Průpravná hra: 9 proti 9 na tři branky

Zveřejněno 2. leden 2006
Zobrazeno: 12390
Image Dnešní článek, první který vychází v roce 2006 a trenink.com tak tímto vstupuje do třítího kalendářního roku své existence, je od trenéra Kamila Turoňe.

Po několika e-mailových dotazech jsem se rozhodl podělit se s čtenáři www.trenink.com o dotaz, jak bych řešil na tréninku situaci, kdy hráči chtějí hrát nejen klasickou hru na dvě brány, ale zpestřit trénink jinou závěrečnou hrou.

Jelikož se tento dotaz objevil několikrát, tak se můžete těšit na několik cvičení na toto téma, popřípadě napsat komentář, podělit se o své zkušenosti, varianty nebo kritiku a tím poradit svým kolegům trénerům.
Číst dál...
 

ZPO - Sparta, Teplice, Plzeň

Zveřejněno 2. leden 2006
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 2822
Image Prozatím vyšly na trenink.com články s programem zimního přípravného období prvoligových celků AC Sparta Praha, FK Teplice , Viktoria Plzně a SK Slavia Praha. Pro srovnání jsme zatím přinesli programy ZPO dvou týmů I. a II. Bundesligy z Mnichova: Bayern a TSV 1860.
 

Šťastný Nový rok 2006

Zveřejněno 31. prosinec 2005
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 5523
Image Nevím zda stále na půlnoc čekáte nebo půlnoc už odbila a rok s číslovkou 2005 nenávratně zmizel v propadlišti času. Každopádně jsme všichni na začátku roku 2006, ve kterém se opět můžeme těšit na mnoho zajímavých sportovních událostí, vrcholem dozajista bude mistrovství světa v Německu.

Ať už jsou vaše očekávaní jakákoliv, přeji jménem celé redakce Štastný Nový rok a doufáme, že nám v přístím roce zůstanete věrni.
 

Libor a Radek Musilovi: Jednoduchá cvičení (3) + (4)

Zveřejněno 30. prosinec 2005
Zobrazeno: 9143
Image V polovině září vyšel jako jeden z mnoha pátečních článků soubor dvou jednoduchých cvičení od Libora Musila a měl neočekávaný čtenářský úspěch.

Autory dnešního článku je trenérská dvojice - otec a syn, Libor a Radek Musilovi, kteří společně vedou mužstvo staršího dorostu. Radek Musil nedávno publikoval na trenink.com svůj první článek s názvem Zašlapávaná u met.

Dnešní dvojice cvičení se zaměřuje na nácvik střelby, v prvním případě po kolmé kombinaci, v případě druhém po kombinaci v křídelním prostoru.
Číst dál...
 

Kruhový trénink: Stanoviště (4)

Zveřejněno 29. prosinec 2005
Napsal Monika Poláková Zobrazeno: 17241
Image Trenérka Monika Poláková se jako autorka na těchto stránkách před svátky nakrátko odmlčela, ale dnes pokračuje čtvrtým cvičením, které navazuje na dva [1] [2] články, které vyšly s tématikou kruhového tréninku.

Cvičení jsou vhodné pro všechny věkové kategorie, kruhový trénink většinou bývá hlavní náplní tréninkové jednotky z čehož je zřejmé zařazení v rámci tréninkové jednotky. Dnešní cvičení je zaměřeno na kordinaci s obratností, startovní rychlost, dvonásobné soubojové chování a techniku práce s míčem.

U kruhového tréninku je třeba dbát a správně stanovit interval zatížení a interval odpočinku, což jsou zásadní faktory ovlivňující úspěšnost tréninku.
Číst dál...
 

Plánované akce

LIS
1

8:00 am 01.11.2014 - 5:00 pm 02.11.2014

LIS
8

8:00 am 08.11.2014 - 5:00 pm 09.11.2014

LIS
15

8:00 am 15.11.2014 - 5:00 pm 16.11.2014

Přihlašovací formulář

Tréninkové pomůcky

Dne 13.01.2014, 08:44 napsal Jiří Formánek
treninkova-pomucka-koordinacni-podlozka-s-peti-otvory Tréninková posilovací pomůcka Koordinační podložka s pěti otvory má v anglickém originálu název Dot and Spot Movement Mat. Jedná se o realativně novou tréninkovou pomůcku, která je...

Knihy

Dne 06.03.2006, 14:45 napsal Jiří Formánek
recenze-fotbalova-cvieni-a-hry Autorem útlé knížečky s názvem Fotbalové cvičení a hry, kterou vydalo na podzim roku 2005 nakladatelství Grada Publising, je PaedDr. Jaromír Votík, v současné době asistent trenéra...

Rozhovor: Rozvoj rychlostních schopností hráčů fotbalu

Hodnocení uživatelů:  / 0

V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé.

Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s rozvojem rychlostních schopností fotbalových hráčů.

Číst dál...

Aktuální téma: Velikost hřiště pro tréninkové hry a cvičení

Hodnocení uživatelů:  / 0

  AKTUÁLNÍ TÉMA   "Velikost herního prostoru, ve kterém probíhají tréninkové hry a cvičení, rozhoduje o tom, zda naplánované cvičení splní cíl pro který bylo zařazeno do tréninku a bude dodržena požadovaná intenzita," říká trenér Jiří Formánek.

Při stanovování velikosti herního prostoru je třeba mít vždy v patrnosti věkovou kategorii pro kterou je trénink připraven, počty hráčů kteří jsou zapojení do cvičení, intenzitu které chce trenér dosáhnout a hlavní cíl cvičení.

Číst dál...

Rozhovor: Přechod mezi dorosteneckou a mužskou kategorií

Hodnocení uživatelů:  / 0
 AKTUÁLNÍ TÉMA  V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé. 
 
Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.
 
Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s důležitými aspekty přechodu mezi dorosteneckou a mužskou věkovou kategorií. Zaměříme se na důležitost jednotlivých aspektů ve fotbalové přípravě mládežnických týmů, sportovní přípravu, společenské vlivy a psychologické aspekty.

Číst dál...