Průpravné cvičení: Klamné pohyby, uvolňování se a fintování

Zveřejněno 11. leden 2006
Napsal Vladan Pražák Zobrazeno: 18775
Image Dnešní cvičení není návodem, ale formou nácviku při plynulém a nepřetržitém zapojení všech hráčů bez zbytečných prodlev.Pro rozvoj těchto činností je třeba začít již u mužstev přípravek a nadále je zdokonavat i v žákovských kategoriích. Je na samotných trenérech jaký způsob klamných pohybů zvolí, ale je zapotřebí, zvláště u nejmenších fotbalistů, maximální trpělivost při nácviku a jeho samotného řešení.

Cvičení je vhodné zařazovat alespoň jednou v týdnu do tréninkové jednotky, samozřejmě i jinou formou. Nečekejte ovšem, že tyto technické dovednosti vaši hráči ihned začnou používat v utkáních! Zpravidla je to dlouhá cesta a výsledek se většinou dostaví mezi 12 - 14 rokem.

Cvičení je vhodné použít i v tělocvičeně a zpestřit tak hráčům zimní přípravu a navazuje na článek Vladane Pražáka ze začátku tohoto roku s názvem Nácvik klamných pohybů a kliček .
Číst dál...
 

Petr Skála: Jejich lásky s nimi neprobírám ...

Zveřejněno 10. leden 2006
Zobrazeno: 10993
Po rozhovoru s Karlem Poborským, který na stránkách web magazínu fotbalových trenérů trenink.com vyšel minulý měsíc, připravil Kamil Turoň další rozhovor, tentokrát s Ing. Petrem Skálou, bývalým prvoligovým brankářem Českých Budějovic, který je v současné době vedoucí mládežnického Sportovního centra Dynamo České Budějovice.

Rozhovor probíhal ve velice přátelské atmosféře a proto Kamil Turoň otázky pokládal jen sporadicky, aby se čtenáři dozvěděli co nejvíce a rozhovor tak měl volný průběh.

Velice potěšeni jsme byli vstřícností a taky prostředím rozhovoru, který se odehrával ve velmi krásném areálu Mládežnického centra Dynama České Budějovice a travnaté plochy areálu byly jako na dlani a bylo možno pozorovat českobudějovické talenty přímo z oken kanceláře Petra Skály.
Číst dál...
 

And-again.com: Double Defending Drill

Zveřejněno 10. leden 2006
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 14882
Image Úterní herní cvičení s anglickým názvem Double Defending Drill, které lze volně do češtiny přeložit jako "Dvojitá defenzivní činnost" hráčům demonstruje nutnost zdvojovat, podporovat bránící hráče proti útočícímu hráči s míčem v situacích 1:2.

Pro útočící hráče je toto cvičení nácvikem obtížné situace jeden na dva a vede hráče k rozhodnutí, zda je účelné tuto situaci řešit nebo volit pomocnou přihrávku.

Cvičení je inspirováno článkem publikovaným na stránkách trenérského anglického portálu And-again, zaměřeno je především na hráče a týmy žákovské kategorie.
Číst dál...
 

Zimní přípravné období SIAD Most (2.1. - 18.2. 2006)

Zveřejněno 9. leden 2006
Zobrazeno: 26143
Už 2. ledna zahájili přípravu na jarní část sezóny fotbalisté nováčka z Mostu, který přes slibný začátek uzavíra po podzimu ligovou tabulku. Místo to stálo trenéra trenéra Přemysla Bičovského, který tým do nejvyšší soutěže přivedl a který poskytl trenink.com zajímavý rozhovor.

Nahradil ho zkušený kouč Zdeněk Ščasný, který zimní přípravu rozdělil do tří části - kondičního soustředění v Blšanech, turnaje Tipsport cup a herního soustředění na Kypru.

Posilou je Aleš Pikl ze Zlína, který pod Ščasným trénoval už na Žižkově a téměř jisté je, že příbramský Alexandre Nöel Mendy z Francie skončí právě v Mostě, kterému dal přednost před Mladou Boleslaví.
Číst dál...
 

Zimní přípravné období Borussia Dortmund (5.1. - 31.1. 2006)

Zveřejněno 8. leden 2006
Zobrazeno: 27673
Zímní přípravné období odstartovala Borussia Dortmund pod vedením trenéra Berta van Marwijka 5. ledna. Před prvním kolem druhé části Bundesligy čekala na hráče zimní příprava, která bude trvat necelé čtyři týdny a tým ji z poloviny stráví na soustředění v Turecku.

Do přípravy Borussie Dortmund se zapojí i Tomáš Rosický, který nedostal momentálně souhlas k přestupu od vedení Borussie Dortmund. Tréner Bert van Marwijk počítá i s Janem Kollerem, ale ten prodělává rehabilitaci po plastice křížových vazů a tak bude tréner spoléhat hlavně na Poláka Ebi Smolareka a Sebastiana Kehla, který prodloužil smlouvu až do června 2008.
Číst dál...
 

Plánované akce

LIS
22

8:00 am 22.11.2014 - 5:00 pm 23.11.2014

LIS
24

24.11.2014 - 28.11.2014

LIS
29

8:00 am 29.11.2014 - 5:00 pm 30.11.2014

PRO
2

02.12.2014 1:45 pm - 7:00 pm

PRO
6

8:00 am 06.12.2014 - 5:00 pm 07.12.2014

Přihlašovací formulář

Tréninkové pomůcky

Dne 13.01.2012, 08:44 napsal Administrator
recenze-balancestep-prevence-rehabilitace-i-rozvoj-rovnovahyNestabilní plošiny a balanční pomůcky všeho druhu byly využívány ve fotbalové akademii Ajaxu Amsterdam již v sedmdesátých letech minulého století. Ruka trhu sportovních a tréninkovách...

Knihy

Dne 15.11.2014, 10:07 napsal Jiří Formánek
kniha-fotbal-ucebnice-pro-trenery-deti-4-13-let V edici Českého olympijského výboru (ČOV) právě vyšla nová kniha s názvem Fotbal - učebnice pro trenéry dětí (4-13 let), určena je trenérům a rodičům dětí, které se chystají dělat...

Rozhovor: Rozvoj rychlostních schopností hráčů fotbalu

Hodnocení uživatelů:  / 0

V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé.

Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s rozvojem rychlostních schopností fotbalových hráčů.

Číst dál...

Aktuální téma: Energetické nápoje a fotbal

Hodnocení uživatelů:  / 0
Energetické nápoje (energy drinks) se v poslední době staly oblíbeným povzbuzovačem výkonu, hráči fotbalu nezůstali ani v tomto případě stranou. Stále častěji se trenéři setkávají se konzumací energetických nápojů před, v průběhu, případně po skončení utkání nebo tréninku. 
 
Lze konzumaci těchto nápojů hráčům doporučit, mohou takto legálně podpořit svůj výkon? Nebo naopak jsou tyto energetické nápoje pro hráče fotbalu nevhodné nebo dokonce omezující? Jsou energetické nápoje vhodné pro děti?

Číst dál...

Aktuální téma: Masáže a masážní emulze

Hodnocení uživatelů:  / 0
Jak trenéři, tak hráči vědí, že příprava na tréninkovou jednotku nebo na utkání nezačíná převlečením do dresu a rozcvičením, tedy vstupem hráčů na hřiště. Příprava probíhá v průběhu celého týdenního mikrocyklu
 
Finální individuální příprava hráčů probíhá v průběhu celého dne, ve kterém utkání probíhá. Společná týmová příprava pak dvě hodiny, nejpozději hodinu před začátkem utkání.

Číst dál...