Průpravné cvičení: Rychlý protiútok 2+1 na 1/2 hřiště (1.část)

Zveřejněno 30. říjen 2006
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 10884
Image Podzimní fotbalová sezóna pomalu vstupuje do své závěrečné části, měsíc říjen vstupuje do svého posledního týdne a my na stránkách web magazínu českých a slovenských fotbalových trenérů trenink.com přinášíme první článek seriálu trenéra a editora Jiřího Formánka, který se zaměřil na nácvik rychlého protiútoku.

Název dnešního článku je Rychlý protiútok 2+1 na 1/2 hřiště, tato první varianta tohoto cvičení se zaměřuje především na nácvik rychlého protiútoku po kolmé přihrávce středem pole a následný rychlý přechod do křídelního prostoru s následným centrem do prostoru pokutového území na dva nabíhající spoluhráče.

Cvičení zařazujeme do hlavní části tréninkové jednotky, určeno je především starším věkovým kategoriím žáků, dorostenců a mužů.
Číst dál...
 

Football Manager 2007: První dojmy z této hry

Zveřejněno 29. říjen 2006
Napsal Radek Nohl Zobrazeno: 7821
Image Před třemi týdny jsme na stránkách web magazínu českých a slovenských fotbalových trenérů trenink.com netradičně přinesli informace o připravované počítačové hře s názvem Football Manager 2007, která se svým obsahem velice reálně přibližuje skutečné práci fotbalového manažéra. To je také důvod, proč se s informacemi o této hře na těchto stánkách setkáváte.

Po roce se opět blíží datum kdy se dostane na nákupní pulty obchodních řetězců nová, aktuální verze Football Managera, tentokrát s označením 2007. Oproti minulé verzi přibyly novinky, které vám ulehčí, zpříjemní, ale také znesnadní chod vašeho týmu. To pro vás znamená, dlouhé hodiny trávené u tohoto manažera, během kterých se budete snažit zdolat všechny nepříjemnosti, jenž můžete očekávat jako opravdoví fotbaloví trenéři.

Své první dojmy z oficiálního hratelného dema této hry přináší nový autor tohoto portálu Radek Nohl.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Narážečka, přihrávka a přesun (1.část)

Zveřejněno 27. říjen 2006
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 6239
Image Poslední článek tohoto týdne na stránkách web magazínu českých a slovenských fotbalových trenérů trenink.com udělá radost především trenérům nejmenších fotbalistů, kteří musí zlepšovat základní herní činnosti jako je naražení míče, jeho přihrávání spolu s vhodným načasováním.

Název dnešní první varianty tohot cvičení je Narážečka, přihrávka a přesun, cílem cvičení je zlepšit základní herní činnosti hráčů jako jsou naražení míče se spoluhráčem, přihrávání a pohyb bez míče. Hráč, který pracuje v cvičeni nepřetržitě, zlepšuje odolnost vůči únavě a důležité je, aby herní činnost prováděl stejně dobře na začátku cvičení.

Cvičení je určeno pro všechny mládežnické věkové kategorie, nejčastěji bude používáno u věkových kategorií přípravek a žákovských týmů. Zařazujeme ho do průpravné nebo hlavní části tréninkové jednotky.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Střelba po krátké "jednodotykovce" (1.část)

Zveřejněno 27. říjen 2006
Napsal Václav Mrázek Zobrazeno: 6945
Image Návrat ztraceného syna, i tak by se dal nazvat dnešní článek autora a trenéra Václava Mrázka, který přes všechny své fotbalové, rodinné a pracovní povinnosti připravil pro čtenáře trenink.com nový seriál a jehož první část dnes publikujeme.

Dnešní článek má název Střelba po krátké "jednodotykovce" (1.část), krátká kombinace na jeden dotek slouží k zdokonalování nahrávek v pohybu, a k správnému načasování náběhu do nahrávky. Nakonec samozřejmě i zdokonalování střelby v plném pohybu.

Cvičení je vhodné k zařazení do hlavní části tréninkové jednotky pro věkové kategorie od starších žáků až po dospělé.
Číst dál...
 

Herní cvičení: Střelba po finální přihrávce prvním dotykem (1.část)

Zveřejněno 26. říjen 2006
Napsal Svatopluk Chrobák Zobrazeno: 6903
Image Dnešním odpoledním cvičením na stránkách web magazínu českých a slovenských fotbalových trenérů trenink.com zahajujeme nový seriál autora a trenéra Svatopluka Chrobáka, který má název Střelba po finální přihrávce prvním dotykem.

Finální přihrávka prvním dotykem ze hry je nejčastější při přípravě střeleckých situací, které byly zakončeny vstřelením branky. Její význam vzrůstá zvláště v situacích, které vyžadují okamžité řešení vzhledem k pohybu nabíhajícího nebo uvolňujícího se spoluhráče. Včasná finální přihrávka prvním dotykem umožňuje střílet z výhodnějšího postavení. Název dnešního cvičení je Prudce střílený centr z křídelního prostoru po zpětné předfinální přihrávce.

Cvičení zařazujeme do hlavní části tréninkové jednotky, určeno je především pro věkovou kategorii dorostenců a týmů dospělých.
Číst dál...
 

