Průpravné cvičení: Střelba po zatížení (3.část)

Zveřejněno 25. červenec 2006
Zobrazeno: 7977
Image Úterní odpoledne na stránkách trenérského portálu trenink.com bude patřit článku redaktora a trenéra Kamila Turoně, který si pro čtenáře tohoto webu připravil třetí variantu zátěžové střelby, která navazuje na dva články [1] [2] Jiřího Formánka.

Je tedy zřejmé, že dnešní článek bude mít název jako dva předcházející Střelba po zatížení, protože se jedná o další variantu a také to přesně vystihuje obsah cvičení. Cílem cvičení je zlepšit schopnost hráčů vyrovnat se s únavou při zakončení, která by neměla ovlivnit efektivitu střelby.

Průpravné cvičení můžeme zařadit do hlavní tréninkové jednotky, autor ho měl možnost sledovat na stáži u juniorů v Mnichov 1860, které absolvoval v červnu tohoto roku.
Číst dál...
 

Herní cvičení: 2:2 v trojúhelníku na dva doteky (3.část)

Zveřejněno 25. červenec 2006
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 12762
Image Minulý týden v úterý a ve čtvrtek vyšly na stránkách trenérského portálu trenink.com dvě předchozí varianty dnešního cvičení. Dnes autor článku a editor tohoto webu Jiří Formánek seznámi s třetí možnou variantou cvičení určenou pro čtveřici hráčů.

Opět potvrzujeme otřepanou frázi, že v jednoduchosti je síla a lze jen dodat, že i krása a efektivita. Důkazem jsou tato cvičení, které přes svou jednoduchou organizaci a materiální nenáročnost jsou vysoce produktivní. Úterní dopolední článek navazuje na dva předcházející [1] [2] .

Název článku popisujícího herní cvičení určeného tentokrát pro čtyři hráče je 2:2 v trojúhelníku na dva doteky. Snahou cvičení je zlepšit u hráčů schopnost předvídat situaci, anticipovat, nutný je správný výběr místa podle pohybu soupeře a samozřejmě ovládání a technika práce s míčem, ruku v ruce jdoucí společně s přesnou přihrávkou.
Číst dál...
 

Pohybové hry: Honičky (1.část)

Zveřejněno 24. červenec 2006
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 28236
Image Na stránkách web magazínu českých a slovenských trenérů trenink.com dnešním dnem zahajujeme nový seriál, který se zaměří na různé druhy pohybových her, které lze v tréninkovém procesu využít především v úvodní, respektive průpravné části tréninkové jednotky.

Pohybové hry řadíme mezi čtvařici metodicko-organizačních forem, které slouží k nácviku, zdokonalování herních činností jednotlivce a herních kombinací. Z pohledu fotbalového trenéra je lze chápat jako jednoduché pohybové činnosti sloužící k nácviku pohybu hráče bez míče, rozvoji pohybových schopností a rychlosti reakce.

Dnes přinášíme první část seriálu, která je zaměřena na Honičky.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Nekonečná ulička

Zveřejněno 24. červenec 2006
Napsal Josef Vrážel Zobrazeno: 10212
Image Opět je tu nový týden, většina týmů dospělých i dorostenců již zahájila přípravu na novou sezónu a na stránkách trenérského portálu trenink.com pokračujeme v nekonečném seriálu článků vycházejících pro trenéry z Česka a ze Slovenska.

Autorem dnešního průpravného cvičení je trenér Josef Vrážel jehož průpravné cvičení Nekonečná ulička představuje další z mnoha organizačních variant nácviku dynamické techniky hráčů.

Na stránkách tohoto webu například vyšel již podobný článek Rozcvičení v kruhu nebo Listové cvičení od trenérky Moniky Polákové.
Číst dál...
 

Nedělní ohlédnutí na trenink.com 17.-23.7.2006 (12)

Zveřejněno 23. červenec 2006
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 5615
Image Stává se pomalu pravidlem, že neděle vedle slunečného počasí přináší na stránkách trenérského portálu trenink.com i Nedělní ohlednutí za uplynulým týdnem v rubrice Informace -> Redakční rubrika, které přináší především přehled článku z minulého týdne a výsledky ankety, zda souhlasíte s postihem klubů v italské korupční aféře?

Nejdůležitější novinkou minulého týdne na stránkách trenink.com bylo přidání třetí sekce (B) Technika, herní činnosti do nově zřízeného katalogu cvičení - Tematické okruhy, jehož testovací provoz se zdá být úspěšný a prodlužuje se o jeden týden.
Číst dál...
 

Reklama

Přihlašovací formulář

TOP článek

Průpravné cvičení: Jednodoteková kombinace v pětiúhelníku (2.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 3D ANIMACE  Jednodotekové kombinaci byla součástí cvičení Pohyb po přihrávce v šestiúhelníku nebo Španělská hvězdice s oběhnutím (2.část), ve kterém je důraz kladen na pohyb bez míče.
 
