Průpravná hra: Hra 2:1+1:2 s narážečkou a kličkou (4.část)

Zveřejněno 23. srpen 2006
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 10689
Image Po pondělním dopoledním článku, který byl třetím dílem v uceleném souboru cvičení autora a trenéra Jiřího Formánka, přichází dnes stejný autor se čtvrtým dílem této série, který stejně jako předchozích případech je zaměřen a řešení soubojových situací s různým počtem hráčů.

Na trenérském portálu trenink.com dnes vychází článek s názvem Hra 2:1+1:2 s narážečkou a kličkou, který popisuje průpravnou hru, kde se využijí dříve trénované herní činnosti řešení situace 1:1 kličkou nebo narážečkou spolu s proměnlivým počtem do akce zapojených hráčů a vytváření situací 2:1, 1:2, 2:2 a 3:2.

Cvičení, kterému předcházely články [1] [2] [3] je určeno především pro mládežnické týmy, kde je doporučeno toto cvičení vhodné aplikovat již pro žákovskou kategorii a starší hráče.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Orientace při práci s míčem (2.část)

Zveřejněno 22. srpen 2006
Napsal Vladan Pražák Zobrazeno: 8855
Image Dnešní článek, který vychází na stránkách trenérského portálu trenink.com je od autora a trenéra Vladana Pražáka je však více zaměřen na individuální techniku hráčů organizovanou skupinovou formou, než tomu bylo u dvou dříve publikovaných článků [1] [2] s velice podobným názvem Orientace v herním prostoru.

Průpravné cvičení Orientace při práci s míčem, které je obsahem dnešního článku je druhou variantou cvičení, které navazuje na první variantu z minulého týdne. V cvičení určeném pro přípravky a žákovská mužstva rozvíjíme schopnosti hráčů na orientaci v prostoru, spolu se zdokonalováním techniky a práce s míčem.

Doporučuji zařadit toto cvičení do úvodní či průpravné části tréninkové jednotky na zahřátí organismu, místo nudných a stereotypních koleček kolem hřiště.
Číst dál...
 

Herní cvičení: Bago - nácvik obranného trojúhelníku

Zveřejněno 22. srpen 2006
Napsal Josef Vrážel Zobrazeno: 16990
Image Úterní článek, který autor a trenér Josef Vrážel publikuje na stránkách trenérského fotbalového portálu trenink.com je jedna z mnoha variant populární a často používané hry Bago.

Cvičení je zaměřeno na nácvik "obranných trojúhelníků" jako základního taktického prvku prostorové obrany zaměřené na míč. Volně navazuje na cvičení Jirky Formánka: 3+1:3+1 vytváření obranných trojúhelníků.

Důraz je kladen na pohyb celého bloku a vytváření presinkových situací. Cvičení je určeno pro všechny věkové kategorie, přes všechny mládežnické až po dospělé.
Číst dál...
 

Herní trénink: Zábava na hřišti - míčové mazlení (4.část)

Zveřejněno 21. srpen 2006
Napsal Václav Mrázek Zobrazeno: 18020
Image Pondělní odpolední článek na stránkách trenérského fotbalového portálu trenink.com je od trenéra Václava Mrázka, který se předminulý týden autorsky vrátil na tyto stránky prvním dílem seriálu, druhou variantu připravil editor Jiří Formánek a třetí varianta byla opět od trenéra z Přeštic.

Stejně jako u předchozích cvičení s tímto tématem, tak i toto cvičení s názvem Míčové mazlení je vhodné jako součást tréninků před zápasem, nebo v období, kdy je třeba hráče odreagovat od napětí nebo únavy v přípravných obdobích,nebo mezi náročnějšími cvičeními v průběhu tréninkové jednotky, často bývají tyto cvičení chápány jako aktivní odpočinek.

Cvičení lze dobře zařadit do všech částí tréninkové jednotky. Je vhodné pro všechny věkové kategorie, u mládeže je možno ho použít jako pravidelnou součást tréninkové jednotky.
Číst dál...
 

Nedělní ohlédnutí na trenink.com 14.8.-20.8.2006 (16)

Zveřejněno 20. srpen 2006
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 6220
Image Další srpnový týden je minulostí, je tu poslední den v týdnu s ním tu opět je Nedělní ohlédnutí v rubrice Informace -> Redakční rubrika, která Vám umožní kompletní pohled na sedm předcházejících dnů.

Ani ne tak senzací, ale spíše očekávaným krokem, kdy následuje svého kamaráda Karla Poborského, je odchod a loučení Pavla Nedvěda s reprezentací. Je škoda, že tento hráč se nerozhodl dříve, aby se tak stalo v utkání s důstojnějším soupeřem než je, při vší úctě, Srbsko. Odchází možná kontroversní, ale především jeden z nejlepších fotbalistů české historie.

Vystoupení reprezentace skončilo fiaskem, výmluvy na odchod Pavla Nedvěda nejsou na místě. Mnozí hráči Srbska se na srazu viděli poprvé, přesto působili kompaktnějším dojmem. I jinak vůči novinářům zdrženlivý trenér reprezentace si nebral servítky a po zásluze kritizoval výkon jeho svěřenců.
Číst dál...
 

