Průpravné cvičení: Střelba na 2 branky (1.část)

Zveřejněno 9. leden 2007
Napsal Vladan Pražák Zobrazeno: 8555
Image V tomto průpravném cvičení od trenéra Vladana Pražáka, které publikujeme v den jeho svátku na stránkách trenérského portálu trenink.com a které je určeno jak pro mládežnická mužstva - počínaje přípravkou, tak i pro mužstva dorostu i dospělých, se zaměřujeme především na intenzivní střelbu.

V cvičení s názvem Střelba na 2 branky které je jednou z prvních variant seriálu se také pozornost obrací na techniku a práci s míčem, přesnost přihrávek a v neposlední řadě také jako jednu s forem brankářského tréninku, se zapojením všech hráčů mužstva.

Vzhledem k vysoké intenzitě provádění je potřeba dát brankářům dostatečný interval odpočinku (IO), případně necháme rotovat více brankářů. Obvykle zařazujeme do hlavní části tréninkové jednotky.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Rychlé přihrávky v trojúhelníku na 3 branky

Zveřejněno 8. leden 2007
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 8395
Image První odpolední cvičení nového týdne na stránkách trenérského portálu trenink.com nabídne čtenářům možnost jak oživit mnohdy stereotypní kondiční část zimního přípravného období. V článku trenéra a editora Jiřího Formánka se trenéři seznámí s jedním z řady herních cvičení, kde je možné klást důraz na kondiční aspekt cvičení.

Cvičení nazvané Rychlé přihrávky v trojúhelníku na 3 branky v sobě kombinuje pro hráče zajímavou a zábavnou práci s míčem společně s intervalovým zatížením jednoho bránícího hráče. Trojice hráčů v trojúhelníků se rychlou kombinací pokouší vstřelit branku, bránící hráč má za úkol tomu zabránit.

Cvičení lze organizovat po skupinách pro celé mužstvo, zařazujeme ho do hlavní části tréninkové jednotky, zvládnou ho již hráči starší přípravky, respektive hráči věkové kategorie mladších žáků.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Střelba po narážečce 3 hráčů

Zveřejněno 8. leden 2007
Napsal Jakub Havránek Zobrazeno: 5402
Image Nový týden ve kterém již, podle ankety na našich stránkách, zahájí zimní přípravné období většina z dosud netrénujících týmů, se druhým článkem na stránkách web magazínu českých a slovenských fotbalových trenérů trenink.com představuje mladý trenér Jakub Havránek, který vede mladší dorostence v klubu 1. FC Plzeň .

Dnešní cvičení svým obsahem připomíná jeho první článek Diagonální přihrávka a souboj 2:1 v pokutovém území, dnešní cvičení má název Střelba po narážečce 3 hráčů a je zaměřeno na nácvik kombinace středem hrací plochy.

Cvičení je určeno pro mládežnické týmy od věkové kategorie mladších žáků, obvykle ho zařazujeme do hlavní části tréninkové jednotky.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Nekonečná ulička 2

Zveřejněno 5. leden 2007
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 9929
Image Pátečním odpoledním článekem editora trenéra a editora Jiřího Formánka navazujeme na stránkách trenérského portálu trenink.com na již dříve publikované cvičení trenéra Josefa Vrážela s názvem Nekonečná ulička, které bylo zaměřené na nácvik dynamické techniky hráčů.

Dnešní varianta má ve svém pořadové číslo dva - Nekonečná ulička 2 a zaměřeno je především na techniku hráčů - vedení a ovládání, přihrávání, správný výběr místa a především správné načasování a spolupráci většího počtu hráčů na řetězci na sebe navazujících činnosti.

Stejně jako podobné cvičení Moniky Polákové s názvem Listové cvičení je určeno pro věkovékategorie od žáků až po muže, zařazuje především do průpravné části tréninkové jednotky.
Číst dál...
 

Herní cvičení: Diagonální přihrávka a souboj 2:1 v pokutovém území

Zveřejněno 5. leden 2007
Napsal Jakub Havránek Zobrazeno: 7785
Image Dnes na stránkách web magazínu českých a slovenských fotbalových trenérů představujeme prvního nového přispivatele portálu trenink.com pro rok 2007, držitele trenérské licence B a trenéra mužstva mladšího dorostu Jakuba Havránka, který působí v klubu 1. FC Plzeň .

Název jeho prvního publikovaného cvičení je Diagonální přihrávka a souboj 2:1 v pokutovém území ve kterém je cílem nácvik vedení postupného útoku, s finálním přenesením hry do křídelního prostoru pomocí diagonální přihrávky a soubojové chování dvojice nabíhajících útočníků v prostoru pokutového území a početní výhody 2:1.

Cvičení je určeno pro mládežnické týmy od věkové kategorie mladších žáků, obvykle ho zařazujeme do hlavní části tréninkové jednotky.
Číst dál...
 

Reklama

RB Lipsko

RB Lipsko: Na jeden dotek na třetího v trojúhelníku

Hodnocení uživatelů:  / 0
 KOMBINACE  +  VIDEO  Černý kůň letošního ročníků Bundesligy RB Lipsko je přes svou značnou neoblíbenost mezi fanoušky prozatím jediným klubem, který drží krok s bavorským velkoklubem z Mnichova v boji o mistrovský titul. U Bayernu Mnichov jsme se inspirovali v cvičeních Načasování přihrávky a náběhu nebo Střelba z boku s Xabi Alonso, kde jde o nácvik střelby z boku pokutového území, po předchozím bežeckém zatížení.
 