Druhá část seriálu Jednodoteková kombinace v pětiúhelníku je organizačně nenáročným cvičením, které u hráčích rozvíjí kombinaci na jeden dotek na malém prostoru, uvolnění se po přihrávce a přihrávky prvním dotykem. 

Číst dál...

Kalendář článků

May 2016
Mo Tu We Th Fr Sa Su
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Seriály

Dne 18.12.2015, 08:44 napsal Jiří Formánek
serial-narazecka-za-narazeckou-4-cviceni  SERIÁL   3D ANIMACE  Čtyři části seriálu s názvem Narážečka za narážečkou u hráčů rozvíjí jednu ze základních herních dovedností, kterou je naražení míče se stojícím spoluhráčem. V průběhu cvičení dbáme na správné načasování a dobré technické provedení, podobně jako v cvičení Přihrávka na třetího v kruhu.   Cvičení je možné zařadit do první poloviny tréninku, buď do úvodní nebo do...

Průpravné cvičení: Vedení míče při rozcvičení (3.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 3D ANIMACE  Cvičení a hry pro úvodní část tréninku patří na www.trenink.com těm nejoblíbenějším. Naši čtenáři by bez povšimnutí neměli nechat například třetí část cvičení Přihrávky ve trojici.
 
Třetí díl seriálu Vedení míče při rozcvičení navazuje na úvodní a druhou část. V cvičení klademe důraz pohb hráče bez míč po jeho odehrání a následné přijmutí míče.

Číst dál...

FC Bayern Mnichov: Zakončení po chytré kombinaci (2.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 FC BAYERN MNICHOV  Cvičení Zakončení po chytré kombinaci zařadil trenér Pep Guardiola do tréninkového procesu FC Bayern Mnichov na začátku ledna 2016, v průběhu zimního přípravného kempu, který proběhl v Kataru v Doha
 
Druhý díl je tímto cvičením inspirován. Hráči se musí prosadit se kombinací ve středu hrací plochy a připravit si pozici pro zakončení, buď střelbou ze střední vzdálenosti nebo navedením a zakončením z prostoru pokutového území.   

Číst dál...

Liverpool FC: Trojúhelníková střelba (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 3D ANIMACE  Treninkový proces anglického velkoklubu Liverpool FC nás inspiroval již několikrát, z posledních cvičení připomínáme Technika a kondice s míčem nebo hru Přihraj a běž ve hře 4:4.
 
První díl seriálu s názvem Trojúhelníková střelba se zaměřuje na nácvik jednoduché kombinace v prostoru před pokutovým územím, která je zakončena naražením s jedním z útočníku a zakončení akce po navedené do výhodné střelecké pozice.    

Číst dál...

Průpravné cvičení: Přihrávky FC Barcelona ve čtverci (4. část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 3D ANIMACE  "Nejúspěšnější tým posledních let FC Barcelona byl, je a jistě i bude inspirací pro trenéry z celého světa, bez ohledu na věkovou kategorii" říká autor dnešního článku na stránkách www.trenink.com a upozorňuje na reportáž Filipa Toncara ze stáže v tomto velkoklubu.
 
Čtvrtá část seriálu Přihrávky FC Barcelona ve čtverci je od trenéra Jiřího Formánka, který se inspiroval cvičením FC Barcelona zaměřeným na přihrávky, přijmutí míče, výběr a pohyb bez míče. Cvičení navazuje především na první díl seriálu, ale akcentuje především jednodotekovou kombinaci.

Číst dál...

Fulham FC: Statická kombinace pro šest hráčů (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 3D ANIMACE  První díl seriálu Statická kombinace pro šest hráčů je inspirováno cvičením z mládežnické akademie Fulham FC, cílem nácvik kombinace ve které se střídají krátké a dlouhé ppřihrávky. Cvičení je zajímavé tím, že všichni hráči se postupně vystřídají na všech pozicích.  
 
Cvičení je určeno pro úvodní nebo průpravnou část tréninku, zvládnou ho hráči věkové kategorie mladších žáků, podobně jako v cvičení Pohyb po přihrávce v šestiúhelníku (4.část), kde byl kladen důraz na výběr a pohyb hráče bez míče.  

Číst dál...

Newcastle united: Situace 2:1 po střelbě (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 3D ANIMACE  Chování hráčů v soubojových situacích dva na jednoho často může rozhodnout o osudu utkání. S ohledem na probíhající zimní přípravné období připomínáme kondiční cvičení Kondiční souboj 2:1 v pokutovém území, ve kterém se hráči také dostávají do situace 2:1.
 
Dnešní článek Situace 2:1 po střelbě je inpirován cvičením z mládežnické akademie Newcastlu United, cílem je naučit hráče po zakončení okamžitě přejít do obranné fáze a zabránit zakončení situace, ve které má útočící dvojice početní i situační výhodu. 

Číst dál...