Průpravná hra: Součinnost a pohyblivost (4.část)

Zveřejněno 12. duben 2006
Napsal Administrator Zobrazeno: 9713
Image Dnešním článkem na stránkách český a slovenských fotbalových trenérů trenink.com pokračuje trenér a autor Vladan Pražák ve svém seriálu článků, které se z celkového pohledu zaměřily na Součinnost a pohyblivost hráčů.

V minulých týdnech vyšly již tří články, nejdříve to byly dvě průpravná cvičení [1] a [2], naposled pak herní cvičení 3:3+2 nahrávači na které dnes průpravnou hrou Kombinační souhra při presinku soupeře s přenesením ve třech zónách navazujeme.

Touto průpravnou hrou, která volně navazuje na předešlé cvičení na zdokonalení součinnosti a pohyblivosti hráčů v herním prostoru, rozvíjíme schopnost hráčů udržet míč pod kontrolou nejméně při sledu pěti přihrávek, při aktivním napadání bránících hráčů a následně přenést celé těžiště hry. Cvičení je určeno pro starší žáky a dorostenecká mužstva a zařazujeme jej do hlavní části tréninkové jednotky.
Číst dál...
 

Herní trénink: 3 proti 1+2 brankáři na 4 branky (III)

Zveřejněno 11. duben 2006
Zobrazeno: 7657
Image Úterní odpoledne na stránkách trenérského portálu trenink.com je vyhrazeno pokračování seriálu trenéra a autora Kamila Turoně, který se v prosinci minulého roku zúčastnil inspekční cesty po Německu a cvičení, která byla a budou v příštích týdnech prezentována jsou především z tréninkových deníků trenérů TSV 1860 Mnichov.

V klubu ve kterém Kamil Turoň na pozorování strávil dva dny si velice pochvaloval přístup trenérů Thomase Hahna a Tiniho de Spirita, kteří působí jako trenéři mládeže ve zmíněném klubu. Celý seriál je nazván výstižně Hry pro děti a má osm částí, kde budou prezentována možná cvičení pro hráče v přípravce, mladší a starší žáky.

Samozřejmě se cvičení dají použít i pro starší kategorii dorostenců a mužů. Dnešní varianta cvičení má 3 proti 1+2 brankáři na 4 branky (III) a dnes přinášíme pouze jednu variantu cvičení.
Číst dál...
 

Průpravná hra: 3:4+4:3 v prostoru dvou pokutových území

Zveřejněno 11. duben 2006
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 9941
Image V minulém týdnu vyšly na stránkách web magazínu českých a slovenských fotbalových trenérů trenink.com dva články - Nácvik mikrosituací 1:1+3:2 s nahrávači a Nácvik mikrosituací 1:2+3:2 s 4:4 nahrávači - od autora, trenéra a editora tohoto portálu Jiřího Formánka, které nabízely možné řešení tréninku některých herních mikrosituací.

Dnešní článek má název 3:4+4:3 v prostoru dvou pokutových území a popisuje průpravnou hru, které na dva již publikované články přímo navazuje, řeší nácvik mikrosituace 3:4, respektive 4:3 v prostoru pokutového území a snahou je zakomponovat naučená řešení z předchozích cvičení do souvislé průpravné hry nebo herního cvičení.

Obvykle tuto průpravnou hru zařazuji do závěrečné části tréninkové jednotky, pokud v hlavní části figuruje některé z herních cvičení na nácvik mikrosituací, pokud je pak je možné aby hra byla zařazena do hlavní části.
Číst dál...
 

Recenze: Hry s míčem pro děti

Zveřejněno 10. duben 2006
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 14894
Image Knihu s názvem Hry s míčem pro děti napsala dvojice autorů Martin Tůma a Jiří Tkadlec. Vydalo ji v roce 2004 nakladatelství Grada Publising.

