Průpravné cvičení: Zátěžová střelba na dvě branky (2.část)

Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Zveřejněno 5. květen 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 1062

Fotbaloví trenéři mohou na našich stránkách www.trenink.com najít mezi publikovanými články ty, které byly zaměřené na střelbu, respaktive zakončení po předchozím kondičním zatížení. První byla dvojice článků [1] [2] s výstižným názvem Střelba po zatížení, následoval organizačně propracovanější čtyřdílný [1] [2] [3] [4] seriál Střelba po zatížení - na 4 branky s přihrávkou.

Dnešní druhá varianta seriálu Zátěžová střelba na dvě branky navazuje na první část, cílem je aby si hráči vypěstovali pocit jistoty při zakončení s různým počtem doteků proti různým brankářům v situaci, kdy jejich střelbě předchází kondiční (běžecké) zatížení a stejně tak se mění i jejich pozice pro zakončení. Neméně důležitá je i spolupráce nahrávačů na finální přihrávce.

Cvičení je určeno pro věkovou kategorii dorostenců a dospělé, zařazuje do hlavní části tréninkové jednotky obvykle v průběhu přípravného období, možno však i v průběhu soutěžního období. Při úpravě počtu zakončení (2-3x) je cvičení vhodné i pro žákovské týmy.

Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Norská střelba (1.část)

Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Zveřejněno 29. duben 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 1268
Dnešní článek na stránkách trenérského portálu www.trenink.com je inspirován cvičením s anglickým názvem Norwegian shooting drill, které v sobě obsahuje prvky indiviudální střelby, střelby po narážení a zakončení po přihrávce z křídleního prostoru.
 
Autorem příspěvku je trenér Jiří Formánek, který cvičení pojmenoval Norská střelba a navazuje na další střelecká cvičení publikovaná na těchto stránkách jako je Dvojitá střelba levou i pravou nohou nebo Střelba středem dle PSV Eindhoven.  
 
Při střeleckých cvičeních je vždy třeba pamatovat na to odkud v utkáních padá nejvíce branek. Cvičení je vhodné pro žákovské a dorostenecké věkové kategorie.  
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Přihrávky FC Barcelona ve čtverci

Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Zveřejněno 28. duben 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 1171

"Nejúspěšnější tým posledních let FC Barcelona v posledních měsících neprožívá tak úspěšné období, jak jsou všichni za předchozí roky zvyklí. Přesto je a bude tento top tým inspirací pro trenéry z celého světa," říká autor dnešního článku na stránkách www.trenink.com a upozorňuje na reportáž Filipa Toncara ze stáže v tomto velkoklubu.

Autor dnešního cvičení Přihrávky FC Barcelona ve čtverci je trenér Jiří Formánek, který se inspiroval cvičením FC Barcelona zaměřeným na přihrávky, přijmutí míče, výběr a pohyb bez míče.
 
Cvičení je vhodné zařadit do první třetiny tréninku. Cvičení je určeno je pro všechny věkové kategorie od starších přípravek po dospělé.

Číst dál...
 

Posilování: Plavání na míči 2

Nadřazená kategorie: Posilování Kategorie: s rehabilitačním míčem
Zveřejněno 23. duben 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 485

V druhé polovině dubna rozšiřujeme zásobník stabilizačních a posilovacích cviku na stránkách portálu www.trenink.com, které odstraňují ochablost svalů a celkově působí na fyzickou kondici hráčů. Upozorňujeme, že stejné důležité jako posilováni je i protažení zkrácených svalů a jejich uvolnění.

Dnes rozšíříme katalog posilovacích cviků o cvik pojmenovaný Plavání na míči 2, který také můžete znát pod anglickým názvem Swimming on the ball. Cílem cvičení je udržet rovnováhu podobně jako v Rovnováha a kolena na míči.  

K dnešním cvičení je třeba gymnastický (rehabilitační) nafukovací míč. Cvik je zaměřen na posílení břišních svalů, zpevnění celého středu (trupu) těla a schopnost udržet rovnováhu. Dnešní cvičení navazuje na cvik popsaný v článku Plavání na míči.

Číst dál...
 

Seminář: Mentální stránka jako neoddělitelná složka tréninku

Nadřazená kategorie: Vzdělávání trenérů Kategorie: Školení a semináře
Zveřejněno 22. duben 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 527
Seminář s názvem Mentální stránka jako neoddělitelná složka tréninku, aneb mentální koučink v praxi proběhne v neděli 15.6.2014 v Českých Budějovicích v konferenčním sále ČEVAK.
 
Seminář je určen pro trenéry jakékoliv úrovně a trenérské licence. Seminář je akreditován 4 kredity do systému vzdělávání fotbalových trenérů licence UEFA A a vyšší
 
Lektory semináře jsou PhDr. Marian Jelínek, hokejový kouč, manažer, který dlouhodobě spolupracoval jako osobní trenér s Jaromírem Jágrem a Ing. Mgr. Kamila Jetmarová, psycholožka, lektorka a učitelka jógy.
Číst dál...
 

Tréninkové pomůcky

Dne 14.05.2012, 08:44 napsal Jiří Formánek
recenze-taktifol-taktika-i-pro-zapasy-venku RECENZE  V přechozích měsících jsme na stránkách trenérského portálu fotbalových trenérů www.trenink.com přinesli recenze několika tréninkových pomůcek, které používali ale...

Knihy

Dne 04.10.2006, 15:45 napsal Jiří Formánek
recenze-profese-fotbalista-etapa-zakladni-pipravy Po delší době se na stránkách trenérského portálu trenink.com opět setkáváme s recenzí na knihu, kterou v tomto roce vydalo ve spolupráci s ČMFS ostravské nakladatelství Montanex,...

Přihlašovací formulář

Rozhovor: Rozvoj rychlostních schopností hráčů fotbalu

Hodnocení uživatelů:  / 0

V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé.

Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s rozvojem rychlostních schopností fotbalových hráčů.

Číst dál...

Aktuální téma: Zimní přípravné období

Hodnocení uživatelů:  / 0
 AKTUÁLNÍ TÉMA  Rok co rok se to opakuje a ani letos tomu nebude jinak. Je co se rozloučíme se starým rokem, tak fotbalisty všech věkových kategorií i výkonnostních úrovní čeká připravené a pečlivě naplánované zimní přípravné období.
 
Na stránkách trenérského portálu vyšly v minulosti k zimní přípravě dva zajímavé rozhovory. První s názvem Jak naplánovat zimní přípravu? se zaměřil především na to co má být obsahem zimní přípravy a upozornění na to, že zimní příprava nezačíná až v lednu.
 
Druhý rozhovor Zimní příprava trochu jinak byl o nových trendech v plánování zimní přípravy fotbalistů a zda je možné tyto trendy aplikovat i u týmů nižších úrovní?

Číst dál...

Rozhovor: Přechod mezi dorosteneckou a mužskou kategorií

Hodnocení uživatelů:  / 0
 AKTUÁLNÍ TÉMA  V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé. 
 
Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.
 
Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s důležitými aspekty přechodu mezi dorosteneckou a mužskou věkovou kategorií. Zaměříme se na důležitost jednotlivých aspektů ve fotbalové přípravě mládežnických týmů, sportovní přípravu, společenské vlivy a psychologické aspekty.

Číst dál...