Standardní situace: Co říkáte na tuto standardní situací?

Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Standardní situace
Zveřejněno 25. listopad 2005
Zobrazeno: 18893
Image Tomáš Balog, mladý autor který na stránkách magazínu trenink.com v minulosti publikoval dvě cvičení - Křídelní akce 4:3 a Prvním dotykem nás vyslyšel a na naši výzvu zaslal vlastní řešení standardní situace. Pokud máte vlastní řešení a nestydíte se ho publikovat, tak nám ho zašlete.

Domníváme se, že zahrávání standardních situací a je jedno zda z pohledu útočícího nebo bránícího mužstva, je často klíčovým okamžikem řady utkání a je jedno ve které věkové kategorii a na jaké výkonnostní úrovni.

Proto budeme na těchto stránkách uvěřejňvat modelové situace standardních situací a po našich čtenářích-trenérech chceme znát názor, jak by oni podle svého názoru a zkušeností tyto situace řešili? Své názory pište prosím do komentářů, které se nacházejí na konci každého článku, stejně jako tomu je u běžných cvičení, kde chceme znát Váš názor.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Střelba po narážečce s přenesením

Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Zveřejněno 25. listopad 2005
Napsal Vladan Pražák Zobrazeno: 16643
Image Nebývá zvykem aby se na stránkách web magazínu fotbalových trenérů trenink.com uveřejňovaly dva dny po sobě dva články od stejného autora. Dnes děláme výjimku a Vladan Pražák dnes navazuje na svá cvičení organizovaná proudovou metodou a přináší další cvičení se stejnou organizací.

Průpravné cvičení má název Střelba po narážečce s přenesením se zaměřuje na přenesení hry, narážečky a spolupráci hráčů ve finální části zakončení.

Toto průpravné cvičení je určeno pro žákovské a dorostenecké kategorie pro nácvik jak narážeček v po- hybu, tak rychlého vedení míče s otočením hry a přesnou střelbou.
Číst dál...
 

Herní cvičení: Proudová střelba (2. část)

Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Zveřejněno 24. listopad 2005
Napsal Vladan Pražák Zobrazeno: 11135
Image Po pondělním článku s názvem Proudová střelba trenéra a autora Vladana Pražáka podle kterého mohli čtenáři vyzkoušet dvě varinaty nácviku střelby organizovaného proudovou metodou, přinášíme dnes třetí variantu ve které je kladen důraz na soubojové chování před střelbou.

Organizací proudovou metodou je minimalizován čas "prostojů" hráčů, kteří nejsou zapojeni do akce, celé cvičení pak rozvíjí schopnost dlouhé přihrávky, zpracování míče a v tomto případě především finální souboj 1:1 a vlastní zakončení.

Herní cvičení je určeno pro všechny věkové kategorie s přihlédnutím k věhu hráčů a případně úpravě velikosti hrací plochy.
Číst dál...
 

NSCAA.com: Training the Central Midfielder (9. část)

Nadřazená kategorie: Zahraniční stránky Kategorie: NSCAA.com
Zveřejněno 23. listopad 2005
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 8519
Image Dnešní článek popisuje cvičení s názvem Passes from the midfield (Přihrávky ze zálohy) a je dalším cvičením druhého bloku seriálu věnovaného tréninku speciálně určenému středním záložníkům. Cvičení se zaměřuje na schopnost středových hráčů získat ve středu pole míč a překvapivou přihrávkou najít hráče v křídelním prostoru.

Autorem celého seriálu je německý trenér, držitel UEFA "A" Licence Roland Loy, který kompletní druhý blok seriálu zaměřil na výstavbu a podporu útoku od záložníků, respektive od středních záložníků od kterých je vyžadována maximální podpora útočníkům.

Článek je inspirován uveřejněném na americkém trenérském portálu NSCAA.com, jež je domovskou stránkou National Soccer Coaches Association of America (Národní americké asociace fotbalových trenérů).

Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Listové cvičení

Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Zveřejněno 22. listopad 2005
Napsal Monika Poláková Zobrazeno: 19085
Image Po rozhovoru z předminulého týdne s asistentkou trenéra mladšího dorostu FK Litvínov Monikou Polákovou, která následně svým prvním cvičením Barevné vedení míče rozdmýchala na těchto stránkách čilou diskuzi přichází dnes s dalším cvičením.

Dnešní článek popisuje Listové cvičení, které se zařazuje do úvodní části tréninkové jednotky, případně je vhodné ho použít jako součást předzápasové přípravy.

Je to vhodné cvičení pro každou kategorii mimo předpřípravek, zapojuje se do něj minimálně 7 hráčů a zaměřuje se na přesnost přihrávky, rychlou reakci, vyražení a spoluprácu hráčů.
Číst dál...
 

Kalendář článků

August 2014
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Tréninkové pomůcky

Dne 13.01.2012, 08:44 napsal Administrator
recenze-balancestep-prevence-rehabilitace-i-rozvoj-rovnovahyNestabilní plošiny a balanční pomůcky všeho druhu byly využívány ve fotbalové akademii Ajaxu Amsterdam již v sedmdesátých letech minulého století. Ruka trhu sportovních a tréninkovách...

Knihy

Dne 11.08.2006, 15:45 napsal Jiří Formánek
recenze-fotbal-technika-a-taktika-hry Závěr týdne a s ním i páteční odpoledne bude na stránkách trenérského portálu trenink.com věnován recenzi knihy, kterou v červnu tohoto roku vydalo nakladatelství Grada Publising a...

Přihlašovací formulář

Rozhovor: Rozvoj rychlostních schopností hráčů fotbalu

Hodnocení uživatelů:  / 0

V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé.

Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s rozvojem rychlostních schopností fotbalových hráčů.

Číst dál...

Aktuální téma: Zimní přípravné období

Hodnocení uživatelů:  / 0
 AKTUÁLNÍ TÉMA  Rok co rok se to opakuje a ani letos tomu nebude jinak. Je co se rozloučíme se starým rokem, tak fotbalisty všech věkových kategorií i výkonnostních úrovní čeká připravené a pečlivě naplánované zimní přípravné období.
 
Na stránkách trenérského portálu vyšly v minulosti k zimní přípravě dva zajímavé rozhovory. První s názvem Jak naplánovat zimní přípravu? se zaměřil především na to co má být obsahem zimní přípravy a upozornění na to, že zimní příprava nezačíná až v lednu.
 
Druhý rozhovor Zimní příprava trochu jinak byl o nových trendech v plánování zimní přípravy fotbalistů a zda je možné tyto trendy aplikovat i u týmů nižších úrovní?

Číst dál...

Rozhovor: Přechod mezi dorosteneckou a mužskou kategorií

Hodnocení uživatelů:  / 0
 AKTUÁLNÍ TÉMA  V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé. 
 
Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.
 
Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s důležitými aspekty přechodu mezi dorosteneckou a mužskou věkovou kategorií. Zaměříme se na důležitost jednotlivých aspektů ve fotbalové přípravě mládežnických týmů, sportovní přípravu, společenské vlivy a psychologické aspekty.

Číst dál...