Průpravné cvičení: Střelba v tělocvičně (3.část)

Zveřejněno 25. únor 2006
Napsal Josef Vrážel Zobrazeno: 7881
Image Ve víkendovém článku na stránkách trenérského portálu trenink.com pokračujeme v seriálu Josefa Vrážela zaměřeného na střelbu v tělovičně. V průběhu minulého týdne vyšla první a druhá část tohoto seriálu.

V zimním přípravném období je mnoho mládežnických, ale mužstev dospělých odkázáno na práci v tělocvičně, v lepším případě v hale, protože kvalitní terény stále ještě nejsou samozřejmostí. Zmenšený prostor ve kterém probíhá tréninková jednotka vyžaduje zjednodušení organizace cvičení.

Dnešní jednodušší varianta střelby po kombinaci, které lze vhodně využít v malém prostoru, ale samozřejmě i na velkém hřišti, což lze samozřejmě aplikovat i opačně jako například průpravné cvičení Rychlá kombinační spolupráce a střelba Vladana Pražáka.
Číst dál...
 

Charakteristika hráčů věkové kategorie 6-10 let

Zveřejněno 24. únor 2006
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 15260
Image Tento věk je dobou plynulého růstu všech orgánů, krevní oběh, plíce a ostatní vnitřní orgány se mění úměrně s rovnoměrným zvyšováním hmotnosti a výšky těla. Roste i celková odolnost organismu. Vzhledem k ne zcela vyvinuté kostře je třeba věnovat častou pozornost návyku dobrého držení těla.

Lavinovitě přibývá nových vědomostí, rozvíjí se paměť a představivost. Rysy osobnosti nejsou zdaleka ustáleny, děti charakterizuje impulsivnost.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Komplexní cvičení se střelbou

Zveřejněno 24. únor 2006
Napsal Vladan Pražák Zobrazeno: 16203
Image Autor a trenér v jedné osobě Vladan Pražák zdárně absolvoval zimní soustředění se svým týmem a opět je tu se svým dalším článkem s názvem Komplexní cvičení se střelbou, ve kterém se zaměřil především na techniku vedení míče kombinaci s výměnou místa a závěrečnou střelbu.

V tomto komplexním cvičení vedle techniky vedení míče také zdokonalujme, přesné přihrávání (po zemi x vzduchem), kombinaci s výměnou místa a střelbu na branku po narážečce.

Cvičení je vhodné především pro mládežnické kategorie, počínaje přípravkou. Rychlost provedení je dán technickou úrovní hráčů s přihlédnutím k samotnému věku.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Synchronizovaná kombinace

Zveřejněno 23. únor 2006
Napsal Petr Wiecek Zobrazeno: 7401
Image Autor Petr Wiecek na stránkách web magazínu trenink.com určeného fotbalových trenérů všech věkových a výkonnostních úrovní publikoval již dvě cvičení - Startovní rychlost v předzápasovém tréninku, Křídelní kombinace se zakončním 2:2 a komentář k utkání LM Real Madrid - Arsenal. Dnešní cvičení je zaměřené na předzápasový trénink dorostenců. Možné i použít pro starší žáky, či mužskou kategorii nižší soutěže.

Jedná se o jednoduchou kombinaci se zakončením na dvě branky tak, aby hráči byli v neustálém pohybu. K dispozici musí být nejméně dvě přenosné branky a dva brankáři, rozlišovací trika.
Číst dál...
 

Prostředky tréninku silových schopností - metodika tréninku

Zveřejněno 23. únor 2006
Napsal Josef Vrážel Zobrazeno: 21188
Image Čtvrtečním dopoledním článkem s názvem Prostředky tréninku silových schopností - metodika tréninku navazujeme na dva [1] [2] předchozí díly komplexně zpracovaného šestidílného seriálu autora Josefa Vrážela, který čtenáře web portálu fotbalových trenérů trenink.com postupně po uvedení do problematiky přejde k metodice tréninku a rozvojům jednotlivých typů síly.

V průběhu tréninku silových schopností je třeba dbát na optimální vyváženost mezi těmito metodotvornými činiteli:

(1) počet opakování cviků a počet opakování sérií
(2) doba a způsob odpočinku mezi cviky, mezi sériemi a mezi jednotlivými tréninky
(3) způsob provedení cviku - průběh pohybu.
Číst dál...
 

Plánované akce

Přihlašovací formulář

Tréninkové pomůcky

Dne 13.01.2014, 08:44 napsal Jiří Formánek
treninkova-pomucka-koordinacni-podlozka-s-peti-otvory Tréninková posilovací pomůcka Koordinační podložka s pěti otvory má v anglickém originálu název Dot and Spot Movement Mat. Jedná se o realativně novou tréninkovou pomůcku, která je...

Knihy

Dne 04.12.2009, 09:44 napsal Jiří Formánek
kniha-fotbal-neni-jenom-kopana-ale-ani-pupek-svta Dovolujeme si tímto představit našim čtenářům novinku na knižně sportovním trhu s názvem Fotbal není jenom kopaná a podtitulem ... ale ani pupek světa. Tato publikace pochází z...

Rozhovor: Rozvoj rychlostních schopností hráčů fotbalu

Hodnocení uživatelů:  / 0

V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé.

Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s rozvojem rychlostních schopností fotbalových hráčů.

Číst dál...

Aktuální téma: Energetické nápoje a fotbal

Hodnocení uživatelů:  / 0
Energetické nápoje (energy drinks) se v poslední době staly oblíbeným povzbuzovačem výkonu, hráči fotbalu nezůstali ani v tomto případě stranou. Stále častěji se trenéři setkávají se konzumací energetických nápojů před, v průběhu, případně po skončení utkání nebo tréninku. 
 
Lze konzumaci těchto nápojů hráčům doporučit, mohou takto legálně podpořit svůj výkon? Nebo naopak jsou tyto energetické nápoje pro hráče fotbalu nevhodné nebo dokonce omezující? Jsou energetické nápoje vhodné pro děti?

Číst dál...

Aktuální téma: Masáže a masážní emulze

Hodnocení uživatelů:  / 0
Jak trenéři, tak hráči vědí, že příprava na tréninkovou jednotku nebo na utkání nezačíná převlečením do dresu a rozcvičením, tedy vstupem hráčů na hřiště. Příprava probíhá v průběhu celého týdenního mikrocyklu
 
Finální individuální příprava hráčů probíhá v průběhu celého dne, ve kterém utkání probíhá. Společná týmová příprava pak dvě hodiny, nejpozději hodinu před začátkem utkání.

Číst dál...