Průpravné cvičení: Střelba prvním dotykem po zpětné přihrávce

Zveřejněno 26. duben 2006
Napsal Svatopluk Chrobák Zobrazeno: 7956
Image Minulý týden ve čtvrtek se na stránkách web magazínu českých a slovenských fotbalových trenérů trenink.com poprvé představil článkem Střelba po rychlém vedení míče slalomem nový přispivatel trenér Svatopluk Chrobák, který je držitel trenérské UEFA Licence "A" a momentálně působí u týmu mužů klubu NFC Lichnov v krajském přeboru.

Vedle současné trenérské práce působil dříve autor jako aktivní hráč ve Zbrojovce Vsetín a Dukle Bánská Bystrica, aktivní činnost pak zakončil v divizní Tatře Kopřivnice, kde také přičichl k práci trenéra mládeže. Největší problém českého fotbalu z trenérského hlediska vidí Svatopluk Chrobák v nedostatku kvalitních trenérů u mládeže.

Dnešní cvičení Střelba prvním dotykem po zpětné přihrávce se zaměřuje na finální přihrávku a vlastní zakončení z prostoru pokutového území, odkud je statisticky dosahováno největšího počtu branek.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Manchester United - přihrávky (4.část)

Zveřejněno 26. duben 2006
Napsal Josef Vrážel Zobrazeno: 12156
Image Dopolední článek na stránkách web magazínu českých a slovenských fotbalových trenérů trenink.com je od pilného autora a trenéra Josefa Vrážela. Názvem cvičení Manchester United - přihrávky chceme upozornit na fakt, že toto cvičení zařazuje do svého tréninkového procesu i takový velkoklub, jakým bezesporu anglický Manchester United je.

Středeční dopoledne přináší čtvrtou závěrečnou variantu cvičení, která navazuje na tři [1] [2] [3] předcházející varianty a čtyři publikované možnosti tohoto cvičení, mezi kterými můžete v tréninkové jednotce přavidelně přecházet a zajistit, že hráči nebudou trénink vnímat jak fádní a stereotypní.
Číst dál...
 

Herní cvičení: 2:2 ve vymezeném prosotru + 4 nahrávači

Zveřejněno 25. duben 2006
Napsal Vladan Pražák Zobrazeno: 9250
Image Úterní odpoledne bude patřit na stránkách trenérského web magazínu trenink.com trenérovi a autorovi Vladanovi Pražákovi, který v dnešním článku popisuje herní cvičení, které je svou organizací podobné již dříve publikovaným článkům Jiří Formánka 3:3 v obdelníku s 3:3 nahrávači nebo také 3+1+1 proti 3+1+1 s nahravači ve 4 rozích.

Cvičení Vladana Pražáka má název 2:2 ve vymezeném prostoru + 4 nahrávačia zaměřujeme se v něm především na rozvoj individuálních herních činností jednotlivce (IHČ) a to účelné obcházení soupeře pomocí klamných pohybů a kliček s následnou rychlou kombinací s nahrávači na jeden dotek a kombinační spolupráci se spoluhráčem pod tlakem soupeře.

Cvičení je určeno především pro žákovská a dorostenecká mužstva, ale do tréninkové jednotky jej můžou zařadit i trenéři starší přípravky přípravky, jako hlavní náplň tréninkové jednotky na rozvoj a zdokonalování klamných činností a fintování po úpravě rozměrů a aktivity bránících hráčů.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Práce s míčem - komplexní cvičení

Zveřejněno 25. duben 2006
Zobrazeno: 9535
Image Po několika měsíční odmlce se jako autor na stránky web magzínu fotbalových trenérů trenink.com vrací mladý trenér Martin Babača, který již dříve publikoval čtenáři velice oblíbený článek Rozcvičení - běžecká abeceda.

Dnešní článek mladého trenéra se jmenuje Práce s míčem - komplexní cvičení a popisuje průpravné cvičení, které je zaměřeno na soubor základních dovedností při technice, práci, ovládání míče a obcházení soupeře.

