Průpravné cvičení: Nácvik střelby po kombinaci a centru

Zveřejněno 17. říjen 2006
Napsal Vladan Pražák Zobrazeno: 8760
Image Úterní dopoledne na stránkách web magazínu českých a slovenských fotbalových trenérů trenink.com bude patřit článku trenéra a autora Vladana Pražáka, který se zaměřil na nácvik střelby po kombinaci a následném centru k křídelních prostorů, to vše v prostoru dvou pokutových území.

V dnešním průpravném cvičení s názvem Nácvik střelby po kombinaci a centru zdokonalujeme rychlou kombinační spolupráci mezi hráči, rychlou a přesnou změnu těžiště hry do křídelních prostor a následný přesný centr a zakončení střelbou.

Cvičení je určeno pro kategorie žáků a dorostu, ale mohou jej zařadit do své tréninkové jednotky i trenéři dospělých. Zařazujeme do hlavní části tréninkové jednotky.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Střelba po kombinaci blízké utkání (4.část)

Zveřejněno 16. říjen 2006
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 7046
Image Trénink střelby by měl být více než střelba nehybným míčem z hranice pokutového území, nebo přihrávka míče od středové čáry spoluhráči postavenému v pokutovém území, běžet za touto přihrávkou třicet metrů a pak střílet míč zpět přihraný na branku. Naopak by měla být podporována dynamická hra se zapojením více hráčů, tak jako to vyžadujeme v samotném utkání.

Nový týden na stránkách web magazínu fotbalových trenérů trenink.com zahajujeme čtvrtou částí seriálu autora a trenéra Josefa Vrážela, který se v dnešním cvičení snaží naučit hráče vědomé kombinaci, která vede k dosažení brankové příležitosti za použití narážečky na třetího hráče.

Cvičení navazuje na články trenéra Jiřího Formánka Střelba po kombinaci skupiny hráčů a také ho zařazujeme do hlavní části tréninkové jednotky u žákovských kategorií a starších hráčů.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Proudová střelba a tři narážečky

Zveřejněno 13. říjen 2006
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 18802
Image Na páteční odpoledne si pro čtenáře trenérského portálu trenink.com připravil své další cvičení editor a trenér Jiří Formánek, který se v dnešním článku zaměřil na nácvik individuální střelby, které předchází sled narážeček a která je organizována proudovou metodou.

Název dnešního cvičení je Proudová střelba a tři narážečky, průpravné cvičení je organizováno na polovině hrací plochy a je zaměřeno na nácvik kombinace pomocí narážeček na jeden dotek, uvolnění zakončujícího hráče a následnou finální přihrávku.

Cvičení je určeno pro všechny žákovské kategorie a starší hráče, cvičení má proudovou formu, proto je obvyklé že se do něj zapojují všichni hráči mužstva, obvykle mu patří místo hlavní části tréninkové jednotky.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Střelba po kombinaci blízké utkání (3.část)

Zveřejněno 13. říjen 2006
Napsal Josef Vrážel Zobrazeno: 6661
Image Cílem hry mužstva v útočné fázi je - nebo by spíše mělo být - vstřelit branku soupeři. To lze dosáhnout jak individuální akcí, tak kombinační spoluprácí útočících hráčů. V předkládaném cvičení je zakomponována útočná kombinace se středním útočníkem otočeným zády k soupeřově brance.

Páteční dopoledne, tentokrát třináctého, bude na stránkách web magazínu fotbalových trenérů trenink.com patřit článku autora a trenéra Josefa Vrážela, který se v dnešním cvičení snaží naučit hráče vědomé kombinaci, která vede k dosažení brankové příležitosti za použití narážečky na třetího hráče.

Cvičení navazuje na články trenéra Jiřího Formánka Střelba po kombinaci skupiny hráčů a také ho zařazujeme do hlavní části tréninkové jednotky u žákovských kategorií a starších hráčů.
Číst dál...
 

Program DrillBook - software pro fotbalové trenéry

Zveřejněno 11. říjen 2006
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 18714
Image Poté co se v diskusním fóru objevil dotaz na software pro fotbalové trenéry na přípravu tréninkové jednotky a kreslení cvičení, tak dnes plníme slib a přinášíme informace o produktu DrillBook, který je navíc pro čtenáře portálu trenink.com se slevou.

Program DrillBook představuje efektivní softwarové řešení pro fotbalové trenéry. Aplikace DrillBook umožňuje trenérům zakreslovat cvičení, archivovat je a importovat do tréninkových plánů. Dále obsahuje modul pro zápis cvičení pouze v textové podobě, trenérský deník a karty hráčů.

Autor programu se řídí zásadou, že trenér musí být odborně zdatný především ve svém oboru. Nikoliv v oboru informačních technologií. "Z této filozofie jsme vycházeli při vývoji aplikace. Ovládání je velice jednoduché a zvládne jej i naprostý laik."
Číst dál...
 

