Kruhový trénink: Stanoviště (8) + (9)

Zveřejněno 18. květen 2006
Napsal Monika Poláková Zobrazeno: 25653
Image Naposledy publikovala trenérka a autorka tohoto portálu Monika Poláková článek s názvem Přetlačovaná, který vyšel na začátku tohoto týdne, dnes přidává další dvě cvičení.

Odpoledním čtvrtečním článkem pokračujeme na stránkách web magazínu českých a slovenských fotbalových trenérů trenink.com v uveřejňování osmého a devátého stanoviště, které navazují na pět předcházejících [1] [2] [3] [4] [5] článků, které vyšly s tématikou kruhového tréninku.

Cvičení jsou vhodné pro všechny věkové kategorie, kruhový trénink většinou bývá hlavní náplní tréninkové jednotky z čehož je zřejmé zařazení v rámci tréninkové jednotky.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Přenesení těžiště hry kombinací

Zveřejněno 18. květen 2006
Napsal Václav Mrázek Zobrazeno: 6272
Image Čtvrteční dopoledne na portálu trenink.com si pro sebe svůj článek zarezervoval trenér a autor Václav Mrázek, v současné době trenér starších dorostenců U18 FC Viktoria Plzeň.

Jeho článek s názvem Přenesení těžiště hry kombinací popisuje průpravné cvičení, ve kterém je kladen důraz na nácvik přenesení těžiště hry kombinací nahrávek. Vedle technických prvků HČJ je cvičení zaměřeno na prostorové vnímání a účelnost přenesení hry ze strany na stranu pomocí rychlých a přesných nahrávek.

Dnešní cvičení je vhodné pro vyspělejší mužstva od starších žáků. Je vhodné k zařazení na konec úvodní části ,tréninkové jednotky nebo do hlavní části tréninkové jednotky. Probíhá na jedné případně na obou polovinách hrací plochy. Dbáme na co nejmenší počet doteků s míčem během cvičení. Dále na náběhy do jednotlivých nahrávek, ne ve stoje. Na přesnost a důkladné technické provedení. Po technickém zvládnutí i na dostatečnou rychlost PC.
Číst dál...
 

Kondiční trénink: Formy rozcvičení (4.část)

Zveřejněno 17. květen 2006
Napsal Ladislav Šurek Zobrazeno: 12387
Image Trenér a autor Mgr. Ladislav Šurek, je po Ondřejovi Skokanovi druhým přispivatelem trenérského portálu trenink.com ze Slovenska a naplňuje tak naši vizi českého a slovenského trenérského portálu určeného trenérů různých věkových i výkonnostních úrovní.

Dnešní odpolední článek navazuje na první, druhou a třetí část seriálu na téma rozcvičení z pohledu fyziologického i psychologického. Čtvrtá část má název Formy rozcvičení.

Celý článek ponecháváme úmyslně v "původním znění" bez titulků a nabádáme také další kolegy ze Slovenska, aby přispěli do archivu tohoto portálu, protože počet návštěvníků od našich východních sousedů stoupá a je škoda nevyměnit si trenérské zkušenosti a postřehy formou článků a cvičení.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Vedení ve slalomu a klamné činnosti (1.část)

Zveřejněno 17. květen 2006
Napsal Administrator Zobrazeno: 24942
Image Po kraťoučké odmlce se, způsobené organizaci turnaje se na stránky web magazínu českých a slovenských fotbalových trenérů trenink.com vrací autor a trenér Vladan Pražák, který dnes zahajuje minisérii věnovanou nejmenším fotbalistům s názvem Technika a práce s míčem.

První část popisuje průpravné cvičení s názvem Vedení ve slalomu, klamné činnosti a zakončení se určeno především pro mužstva přípravek a je zaměřeno na rozvoj základních technik vedení míče, rozvoj IHČ jednotlivce při nácviku klamných pohybů a účelného fintování a v neposlední řadě také pro nácvik střelby, při využití veškerých kopacích technik.

Cvičení zařazujeme do hlavní části tréninkové jednotky a to nepřímo navazuje na články stejného autora Nácvik klamných pohybů a kliček a Klamné pohyby, uvolňování se a fintování.
Číst dál...
 

Herní trénink: Nácvik a zdokonalování hry v obraně a útoku

Zveřejněno 16. květen 2006
Napsal Svatopluk Chrobák Zobrazeno: 15149
Image Úterní odpolední článek je z dílny trenéra Svatopluka Chrobáka, který na stránkách web magazínu fotbalových trenérů trenink.com publikoval již řadu článků jako například třídílný seriál Obranné postavení a poziční hra [1] [2] [3].

Článek má poměrně dlouhý název Nácvik a zdokonalování hry v obraně a útoku a jak již je z nadpisu víceméně jasné předmětem zájmu v tomto cvičení bude nácvik základních herních činností jednotlivců v součinnosti celého mužstva společně s postupným přechodem do útočné fáze hry.

Dnešní herní cvičení je určeno pro věkovou kategorii dorostenců nebo mužů, lze ho využít i u vyspělejších žákovských týmů. Vhodné je zařadit ho do hlavní části tréninkové jednotky.
Číst dál...
 

