Průpravné cvičení: Rychlý protiútok po kombinaci ve čtverci

Zveřejněno 7. srpen 2006
Napsal Josef Vrážel Zobrazeno: 7665
Image Odpolední cvičení na stránkách trenérského portálu trenink.com trenéra a autora Josefa Vrážela navazuje na herní cvičení Vyvolávaná a jednu z možných variant Rychlý protiútok při různém početním.

Rychlý protiútok představuje jednu z hlavních zbraní v současném fotbale. Jejích mistrovské provedení nám předvádějí především italská mužstva. Úspěšnost provedení protiútoku mimo jiné závisí na koordinovaném, vědomém nabíhaní hráčů do pokutového území.

Cvičení je určeno pro dorosteneckou a mužskou kategorii. Při úpravách vzdáleností lze cvičení použít i pro žákovská mužstva.
Číst dál...
 

Nedělní ohlédnutí na trenink.com 31.7-6.8.2006 (14)

Zveřejněno 6. srpen 2006
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 5822
Image Máme tu první srpnovou neděli a s ní i Nedělní ohlédnutí za uplynulým týdnem v rubrice Informace -> Redakční rubrika, které přináší především přehled článku z minulého týdne, který nabídl pestrou směsici článků od různých autorů.

Generálky na boje v pohárové Evropě se Liberci i Boleslavi vydařily. Mistři z Liberce doma porazili Ostravu a teď ho čeká Spartak Moskva. Boleslavský tým splnil povinnost pohárovou povinnost v druhém předkole, v sobotu vyhrál na Slovácku a teď ho čeka turecké peklo.

O tomto víkendu odstartovaly další soutěže, druhá a třetí ligy. Loni prvoligová Jihlava porazila loňskou štiku druhé ligy, tým z Ústi jasně 3:1.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Rychlý trojúhelník

Zveřejněno 4. srpen 2006
Napsal Monika Poláková Zobrazeno: 6590
Image Opět je tu, tento týden již podruhé a znovu s článkem popisujícícm cvičení, které je vhodné jakou součást předzápasového rozcvičení. Monika Poláková si již tento týden na stránkách trenérského portálu trenink.com připomněla cvičením Barvy pro čtyři družstva, které rozpoutalo poměrně bouřlivou diskusi, doufejme že dnes tomu nebude jinak.

Dnešní cvičení má název Rychlý trojúhelník je zaměřeno na startovní rychlost, koordinaci pohybu, techniku běhu a případně vedení a ovládání míče. Určeno je pro všechny věkové kategorie - od přípravek až po dospělé, nutné je vždy upravit dle náročnosti. Zařazujeme do úvodní části tréninkové jednotky nebo také do předzápasové rozcvičky. Minimálním početem je 6 hráčů, doporučeno však 10 a více.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Přihrávky v kosočtverci s obíhačkou

Zveřejněno 4. srpen 2006
Napsal Vladan Pražák Zobrazeno: 6960
Image Na stránkách web magazínu českých a slovenských fotbalových trenérů trenink.com vyšel již seriál článků s podobným názvem Výměna místa v kosočtverci [1] [2] [3] [4] od autora Jiřího Formánka, autorem dnešního cvičení je však Vladan Pražák.

V tomto průpravném cvičení s názvem Přihrávky v kosočtverci s obíhačkou zdokonalujeme přihrávku prvním dotykem a schopnost hráčů uvolnit se "obhozením" míče kolem protivníka a okamžitě se zapojit do další kombinační spolupráce, velký důraz je tedy kladen na součinnost a správné načasování.

Dnešní průpravné cvičení je především určeno pro žákovské kategorie a kategorie přípravek, s úspěchem lze aplikovat i u dorostenců, které je třeba vložit obratnostní nebo koordinační cviky. Zařazujeme do průpravné části tréninkové jednotky.
Číst dál...
 

Herní cvičení: Střelba po soubojové situaci 1:2

Zveřejněno 3. srpen 2006
Napsal Josef Vrážel Zobrazeno: 9339
Image Schopnost útočníka prosadit se proti početní převaze a pod tlakem soupeře je jedna z vrcholných dovedností moderního hráče. Tato schopnost může dělat z průměrného hráče, hráče špičkového.

Na stránkách trenérského portálu trenink.com dnes vychází cvičení autora a trenéra Josefa Vrážela s prozaickým názvem Střelba po soubojové situaci 1:2, které učí hráče prosadit se v početně nevýhodné mikrosituaci.

Cvičení je určeno pro kategorie dorostu a mužů, po některých modifikacích lze velmi úspěšně aplikovat i v tréninkovém procesumládežnických týmů a zařazujeme jej do hlavní části tréninkové jednotky.
Číst dál...
 

Reklama

Přihlašovací formulář

TOP článek

Atlético Madrid: Centr z boku pokutového území (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 ATLÉTICO MADRID  Opět přinášíme ukázku cvičení z tréninkového procesu top evropského klubu, tentokrát z Atlética Madrid, semifinalisty letošní Ligy mistrů. Podobně tomu bylo v případě cvičení Kombinace středním koridorem, inspirováného cvičením trenéra Pepe Guardioly z Bayernu Mnichov.
 
