Herní cvičení: 3x 1:1 na malé branky

Zveřejněno 31. leden 2006
Zobrazeno: 9792
Image Dnešní herní cvičení publikované na stránkách web portálu fotbalových trenérů trenink.com je z archivu Kamila Turoně, který článkem s názvem 3x 1:1 na malé branky volně navazuje na článek Jiřího Formánka Jeden na jednoho s nahrávači, který je zaměřen na soubojové chování v situacích jeden na jednoho.

Cvičení je určeno pro žákovskou kategorii a starší hráče, je vhodné ho zařadit do hlavní části tréninkové jednotky a každý trenér musí mít neustále v patrnosti interval zatížení a následně interval odpočinku, protože toto cvičení je kondičně velice náročné.
Číst dál...
 

Varianty cvičení: Vedení, přihrávka, výměna místa ...

Zveřejněno 30. leden 2006
Napsal Josef Vrážel Zobrazeno: 8405
Image V minulých dvou týdnech publikoval na stránkách web magazínu fotbalových trenérů trenink.com trenér Vladan Pražák třídílný [1] [2] [3] seriál článků, který se především zaměřil na zdokonalování přihrávání, zpracování a vedení míče. Baterie článků byla je vhodným archivem cvičení pro celkové rozehřátí organismu, které mají tu přednost, že hráči jsou neustále v pohybu a v kontaktu s míčem.

Čtenář a od dnešního dne autor tohoto portálu Josef Vrážel, kterého mnozí znáte ze zasvěcených komentářů na těchto stránkách pod nickem omi nabízí všem čtenářům dvě možné varianty třetího článku seriálu.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Herní součinnost před křídelním výpadem

Zveřejněno 30. leden 2006
Napsal Vladan Pražák Zobrazeno: 6079

Image Nový pracovní týden na trenérském portálu trenink.com zahajujeme článkem trenéra Vladana Pražáka, který volně navazuje na jeho článek ze čtvrtka minulého týdne s názvem Rychlá kombinační spolupráce a střelba ve kterém se zaměřil na zdokonalování kombinační spolupráce prvním dotykem s rychlou změnou směru letu míče a následné přesné zakončení.

V dnešním článku Herní součinnost před křídelním výpadem se zakončením se zaměřil na kombinaci "Přihrej a běž" a především pak na rychlý výpad po křídle, důraz klade na správný výběr místa a načasování náběhu od zakončujících hráčů.

Cvičení je určené pro všechny hráče mužstva, zařazujeme jej do hlavní části tréninkové jednotky.

Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Rozcvičení v kruhu

Zveřejněno 27. leden 2006
Napsal Monika Poláková Zobrazeno: 7452
Image Se svým dalším článkem na stránkách trenérského portálu trenink.com přichází v pátek asistentka mladšího dorostu FK Litvínov Monika Poláková, která se již dříve v rozhovoru na těchto stránkách představila čtenářům, který vzbudil nebývalou čtenářskou diskusi.

V poslední době se autorka zaměřila na články popisující jednotlivá stanoviště kruhového tréninku - [1] [2] [3] .

Dnešní průpravné cvičení je vhodné zařadit do průpravné části tréninkové jednotky nebo jako rozcvičení před utkáním pro všechny mládežnické kategorie.
Číst dál...
 

Kruhový trénink: V-Sklapovačka nohou (Single Leg V-Ups)

Zveřejněno 26. leden 2006
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 13648
Image Čtvrteční odpoledne na stránkách trenérského fotbalového portálu trenink.com patří dalšímu článku, který se věnuje jednotlivému cvičení, které lze zařadit do nespecifického kruhového tréninku s míčem -medicimbalem.

Dnešní stanoviště kruhového tréninku má anglický název Single Leg V-Ups, český popis je vhodnější Sklapovačka s medicimbalem pouze jednou nohou.
Číst dál...
 

Plánované akce

Přihlašovací formulář

Tréninkové pomůcky

Dne 19.07.2008, 12:00 napsal Jiří Formánek
recenze-penosna-branka-igoal-junior Dnešním dnem rozšiřujeme, na stránkách trenérského portálu trenink.com, nabídku recenzí, kterými Vás chceme upozornit na zajímavé publikace nebo pomůcky, která vám mohou usnadnit...

Knihy

Dne 01.09.2007, 12:00 napsal Jiří Formánek
recenze-prevence-uraz-pro-sportovce-taping Cílem trenérů i sportovních manažerů je dosahovat se svými svěřenci maximálních možných sportovních výsledků, bohužel mnohdy však za každou cenu, bez ohledu na zdraví hráčů. Často...

Rozhovor: Rozvoj rychlostních schopností hráčů fotbalu

Hodnocení uživatelů:  / 0

V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé.

Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s rozvojem rychlostních schopností fotbalových hráčů.

Číst dál...

Aktuální téma: Energetické nápoje a fotbal

Hodnocení uživatelů:  / 0
Energetické nápoje (energy drinks) se v poslední době staly oblíbeným povzbuzovačem výkonu, hráči fotbalu nezůstali ani v tomto případě stranou. Stále častěji se trenéři setkávají se konzumací energetických nápojů před, v průběhu, případně po skončení utkání nebo tréninku. 
 
Lze konzumaci těchto nápojů hráčům doporučit, mohou takto legálně podpořit svůj výkon? Nebo naopak jsou tyto energetické nápoje pro hráče fotbalu nevhodné nebo dokonce omezující? Jsou energetické nápoje vhodné pro děti?

Číst dál...

Aktuální téma: Masáže a masážní emulze

Hodnocení uživatelů:  / 0
Jak trenéři, tak hráči vědí, že příprava na tréninkovou jednotku nebo na utkání nezačíná převlečením do dresu a rozcvičením, tedy vstupem hráčů na hřiště. Příprava probíhá v průběhu celého týdenního mikrocyklu
 
Finální individuální příprava hráčů probíhá v průběhu celého dne, ve kterém utkání probíhá. Společná týmová příprava pak dvě hodiny, nejpozději hodinu před začátkem utkání.

Číst dál...