Plánované akce

No events found

Přihlašovací formulář

TOP článek

Průpravné cvičení: Přihrávka na třetího v kruhu (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0

 3D ANIMACE  Cvičení organizovaná v kruhu jsou mezi trenéry oblíbená, protože pro vymezení lze využít například středový kruh. Za připomenutí stojí například Přebíračka míče v kruhu.

Autorem příspěvku na stránkách www.trenink.com je trenér Jiří Formánek, který ho pojmenoval Přihrávka na třetího v kruhu. Cílem cvičení je naučit hráče, po naražení a přihrávce na třetího, uvolnit se do voleného prostoru.

Průpravné cvičení je vhodné zařadit do první poloviny tréninkové jednotky, je možné ho zařadit do předzápasového rozcvičení. Cvičení zvládnou žákovské kategorie.

Číst dál...

Kalendář článků

December 2015
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Seriály

Dne 22.06.2015, 08:44 napsal Jiří Formánek
serial-prihraj-a-vyraz-bez-mice "Odpoutat se od bránícícho hráče nebo naopak jako bránící hráč včas přistoupit k útočníkouvi je záležitostí prvních pár kroků," říká autor seriálu s názvem Přihraj a vyraž bez míče. Tento seriál má podobné zaměření jako dříve publikovaný seriál Reaguj a vyraž.   Seriál je určen pro mládežnické týmy od věkové kategorie mladších žáků. Hráči se musí v průběhu cvičení vyrovnat s proměnlivými podmínkami. Po...

Kondiční cvičení: Rychlostní souboj 1:1 ve čtverci (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 3D ANIMACE  V prvním díle seriálu Rychlostní souboj 1:1 ve čtverci se vedle startovní a sprinterské rychlosti zaměřujeme jak na významnou změnu směru běhu, ale také na soubojové chování v těžišti herního prostoru, se kterým se hráči musí běžně vyrovnat.
 
Tréninku a rozvoji rychlostních schopností jsme se věnovali například v cvičení Rychlostní hodinový ciferník (1.část), kde byly na hráče kladeny nároky především v oblasti okamžité reakce a  rychlosti okamžitého rozhodnutí.   

Číst dál...

Průpravné cvičení: Pohyb po přihrávce v šestiúhelníku (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 3D ANIMACE  Přihrávky a pohyb bez míče. Dvě ze základních individuálních herních činností, se kterými se každý hráč běžně potkává jak v tréninku, tak v utkání. Věnovali jsme se této problematice například v cvičení Španělská hvězdice s oběhnutím.
 
První díl seriálu Pohyb po přihrávce v šestiúhelníku se zaměřuje pouze na přihrávky a pohyb bez míče, tedy jednodotekovou kombinacina třetího. Cvičení je organizováno proudovou metodou.  

Číst dál...

Kondiční cvičení: Rychlostní hodinový ciferník (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0

 3D ANIMACE  Trenér a editor tohoto portálu Jiří Formánek již publikoval několik článků zaměřených na nácvik rychlosti, jako například šestidílný [1] [2] [3] [4] [5] [6] seriál Rychlost startu a reakce ve čtverci nebo třeba také Rychlostní souboj na dvě branky [1] [2] [3].

Název dnešního kondičního cvičení je Rychlostní hodinový ciferník, kondiční cvičení na startovní rychlost ve kterém jsou kladeny nároky na hráče především v oblasti okamžité reakce, rychlosti okamžitého rozhodnutí a schopnosti se orientovat na přehuštěném prostoru.

Číst dál...

Individuální trénink: Práce s míčem v trojúhelníku (4.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 3D ANIMACE  "Schopnost hráčů ovládat míč na malém prostoru je důležitým předpokladem pro následné zvládání složitých herních situací," říká k cvičení trenér a jeho autor Jiří Formánek, který navazuje na předchozí části seriálu, především však na první díl.
 
Čtvrtá část seriálu s názvem Práce s míčem v trojúhelníku je určena pro tři hráče. Cílem cvičení je rozvinout u hráčů obratnost a koordinaci při práci s míčem, které předchází pohyb a výběr místa, naražení míče, jeho přijmutí a následné vedení s častou změnou směru.

Číst dál...

Průpravné cvičení: Manchester United - přihrávky (5.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 3D ANIMACE  Pátá část seriálu  Manchester United - přihrávky, která je inspirována cvičením Alexe Fergusona a Roye Hodgsona, je určeno ideálně pro pět, případně šest hráčů a navazuje předevší na první díl seriálu.
 
Cvičení je organizováno proudovou metodou, určeno je pro věkové kategorie od žákovské po mužskou. Jednoduchá organizace toto cvičení předurčuje pro zařazení do průpravné části tréninkové jednotky, jako vhodné cvičení pro zahřátí organismu před další činností.

Číst dál...

Kondiční cvičení: Koordinační abeceda J

Hodnocení uživatelů:  / 0
 3D ANIMACE  Do seriálu cvičení s názvem Koordinační abeceda dnes přidáváme jedno z posledních cvičení, tentokrát zahajované u prvnítyče středové řady. Poslední cvičení tohoto seriálu, které vyšly byly ve tvaru písmene A a písmene Z
 
Cvičení s názvem Koordinační abeceda J patří v seriálu koordinačně-obratnostních cvičení k těm kratším a středně obtížným. hráč v průběhu cvičení provádí čtyřivýznamné změny směru běhu. Cvičení je vhodné pro trénink malých skupin hráčů nebo i pro individuální trénink. 

Číst dál...