů nahrávek, výběru místa, včasného obsazování prostoru/bránění, a na konec i k nácviku zakončení.

Herní cvičení je vhodné pro věkovou kategorii od starších žáků po dospělé. Vhodné k zařazení do hlavní části tréninkové jednotky.
Číst dál...
 

Úvod do problematiky rychlostních schopností (2.část)

Zveřejněno 29. březen 2006
Napsal Josef Vrážel Zobrazeno: 14621
Image Po komplexně zpracovaném šestidílném seriálu [1] [2] [3] [4] [5] [6] Josefa Vrážela, který byl věnován problemtice metodiky tréninku a rozvoji jednotlivých typů síly, přišel v minulém týdnu autor s první částí seriálu věnovanému problematice rychlostních schopností hráčů.

Rychlost rozhodování

Rychlost rozhodování je schopnost rozhodnout se v nejkratším čase pro jedno z potenciálně možných jednání.
Číst dál...
 

Herní cvičení: 3+1:2 s nahravači a třemi míči

Zveřejněno 29. březen 2006
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 9680
Image Dnešní článek na stránkách web magazínu českých a slovenských fotbalových trenérů trenink.com je od trenéra Jiřího Formánka a popisuje herní cvičení, které se svou organizací podobá průpravným hrám 3:3 v obdélníku s 3:3 nahrávači a 3+2:3+2 s nahrávači.

Herní cvičení je pojmenováno 3+1:2 s nahrávači a třemi míči, herní prostor tohoto cvičení je menší než u dvou dříve publikovaných her a zvláštností je použití hned tří míčů současně, což podporuje lepší schopnost orientovat se v prostoru a reagovat na více podnětů najednou.

Při zařazení tohoto cvičení do tréninkové jednotky a již mladší a starší žáci mohou toto cvičení zvládnout je třeba dávat pozor na správný poměr intervalu zatížení a odpočinku, stejně jako na samotnou délku intervalu zatížení.
Číst dál...
 

Recenze: Kompenzační cvičení

Zveřejněno 28. březen 2006
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 12777
Image Další knihou s názvem Kompenzační cvičení, kterou má redakce web magazínu fotbalových trenérů trenink.com k dispozici pro recenzi na těchto stránkách vydalo v létě minulého roku nakladatelství Grada Publishing v rámci ediční řady Fitness - Síla - Kondice.

Autorkou publikace je Marta Bursová, vysokoškolská pedagožka, která působí jako odborná asistentka katedry tělesné a sportovních výchovy Pedagogické fakulty Západočeské univerzity a její specializací je antropomotorika a zdravotní tělesná výchova.

Kniha, která má vedle svého názvu i podtitul uvolňovací, protahovací a posilovací je metodicky zpracována jako zásobník kompenzačních cvičení od nejjednodušších až k těm složitějším.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Kombinace, 2x překřížení, centr a zakončení

Zveřejněno 28. březen 2006
Napsal Vladan Pražák Zobrazeno: 12358
Image Trenér a autor Vladan Pražák na stránkách internetového magazínu fotbalových trenérů trenink.com publikoval již osm článků popisující nácvik útočné kombinace organizované proudovou metodou a dnes si pro čtenáře připravil další článek na toto téma

V tomto cvičení s názvem Kombinace, 2x překřížení, centr a zakončení proudovou formou zdokonalujeme kombinační schopnosti hráčů, jejich vzájemnou součinnost při rychlém vedení míče, akceleraci při náhlé změně směru spolu s přesnou finální přihrávkou na zakončujícího hráče.

Cvičení je určeno především pro žákovské a dorostenecké kategorie. U mužstev dorostu a starších žáků nutíme hráče k maximální rychlosti provedení, u mladších žáčků je vhodné upravit prostor na menší (polovina hrací plochy, na šířku ) a klademe důraz spíše na přesnost provedení a správný pohyb hráčů. Zařazujeme do hlavní části TJ.
Číst dál...
 

Plánované akce

No events found

Přihlašovací formulář

Aktuální téma

Dne 05.01.2015, 08:44 napsal Jiří Formánek
aktualni-tema-zimni-pripravne-obdobi-2015 Fotbalisty a fotbalistky všech věkových kategorií i výkonnostních úrovní čeká v následujících týdnech pečlivě připravené a do detailu naplánované zimní přípravné období.   Zimní přípravné období jsme na těchto stránkách podrobně rozebírali v článcích Jak naplánovat zimní přípravu a nebo také Zimní příprava trochu jinak. V průběhu loňského ledna jsme naše čtenáře upozornili na některá zajímavá cvičení.   V případě, že máte naplánováno zimnísou soustředění, tak...

Kalendář článků

August 2015
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Knihy

Dne 01.09.2006, 15:45 napsal Jiří Formánek
recenze-fotbal-kondini-trenink Na stránkách trenérského portálu trenink.com přináąíme daląí recenzi na knihu s tématikou fotbalového tréninku, publikaci vydalo tento rok Grada Publising a pod knihou je podepsán...

Regenerace: Jak správně regenerovat?

Hodnocení uživatelů:  / 0

souna_150 REGENERACE  Současná podoba fotbalu v sobě spojuje velké zatížení - v tréninkovém procesu a především v soutěžních utkáních - s celou řadou dalších vlivů. Jak velikost zatížení, tak vedlejší faktory mohou být pro hráče velmi stresující a v důsledku negativně ovlivňovat jejich výkon.

Celá řada problémů, které se u hráčů projevují, jsou způsobeny nedostatečnou regenerací.

Číst dál...

Pitný režim: Doplňování tekutin v tropickém počasí

Hodnocení uživatelů:  / 0
 AKTUÁLNÍ TÉMA  V současném tropickém počasí je třeba, aby trenéři, případně člen realizačního týmu, který je zodpovědný za pitný režim, zajistili u hráčů dostatečnou hydrataci organismu. Není rozdílu, zda hráči jsou zapojeni do náročného, třeba i více fázového, tréninkového procesu nebo absolvovuje přípravná utkání.
 
Zapomínat se však nesmí ani na doplnění tekutin a živin v průběhu tréninku a přípravných utkáních. Mnoho trenérů také často zapomíná na dopady nesprávného pitného režimu na regeneraci, která je především v letním přípravném období velmi důležitá. 

Číst dál...

Seriál: Španělská hvězdice s oběhnutím

Hodnocení uživatelů:  / 0
  AKTÚALIZOVÁNO   "Schopnost hráčů přihrát na krátkou i dlouhou vzdálenost je základní dovedost, bez které se žádný hráč neobejde. V tréninku je žádoucí kombinovat přihrávání na různé vzdáenosti, navíc kombinované s pohybem bez míče," říká autor seriálu, který je inspirován hrou španělských hráčů.
 
Cílem všech dílů seriálu Španělská hvězdice s oběhnutím je kombinovat dovednost hráčů v krátkých a dlouhých přihrávkách, které jsou doplněny o méně či více koordinačně náročný běh bez míče. 

Číst dál...