Kniha vyšla, stejně jako již na těchto dříve recenzovaná Fotbalová cvičení a hry autora Jaromíra Votíka, jako součást edice Děti a sport, která si dala za cíl srozumitelnou formou seznámit zájemce z řad trenérů, učitelů, studentů a v neposlední řadě rodičů hráčů mládežnických týmů různých výkonnostních úrovní se základními sportovními návyky, které by si děti měly osvojit nejen pro zdravý vývoj, ale především jako základ budoucí specializované sportovní přípravy.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Manchester United - přihrávky (1.část)

Zveřejněno 10. duben 2006
Napsal Josef Vrážel Zobrazeno: 21665
Image Pondělní článek na stránkách trenérského portálu trenink.com je od autora Josefa Vrážela, názvem Manchester United - přihrávky chceme upozornit na fakt, že toto cvičení zařazuje do svého tréninkového procesu i takový velkoklub, jakým Manchester United bezesporu je.

Průpravné cvičení Alexe Fergusona a Roye Hodgsona je určeno ideálně pro šest hráčů, a je určeno od žákovské po mužskou věkovou kategorii. Jeho poměrně jednoduchá organizace toto cvičení předurčuje pro zařazení do průpravné části tréninkové jednotky, jako vhodné cvičení pro zahřátí organismu před další činností.

Protože má cvičení několik dalších variant, můžeme v průběhu tréninkové jednotky plynule přecházet od jedné varianty k druhé a tím se stává někdy fádní trénink techniky zábavným.
Číst dál...
 

Plánované akce

No events found

Přihlašovací formulář

Aktuální téma

Dne 07.10.2014, 08:44 napsal Jiří Formánek
aktualni-tema-masaze-a-masazni-emulze Jak trenéři, tak hráči vědí, že příprava na tréninkovou jednotku nebo na utkání nezačíná převlečením do dresu a rozcvičením, tedy vstupem hráčů na hřiště. Příprava probíhá v průběhu celého týdenního mikrocyklu.    Finální individuální příprava hráčů probíhá v průběhu celého dne, ve kterém utkání probíhá. Společná týmová příprava pak dvě hodiny, nejpozději hodinu před začátkem utkání.   Důležitou součástí pasivní individuální přípravy jsou masáže. Masáže nejčastěji...

Kalendář článků

September 2015
Mo Tu We Th Fr Sa Su
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Knihy

Dne 04.05.2006, 15:45 napsal Jiří Formánek
recenze-trenink-pod-kontrolouV minulých měsících a týdnech se na stránkách trenérského portálu trenink.com objevily recenze, které velice úzce souvisely s fotbalem a s fotbalovým tréninkem. Dnes uděláme výjimku a...

Regenerace: Jak správně regenerovat?

Hodnocení uživatelů:  / 0

souna_150 REGENERACE  Současná podoba fotbalu v sobě spojuje velké zatížení - v tréninkovém procesu a především v soutěžních utkáních - s celou řadou dalších vlivů. Jak velikost zatížení, tak vedlejší faktory mohou být pro hráče velmi stresující a v důsledku negativně ovlivňovat jejich výkon.

Celá řada problémů, které se u hráčů projevují, jsou způsobeny nedostatečnou regenerací.

Číst dál...

Pitný režim: Doplňování tekutin v tropickém počasí

Hodnocení uživatelů:  / 0
 AKTUÁLNÍ TÉMA  V současném tropickém počasí je třeba, aby trenéři, případně člen realizačního týmu, který je zodpovědný za pitný režim, zajistili u hráčů dostatečnou hydrataci organismu. Není rozdílu, zda hráči jsou zapojeni do náročného, třeba i více fázového, tréninkového procesu nebo absolvovuje přípravná utkání.
 
Zapomínat se však nesmí ani na doplnění tekutin a živin v průběhu tréninku a přípravných utkáních. Mnoho trenérů také často zapomíná na dopady nesprávného pitného režimu na regeneraci, která je především v letním přípravném období velmi důležitá. 

Číst dál...

Seriál: Španělská hvězdice s oběhnutím

Hodnocení uživatelů:  / 0
  AKTÚALIZOVÁNO   "Schopnost hráčů přihrát na krátkou i dlouhou vzdálenost je základní dovedost, bez které se žádný hráč neobejde. V tréninku je žádoucí kombinovat přihrávání na různé vzdáenosti, navíc kombinované s pohybem bez míče," říká autor seriálu, který je inspirován hrou španělských hráčů.
 
Cílem všech dílů seriálu Španělská hvězdice s oběhnutím je kombinovat dovednost hráčů v krátkých a dlouhých přihrávkách, které jsou doplněny o méně či více koordinačně náročný běh bez míče. 

Číst dál...