Autoři - new

Nadřazená kategorie: Aktualitky Kategorie: Aktualitky
Zveřejněno 25. říjen 2005
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 2517
Image Web magazín českých a slovenských fotbalových trenérů trenink.com hledá nové spolupracovníky redakce - přispivatele a autory, kteří mají chuť, zájem a nemají strach zkusit něco nového. Bližší informace v článku Jak se stát autorem?
 

Průpravné cvičení: Vedení míče a přihrávka (1.část)

Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Zveřejněno 25. říjen 2005
Napsal Vladan Pražák Zobrazeno: 11873
Image Dnes na stránkách web magazínu fotbalových trenérů trenink.com začíná krátky seriál trenér Vladan Pražák. Dva články od tohoto autora, které vychází dnes a ve čtvrtek, se zaměřují na základní herní činnosti jednotlivce - vedení míče, zpracování a přihrávku.

Všechny tyto cvičení je vhodné zařadit do průpravné části tréninkové jednotky, u přípravek se pak mohou stát hlavní náplní celé tréninkové jednotky.

Cvičení by mělo navést trenéry k tomu, že se dá do jednoho průpravného cvičení zapojit a zdokonalovat více činností a že se děti nebudou na trénincích nudit, což je důležité především u začínajících fotbalistů.
Číst dál...
 

Herní cvičení: 4:3+1 na 3 branky v trojúhelníku

Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Zveřejněno 24. říjen 2005
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 12628
Image Pondělí zahajuje nový týden a článek trenéra Jiřího Formánka popisující herní cvičení s názvem 4:3+1 na 3 branky v trojúhelníku je jen drobným předělem mezi články Vladana Pražáka, který je v době nejpilnějším autorem na stránkách web magazínu fotbalových trenérů trenink.com a jehož články se těší mimořádné oblibě mezi čtenáři.

Herní cvičení 4:3+1 na 3 branky v trojúhelníku se zaměřuje především na zlepšení orientace hráčů v prostoru hrací plochy, jejich schopnost reagovat přenesením hry z prostoru zahuštěného bránícím mužstvem a zakončit akci střelbou.

Cvičení je možno aplikovat již u vyspělejších žákovských družstev, cíleno je však především na týmy dorostu a dospělých. V rámci tréninkové jednotky se osvědčilo zařazení do hlavní části tréninkové jednotky.
Číst dál...
 

Rychlost: Rychlostní trénink - soutěže družstev

Nadřazená kategorie: Kondiční trénink Kategorie: Rychlostní trénink
Zveřejněno 23. říjen 2005
Napsal Jiří Pekař Zobrazeno: 13448
Image Průpravné cvičení Rychlostní trénink - soutěže družstev je vhodné pro všechny věkové kategorie. Trenér sám musí vypozorovat, kdy jeho svěřenci ještě konají cvičení s maximálním nasazením, kdy nastupuje únava a podle toho délku cvičení přizpůsobit.

Autorem článku popisující toto cvičení je Jiří Pekař, cvičení je možno rozdělit do několika na sebe navazujících sekvencí, které jsou proloženy dalšími úseky tréninku (herními, vytrvalostními či koordinačně-pohybovými). V každém případě je nutné, aby hráči byli motivováni pozitivně a cviky vykonávali se soutěživostí sobě vlastní.

U mladších kategorií může mít cvičení i psychologický podtext, kdy se hráči snaží ve své skupině "zabrat" i za hráče, kterému cvik nevyšel zcela dokonale a družstvo tak v porovnání s dalšími ztratilo.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Stromeček

Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Zveřejněno 22. říjen 2005
Napsal Vladan Pražák Zobrazeno: 18057
Image Především díky Vladanovi Pražákovi přinášíme původní cvičení na stránkách portálu trenink.com i o víkendu, tato sobota bude patřit článku od trenéra z Vratomova, který si pro trenéry připravil cvičení především na nácvik přihrávek.

Dnešní cvičení má jednoslovný název Stromeček, který vystihuje půdorysnou podobu tohto cvičení, které je organizováno proudovou metodou na jedné polovině hřiště a výhodou je, že se do něj prakticky pořád zapojují všichni hráči mužstva a nedochází tak k žádným zbytečným prostojům, což je častým nešvarem řady nejen mládežnických tréninků.

Cvičení je určeno hlavně pro nejmladší věkové kategorie, ale mohou do svého tréninkového procesu zařadit také trenéři vyšších věkových kategorií. Je vhodné zařadit do hlavní části tréninkové jednotky.
Číst dál...
 

Tréninkové pomůcky

Dne 13.01.2012, 08:44 napsal Administrator
recenze-balancestep-prevence-rehabilitace-i-rozvoj-rovnovahyNestabilní plošiny a balanční pomůcky všeho druhu byly využívány ve fotbalové akademii Ajaxu Amsterdam již v sedmdesátých letech minulého století. Ruka trhu sportovních a tréninkovách...

Knihy

Dne 13.07.2006, 15:45 napsal Jiří Formánek
recenze-fotbal-96-treninkovych-program Po delší době přinášíme na stránkách trenérského portálu trenink.com recenzi na knihu určenou specifické skupině fotbalových trenérů, kterou v červnu tohoto roku vydalo...

Přihlašovací formulář

Rozhovor: Rozvoj rychlostních schopností hráčů fotbalu

Hodnocení uživatelů:  / 0

V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé.

Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s rozvojem rychlostních schopností fotbalových hráčů.

Číst dál...

Aktuální téma: Zimní přípravné období

Hodnocení uživatelů:  / 0
 AKTUÁLNÍ TÉMA  Rok co rok se to opakuje a ani letos tomu nebude jinak. Je co se rozloučíme se starým rokem, tak fotbalisty všech věkových kategorií i výkonnostních úrovní čeká připravené a pečlivě naplánované zimní přípravné období.
 
Na stránkách trenérského portálu vyšly v minulosti k zimní přípravě dva zajímavé rozhovory. První s názvem Jak naplánovat zimní přípravu? se zaměřil především na to co má být obsahem zimní přípravy a upozornění na to, že zimní příprava nezačíná až v lednu.
 
Druhý rozhovor Zimní příprava trochu jinak byl o nových trendech v plánování zimní přípravy fotbalistů a zda je možné tyto trendy aplikovat i u týmů nižších úrovní?

Číst dál...

Rozhovor: Přechod mezi dorosteneckou a mužskou kategorií

Hodnocení uživatelů:  / 0
 AKTUÁLNÍ TÉMA  V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé. 
 
Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.
 
Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s důležitými aspekty přechodu mezi dorosteneckou a mužskou věkovou kategorií. Zaměříme se na důležitost jednotlivých aspektů ve fotbalové přípravě mládežnických týmů, sportovní přípravu, společenské vlivy a psychologické aspekty.

Číst dál...