Průpravné cvičení: Křídelní hra na 4 ukázkách (4.část)

Zveřejněno 14. červen 2006
Napsal Svatopluk Chrobák Zobrazeno: 7983
Image Středeční dopoledne na stránkách web magazín českých a slovenských fotbalových trenérů trenink.com jsou k dispozici trenérovi a autoroviSvatoplukovi Chrobákovi, který dnes uzavře svůj čtyřdílný seriál se zaměřením na křídelní hru. Dnešní modifikace křídelní akce navazuje na [1] [2] a [3] variantu.

Průpravné cvičení má název Křídelní hra na 4 ukázkách a jeho dnešní poslední čtvrtá varianta je zaměřena na uvolnění křídelního prostoru a následné naběhnutí obránce na průnikovou přihrávku.

Popisované cvičení je určeno především pro dorosteneckou kategorii a dospělé, určeno je pro 12-14 hráčů do pole a v rámci tréninkové jednotky cvičení zařazujeme do hlavní části.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Jednoduchá rychlá střelba - Kanonáda III.

Zveřejněno 13. červen 2006
Napsal Josef Vrážel Zobrazeno: 7255
Image Tréninkový proces musí vycházet z požadavků vyplývajících ze samotného utkání. Umění hráče prosadit se v souboji 1:1 v pokutovém území může rozhodnout o výsledku celého utkání. Důležitým prvkem ovlivňující úspěšnost v soubojových situacích 1:1 jsou klamavé pohyby tělem. Trenérský portál trenink.com přináší třetí část seriálu od autora a trenéra Josefa Vrážela, který se bude věnovat tématu střelby a zakončení.

Dnešní článek má název Jednoduchá rychlá střelba - Kanonáda, jedná se o třetí díl, kde je důraz kladen na soubojové chování jeden na jednoho (1:1) minimálním časem ke střelbě. Článek navazuje na první a druhou variantu tohoto cvičení.

Cvičení je určeno pro mládežnické kategorie, ale najde i uplatnění u dospělých například v předzápasové tréninkové jednotce.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Střelba po zatížení - dva centry s přesnou přihrávkou (2.část)

Zveřejněno 13. červen 2006
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 14394
Image Sezóna se pomalu blíží ke svému konci a úterní dopolední článek na stránkách trenérského portálu trenink.com popisuje průpravné cvičení se kterým mnozí trenéři již dříve setkali, dnes trenér a autor Jiří Formánek přináší jednu dalších modifikací, která umožňuje přesně dávkovat zatížení a vedle střelby klade důraz i na přesnou přihrávku, což může rozhodnout i o tolik potřebných bodech k postupu nebo záchraně.

Dnešní cvičení má název Střelba po zatížení - dva centry s přesnou přihrávkou a jedná se o druhou variantu tohoto cvičení která se zatím objevila na těchto stránkách. Cvičení preferuje kondičně-herní formu nabírání kondice nebo obnova kondičních schopností hráčů a navazuje na první variantu.

Cvičení je určeno pro dorostence a dospělé, zařazuje do hlavní části tréninkové jednotky. Na trenink.com vyšly již dva články s tématem střelby po zatížení - [1] a [2].
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Postupný útok v křídelním prostoru (7.část)

Zveřejněno 12. červen 2006
Napsal Vladan Pražák Zobrazeno: 11386
Image Pro mnohé šťastná sedmička je číslem dalšího pokračování na stránkách trenérského portálu trenink.com jehož je autorem Vladan Pražák. Další díl v minisérii, dnešní sedmý díl má podtitul - plynulá výměna postů krajního a středového záložníka. Dnešní díl navazuje na pět předcházejících částí [1] [2] [3] [4] [5] [6] které vyšly v minulých týdnech.

V tomto průpravném cvičení s názvem Postupný útok v křídelním prostoru (7.část) se zaměřujeme na herní činnost a aktivitu krajních a středních záložníků při podpoře útočné kombinace vedeném po křídle, spolu se správným načasováním nabíhání útočníků na centrované míče.

Toto cvičení modeluje taktické vzorce kombinační spolupráce mezi hráči na daných postech a rozvíjíme zde schopnost hráčů záměrně uvolňovat prostor pro zbíhající spoluhráče. Cvičení je určeno především pro dorostenecké a mužské kategorie.
Číst dál...
 

Vnější faktory, které mají vliv na psychologickou stránku budování týmu (4.část)

Zveřejněno 12. červen 2006
Napsal Milan Holub Zobrazeno: 6513
Image První článek v tomto týdnu na stránkách web magazínu trenink.com bude patřit čtvrté části seriálu autora Milana Holuba, který si již pro čtenáře připravil úspěšný článek Americké léto - pro ty, kteří chtějí trénovat mládež v USA.

Čtvrtá část nového portálu obsahuje překlad některých kapitol úspěšné knihy holanského trenéra Rinuse Michelse, kterému se pro svůj autoritativní styl vedení a tvrzení "fotbal je válka" přezdívalo Generál.

Dnešní část má název Vnější faktory, které mají vliv na psychologickou stránku budování týmu, popisuje sedmou kapitolu knihy a navazuje na první - Teambuilding aneb cesta k úspěchu skrz budování týmu , druhý - Psychologické a taktické aspekty procesu budování týmu a třetí Komplexnost fotbalu článek seriálu.
Číst dál...
 

