Průpravné cvičení: Fotbalový golf

Zveřejněno 18. březen 2006
Zobrazeno: 13828
Image Dnešní víkendový článek na stránkách web magazínu českých a slovenských fotbalových trenérů je z pera redaktora Kamila Turoně a navazuje na článek stejného autora z tohoto týdne, který měl název Minigolf a který byl určen pro nejmenší začínající fotbalisty.

Průpravné cvičení se jmenuje Fotbalový golf a je převzato od kolegy se kterým Kamil Turoň spolupracoval při svém působení u mládeže v Německu.

Cvičení je opět určeno pro kategorii přípravky, mladších a starších žáků, ale v rámci zpestření tréninku není na škodu ho zařadit i jako průpravnou nebo úvodní část tréninkové jednotky u dorostenců a mužů.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: : Ajax – dvojitá pomocná přihrávka

Zveřejněno 17. březen 2006
Napsal Josef Vrážel Zobrazeno: 14071
Image Poslední páteční článek tohoto týdne je od trenéra Josefa Vrážela nepřímo navazuje na třídílný seriál [1] [2] [3] a inspiraci pro toto cvičení čerpal autor u fotbalové školy Ajaxu Amsterodam.

Cvičení vede k velmi líbivé kombinační hře tak typické pro hru Ajaxu Amsterodam a nutí hráče k neustálému pohybu, zaměřuje se především na kombinaci přihrej a běž, výměnu místa a samotné zakončení.

Toto cvičení by mělo být obsahem hlavní části tréninkové jednotky, pokud tomu dispoziční možnosti během tréninkové jednotky dovolí, tak se doporučuje rozdělit mužstvo na dvě poloviny, aby dodrženo správný poměr zatížení a odpočinku zakončujících hráčů.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Dvojitá křídelní kombinace s výměnou

Zveřejněno 17. březen 2006
Napsal Vladan Pražák Zobrazeno: 7052
Image Předposlední článek tohoto pracovního týdne na stránkách web magazínu českých a slovenských fotbalových trenérů trenink.com navazuje na předchozí proudové cvičení Dvojitá křídelní kombinace se zakončením, které je taktéž zaměřeno na dvojí křídelní kombinaci a je obohaceno o vzájemnou výměnu míčů mezi hráči.

Šestá část seriálu má název Dvojitá křídelní kombinace s výměnou, cvičení využívá celou hrací plochu a je samozřejmě organizováno proudovou metodou.

Cvičení je opět určeno především pro žákovské kategorie, ale zařadit jej můžeme pro mužstva dorostu s ohledem na rychlostní charakter cvičení pro rozvoj rychlostní vytrvalosti. Prostor cvičení můžeme upravit podle tréninkových podmínek.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Hala - kombinace ve čtverci (3.část)

Zveřejněno 16. březen 2006
Napsal Josef Vrážel Zobrazeno: 7155
Image Dnes autor Josef Vrážel zakončuje krátký třídílný seriál na stránkách portálu trenink.com, který byl věnován nácviku střelby v omezeném prostoru haly nebo tělocvičny, toto cvičení lze po drobných úpravách využít i na normální hrací ploše.

Třetí část navazuje na dva [1] [2] díly které předcházely dnešnímu článku a důraz je kladen na správné načasování přihrávky a samotné zakončení.

Cvičení je svou jednoduchou organizací určeno do haly, ale je možno ho použít i do menší tělocvičny, určeno je pro všechny kategorie.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Minigolf

Zveřejněno 16. březen 2006
Zobrazeno: 11250
Image Autor Kamil Turoň na stránkách portálu fotbalových trenérů trenink.com v průběhu minulého týdne publikoval dvě cvičení Štafetový slalom - osmička a Přihrávka do uličky , která byla určena pro mládežnické týmy.

Dnešní článek popisuje průpravné cvičení s názvem Minigolf, které je určeno pro nejmenší fotbalisty. Cílem cvičení je zlepšit schopnost přihrávat s omezeným počtem dotyků a to vše v pohybu.

Cvičení je určeno pro kategorii přípravky, mladších a starších žáků a zařazuje se převážně do průpravné části, u nejmenších fotbalistů může být i v hlavní části tréninkové jednotky.
Číst dál...
 

Plánované akce

No events found

Přihlašovací formulář

Aktuální téma

Dne 05.01.2015, 08:44 napsal Jiří Formánek
aktualni-tema-zimni-pripravne-obdobi-2015 Fotbalisty a fotbalistky všech věkových kategorií i výkonnostních úrovní čeká v následujících týdnech pečlivě připravené a do detailu naplánované zimní přípravné období.   Zimní přípravné období jsme na těchto stránkách podrobně rozebírali v článcích Jak naplánovat zimní přípravu a nebo také Zimní příprava trochu jinak. V průběhu loňského ledna jsme naše čtenáře upozornili na některá zajímavá cvičení.   V případě, že máte naplánováno zimnísou soustředění, tak...

Kalendář článků

July 2015
Mo Tu We Th Fr Sa Su
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Knihy

Dne 15.11.2014, 10:07 napsal Jiří Formánek
kniha-fotbal-ucebnice-pro-trenery-deti-4-13-let V edici Českého olympijského výboru (ČOV) právě vyšla nová kniha s názvem Fotbal - učebnice pro trenéry dětí (4-13 let), určena je trenérům a rodičům dětí, které se chystají dělat...

Seriál: Reaguj a vyraž

Hodnocení uživatelů:  / 0
Seriál Reaguj a vyraž navazuje na článek, který vyšel v předcházejících měsících, a zabýval se  problematikou Rozvoje rychlostních schopností hráčů fotbalu.  Cvičení seriálu navazují na problematiku rozvoje rychlostních scghopností fotbalistů a měly by být inspirací pro obměnu cvičení při rozvoji rychlosti, reakce a koordinace.
 
Cvičení je nutné zařadit na začátek hlavní části tréninku, kterému musí předcházet důkladné rozvičení.

Číst dál...

Aktuální téma: Aktuální trendy strečinkových cvičení fotbalistů při rozcvičení

Hodnocení uživatelů:  / 0
V seriálu článků na aktuální téma na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé. 
 
Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.
 
Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických týmů s vývojem aktuálních trendů aplikovaných při strečinkových cvičení, především ve fázi rozcvičení. Pokusím se popsat, jaké druhy protažení je možné aplikovat a kdy je vhodné je použít.

Číst dál...

Seriál: Jak překonat obranu soupeře středem?

Hodnocení uživatelů:  / 0
 SERIÁL  "Jak překonat obranný blok soupeře, v prostoru těsně před pokutovým územím, nám opakovaně v prvotřdní kvalitě předváděli hráči FC Barcelona. Autor seriálu připravil pro čtenáře několik jednoduchých cvičení, které mohou trenéři zařazovat do tréninků. Pokusme se inspirovat," dodává autor.
 
Autorem seriálu, který je inspirován hrou FC Barcelona za působení trenérů Guardioly a Vilanovy je trenér Jiří Formánek, který celý seriál pojmenoval Jak překonat obranu soupeře středem? Autor si současně dovoluje upopzornit na reportáž Filipa Toncara ze stáže v tomto velkoklubu.
 
Seriál cvičení je určen pro mládežnické trenéry od přípravek až po dorostence.

Číst dál...