Cvičení je určeno především pro žákovské, respektive dorostenecké kategorie. Zařazujeme ho do průpravné, nebo do hlavní části (u mladších družstev) tréninkové jednotky.
Číst dál...
 

Fotbal a trénink 1/2006

Zveřejněno 24. duben 2006
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 15615
Image První číslo tohoto roku odborného fotbalového časopisu Fotbal a trénink, který vydává Unie českých fotbalových trenérů ČMFS, obsahuje celou desítku odborných článků.

Na obálce časopisu nejnovějšího čísla máte možnost ve vydené grafické podobě porovnat základní jedenáctky devíti účastí reprezentace Československa na předchozích světových fotbalových šampionátech společně se základní jedenáctkou současné reprezentace v optimálním složení.

V žádném případě nechceme v tomto článku suplovat editorial odpovědného redaktora a předsedy redakčního rady Mario Buzka, ale naopak upozornit na obsah nového čísla a změny které v časopise nastaly.
Číst dál...
 

Plánované akce

No events found

Přihlašovací formulář

Aktuální téma

Dne 04.08.2014, 08:44 napsal Jiří Formánek
aktualni-tema-velikost-hriste-pro-treninkove-hry-a-cviceni     AKTUÁLNÍ TÉMA    "Velikost herního prostoru, ve kterém probíhají tréninkové hry a cvičení, rozhoduje o tom, zda naplánované cvičení splní cíl pro který bylo zařazeno do tréninku a bude dodržena požadovaná intenzita," říká trenér Jiří Formánek. Při stanovování velikosti herního prostoru je třeba mít vždy v patrnosti věkovou kategorii pro kterou je trénink připraven, počty hráčů kteří jsou zapojení do cvičení, intenzitu které chce trenér dosáhnout a hlavní cíl...

Knihy

Dne 31.07.2009, 10:44 napsal Jiří Formánek
recenze-sportovni-vyiva Problematika sportovní výživy se v několika posledních letech dostala do popředí zájmu fotbalových trenérů společně s celou řadou dalších vědních disciplín, jež souvisí s...

 

Průpravné cvičení: Střelba středem dle PSV Eindhoven

Hodnocení uživatelů:  / 0

Úterní průpravné cvičení, které je publikované na stránkách trenérského portálu www.trenink.com, je inspirováno tréninkovým cvičením holandského klubu PSV Eindhoven, konkrétně věkové kategorie U15.

Cvičení je součástí seriálu, který trenér Jiří Formánek pojmenoval Střelba středem dle PSV Eindhoven. Cílem prvního dílu je naučit hráče připravit si prostor pro zakončení předchozí přízemní kombinací ve středu pole, tak jako v cvičení Střelecké cvičení do trychtýře [1] a [2].

Cvičení je vhodné pro věkové kategorie od U13 až U17. Cvičení lze modifikovat podle věkové kategorie.

Číst dál...

Průpravné cvičení: Narážečky a oběhnutí v trojúhelníku (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0

Na stránkách portálu fotbalových trenérů www.trenink.com publikujeme další článek z archivu trenéra Jiřího Formánka, tentokrát zaměřený především na nácvik přihrávek a jejich správného načasování pro mládežnické věkové kategorie.

Název cvičení Narážečky a oběhnutí v trojúhelníku plně vystihuje jeho obsah, který je zaměřený na nácvik naražení, přihrávek, výběr místa a oběhnutí hráče. Důležité je především správné načasování finální přihrávky u každého z vrcholů trojúhelníku a vlastní spolupráce mezi hráči.

Číst dál...

Průpravné cvičení: Španělská hvězdice s oběhnutím

Hodnocení uživatelů:  / 0
Dnešní průpravné cvičení Španělská hvězdice s oběhnutím svou organizací připomíná cvičení z minulého týdne Sprint za míčem po přihrávce, ale je jednodušší a primárně je určeno do průpravné části tréninku pro mládežnické kategorie.  
 
Portál fotbalových trenérů v minulosti přinesl svým čtenářům články, které měly v názvu slovo hvězdice: Vytrvalostní hvězdice bez míče, ale byly zaměřeny na rozvoj vytrvalosti nespecifickým způsobem. 

Číst dál...