Reklama

Nácvik narážečky ve trojici 1

Průpravné cvičení: Nácvik narážečky ve trojici (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 3x VIDEO VARIANTA  Narážečka a pohyb po naražení jsou základní dovednosti, které se vedle vedení a ovládání míče musí naučit začínající fotbalisté. Na www.trenink.com jsme uveřejnili seriál Pohyb bez míče ve čtveřici  nebo páty díl seriálu Načasování a pohyb na jeden dotek, který zvládnou hráči kategorie mladších žáků  
 
První díl seriálu Nácvik narážečky ve trojici v sobě vedle nácviku narážečky kombinuje i další základní herní dovednosti jako je přihrávka, přijmutí a vedení míče a pohyb hráče bez míče. Cvičení pohybem protihráče se blíži realitě v utkání. 

Číst dál...

Seriály

Dne 15.06.2016, 08:44 napsal Jiří Formánek
serial-prihravky-ve-trojici  SERIÁL  Cvičení seriálu Přihrávky ve trojici jsou vhodné pro zařazení do rozcvičení v průběhu tréninku, případně před utkáním, tak jako seriál Načasování a pohyb na jeden dotek  nebo jako cvičení pro individuální trénink trojice hráčů.     Všechna cvičení seriálu v sobě kombinují přihrávání, naražení, pohyb bez míče a v některých případech i vedení míče....

Individuální trénink

Reklama

Zbrojovka Brno: Střelba po naražení a po příčné přihrávce (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 FC ZBROJOVKA BRNO  Inspirací pro dnešní cvičení s názvem Střelba po naražení a po příčné přihrávce jsme našli v tréninkovém procesu, během letního přípravného období, u prvoligového fotbalového klubu FC Zbrojovka Brno. Podobně tomu bylo v případě čtvrté části Kombinace v okolí pokutového území.
 
V cvičení hráče nejdříve zapojíme do kombinace simulované naražením se spoluhráčem, poté útočník nabíhá do prostoru pokutového území kam dostává ze strany přízemní přihrávku a akci zakončuje střelbou.

Číst dál...

Průpravné cvičení: Výběr místa a naražení v trojúhelníku (2.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 3x VIDEO VARIANTA  Cvičením probíhajícím v prostoru trojúhelníku jsme se věnovali v cvičeních Z jedničky při rozcvičení nebo v kondičním seriálu Startovní rychlost v trojúhelníku, kde jsme se zaměřili na rozvoj startovní a sprinterské rychlosti.  
 
První díl ze seriálu Výběr místa a naražení v trojúhelníku měl nenáročnou orgnizaci, druhý díl je herně náročnější a nabízí proměnlivější podmínky, které mohou v cvičení nastat.

Číst dál...

Průpravné cvičení: Dlouhá přihrávka před střelbou (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 3x VIDEO VARIANTA  Střelbě po předchozím přenesení hry jsme se věnovali v prvním a druhém díle cvičení Zakončení po dlouhém přenesení hry, ve kterém hráči zakončovali hlavou po předchozím centru.
 
První díl seriálu Dlouhá přihrávka před střelbou hru přenáší také pomocí dlouhé přihrávky vzduchem, ale zakončující hráč míč přijme a navádí ho do individuálního zakončení z prostoru hranice pokutového území.  

Číst dál...

Herní cvičení: Souboje 1:1 a 2:2 v rychlém sledu

Hodnocení uživatelů:  / 0
 2x VIDEO VARIANTA  Nácvik řešení soubojové situace jeden na jednoho jsme popsali například v druhé části cvičení Vyber si soupeře 1:1 nebo v cvičení Reaguj na vedení míče 1:1, kde hráči musí předvídat vývoj situace a často měnit směr vedení míče.
 
V cvičení Souboje 1:1 a 2:2 v rychlém sledu jsme se zaměřili na schopnost hráčů vyřešit souboj 1:1 a následně reagovat z pozice obránc ena situaci 2:2, hráčí musí "přepnout" myšlení z útoku  do obrany.

Číst dál...

Průpravné cvičení: Sprint za míčem po přihrávce (5.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 3x VIDEO VARIANTA  Pátý díl seriálu s názvem Sprint za míčem po přihrávce svou nenáročnou organizací navazuje na předchozí část. V cvičení se zaměřujeme na schopnost naražení míče dvojice hráčů na krátkou vzdálenost a schopnosti hráčů reagovat explozivním vyražením.  
 
Cvičení je vhodné pro úvod tréninku, podobně jako druhá část cvičení Přihrávka na třetího při přebíhání nebo také druhá část cvičení Z jedničky při rozcvičení, které bylo inspirováno tréninkovým procesem mládežnické akademie PSV Eindhoven.

Číst dál...

Recenze: Přenosná fotbalová branka Kickster Elite 1,5 x 1 m

Hodnocení uživatelů:  / 0
 RECENZE  Autor této recenze začínal jako fotbalový trenér mládeže v polovině devadesátých let, kdy nebylo nic neovyklého, že herní prostor pro tréninková cvičení se vyznačoval pomocí těžkých  dopravních kuželů a fotbálek se hrál na přenosné branky z lešenářských trubek.    
 
Za uplynulých dvacet let evoluce v navrhování, konstrukci, výrobě a také bezpečnosti tréninkových pomůcek se výrobci posunuli několik světelných let kupředu. Jak z tohoto pohledu uspěla přenosná fotbalová branka Kickster Elite 1,5 x 1 m, kterou měla redakce www.trenink.com několik týdnů k dispozici?

Číst dál...