Průpravné cvičení: Zabíhačka za zády

Zveřejněno 1. září 2006
Napsal Monika Poláková Zobrazeno: 6305
Image Prázdniny jsou pomalu u konce a přestože je dnes prvního září, hráči mládežnických týmů si užívají poslední dny volna. Autorka a trenérka Monika Poláková si na dnešní den připravila pro čtenáře trenérského portálu trenink.com jednoduché cvičení, které je především zaměřeno na nácvik přihrávání.

Dnešní článek má název Zabíhačka za zády, které je ideálním cvičením na nácvik techniky práce s míčem, přihrávání, orientace v prostoru a periferního vidění, jako tomu bylo v případech cvičení Geryho obdélník nebo Listové cvičení.

Cvičení je určeno pro všechny mládežnické týmy, zařazujeme do průpravné části tréninkové jednotky.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Rychlost s míčem ve 2 čtvercích (1.část)

Zveřejněno 31. srpen 2006
Napsal Vladan Pražák Zobrazeno: 6762
Image Čtvrteční odpoledne na stránkách web magazínu českých a slovenských fotbalových trenérů trenink.com přináší všem čtenářům průpravné cvičení autora a trenéra Vladana Pražáka, které je zaměřeno na rychlost ovládání a techniku s míčem.

Průpravné cvičení Rychlost s míčem ve 2 čtvercích je zaměřeno především na rychlost vedení míče, přesnost přihrávek a převzetí míče v proti pohybu, spolu se vzájemnou součinností hráčů a jejich orientaci v prostoru. Cvičení je na první pohled náročnější, tudíž doporučuji ze začátku pomalejší tempo. Pokud hráči zvládají bez problému přesuny, intenzitu stupňujeme.

Cvičení je určeno je pro žákovská a dorostenecká mužstva a zařazujeme do hlavní či průpravné části tréninkové jednotky.
Číst dál...
 

Průpravná hra: Hra 1:2+2:1 se dvěma narážeči (6.část)

Zveřejněno 31. srpen 2006
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 11372
Image Dnešním dopoledním článkem na portálu trenink.com zakončujeme ucelený šestidílný seriál od trenéra Jiřího Formánka, který byl zaměřen především na řešení soubojových situací s různým počtem hráčů a nabídl metodickou řadu cvičení od jednoduchých až po ty složitější.

Na stránkách web magazínu fotbalových trenérů trenink.com vychází poslední článek Hra 1:2+2:1 se dvěma narážeči , který popisuje průpravnou hru, kde se využijí dříve nacvičované a zdokonalované herní činnosti jako je klička naražení míče v řešení situace 1:1 a to buď s proměnlivým nebo pevným počtem do akce zapojených hráčů a vytváření situací 3:2 a 2:1.

Cvičení, kterému předcházely články [1] [2] [3] [4] [5] je určeno především pro mládežnické týmy, kde je doporučeno toto cvičení aplikovat již pro žákovskou kategorii nebo samozřejmě starší hráče.
Číst dál...
 

Herní cvičení: Střelba po dlouhé finální přihrávce z pole

Zveřejněno 30. srpen 2006
Napsal Svatopluk Chrobák Zobrazeno: 6761
Image Opět je tu polovina týdne, a s ní středeční odpolední článek na stránkách web magazínu českých a slovenských fotbalových trenérů trenink.com, který přináší herní cvičení od Svatopluka Chrobáka, který se dnes prezentuje článkem zaměřeným na nácvik dlouhé finální přihrávky z hloubky pole.

Cvičení se jmenuje Střelba po dlouhé finální přihrávce z pole, během cvičení zlepšujeme především vykombinovat situaci 2:1 ve středu pole, po které následuje dlouhá finální přihrávka na jednoho ze dvou koncových útočníků.

Cvičení zařazujeme do hlavní části tréninkové jednotky u mužstev věkové kategorie dorostenců nebo dospělých, zařadit ho lze i u kategorie žákovské, samozřejmě po odpovídajících úpravách.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Střelba Manchester (2.část)

Zveřejněno 30. srpen 2006
Napsal Josef Vrážel Zobrazeno: 7194
Image Středeční dopolední článek autora Josefa Vrážela na stránkách trenérského portálu trenink.com popisuje jednoduché průpravné cvičení se zaměřením na nácvik a zdokonalení střelby s názvem Střelba Manchester, dnes se jedná o druhou variantu tohoto cvičení.

Cvičení je inspirováno již dříve zveřejněným průpravným cvičením Manchester United - přihrávky [1] [2] [3] [4] od trenéra Josefa Vrážela a lze ho považovat za jednodušší typ, které bych se po určitých organizačních úpravách nebál zařadit i pro kategorii starší přípravky.

Ne každé cvičení střelby po kombinaci má za úkol tuto kombinaci přenést i do samotného utkání. Předkládané cvičení je zaměřeno na zdokonalování dalších herních činností hráče, navazuje na pondělní první variantu.
Číst dál...
 

