Zimní přípravné období TSV 1860 München (3.1. - 16.1. 2006)

Zveřejněno 4. leden 2006
Zobrazeno: 24404
Dnes přinášíme přinášíme část programu zimního přípravného období týmu z Mnichova TSV 1860, který po sestupu z Bundesligy hraje momentálně druhou nejvyšší soutěž.

V jeho kádru hraje i Roman Týce, bývalý reprezentant ČR, který je v současné době v rekonvalescenci po operaci křížových vazů a věří, že se dá do formy před startem soutěže, aby mohl bojovat o návrat do reprezentace ČR a tím i o účast na MS v Německu, spoluhráčem mu je také Roman Kolomazník bývalý hráč Zbrojovky/Boby Brno

Pod vedením trenérského dua Bernhard Trares a Reiner Maurer, absolvují hráči TSV 1860 Mnichov zimní přípravu s cílem postoupit do I.bundesligy. Po podzimní sezoně se drží na patém místě tabulky se ztrátou 4 bodů na první Alem Aachem.
Číst dál...
 

Průpravná hra: Hra 4:2+2:4 s průnikovou zónou

Zveřejněno 4. leden 2006
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 10794
Image Středeční článek popisuje původní průpravnou hru s názvem 4:2+2:4 s průnikovou zónou je zaměřena na schopnost hráčů udržet míč pod svou kontrolou v situaci kdy se nachází po tlakem soupeřových napadajících hráčů a vhodnou kombinaci a výběrem místa připravit příležitost pro průnikovou přihrávku.

Autorem článku je Jiří Formánek, který tuto průpravnou hru využívá jak v přípravném, tak v hlavním období a vedle nácviku vytváření příležitostí a následného řešení průnikových situací má tato průpravná hra i kondiční aspekt, kterým lze díky organizaci hry hráče cíleně zatěžovat.

Průpravnou hru je vhodné zařadit do hlavní části tréninkové jednotky a hra je určena pro dospělé hráče a hráče dorosteneckého věku u kterých je nutné dbát na správné dávkování zatížení.
Číst dál...
 

Zimní přípravné období SK Slavia Praha (4.1. - 31.1. 2006)

Zveřejněno 3. leden 2006
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 26189
Pražská Slavia po několika letech skončila po podzimní části soutěže na lepší příčce prvoligové tabulky než její rival z Letné a jako jediní se svěřenci Karla Jarolíma zapojí do jarních bojů v pohárové Evropě.

Příprava v únoru bude probíhat pouze v Praze a druhou část sezóny odstartuje utkání poháru UEFA ve středu 15. února. Stále v jednání je ještě utkání s bundesligovým Wolfsburgem.

V článku přinášime podrobný program zimního přípravného období na leden roku 2006, v současné době třetího celku Gambrinus ligy.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Nácvik klamných pohybů a kliček

Zveřejněno 3. leden 2006
Napsal Administrator Zobrazeno: 22341
Image Dnešní průpravné cvičení z archivu od trenéra a autora Vladana Pražáka má název Nácvik klamných pohybů a kliček, je zaměřeno na nácvik obcházení soupeře za pomoci klamných pohybů a kliček při čelném postavení soupeře. Plynulost cvičení dodá větší efektivnost v nácviku.

Zařazujeme do hlavní části tréninkové jednotky zaměřené na tuto specifickou herní činnost jednotlivce. Před zahájením cvičení jsou nutná vhodná protahovací a koordinační cvičení v oblastech kloubních partií.

Hráči by měli mít zvládnuty některé běžné způsoby klamných pohybů. Pokud tomu tak není, začneme s nejjednoduššími variantami. Cvičení je vhodné pro všechny věkové kategorie.
Číst dál...
 

Zimní přípravné období Viktoria Plzeň (2.1. - 18.2. 2006)

Zveřejněno 2. leden 2006
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 25781
Nováček z Plzně, který se do nejvyšší soutěže dostal až jako třetí postupující celek z druhé ligy a pod vedením zkušeného trenéra Zdeňka Michálka dosáhl na desátou příčku prvoligové tabulky a zisk rovných dvaceti bodů může svádět k mírnému optimismu, že tentokrát by se Plzeň mohla vyhnout sestupovým trablům.

Vedení v čele s prezidentem klubu JUDr. Ladislavem Valáškem, mimo jiné také místopředsedou UČFT, zajistilo do přípravy čtyři nové tváře (Tomáš Borek, Josef Parlásek, Ondřej Šiml a František Dříždal), kteří se 2. ledna připojí k týmu aby s ním absolvovali sedm týdnů dlouhou zimní přípravu na druhou polovinu soutěže.

V článku přinášime podrobný program zimního přípravného období v současné době desátého celku Gambrinus ligy.
Číst dál...
 

Plánované akce

LIS
1

8:00 am 01.11.2014 - 5:00 pm 02.11.2014

LIS
8

8:00 am 08.11.2014 - 5:00 pm 09.11.2014

LIS
15

8:00 am 15.11.2014 - 5:00 pm 16.11.2014

Přihlašovací formulář

Tréninkové pomůcky

Dne 14.05.2012, 08:44 napsal Jiří Formánek
recenze-taktifol-taktika-i-pro-zapasy-venku RECENZE  V přechozích měsících jsme na stránkách trenérského portálu fotbalových trenérů www.trenink.com přinesli recenze několika tréninkových pomůcek, které používali ale...

Knihy

Dne 01.12.2006, 14:45 napsal Jiří Formánek
recenze-fotbalova-kolika-4-6-let Stále více klubů a nejen těch velkých pochopilo, že o své svěřence, hlavně v tom nejmenším věku, je třeba bojovat. Téměř všude již fotbal není jediným sportem, tak jak tomu mnohdy...

Rozhovor: Rozvoj rychlostních schopností hráčů fotbalu

Hodnocení uživatelů:  / 0

V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé.

Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s rozvojem rychlostních schopností fotbalových hráčů.

Číst dál...

Aktuální téma: Velikost hřiště pro tréninkové hry a cvičení

Hodnocení uživatelů:  / 0

  AKTUÁLNÍ TÉMA   "Velikost herního prostoru, ve kterém probíhají tréninkové hry a cvičení, rozhoduje o tom, zda naplánované cvičení splní cíl pro který bylo zařazeno do tréninku a bude dodržena požadovaná intenzita," říká trenér Jiří Formánek.

Při stanovování velikosti herního prostoru je třeba mít vždy v patrnosti věkovou kategorii pro kterou je trénink připraven, počty hráčů kteří jsou zapojení do cvičení, intenzitu které chce trenér dosáhnout a hlavní cíl cvičení.

Číst dál...

Rozhovor: Přechod mezi dorosteneckou a mužskou kategorií

Hodnocení uživatelů:  / 0
 AKTUÁLNÍ TÉMA  V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé. 
 
Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.
 
Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s důležitými aspekty přechodu mezi dorosteneckou a mužskou věkovou kategorií. Zaměříme se na důležitost jednotlivých aspektů ve fotbalové přípravě mládežnických týmů, sportovní přípravu, společenské vlivy a psychologické aspekty.

Číst dál...