Průpravné cvičení: Nácvik klamných pohybů a kliček

Zveřejněno 3. leden 2006
Napsal Administrator Zobrazeno: 22332
Image Dnešní průpravné cvičení z archivu od trenéra a autora Vladana Pražáka má název Nácvik klamných pohybů a kliček, je zaměřeno na nácvik obcházení soupeře za pomoci klamných pohybů a kliček při čelném postavení soupeře. Plynulost cvičení dodá větší efektivnost v nácviku.

Zařazujeme do hlavní části tréninkové jednotky zaměřené na tuto specifickou herní činnost jednotlivce. Před zahájením cvičení jsou nutná vhodná protahovací a koordinační cvičení v oblastech kloubních partií.

Hráči by měli mít zvládnuty některé běžné způsoby klamných pohybů. Pokud tomu tak není, začneme s nejjednoduššími variantami. Cvičení je vhodné pro všechny věkové kategorie.
Číst dál...
 

Zimní přípravné období Viktoria Plzeň (2.1. - 18.2. 2006)

Zveřejněno 2. leden 2006
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 25774
Nováček z Plzně, který se do nejvyšší soutěže dostal až jako třetí postupující celek z druhé ligy a pod vedením zkušeného trenéra Zdeňka Michálka dosáhl na desátou příčku prvoligové tabulky a zisk rovných dvaceti bodů může svádět k mírnému optimismu, že tentokrát by se Plzeň mohla vyhnout sestupovým trablům.

Vedení v čele s prezidentem klubu JUDr. Ladislavem Valáškem, mimo jiné také místopředsedou UČFT, zajistilo do přípravy čtyři nové tváře (Tomáš Borek, Josef Parlásek, Ondřej Šiml a František Dříždal), kteří se 2. ledna připojí k týmu aby s ním absolvovali sedm týdnů dlouhou zimní přípravu na druhou polovinu soutěže.

V článku přinášime podrobný program zimního přípravného období v současné době desátého celku Gambrinus ligy.
Číst dál...
 

Průpravná hra: 9 proti 9 na tři branky

Zveřejněno 2. leden 2006
Zobrazeno: 12392
Image Dnešní článek, první který vychází v roce 2006 a trenink.com tak tímto vstupuje do třítího kalendářního roku své existence, je od trenéra Kamila Turoňe.

Po několika e-mailových dotazech jsem se rozhodl podělit se s čtenáři www.trenink.com o dotaz, jak bych řešil na tréninku situaci, kdy hráči chtějí hrát nejen klasickou hru na dvě brány, ale zpestřit trénink jinou závěrečnou hrou.

Jelikož se tento dotaz objevil několikrát, tak se můžete těšit na několik cvičení na toto téma, popřípadě napsat komentář, podělit se o své zkušenosti, varianty nebo kritiku a tím poradit svým kolegům trénerům.
Číst dál...
 

ZPO - Sparta, Teplice, Plzeň

Zveřejněno 2. leden 2006
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 2829
Image Prozatím vyšly na trenink.com články s programem zimního přípravného období prvoligových celků AC Sparta Praha, FK Teplice , Viktoria Plzně a SK Slavia Praha. Pro srovnání jsme zatím přinesli programy ZPO dvou týmů I. a II. Bundesligy z Mnichova: Bayern a TSV 1860.
 

Šťastný Nový rok 2006

Zveřejněno 31. prosinec 2005
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 5534
Image Nevím zda stále na půlnoc čekáte nebo půlnoc už odbila a rok s číslovkou 2005 nenávratně zmizel v propadlišti času. Každopádně jsme všichni na začátku roku 2006, ve kterém se opět můžeme těšit na mnoho zajímavých sportovních událostí, vrcholem dozajista bude mistrovství světa v Německu.

Ať už jsou vaše očekávaní jakákoliv, přeji jménem celé redakce Štastný Nový rok a doufáme, že nám v přístím roce zůstanete věrni.
 

Plánované akce

LIS
1

8:00 am 01.11.2014 - 5:00 pm 02.11.2014

LIS
8

8:00 am 08.11.2014 - 5:00 pm 09.11.2014

LIS
15

8:00 am 15.11.2014 - 5:00 pm 16.11.2014

Přihlašovací formulář

Tréninkové pomůcky

Dne 04.07.2012, 08:44 napsal Jiří Formánek
aquahit-posilovaci-vak-s-vodouTréninková posilovací pomůcka Aquahit není žádnou horkou novinkou na poli silového tréninku. Princip na kterém funguje Aquahit byl patentován téměř před deseti lety v roce...

Knihy

Dne 18.04.2007, 15:45 napsal Jiří Formánek
recenze-trener-fotbalu-licence-qcq Trenérský portál www.trenink.com dnes přináší recenzi na knihu s názvem Trenér fotbalu - licence "C", která vznikla jako studijní materiál a současně reakce na nový trenérský...

Rozhovor: Rozvoj rychlostních schopností hráčů fotbalu

Hodnocení uživatelů:  / 0

V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé.

Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s rozvojem rychlostních schopností fotbalových hráčů.

Číst dál...

Aktuální téma: Velikost hřiště pro tréninkové hry a cvičení

Hodnocení uživatelů:  / 0

  AKTUÁLNÍ TÉMA   "Velikost herního prostoru, ve kterém probíhají tréninkové hry a cvičení, rozhoduje o tom, zda naplánované cvičení splní cíl pro který bylo zařazeno do tréninku a bude dodržena požadovaná intenzita," říká trenér Jiří Formánek.

Při stanovování velikosti herního prostoru je třeba mít vždy v patrnosti věkovou kategorii pro kterou je trénink připraven, počty hráčů kteří jsou zapojení do cvičení, intenzitu které chce trenér dosáhnout a hlavní cíl cvičení.

Číst dál...

Rozhovor: Přechod mezi dorosteneckou a mužskou kategorií

Hodnocení uživatelů:  / 0
 AKTUÁLNÍ TÉMA  V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé. 
 
Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.
 
Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s důležitými aspekty přechodu mezi dorosteneckou a mužskou věkovou kategorií. Zaměříme se na důležitost jednotlivých aspektů ve fotbalové přípravě mládežnických týmů, sportovní přípravu, společenské vlivy a psychologické aspekty.

Číst dál...