Průpravné cvičení: Vedení míče a následné přihrávky

Zveřejněno 18. leden 2006
Zobrazeno: 9154
Image Dnes na stránkách trenink.com prezentujeme průpravné cvičení, které měl možnost autor Kamil Turoň sledovat při návštěvě v Německu a to konkrétně v Untehachingu při tréninku mladšího a staršího dorostu, který probíhal venku na umělé trávě.

Na tréninku bylo 29 hráčů a 3 brankáři a hráči byli rozděleni do dvou skupin. Jedna skupina prováděla TJ na umělé trávě a druhá skupina byla v nedaleké tělocvičně a druhý den se pozice vyměnily. Cvičená,které si dnes představíme se jmenuje Vedení míče a následné přihrávky a bylo zařazeno na úvod TJ jako zahřívací část.

Je dobré podotknout,že hráči přišli na UMT již zahřátí z tělocvičny a toto zahřátí probíhalo asi 15-17 minut a následně strečink 5 minut. Cvičení můžeme podle mého názoru zařadit i do hlavní části tréninku a je určeno pro všechny věkové kategorie a hodí se i do haly.
Číst dál...
 

Kruhový trénink: Dřepy s medicimbalem (Chops)

Zveřejněno 17. leden 2006
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 10867
Image Odpoledním článek na stránkách trenérského fotbalového portálu trenink.com pokračujeme v novém seriálu, který je věnován jednotlivým cvičením, které lze zařadit do nespecifického kruhového tréninku, ve kterém je použit jako tréninková pomůcka medicimbal.

Dnešní stanoviště kruhového tréninku má anglický název Chop, česky lze jednoduše přeložit jako dřepy s medicimbalem.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Vedení, přihrávka, výměna místa (1.část)

Zveřejněno 17. leden 2006
Napsal Vladan Pražák Zobrazeno: 8892
Image Po pondělním cvičení od Václava Mrázka s názvem Střelba po "jednodotykovce", které bylo vedle střelby zaměřeno na nácvik přihrávek na jeden dotek a provádění klamných pohybu přichází dnes se svým článkem Vladan Pražák.

Dnešní cvičení s názvem Vedení, přihrávka, výměna místa je první ze série tří článků věnovaných těmto třem třem herním činnostem a které se na na stránkách web magazínu fotbalových trenérů objeví v tomto a následujcím týdnu.

Vedle zdokonalování přihrávek, zpracování míče a vedení míče, ale je také vhodné pro celkové rozehřátí organismu, místo často nudných a stereotypních koleček kolem hřiště. Hráči jsou neustále v pohybu a v kontaktu s míčem prakticky nepřetržitě.
Číst dál...
 

Kruhový trénink: Bouchnutí (Slams)

Zveřejněno 16. leden 2006
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 9985
Image Dnešním odpoledním článkem na stránkách trenérského fotbalového portálu trenink.com pokračujeme v pátek započatém novém seriálu, který je věnovan jednotlivým cvičením, které lze zařadit do nespecifického kruhového tréninku, ve kterém jsou použity medicimbaly.

Dnešní stanoviště kruhového tréninku má anglický název Slams, což do češtiny lze volně přeložit jako bouchnutí, udeření nebo praštění a zcela přesně to vystihuje pohyb který hráč s medicimbalem provede.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Střelba po "jednodotykovce"

Zveřejněno 16. leden 2006
Napsal Václav Mrázek Zobrazeno: 11573
Image Po autorském půstu se svými články vrací Václav Mrázek, který během zimní přestávky opustil Přeštice a přesunul se o pár kilometrů na sever do Plzně k týmu U18.

Cvičení Střelba po "jednodotykovce" je vhodné do hlavní části tréninkové jednotky, pro všechny kategorie od žáků - spíše však starší, s důrazem na herní činnost jednotlivce dle věkové kategorie.

Dbáme na kvalitní provedení nahrávek v pohybu, provedení klamavých pohybů a jejich načasování před přijmutím nahrávky a kvalitní zakončení. Cvičení je možno zahajovat ze všech herních prostor na "útočné" polovině, směrem na střed pokutového území.
Číst dál...
 

Plánované akce

LED
12

12.01.2015 - 16.01.2015

úNO
16

16.02.2015 - 20.02.2015

Přihlašovací formulář

Tréninkové pomůcky

Dne 25.08.2014, 08:44 napsal Jiří Formánek
treninkova-pomucka-prihravkovy-oblouk Tréninková pomůcka Přihrávkový oblouk, pro kterou se v angličtině používá název Passing Arcs, není žádný módním výkřikem posledních měsíců, ale naopak lety prověřená pomůcka, která...

Knihy

Dne 18.04.2007, 15:45 napsal Jiří Formánek
recenze-trener-fotbalu-licence-qcq Trenérský portál www.trenink.com dnes přináší recenzi na knihu s názvem Trenér fotbalu - licence "C", která vznikla jako studijní materiál a současně reakce na nový trenérský...

Rozhovor: Rozvoj rychlostních schopností hráčů fotbalu

Hodnocení uživatelů:  / 0

V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé.

Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s rozvojem rychlostních schopností fotbalových hráčů.

Číst dál...

Aktuální téma: Energetické nápoje a fotbal

Hodnocení uživatelů:  / 0
Energetické nápoje (energy drinks) se v poslední době staly oblíbeným povzbuzovačem výkonu, hráči fotbalu nezůstali ani v tomto případě stranou. Stále častěji se trenéři setkávají se konzumací energetických nápojů před, v průběhu, případně po skončení utkání nebo tréninku. 
 
Lze konzumaci těchto nápojů hráčům doporučit, mohou takto legálně podpořit svůj výkon? Nebo naopak jsou tyto energetické nápoje pro hráče fotbalu nevhodné nebo dokonce omezující? Jsou energetické nápoje vhodné pro děti?

Číst dál...

Aktuální téma: Masáže a masážní emulze

Hodnocení uživatelů:  / 0
Jak trenéři, tak hráči vědí, že příprava na tréninkovou jednotku nebo na utkání nezačíná převlečením do dresu a rozcvičením, tedy vstupem hráčů na hřiště. Příprava probíhá v průběhu celého týdenního mikrocyklu
 
Finální individuální příprava hráčů probíhá v průběhu celého dne, ve kterém utkání probíhá. Společná týmová příprava pak dvě hodiny, nejpozději hodinu před začátkem utkání.

Číst dál...