DFB Training: TJ 04. 01. 2005 (4. část)

Nadřazená kategorie: Zahraniční stránky Kategorie: DFB Training
Zveřejněno 16. prosinec 2005
Zobrazeno: 14050
Páteční článek Kamila Turoňe popisuje cvičení z druhé poloviny hlavní části tréninkové jednotky Jörga Daniela z 4.1.2005, která byla uveřejněna na stránkách německého fotbalového svazu. Autor článku přidává vlastní postřehy a varianty.

Jednotka je určena pro žákovskou kategorii, pro zimní přípravné období, situovaná je do haly a dnes se zaměříme na průpravné cvičení zařazené do úvodu hlavní části tréninkové jednotky.

Celá tréninková jednotka je určena především pro žákovskou a dorosteneckou kategorii, je rozdělena do pěti na sebe navazujících částí, které se zaměřují především na vedení míče, přesnou přihrávku a zpracování míče, vše v dostatečné rychlosti.
Číst dál...
 

Herní cvičení: Dynamická technika

Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Zveřejněno 15. prosinec 2005
Napsal Vladan Pražák Zobrazeno: 9253
Image Trenér Vladan Pražák přichází se svým dalším článkem na stránkách web magazínu fotbalových trenérů trenink.com, tentokrát s herním cvičením, které v sobě má kondiční složku a je vhodné ho zařadit v době zimního přípravného období jako zpestření nahrazující stále se opakující kondiční cvičení bez míče.

V dnešním článku popisujícím herní cvičení jež má název Dynamická technika upozorňuje autor na důležitost intervalu zatížení (IZ), který je třeba hlídat stejně jako interval odpočinku (IO).

Cvičení je vhodné pro věkové kategorie počínaje staršími žáky až po mužstva dospělých a můžeme jej zařadit do druhé části zimní přípravy, zaměřené na rozvoj kondice specifickým způsobem.
Číst dál...
 

Zimní přípravné období AC Sparta Praha (2.1.-19.2.2006)

Nadřazená kategorie: Aktualitky Kategorie: Tréninkové plány
Zveřejněno 14. prosinec 2005
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 29439
Fotbalisté loňského mistra z Letné, kterým se podzimní část sezóny 2005/06 nepovedla nejen podle představ fanoušků, ale i klubového vedení, už znají program svého zimního přípravného období, který pro ně připravil trenér Griga, který nahradil mezi fanoušky nepopulárního Jaroslava Hřebíka.

Klubové vedení ústy místopředsedy představenstva Daniela Křetínského přiznalo chyby, kterých se dopustilo a plánuje v jarní části útok na přední příčky ligové tabulky, plánuje posílení kádru a klubové vedení slibuje dostatek finančních prostředků na kvalitní posily a už došlo na první personální změny v realizačním týmu ve kterém definitivně skončili asistenti Jaroslav Šilhavý a Boris Kočí.

V článku přinášime podrobný program zimního přípravného období v současné době devátého celku Gambrinus ligy.
Číst dál...
 

NSCAA.com: Training the Central Midfielder (12.část)

Nadřazená kategorie: Zahraniční stránky Kategorie: NSCAA.com
Zveřejněno 14. prosinec 2005
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 7407
Image Dvanáctým dílem seriálu věnovanému středním záložníkům se dostáváme do třetího bloku celého seriálu, který je celý věnován kombinaci před finální přihrávkou, pohybu hráčů, výběru místa a i vlastnímu zakončení.

Autorem celého seriálu je německý trenér, držitel UEFA "A" Licence Roland Loy, který kompletní druhý blok seriálu zaměřil na výstavbu a podporu útoku od záložníků. Dnešní herní cvičení má anglický název Long pass to the front .

Článek je, stejně jako všechny předchozí, inspirován cvičením uveřejněném na americkém trenérském portálu NSCAA.com, jež je domovskou stránkou National Soccer Coaches Association of America (Národní americké asociace fotbalových trenérů).
Číst dál...
 

Rychlostní trénink: Black & White (Černá a bílá)

Nadřazená kategorie: Kondiční trénink Kategorie: Rychlostní trénink
Zveřejněno 13. prosinec 2005
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 18000

Image Odpolední úterní cvičení, které Jiří Formánek publikuje na stránkách web magazínu fotbalových trenérů trenink.com se jmenuje Black & White, ale mnozí čeští a slovenští trenéři ho budou znát pod jinými jmény - červená a žlutá, jen počekej ... a další.

Princip tohoto cvičení je obecně známý a my očekáváme, že řada trenérů se s ostatními čtenáři podělí o své vlastní varianty, jak toto cvičení modifikovat, jak ho upravit a nebo jak ho pro hráče udělat přitažlivějším.

Kondiční cvičení se zaměřuje na rozvoj rychlostních schopností hráčů nespecifickým způsobem, jednou z variant jak tuto nespecifičnost odstranit je přidat do cvičení míč.

Číst dál...
 

Přihlašovací formulář

Tréninkové pomůcky

Dne 13.01.2012, 08:44 napsal Administrator
recenze-balancestep-prevence-rehabilitace-i-rozvoj-rovnovahyNestabilní plošiny a balanční pomůcky všeho druhu byly využívány ve fotbalové akademii Ajaxu Amsterdam již v sedmdesátých letech minulého století. Ruka trhu sportovních a tréninkovách...

Knihy

Dne 13.07.2006, 15:45 napsal Jiří Formánek
recenze-fotbal-96-treninkovych-program Po delší době přinášíme na stránkách trenérského portálu trenink.com recenzi na knihu určenou specifické skupině fotbalových trenérů, kterou v červnu tohoto roku vydalo...

Rozhovor: Rozvoj rychlostních schopností hráčů fotbalu

Hodnocení uživatelů:  / 0

V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé.

Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s rozvojem rychlostních schopností fotbalových hráčů.

Číst dál...

Aktuální téma: Velikost hřiště pro tréninkové hry a cvičení

Hodnocení uživatelů:  / 0

  AKTUÁLNÍ TÉMA   "Velikost herního prostoru, ve kterém probíhají tréninkové hry a cvičení, rozhoduje o tom, zda naplánované cvičení splní cíl pro který bylo zařazeno do tréninku a bude dodržena požadovaná intenzita," říká trenér Jiří Formánek.

Při stanovování velikosti herního prostoru je třeba mít vždy v patrnosti věkovou kategorii pro kterou je trénink připraven, počty hráčů kteří jsou zapojení do cvičení, intenzitu které chce trenér dosáhnout a hlavní cíl cvičení.

Číst dál...

Rozhovor: Přechod mezi dorosteneckou a mužskou kategorií

Hodnocení uživatelů:  / 0
 AKTUÁLNÍ TÉMA  V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé. 
 
Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.
 
Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s důležitými aspekty přechodu mezi dorosteneckou a mužskou věkovou kategorií. Zaměříme se na důležitost jednotlivých aspektů ve fotbalové přípravě mládežnických týmů, sportovní přípravu, společenské vlivy a psychologické aspekty.

Číst dál...