Vytrvalostní schopnost (Vytrvalost)

Zveřejněno 9. březen 2006
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 14210
Image O úrovni vytrvalostních schopností rozhoduje především výkonnost dýchacího a srdečně-cévního systému při přijímání a transportu kyslíku a energetických zdrojů do činných svalů. Dále metabolismus - látková výměna a uvolňování energie ve svalu, vytváření optimálních zásob energie a jejich mobilizace a využívání za přístupu kyslíku i při jeho nedostatku. Podstatnou roli hraje i hospodárnost všech orgánů, úroveň pohybové koordinace a stupeň rozvoje psychických předpokladů pro vytrvalostní charakter zatížení.

Vytrvalostní schopnost, respektive vytrvalostí rozumíme schopnost provádět opakovaně pohybovou činnost submaximální, střední a mírné intenzity bez snížení její efektivity.

Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Spolupráce krajních a středových hráčů

Zveřejněno 9. březen 2006
Napsal Vladan Pražák Zobrazeno: 8713
Image Na webových stránkách trenérského magazínu trenink.com bude čtvrteční dopoledne patřit článku Vladana Pražáka, který popisuje průpravné cvičení organizované proudovou metodou.

Tři [1], [2] a [3] podobné články s proudovou metodou od stejného autora již na stránkách vyšly, dnes přinášíme poslední článek s touto organizací a dnešní cvičení má název Vzájemná spolupráce krajních a středových hráčů při zakončení.

Cvičení je určeno především pro kategorii dorostu a dospělých, ale do své TJ jej můžou zařadit i trenéři žákovských mužstev s menšími nároky na rychlost provedení. Cvičení zařazujeme do hlavní části TJ.
Číst dál...
 

Spolupráce mezi asistentem a trenérem (1. část)

Zveřejněno 8. březen 2006
Zobrazeno: 6111
Image "Spolupráce mezi asistentem a trenérem jako jeden z hlavních předpokladů úspěšných sportovních výsledků profesionálního fotbalového mužstva"

Během své trenérské kariéry jsem nejprve působil jako hlavní trenér u amatérského mužstva. U profesionálních týmu na úrovni 1.,2. a 3. ligy jsem trénoval z pozice asistenta trenéra. Proto se budu zabývat problematikou kooperace v realizačním týmu a vzájemných vztahů v něm z pozice asistenta trenéra.

Během třech a půl let jsem spolupracoval se čtyřmi trenéry, pod různým vedením (4 krát jiné vedení klubu).
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Hala - kombinace ve čtverci (1.část)

Zveřejněno 8. březen 2006
Napsal Josef Vrážel Zobrazeno: 8215
Image V minulých týdnech publikoval na stránkách portálu trenink.com autor a trenér Josef Vrážel čtyřdílný [1], [2], [3] a [4] seriál článku, které byly zaměřeny na nácvik střelby v malém omezeném prostoru haly.

Dnešním článkem stejný autor zahajuje třídílný seriál s názvem Hala - kombinace ve čtverci, který se vedle kombinace, správného načasování přihrávek věnuje právě také zakončení střelbou.

Cvičení je svou jednoduchou organizací určeno do haly, ale je možno ho použít i do menší tělocvičny, určeno je pro všechny kategorie.
Číst dál...
 

Metody rozvoje vytrvalostní síly

Zveřejněno 7. březen 2006
Napsal Josef Vrážel Zobrazeno: 28668
Image Na stránkách trenérského web magazínu fotbalových trenérů trenink.com vyšlo již pět dílů [1] [2] [3] [4] [5] komplexně zpracovaného šestidílného seriálu jehož autorem je trenér a autor tohoto web mgazínu Josefa Vrážela, který čtenáře po uvedení do problematiky postupně provede od metodiky tréninku až k rozvoji jednotlivých typů síly.

Při tréninku silové vytrvalosti a především rychlostně vytrvalostní síly se používají především specifické herní formy maximálně se blížící podmínkám utkání. Dále se používají různé formy "fotbalového" kruhového tréninku, opakované série střel na branku, opakovaných výskoků při hlavičkování apod., tedy se jedná o dynamické tréninkové formy.
Číst dál...
 

Plánované akce

No events found

Přihlašovací formulář

Tréninkové pomůcky

Dne 20.06.2011, 08:44 napsal Jiří Formánek
recenze-team-mate-je-dobry-parak-a-pisny-uitelEXKLUZIVNĚ Nebývá to tak často, aby se na trhu s fotbalovými tréninkovými pomůckami objevilo něco, co vás zaujme na první pohled. Něco nového, neokoukaného, prostě pomůcka s nápadem o...

Knihy

Dne 01.12.2006, 14:45 napsal Jiří Formánek
recenze-fotbalova-kolika-4-6-let Stále více klubů a nejen těch velkých pochopilo, že o své svěřence, hlavně v tom nejmenším věku, je třeba bojovat. Téměř všude již fotbal není jediným sportem, tak jak tomu mnohdy...

Seriál: Reaguj a vyraž

Hodnocení uživatelů:  / 0
Seriál Reaguj a vyraž navazuje na článek, který vyšel v předcházejících měsících, a zabýval se  problematikou Rozvoje rychlostních schopností hráčů fotbalu.  Cvičení seriálu navazují na problematiku rozvoje rychlostních scghopností fotbalistů a měly by být inspirací pro obměnu cvičení při rozvoji rychlosti, reakce a koordinace.
 
Cvičení je nutné zařadit na začátek hlavní části tréninku, kterému musí předcházet důkladné rozvičení.

Číst dál...

Aktuální téma: Aktuální trendy strečinkových cvičení fotbalistů při rozcvičení

Hodnocení uživatelů:  / 0
V seriálu článků na aktuální téma na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé. 
 
Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.
 
Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických týmů s vývojem aktuálních trendů aplikovaných při strečinkových cvičení, především ve fázi rozcvičení. Pokusím se popsat, jaké druhy protažení je možné aplikovat a kdy je vhodné je použít.

Číst dál...

Seriál: Jak překonat obranu soupeře středem?

Hodnocení uživatelů:  / 0
 SERIÁL  "Jak překonat obranný blok soupeře, v prostoru těsně před pokutovým územím, nám opakovaně v prvotřdní kvalitě předváděli hráči FC Barcelona. Autor seriálu připravil pro čtenáře několik jednoduchých cvičení, které mohou trenéři zařazovat do tréninků. Pokusme se inspirovat," dodává autor.
 
Autorem seriálu, který je inspirován hrou FC Barcelona za působení trenérů Guardioly a Vilanovy je trenér Jiří Formánek, který celý seriál pojmenoval Jak překonat obranu soupeře středem? Autor si současně dovoluje upopzornit na reportáž Filipa Toncara ze stáže v tomto velkoklubu.
 
Seriál cvičení je určen pro mládežnické trenéry od přípravek až po dorostence.

Číst dál...