Cvičení Na jeden dotek na třetího v trojúhelníku, které je inspirováno tréninkovým procesem RB Lipsko, v sobě kombinuje nácvik kombinace na jeden dotek, střídání krátkých a dlouhých přihrávek s okamžitým pohybem za přihrávkou a opakovaným zapojením do kombinace na jiné pozici.   

Číst dál...

RSC Anderlecht

RSC Anderlecht: Předávání přihrávek v kole

Hodnocení uživatelů:  / 0
 KOMBINACE  +  VIDEO  Cvičení s názvem Předávání přihrávek v kole je inspirováno tréninkovým cvičením belgického týmu RSC Anderlecht, které v rámci týmového tréninku probíhá ve dvou nebo třech skupinách v závislosti na počtu hráčů na tréninku. Počet hráčů v cvičení je od osmi do deseti hráčů.
 
Přední evropské týmy a jejich tréninkový proces nám byly inspirací již v minulém roce, letos jsme se zaměřili především na bundesligové týmy 1.FSV Mainz 05, Hertha BSC a samozřejmě FC Bayern Mnichov.

Číst dál...

Individuální trénink

Reklama

Kombinace: Přebíhaná za přízemní přihrávkou

Hodnocení uživatelů:  / 0
 PŘIHRÁVKY  +  VIDEO  V posledních týdnech jsme se kombinaci a přihrávkách věnovali především v cvičeních, které byly inspirovány tréninkem bundesligových týmů. Ať už to byla Kombinace s malým časem na míči z Hertha BSC nebo Kombinace trojice s přenesením od 1. FSV Mainz 05.
 
Cvičení Přebíhaná za přízemní přihrávkou, podobně jako Přihrávkový kolotoč, je především o změně rytmu přihrávek a rotaci hráčů.   

Číst dál...

Kondice: Herně-kondiční kruhový trénink s míčem (5.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 KRUHOVÝ TRÉNINK  Prozatím poslední, pátá část seriálu pojmenovaného Herně-kondiční kruhový trénink s míčem je určena pro tři hráči, kteří jsou všichni během intervalu zatížení aktivně zapojení do cvičení. Podobně jako v případě čtvrté části, kde byl také využitý trojúhelník.
 
Článek obsahuje pět video variant cvičení, tak aby se cvičení mohlo modifikovat a "neokoukalo se". Cílem je rozvoj herní obratnosti a koordinace při vedení míče. 

Číst dál...

Kondice: Kondiční naražení ve středním pásmu

Hodnocení uživatelů:  / 0
 KONDICE  Na stránkách www.trenink.com jsme publikovali celou řadu cvičení vhodných pro rozvoj kondice v cvičeních, ve kterých hráči pracují s míčem. Mimo vaši pozornost by neměl zůstat seriál Skotské běhy s míčem nebo cvičení Kondiční písmeno W ve kterém je akcentována obratnost a časté změny směru.
 
Cvičení pro trojici hráčů s názvem Kondiční naražení ve středním pásmu herní formou rozvíjí rychlostní a krátkodobou vytrvalost. Po hráčích požadujeme dobré technické provedení naražení míče a intenzivní běh do další pozice. Narážející hráč musí načasovat přihrávky. 

Číst dál...

Kondice: Opakované zakončení pod tlakem

Hodnocení uživatelů:  / 0
 STŘELBA  Rozvoj kondice spojený se zakončením byl cílem cvičení Opakovaný vytrvalostní tandem se zakončením  nebo Kondiční tandem na polovině, kde byl kladen důraz i na maximální možnou intenzitou běhu při návratu do výchozí pozice.
 
Cvičení Opakované zakončení pod tlakem u hráčů také rozvíjí kondiční složku, ale především se zaměřuje na přesnost a tím pádem efektivitu při zakončení po předchozím zatížení v podobě běhu a několika změn směru běhu.

Číst dál...

Kombinace: Holandský kolotoč přihrávek pro mládež

Hodnocení uživatelů:  / 0
 PŘIHRÁVKY  Vedle vedení a ovládání míče jsou drilová cvičení na nácvik přihrávek a naražení nejčastěji zařazovanými cvičeními pro mládežnické týmy přípravek a žáků. Na www.trenink.com jsou oblíbená cvičení seriálu Opakované narážečky v obdélníku nebo dvojice cvičení ze seriálu Přihrávka na třetího při přebíhání, ve kterém se všichni hráči se postupně vystřídají na všech pozicích.
 
Cvičení Holandský kolotoč přihrávek pro mládež obsahuje čtyři video varianty cvičení, které používají holandské mládežnické týmy ve svých mládežnických akademiích. Cvičení je určeno pro pět hráčů

Číst dál...

Výběr místa: Vedení míče a přihrávky v italském čtverci (3.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 ROZCVIČENÍ  "Výběr místa je jednou ze základních herních činností každého fotbalisty a to přestože probíhá bez míče," říká autor cvičení, který na www.trenink.com publikoval cvičení Výběr místa a naražení v trojúhelníku (2.část) nebo Nácvik narážečky ve trojici (2.část)
 
Inspirací pro třetí díl seriálu Vedení míče a přihrávky v italském čtverci je cvičení, které do tréninkového procesu zařazují mužstva z Apeninského poloostrovu. Stejně jako v případě druhé části je do cvičení zapojeno pět hráčů. 

Číst dál...