Reklama

Přihlašovací formulář

Reaguj na vedení míče

Herní cvičení: Reaguj na vedení míče 1:1 (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 3D ANIMACE  Herní cvičení s názvem Reaguj na vedení míče 1:1 je inspirováno již několik let starým úspěšným cvičením Přebíhané vyražení s míčem po otočení, ve kterém bylo důležité správně se zorientovat v prostoru a reagovat na pohyb hráče s míčem. 
 
V cvičení hráče vedeme ke kreativnímu vedení míče, schopnosti úspěšně vyřešit souboj jeden na jednoho, otatní hráči musí sledovat vývoj situace uprostřed herního prostoru a reagovat na ni.

Číst dál...

Seriály

Dne 22.07.2011, 08:44 napsal Administrator
serial-na-navtv-v-chelsea-fc Dnešním článkem na stránkách trenérského portálu fotbalových trenérů www.trenink.com bychom rádi připomněli cestu a následnou reportáž trenéra a spolupracovníka našeho portálu Filipa Toncara do londýnské ho velkoklubu Chelsea FC.  Autor tří příspěvku, v současné době trenér brankářů a asistent trenéra Koubka v prvoligovém klubu FK Mladá Boleslav, přinesl v minulých měsících našim čtenářům čtivou reportáž z...

Kondice: Herní vytrvalost podpořená přihrávkami (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 KONDICE  Na začátku letního přípravného období se budeme na stránkách www.trenink.com věnovat herně-kondičním cvičením ve kterých je cílem obnova herní týmové kondice specifickou formou, tedy s použitím míče, podobně jako v seriálu Skotské běhy s míčem, který je inspirován tréninkem fotbalové reprezentace Skotska
 
První díl seriálu Herní vytrvalost podpořená přihrávkami je prvním z řady kondičních cvičení, které v sobě kombinují rozvoj kondice a herní činnosti v podobě přihrávek a naražení míče.

Číst dál...

Taktika: Předfinální kombinace v systému 4:3:3 (2.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 TAKTIKA  Jak se prosadit středem hrací plochy proti zformované obraně soupeře jsme se naše čtenáře snažili inspirovat v seriálech Křídelní hra v systému 4:4:2 nebo Vedení útoku středem v systému 4:4:2
 
Seriál Předfinální kombinace v systému 4:3:3 jsme odstartovali prvním dílem, itentokrát se naopak zaměřujeme na kombinaci v útočné třetině herního prostoru se zaměřením na uvolnění křídelního prostoru tandemovým náběhem a centr na nabíhající hráče.  

Číst dál...

Atlético Madrid: Centr z boku pokutového území (2.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 ATLETICO MADRID  Po dvou týdnech se vracíme k cvičení z tréninkového procesu evropského velkoklubu, tentokrát z Atlética Madrid, neúspěšného finalisty Ligy mistrů ročníku 2015/2016. Podobně tomu bylo v případě cvičení Kombinace středním koridorem, inspirováného cvičením trenéra Pepe Guardioly z Bayernu Mnichov.
 
Druhý díl seriálu Centr z boku pokutového území navazuje na úvodní část,  určeno je pro šest hráčů do pole a brankáře, prostorem je okolí pokutového území a cvičení je zaměřeno na závěrečnou kombinaci a finální přihrávku ze strany do pokutového území.

Číst dál...

Individuální trénink: Koordinace ve trojici s míčem (4.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 3D ANIMACE  Všechny díly seriálu Koordinace ve trojici s míčem lze využít jak pro individuální trénink tří hráčů, tak pro týmové rozcvičení trojic hráčů. V průběhu tréninku je rozdělení do trojic je obvyklé, na www.trenink.com jsme publikovali například článek Přihrávky trojice ve čtverci
 
Cílem cvičení rozvoj běžecké koordinace a obratnosti během ve slalomu, které je proloženo opakovaným naražením míče se spoluhráčem na obvodu herního prostoru.

Číst dál...

Průpravné cvičení: Zakončení po uvolnění hráče z křídla (2.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 3D ANIMACE  Cvičení na zakončení akce, po předchozím přijmutí míče a jeho navedení do výhodné střelecké pozice, jsme popisovali v první části dnešního seriálu nebo v cvičení Přijmutí míče a zakončení, kde hráč zakončuje po zaseknutí do protipohybu.
 
Cílem druhého dílu seriálu Zakončení po uvolnění hráče z křídla je naučit hráče zakončit akci po předchozí přímočaré akci, kde nejdůležitější je načasovaná výměna místa, dobré přijmutí míče a načasované naražení s hrotovým útočníkem.  

Číst dál...

Průpravné cvičení: Kombinuj před střelbou (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 3D ANIMACE  Bez ohledu na to, zda se jedná o utkání mládeže nebo dospělých, tak kořením utkání jsou vstřelené branky. Na stránkách www.trenink.com jsme popisovali střelecká cvičení Kombinace s hrotovým útočníkem nebo celý seriál Střelba od brankové čáry.
 
Cvičení Kombinuj před střelbou je prvním dílem seriálu určeného mládežnickým trenérům žákovských týmů. Cílem je střídání rolí zakončujících a narážejících hráčů, zakončující hráči si musí dvakrát narazit míč, správně a včas si naběhnout a před zakončením navést míč do výhodné pozice.  

Číst dál...