Kondiční trénink: Rozcvičení před utkáním

Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herně-kondiční trénink
Zveřejněno 8. prosinec 2005
Napsal Vladan Pražák Zobrazeno: 11570
Image Slibovaný článek Vladana Pražáka o problematice "rozcvičování" před utkáním o které chceme s trenéry a čtenáři tohto webu vést diskusi a které bylo uvedeno dvěma články v předcházejícím týdnu přináší podrobný popis jedné z variant.

Důležitou součástí předzápasové přípravy je jak příprava taktická, tak hlavně kvalitní a řízené rozcvičení hráčů. Vzhledem k tomu, že spousta trenérů tuto činnost neustále podceňuje a spokojuje se, jak trefně poznamenal Jirka Formánek s "bezduchým práskáním na branku", rozhodl jsem se uveřejnit článek o tomto tématu a popsat zde rozcvičení před utkáním mladšího dorostu FC Biocel Vratimov.

Nekvalitní rozcvička má svá rizika a s ním spojené nepříjemné důsledky častých zranění svalových a kloubních partií, jimiž může hráče vyřadit na určitou dobu z tréninkového procesu a samotných zápasů v sezoně.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Přihrávka prvním dotykem

Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Zveřejněno 8. prosinec 2005
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 18472
Image Dnešní průpravné cvičení od Vladana Pražáka, stejně jako úterní cvičení Jiřího Formánka s názvem 2x 5 přihrávek pro 12 hráčů se zaměřuje na základní práci, techniku s míčem a přesnost přihrávání.

Průpravné cvičení Přihrávka prvním dotykem je určeno jako nácvik přesnosti přihrávání, správného načasování přihrávek, spolupráce hráčů v týmu a je vhodné ho zařazovat do průpravné nebo hlavní částí zaměřené především na rozvoj těchto herní činnosti jednotlivce nebo jako cvičení zařazované do předzápasového rozcvičení.Cvičení je určeno od žákovských kategorií až po kategorie dospělých.

Tyto články mají zahájit diskusi na těchto stránkách o problematice rozcvičení před utkáním, jeho struktuře, délce a organizaci? Odpoledne vyjde článek Vladana Pražáka popisující jednu z možných variant.
Číst dál...
 

Sportbookspub.com: Team ball in four fields

Nadřazená kategorie: Zahraniční stránky Kategorie: Sportbookspub
Zveřejněno 7. prosinec 2005
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 12549
Image Klasicky by dnešní odpolední cvičení bylo určeno pouze pro registrované čtenáře, ale dnes děláme výjimku a cvičení s původním anglickým názvem Team ball in four fields je určeno pro všechny čtenáře.

Myšlenku herního cvičení na svých stránkách uveřejnil sportovní portál Sportbookspub.com, který na svých stránkách nabízí celou řadu průpravných a herních cvičení pro fotbalový trénink. Herní cvičení je doplněno o vlastní zkušenosti a postřehy z tréninkového procesu.

Herní cvičení "Team ball in four fields" (Týmové cvičení s míčem na čtyředh hřištích) je úkázkou cvičení, které se snaží soutěživou formou zlepšovat u hráčů chuť řešit soubojové chování jeden na jednoho a jedná se o zajímavou varinatu cvičení Jiří Formánka s názvem 4x jeden na jednoho + 2 míče, které již dříve vyšlo na těchto stránkách.
Číst dál...
 

NSCAA.com: Training the Central Midfielder (11.část)

Nadřazená kategorie: Zahraniční stránky Kategorie: NSCAA.com
Zveřejněno 7. prosinec 2005
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 7025
Image S dnešní průpravnou hrou, kterou publikujeme jako jedenáctý článek seriálu věnovanému nácviku hry a tréninku záložníků, především pak těch středních, jste se určitě v nějaké její varinatě setkali, přesto přinášíme další možné varianty.