Reklama

Přihlašovací formulář

TOP článek

Crystal Palace FC: Frontální útok po centru (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 CRYSTAL PALACE  V předchozích týdnech jsme na stránkách www.trenink.com přinesli cvičení Kombinace středním koridorem a Střelba v pokutovém území z tréninkového procesů klubů FC Bayern Mnichov a Manchester United.
 
Tentokrát se blíže podíváme na cvičení Frontální útok po centru z tréninku anglického klubu Crystal Palace FC, které je zaměřeno na nácvik aktivního a razantního náběhu útočníků do pokutového území a zakončení akce po centru z křídleního prostoru, kam nabíhá hrotový útočník.   

Číst dál...

Kalendář článků

July 2016
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Seriály

Dne 23.06.2016, 08:44 napsal Jiří Formánek
serial-vyber-mista-pri-kombinaci  SERIÁL  Cílem všech cvičení seriálu je nácvik kombinace hráčů do trojúhelníku, s následným přenesením hry na své spoluhráče mimo těžiště hry. Po hráčích v průběhu cvičení požadujeme předvídavost, změnu rytmu hry a střídání krátkých a dlouhých přihrávek.    Kombinace probíhá s omezeným počtem doteků, to vše s proměnlivým  řešením herní situace, podobně jako v cvičení Přihrávky FC...

Individuální trénink: Koordinace ve trojici s míčem (3.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 3D ANIMACE  Jak pro individuální trénink tří hráčů, tak pro týmové rozcvičení trojic hráčů je možné využít všechny díly seriálu Koordinace ve trojici s míčem. V průběhu tréninku je rozdělení do trojic je obvyklé, na www.trenink.com jsme publikovali například článek Přihrávky trojice ve čtverci
 
Cílem cvičení rozvoj běžecké koordinace a obratnosti. Hráči mezi naražením míče na kratších stranách herního prostru prvádí při běhu časté změny směru běhu. 

Číst dál...

Průpravné cvičení: Přihraj a uvolni se (3.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 3D ANIMACE  Ve třetí variantě cvičení Přihraj a uvolni se jsme se zaměřili na odstranění nešvaru, který trápí většinu mládežnických trenérů, kdy hráči po odehrání míče zůstanou stát na místě a dále se nezapojují do následné kombinace, ale pouze přihlížejí a čekají, jak se situace vyvine.  
 
Cvičení využijí především trenéři mládežnických týmů, podobně jako v případě druhé části. U těch nejmenších fotbalistů věkové kategorie přípravek může být cvičení součásti hlavní části tréninkové jednotky, u těch starších se pak cvičení hodí pro rozcvičení jako součást úvodní nebo průpravné části.

Číst dál...

Průpravné cvičení: Zakončení po uvolnění hráče z křídla (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 3D ANIMACE  Cvičení na zakončení akce, po předchozím přijmutí míče a jeho navedení do výhodné střelecké pozice, jsme popisovali v článku Trojúhelníková střelba nebo Přijmutí míče a zakončení, kde hráč zakončuje po zaseknutí do protipohybu.
 
Cílem cvičení Zakončení po uvolnění hráče z křídla je naučit hráče zakončit akci po předchozí přímočaré akci, kde nejdůležitější je dobré přijmutí míče a načasované naražení s hrotovým útočníkem.    

Číst dál...

Průpravné cvičení: Kombinace s hrotovým útočníkem (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 3D ANIMACE  Zakončení z prostoru pokutového území jsme se věnovali ve čtyřdílných seriálech Zápasové zakončení v pokutovém území nebo Střelba od brankové čáry, které v obou případech můžete využít v tréninku i s malým počtem hráčů
 
Cílem cvičení Kombinace s hrotovým útočníkem je nácvik závěrečné části útočné kombinace, do které je zapojený hrotový útočník, který míč sklepává na podhrotového záložníka jež dává finální přihrávku na rozběhnutého hráče z hloubky pole.

Číst dál...

Fulham FC: Statická kombinace pro šest hráčů (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 3D ANIMACE  První díl seriálu Statická kombinace pro šest hráčů je inspirováno cvičením z mládežnické akademie Fulham FC, cílem nácvik kombinace ve které se střídají krátké a dlouhé ppřihrávky. Cvičení je zajímavé tím, že všichni hráči se postupně vystřídají na všech pozicích.  
 
Cvičení je určeno pro úvodní nebo průpravnou část tréninku, zvládnou ho hráči věkové kategorie mladších žáků, podobně jako v cvičení Pohyb po přihrávce v šestiúhelníku (4.část), kde byl kladen důraz na výběr a pohyb hráče bez míče.  

Číst dál...

Newcastle united: Situace 2:1 po střelbě (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 3D ANIMACE  Chování hráčů v soubojových situacích dva na jednoho často může rozhodnout o osudu utkání. S ohledem na probíhající zimní přípravné období připomínáme kondiční cvičení Kondiční souboj 2:1 v pokutovém území, ve kterém se hráči také dostávají do situace 2:1.
 
Dnešní článek Situace 2:1 po střelbě je inpirován cvičením z mládežnické akademie Newcastlu United, cílem je naučit hráče po zakončení okamžitě přejít do obranné fáze a zabránit zakončení situace, ve které má útočící dvojice početní i situační výhodu. 

Číst dál...