První seriálu Centr z boku pokutového území je určeno pro šest hráčů do pole a brankáře, prostorem je okolí pokutového území a cvičení je zaměřeno na závěrečnou kombinaci a finální přihrávku ze strany do pokutového území.

Číst dál...

Seriály

Dne 28.12.2011, 08:44 napsal Jiří Formánek
serial-trojuhelnikovy-souboj-11 SERIÁL Středečním příspěvkem na stránkách trenérského portálu fotbalových trenérů www.trenink.com bychom rádi našim čtenářům připomněli třídílný seriál trenéra Jiří Formánka, který se zaměřil na řešení soubojové situace jeden na jednoho v prostoru před pokutovým územím a to jak z pozice útočícího, tak bránícícho hráče. Cílem trojice cvičení s názvem Trojúhelníkový souboj 1:1 je hráče řešit soubojovou...

Individuální trénink: Koordinace ve trojici s míčem (3.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 3D ANIMACE  Jak pro individuální trénink tří hráčů, tak pro týmové rozcvičení trojic hráčů je možné využít všechny díly seriálu Koordinace ve trojici s míčem. V průběhu tréninku je rozdělení do trojic je obvyklé, na www.trenink.com jsme publikovali například článek Přihrávky trojice ve čtverci
 
Cílem cvičení rozvoj běžecké koordinace a obratnosti. Hráči mezi naražením míče na kratších stranách herního prostru prvádí při běhu časté změny směru běhu. 

Číst dál...

FC Bayern Mnichov: Zakončení po chytré kombinaci (2.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 FC BAYERN MNICHOV  Cvičení Zakončení po chytré kombinaci zařadil trenér Pep Guardiola do tréninkového procesu FC Bayern Mnichov na začátku ledna 2016, v průběhu zimního přípravného kempu, který proběhl v Kataru v Doha
 
Druhý díl je tímto cvičením inspirován. Hráči se musí prosadit se kombinací ve středu hrací plochy a připravit si pozici pro zakončení, buď střelbou ze střední vzdálenosti nebo navedením a zakončením z prostoru pokutového území.   

Číst dál...

Průpravné cvičení: Zakončení po uvolnění hráče z křídla (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 3D ANIMACE  Cvičení na zakončení akce, po předchozím přijmutí míče a jeho navedení do výhodné střelecké pozice, jsme popisovali v článku Trojúhelníková střelba nebo Přijmutí míče a zakončení, kde hráč zakončuje po zaseknutí do protipohybu.
 
Cílem cvičení Zakončení po uvolnění hráče z křídla je naučit hráče zakončit akci po předchozí přímočaré akci, kde nejdůležitější je dobré přijmutí míče a načasované naražení s hrotovým útočníkem.    

Číst dál...

Průpravné cvičení: Kombinace s hrotovým útočníkem (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 3D ANIMACE  Zakončení z prostoru pokutového území jsme se věnovali ve čtyřdílných seriálech Zápasové zakončení v pokutovém území nebo Střelba od brankové čáry, které v obou případech můžete využít v tréninku i s malým počtem hráčů
 
Cílem cvičení Kombinace s hrotovým útočníkem je nácvik závěrečné části útočné kombinace, do které je zapojený hrotový útočník, který míč sklepává na podhrotového záložníka jež dává finální přihrávku na rozběhnutého hráče z hloubky pole.

Číst dál...

Fulham FC: Statická kombinace pro šest hráčů (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 3D ANIMACE  První díl seriálu Statická kombinace pro šest hráčů je inspirováno cvičením z mládežnické akademie Fulham FC, cílem nácvik kombinace ve které se střídají krátké a dlouhé ppřihrávky. Cvičení je zajímavé tím, že všichni hráči se postupně vystřídají na všech pozicích.  
 
Cvičení je určeno pro úvodní nebo průpravnou část tréninku, zvládnou ho hráči věkové kategorie mladších žáků, podobně jako v cvičení Pohyb po přihrávce v šestiúhelníku (4.část), kde byl kladen důraz na výběr a pohyb hráče bez míče.  

Číst dál...

Newcastle united: Situace 2:1 po střelbě (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 3D ANIMACE  Chování hráčů v soubojových situacích dva na jednoho často může rozhodnout o osudu utkání. S ohledem na probíhající zimní přípravné období připomínáme kondiční cvičení Kondiční souboj 2:1 v pokutovém území, ve kterém se hráči také dostávají do situace 2:1.
 
Dnešní článek Situace 2:1 po střelbě je inpirován cvičením z mládežnické akademie Newcastlu United, cílem je naučit hráče po zakončení okamžitě přejít do obranné fáze a zabránit zakončení situace, ve které má útočící dvojice početní i situační výhodu. 

Číst dál...