Průpravné cvičení: Přebíhačka s dvojitou narážečkou II (5.část)

Zveřejněno 11. prosinec 2006
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 9479
Image Pondělní odpoledne bude na stránkách web magazínu českých a slovenských fotbalových trenérů trenink.com patřit dalšímu pokračování úspěšného seriálu od trenéra a editora těchto stránek Jiřího Formánka, která nejsou složitá na organizaci i provedení a organizaci. Opět jako dvě předchozí varianty druhé série [3] [4] je možné toto cvičení využít i v rámci předzápasového rozcvičení.

Je možné ho praktikovat i s malým počtem hráčů, minimálním počtem je však osm. Jmenuje se Přebíhačka s dvojitou narážečkou a jedná se již o pátou variantu tohoto cvičení. Je zaměřeno na trénink a nácvik základních herních činností jako je přihrávání, naražení prvním dotykem, rychlé otočení spojené s výběrem místa a správného výběru místa, v této varinatě je důležité i vedení míče a změna směru.

Vedle průpravné části je toto cvičení vhodné i pro předzápasové rozcvičení, především pak u mládežnických týmů. Osvědčila se i častá změna směru cvičení, stejně jako způsob provedení kopu.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Rotační obdélník (2.část)

Zveřejněno 11. prosinec 2006
Napsal Vladan Pražák Zobrazeno: 9158
Image Nový pracovní týden, ve kterém již většina týmů má dovolenou, na stránkách trenérského fotbalového portálu pro české a slovenské fotbalové trenéry trenink.com zahájíme článkem od trenéra a autora Vladana Pražáka, který naváže na první variantu.

Samotný název průpravného cvičení Rotační obdélník napovídá, že hráči v této druhé variantě nacvičují řetězce kombinační spolupráce s následnou rychlou rotací na jednotlivých postech se změnou herních úkolů. Rozvíjíme zde také orientační schopnosti hráčů, jejich vzájemnou součinnost při řešení herních situací a taktéž rozvoj jejich kondičních schopností, při maximální intenzitě provedení.

Cvičení je určeno pro žákovské a dorostenecké kategorie a zařazujeme jej do hlavní části tréninkové jednotky, popřípadě i do části průpravné, jako formu rozcvičení a rozehřátí organismu.
Číst dál...
 

Trenérský software DrillBook: Vyšla nová verze 1.41

Zveřejněno 10. prosinec 2006
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 13103
Image V předcházejících dvou článcích byl čtenářům trenérského portálu trenink.com představen program DrillBook, v současné době jediné české softwarové řešení pro fotbalové trenéry, které trenérům umožňuje za kreslovat cvičení, archivovat je a importovat do tréninkových plánů a obsahuje modul pro zápis cvičení pouze v textové podobě, trenérský deník a karty hráčů. Tento týden ve čtvrtek autoři vydali novou verzi 1.41.

Autoři při přípravě této verze jsme zohlednili připomínky především z fotbalového prostředí, mimo jiné i čtenářů a uživatelů portálu trenink.com a do nové verze zapracovali nový prohlížeč cvičení, nově uspořádali symboly hráčů v modulu Grafická cvičení a samozřejmě provedli další změny.

Stále také platí akce, která pro čtenáře portálu www.trenink.com zajistí zajímavou slevu. V současné době probíhá Vánoční akce s názvem Ježíšek nosí i DrillBook. Po zadání slevového kupónu si můžete program DrillBook objednat na dobírku v zelené krabičce, na zeleném CD. Náklady na dobírku, balné i dopravné se neúčtují.
Číst dál...
 

Poslední šance: Vánoční sleva 11% na www.sportfotbal.cz

Zveřejněno 9. prosinec 2006
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 10044
Image Naše redakce připravila společně s týmem e-shopu fotbalových potřeb www.sportfotbal.cz předvánoční slevovou akci pro čtenáře trenérského portálu www.trenink.com.

Naši čtenáři mají poslední šanci. Pokud do této neděle provedete registraci na stránkách www.sportfotbal.cz a při výběru zboží zadáte do kolonky slevové heslo "tren01", pak můžete zboží nakoupit se slevou 11%.

Zboží si můžete nechat zaslat na dobírku nebo vyzvednout osobně u nás na prodejně v Praze 7, ulice Heřmanova 51. Otevírací doba je Po-St 10:00-17:00, Čt 10:00-18:00, Pá 10:00-15:00. Sleva se nevztahuje na zlevněné věci a platí již pouze do této neděle neděle 10.12.2006!.
 

Základní úkoly v jednotlivých organizačních formách (15.část)

Zveřejněno 8. prosinec 2006
Napsal Milan Holub Zobrazeno: 9572
Image V pátek odpoledne pokračujeme na stránkách trenérského magazínu trenink.com patnáctým dílem seriálu, který si pro Vás čtenáře připravil autor Milan Holub, který například nedávno zaujal naše čtenáře obsáhlou a čtivou reportáží z nizozemského klubu AZ Alkmaar s názvem Tréninky žákovských mužstev (14-15 let)v klubu AZ 67 Alkmaar.

Základní úkoly v jednotlivých organizačních formách je názvem patnácté části seriálu, popisuje úkoly jednotlivých hráčů a funkce které musí plnit, od všech hráčů by mělo vyžadováno dokonalé zvládnutí, což někdy může být problém a to i na té nejvyšší úrovni.

Hráči, kteří dokáží po celý zápas plnit své základní taktické úkoly nemohou být nikdy špatně hodnoceni. Takové hráče pokládám za skvělé týmové hráče navzdory tomu, že často zůstávají ve stínu ostatních. Nízké hodnocení mohou dostávat od novinářů, kteří o zápase píší, ale nikdy ne od trenéra.
Číst dál...
 