Plánované akce

No events found

Přihlašovací formulář

TOP článek

Aktuální téma: Zimní přípravné období 2016

Hodnocení uživatelů:  / 0
 3D ANIMACE  Tak jako každý rok touto dobou čeká v následujících týdnech fotbalisty a fotbalistky všech výkonnostních úrovní a věkových kategorií pečlivě připravené a naplánované zimní přípravné období, které není mezi hráči úplně oblíbené.
 
Zimní přípravné období jsme na těchto stránkách podrobně rozebírali v článcích Jak naplánovat zimní přípravu a nebo také Zimní příprava trochu jinak

Číst dál...

Seriály

Dne 28.12.2011, 08:44 napsal Jiří Formánek
serial-trojuhelnikovy-souboj-11 SERIÁL Středečním příspěvkem na stránkách trenérského portálu fotbalových trenérů www.trenink.com bychom rádi našim čtenářům připomněli třídílný seriál trenéra Jiří Formánka, který se zaměřil na řešení soubojové situace jeden na jednoho v prostoru před pokutovým územím a to jak z pozice útočícího, tak bránícícho hráče. Cílem trojice cvičení s názvem Trojúhelníkový souboj 1:1 je hráče řešit soubojovou...

Louis van Gaal: Střelba v pokutovém území (1. část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 3D ANIMACE  V minulých týdnech jsme na stránkách www.trenink.com publikovali seriály cvičení Zápasové zakončení v pokutovém území (4 cvičení) a Střelba od brankové čáry (4 cvičení), které byly zaměřeny na nácvik zakončení z prostoru pokutového území.
 
První díl seriálu Střelba v pokutovém území je inspirován cvičením holandského trenéra Louise van Gaala, které použil v průběhu otevřeného předzápasového tréninku Manchesteru United před přípravným utkáním s Los Angeles Galaxy

Číst dál...

Herní cvičení: 1:1 se sprintem od brankové čáry

Hodnocení uživatelů:  / 0

 AKTUALIZOVÁNO  Ve středečním článku na stránkách trenérského portálu www.trenink.com, se stejně jako minulý týden cvičením Osobní obrana s krytím míče 1:1 v prostoru, vracíme ke starším úspěšným cvičením z počátku fungování tohoto portálu, o kterých si myslíme, že si zaslouží Vaši pozornost a které byste měli v tréninku vyzkoušet.

Dnešní jednoduché herní cvičení s názvem Jeden na jednoho se sprintem od brankové čáry je zaměřeno na schopnost hráčů prosadit se v souboji jeden na jednoho (1:1) v prostoru před pokutovým územím soupeřovi branky. Od hráčů vyžadujeme důraz v osobním souboji a tah na branku okamžitě poté, co hráč dostane míč pod svou kontrolu.

Číst dál...

Průpravné cvičení: Přihrávky ve trojici (1. část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 3D ANIMACE  Na stránkách www.trenink.com vyšly v posledních týdnech seriály Rychlá kombinace ve tvaru Y (3 cvičení) nebo Narážečka za narážečkou (4 cvičení), které se zaměřovaly na rozvoj přihrávání a jednoduchou kombinaci.
 
První díl nového seriálu Přihrávky ve trojici v sobě kombinuje nácvik dlouhých přihrávek, pohybu hráčů bez míče a narážeček na malém prostoru. Cvičení je vhodné i pro individuální trénink trojice hráčů.

Číst dál...

Průpravné cvičení: Přihrávky FC Barcelona ve čtverci (4. část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 3D ANIMACE  "Nejúspěšnější tým posledních let FC Barcelona byl, je a jistě i bude inspirací pro trenéry z celého světa, bez ohledu na věkovou kategorii" říká autor dnešního článku na stránkách www.trenink.com a upozorňuje na reportáž Filipa Toncara ze stáže v tomto velkoklubu.
 
Čtvrtá část seriálu Přihrávky FC Barcelona ve čtverci je od trenéra Jiřího Formánka, který se inspiroval cvičením FC Barcelona zaměřeným na přihrávky, přijmutí míče, výběr a pohyb bez míče. Cvičení navazuje především na první díl seriálu, ale akcentuje především jednodotekovou kombinaci.

Číst dál...

Průpravné cvičení: Manchester United - přihrávky (5.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 3D ANIMACE  Pátá část seriálu  Manchester United - přihrávky, která je inspirována cvičením Alexe Fergusona a Roye Hodgsona, je určeno ideálně pro pět, případně šest hráčů a navazuje předevší na první díl seriálu.
 
Cvičení je organizováno proudovou metodou, určeno je pro věkové kategorie od žákovské po mužskou. Jednoduchá organizace toto cvičení předurčuje pro zařazení do průpravné části tréninkové jednotky, jako vhodné cvičení pro zahřátí organismu před další činností.

Číst dál...

Průpravné cvičení: Přihrávky FC Barcelona ve čtverci

Hodnocení uživatelů:  / 0

  3D ANIMACE  "Nejúspěšnější tým posledních let FC Barcelona v posledních měsících neprožívá tak úspěšné období, jak jsou všichni za předchozí roky zvyklí. Přesto je a bude tento top tým inspirací pro trenéry z celého světa," říká autor dnešního článku na stránkách www.trenink.com a upozorňuje na reportáž Filipa Toncara ze stáže v tomto velkoklubu.

Autor dnešního cvičení Přihrávky FC Barcelona ve čtverci je trenér Jiří Formánek, který se inspiroval cvičením FC Barcelona zaměřeným na přihrávky, přijmutí míče, výběr a pohyb bez míče.

Číst dál...