Autorem celého seriálu je německý trenér, držitel UEFA "A" Licence Roland Loy, který kompletní druhý blok seriálu zaměřil na výstavbu a podporu útoku od záložníků. Dnešní průpravná hra má anglický název Playmaker training a bez znalosti anglického jazyka je zřejmé na koho je zaměřena.

Článek je, stejně jako všechny předchozí, inspirován cvičením uveřejněném na americkém trenérském portálu NSCAA.com, jež je domovskou stránkou National Soccer Coaches Association of America (Národní americké asociace fotbalových trenérů).
Číst dál...
 

FineSoccer.com: Cvičení 2x 5 přihrávek pro 12 hráčů

Nadřazená kategorie: Zahraniční stránky Kategorie: FineSoccer.com
Zveřejněno 6. prosinec 2005
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 14229
Image Průpravné cvičení 2 x 5 přihrávek pro 12 hráčů je určeno jako nácvik přesnosti přihrávání, správného načasování přihrávek, spolupráce hráčů v týmu a správná práce nohou při sérii po sobě následujících přihrávek a narážeček.

Úterní průpravné cvičení našlo svůj námět v cvičení uveřejněném na anglicky psaném fotbalovém portálu pro trenéry s názvem Fine Soccer, které mělo název Overlap/wallpass. Na stránkách web magazínu fotbalových trenérů tak prezentujeme vlastní variantu tohoto cvičení.

Cvičení je vhodné zařazovat do průpravné části tréninkové jednotky a důsledně dbát na správné provedení v maximálné možné rychlosti provádění.
Číst dál...
 

Plánované akce

Zář
3

03.09.2014 8:15 pm - 10:00 pm

Zář
9

09.09.2014 8:45 pm - 9:15 pm

Zář
16

16.09.2014 - 19.09.2014

Zář
18

18.09.2014 - 19.09.2014

Přihlašovací formulář

Tréninkové pomůcky

Dne 20.06.2011, 08:44 napsal Jiří Formánek
recenze-team-mate-je-dobry-parak-a-pisny-uitelEXKLUZIVNĚ Nebývá to tak často, aby se na trhu s fotbalovými tréninkovými pomůckami objevilo něco, co vás zaujme na první pohled. Něco nového, neokoukaného, prostě pomůcka s nápadem o...

Knihy

Dne 01.09.2007, 12:00 napsal Jiří Formánek
recenze-prevence-uraz-pro-sportovce-taping Cílem trenérů i sportovních manažerů je dosahovat se svými svěřenci maximálních možných sportovních výsledků, bohužel mnohdy však za každou cenu, bez ohledu na zdraví hráčů. Často...

Rozhovor: Rozvoj rychlostních schopností hráčů fotbalu

Hodnocení uživatelů:  / 0

V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé.

Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s rozvojem rychlostních schopností fotbalových hráčů.

Číst dál...

Aktuální téma: Velikost hřiště pro tréninkové hry a cvičení

Hodnocení uživatelů:  / 0

  AKTUÁLNÍ TÉMA   "Velikost herního prostoru, ve kterém probíhají tréninkové hry a cvičení, rozhoduje o tom, zda naplánované cvičení splní cíl pro který bylo zařazeno do tréninku a bude dodržena požadovaná intenzita," říká trenér Jiří Formánek.

Při stanovování velikosti herního prostoru je třeba mít vždy v patrnosti věkovou kategorii pro kterou je trénink připraven, počty hráčů kteří jsou zapojení do cvičení, intenzitu které chce trenér dosáhnout a hlavní cíl cvičení.

Číst dál...

Rozhovor: Přechod mezi dorosteneckou a mužskou kategorií

Hodnocení uživatelů:  / 0
 AKTUÁLNÍ TÉMA  V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé. 
 
Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.
 
Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s důležitými aspekty přechodu mezi dorosteneckou a mužskou věkovou kategorií. Zaměříme se na důležitost jednotlivých aspektů ve fotbalové přípravě mládežnických týmů, sportovní přípravu, společenské vlivy a psychologické aspekty.

Číst dál...