Reklama

Hertha BSC

Hertha BSC: Kombinace s malým časem na míči

Hodnocení uživatelů:  / 0
 PŘIHRÁVKY  V průběhu podzimní sezóny jsme se opakovaně inspirovali u evropských velkoklubů. V případě FC Bayern Mnichov v cvičení Přihrávky a narážečky v rozcvičení, u FC Schalke 04 s cvičením Předzápasová kombinace a střelba.
 
Cvičení Kombinace s malým časem na míči, které je vhodné pro rozcvičení v tréninku, je inspirováno tréninkovým procesem bundesligového týmu Hertha BSC, kde působí český reprezentant Vladimír Darida.

Číst dál...

Seriály

Dne 15.12.2015, 08:44 napsal Jiří Formánek
serial-nacasovani-a-pohyb-na-jeden-dotek  SERIÁL    3D ANIMACE  Pětice cvičení seriálu s názvem Načasování a pohyb na jeden dotek je zaměřeno na rozvoj přihrávek na jeden dotek, naražení míče a jeho správné načasování, navíc s výběrem místa po odehrání míče, podobně jako cvičení Španělská hvězdice s oběhnutím (2.část).   Jednotlivá cvičení seriálu je vhodné zařadit do úvodu tréninku jako herní rozcvičení, zvládnou ho...

Individuální trénink

Reklama

FC Bayern Mnichov: Střelba z boku s Xabi Alonso

Hodnocení uživatelů:  / 0
 FC BAYERN MNICHOV  V minulých týdnech jsme se inspirovali v tréninkové procesu FC Bayernu Mnichov v cvičení Přihrávky a narážečky v rozcvičení FC Bayern Mnichov pod vedením Carla Ancelottiho nebo v třetím díle seriálu Zakončení po chytré kombinaci, které zařazoval Pep Guardiola.
 
V cvičení Střelba z boku s Xabi Alonso a jeho variantách jde o nácvik střelby z boku pokutového území, po předchozím běžeckem zatížení, zakončneí předchází jednoduché naražení v prostoru před pokutovým územím.

Číst dál...

Útok: Přihrávka do prostoru pro útočníka

Hodnocení uživatelů:  / 0
 VÝBÉR MÍSTA  V cvičení Kombinuj a prosaď se proti obrannému bloku bylo cílem zlepšit týmovou spolupráci a schopnost prosazovat se proti zformované a kompaktní obraně soupeře, dnešní cvičení má jendodušší organizaci a zaměřuje se na mladší a starší žáky.
 
Cvičení Přihrávka do prostoru pro útočníka je určeno pro skupinový trénink, určený ofenzivním hráčům, který se zaměřuje na zahrání finální přihrávky, kterému předchází uvolnění  a náběh do volného prostoru od hrotového útočníka.  

Číst dál...

1. FSV Mainz 05: Kombinace trojice s přenesením

Hodnocení uživatelů:  / 0
 ROZCVIČENÍ  V předchozích týdnech jsme se pro cvičení inspirovali v tréninkových jednotkách bundesligových týmů Hertha BSC a FC Bayern Mnichov. Tentokrát jsme se inspirovali v tréninku 1. FSV Mainz 05.
 
Kombinace trojice s přenesením je cvičením, které je vhodné využít v úvodní části tréninku, podobně jako přehled cvičení z loňského podzimu. Po  kombinaci na malém prostoru následuje přenesení hry. 

Číst dál...

Průpravné cvičení: Přihrávky do středu trojúhelníku

Hodnocení uživatelů:  / 0
 ROZCVIČENÍ  V posledních týdnech jsme se opakovaně zaměřili na cvičení vhodná pro rozvičení před tréninkem, za připomenutí určitě stojí Vedení míče a přihrávky v italském čtverci nebo Přihrávky a narážečky v rozcvičení FC Bayern Mnichov, což je komplexním cvičení pro úvod tréninkové jednotky.
 
Článek s názvem Přihrávky do středu trojúhelníku přináší vedle základního provedení i čtyři další navazující video varianty, navíc s možností dalších modofikací. Cvičení zvládnou hráči přípravek a mladších žáků, stejně tak vhodné jsou pro dorostence a dospělé.   

Číst dál...

Průpravné cvičení: Střelba na malém prostoru

Hodnocení uživatelů:  / 0
 ZAKONČENÍ  Cvičení s názvem Střelba na malém prostoru je určeno pro ofenzivní hráče a především pro útočníky, po kterých požadujeme pohotové zakončení z prostoru pokutového území, často po předchozí jednoduché kombinaci nebo naražení. Opakované naražení před střelbou jsme popisovali v cvičení Střelba s trojitým naražením.
 
Cvičení, které ve video ukázce nabízí další tři možné varianty provedení, je určeno pro žákovské a dorostenecké týmy, je možné ho zařadit do skupinového tréninku pro menší počet hráčů a není třeba mít k dispozici velký herní prostor. 

Číst dál...

Kondice: Opakovaný vytrvalostní tandem se zakončením

Hodnocení uživatelů:  / 0
 KONDICE  Prvním článkem letošního roku bylo herně-kondiční cvičení s názvem Kondiční tandem na polovině, který navazoval na přehled kondičních cvičení z podzimní části sezóny.
 
Cvičení Opakovaný vytrvalostní tandem se zakončením v sobě vyváženě kombinuje rozvoj herní a kondiční složky. Rozvoj kondice probíhá pomocí dlouhých tandemových náběhů, herní složku rozvíjíme pomocí přihrávek, vedení míče, centrovaných míčů a zakončení akce.

Číst dál...