Reklama

Rychlý protiútok 4:2

Herní cvičení: Rychlý protiútok 4:2 do volného prostoru

Hodnocení uživatelů:  / 0
 2x VIDEO VARIANTA  Nácviku rychého prostiútoku jsme s ena stránkách portálu fotbalových trenérů www.trenink.com naposledy věnovali v cvičeních Rychlý protiútok 3:2 s překřížením nebo Variabilní rychlý protiútok 4:2, kde o výsledné podobě útoku rozhoduje hrotový útočník.
 
Herní cvičení Rychlý protiútok 4:2 do volného prostoru v sobě kombinuje nácvik rychlého protiútoku, centrovaných míčů z křídelních prostorů, výběru místa v pokutovém území a zakončení.

Číst dál...

Seriály

Dne 19.12.2011, 08:44 napsal Jakub Havránek
serial-otoeni-hry-dozadu-a-do-strany-se-stelbou  SERIÁL  Pondělním článkem na stránkách trenérského portálu fotbalových trenérů www.trenink.com bychom rádi připomněli miniseriál Jakuba Havránka, který se zaměřil na přípravnou útočnou herní kombinaci, která má za cíl uvolnit prostor okolo pokutového území. Cílem dvojice cvičení je pomocný zpětných přihrávek donutit obranu soupeře k vystoupení z obranného bloku (cvičení) a poté přes křídelní prostory...

Individuální trénink

Reklama

Zbrojovka Brno: Střelba po naražení a po příčné přihrávce (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 FC ZBROJOVKA BRNO  Inspirací pro dnešní cvičení s názvem Střelba po naražení a po příčné přihrávce jsme našli v tréninkovém procesu, během letního přípravného období, u prvoligového fotbalového klubu FC Zbrojovka Brno. Podobně tomu bylo v případě čtvrté části Kombinace v okolí pokutového území.
 
V cvičení hráče nejdříve zapojíme do kombinace simulované naražením se spoluhráčem, poté útočník nabíhá do prostoru pokutového území kam dostává ze strany přízemní přihrávku a akci zakončuje střelbou.

Číst dál...

Průpravné cvičení: Výběr místa a naražení v trojúhelníku (2.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 3x VIDEO VARIANTA  Cvičením probíhajícím v prostoru trojúhelníku jsme se věnovali v cvičeních Z jedničky při rozcvičení nebo v kondičním seriálu Startovní rychlost v trojúhelníku, kde jsme se zaměřili na rozvoj startovní a sprinterské rychlosti.  
 
První díl ze seriálu Výběr místa a naražení v trojúhelníku měl nenáročnou orgnizaci, druhý díl je herně náročnější a nabízí proměnlivější podmínky, které mohou v cvičení nastat.

Číst dál...

Průpravné cvičení: Dlouhá přihrávka před střelbou (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 3x VIDEO VARIANTA  Střelbě po předchozím přenesení hry jsme se věnovali v prvním a druhém díle cvičení Zakončení po dlouhém přenesení hry, ve kterém hráči zakončovali hlavou po předchozím centru.
 
První díl seriálu Dlouhá přihrávka před střelbou hru přenáší také pomocí dlouhé přihrávky vzduchem, ale zakončující hráč míč přijme a navádí ho do individuálního zakončení z prostoru hranice pokutového území.  

Číst dál...

Herní cvičení: Souboje 1:1 a 2:2 v rychlém sledu

Hodnocení uživatelů:  / 0
 2x VIDEO VARIANTA  Nácvik řešení soubojové situace jeden na jednoho jsme popsali například v druhé části cvičení Vyber si soupeře 1:1 nebo v cvičení Reaguj na vedení míče 1:1, kde hráči musí předvídat vývoj situace a často měnit směr vedení míče.
 
V cvičení Souboje 1:1 a 2:2 v rychlém sledu jsme se zaměřili na schopnost hráčů vyřešit souboj 1:1 a následně reagovat z pozice obránc ena situaci 2:2, hráčí musí "přepnout" myšlení z útoku  do obrany.

Číst dál...

Průpravné cvičení: Sprint za míčem po přihrávce (5.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 3x VIDEO VARIANTA  Pátý díl seriálu s názvem Sprint za míčem po přihrávce svou nenáročnou organizací navazuje na předchozí část. V cvičení se zaměřujeme na schopnost naražení míče dvojice hráčů na krátkou vzdálenost a schopnosti hráčů reagovat explozivním vyražením.  
 
Cvičení je vhodné pro úvod tréninku, podobně jako druhá část cvičení Přihrávka na třetího při přebíhání nebo také druhá část cvičení Z jedničky při rozcvičení, které bylo inspirováno tréninkovým procesem mládežnické akademie PSV Eindhoven.

Číst dál...

Recenze: Přenosná fotbalová branka Kickster Elite 1,5 x 1 m

Hodnocení uživatelů:  / 0
 RECENZE  Autor této recenze začínal jako fotbalový trenér mládeže v polovině devadesátých let, kdy nebylo nic neovyklého, že herní prostor pro tréninková cvičení se vyznačoval pomocí těžkých  dopravních kuželů a fotbálek se hrál na přenosné branky z lešenářských trubek.    
 
Za uplynulých dvacet let evoluce v navrhování, konstrukci, výrobě a také bezpečnosti tréninkových pomůcek se výrobci posunuli několik světelných let kupředu. Jak z tohoto pohledu uspěla přenosná fotbalová branka Kickster Elite 1,5 x 1 m, kterou měla redakce www.trenink.com několik týdnů k dispozici?

Číst dál...