Aktuálně: FK Kolín hledá trenéry mládeže

Zveřejněno 4. říjen 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 1902
Fotbalový klub FK Kolín, účastník Fotbalové národní ligy (FNL) dospělých, držitel licence Sportovní středisko mládeže (SpSm) a Sportovní centrum mládeže (SCM) hledá kvalitní licencované trenéry mládeže.
 
Je požadována minimálně trenérská licence UEFA A, nejlépe PROFI (mládež, dospělí).
 
Fotbalový klub nabízí slušné platové hodnocení, případně možnost spojení funkcí (správce, jiná). Ve výsledku může jít o 1/2 úvazek, 3/4 úvazek nebo dokonce o trvalý pracovní poměr. Současně klub dává možnost ubytování přímo na hřišti. 
Číst dál...
 

Aktuálně: Jak rychle a snadno nakreslit cvičení?

Zveřejněno 3. říjen 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 1211
Potřebovali jste si někdy rychle nakreslit cvičení, které vás napdalo, standardní situaci kterou právě v televizi zahrál budensligový tým nebo si zakreslit zajímavou herní situaci, která Vás zaujala v přímém televizním přenosu?
 
Dovolujeme si čtenářům portálu fotbalových trenérů www.trenink.com představit program DrillBook MINI, který je zcela zdarma a bez registrace volně k použití. Využít ho můžete například, pokud se rozhodnete reagovat na výzvu redakce s názvem: Přidej se k nám!
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Turecká střelba po kombinaci a tandemu

Zveřejněno 2. říjen 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 769
Čtvrteční cvičení na stránkách www.trenink.com s názvem Turecká střelba po kombinaci a tandemu volně navazuje na cvičení Turecká střelba po kombinaci na jeden dotek
 
Cvičení je vhodné pro žákovské a dorostenecké věkové kategorie. Zvládnou ho i vyspělé týmy přípravek a je zaměřeno na jednoduchou kombinaci a tandemový náběh před vlastním zakončením do pokutového území, odkud padá nejvíce branek
Číst dál...
 

Posilování: Střídavé pokládání nohou vpřed

Zveřejněno 1. říjen 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 421

Po kratší odmlce se vracíme k rozšiřování zásobníku posilovacích cviku, které odstraňují ochablost svalů a celkově působí na fyzickou kondici hráčů. Upozorňujeme, že stejné důležité jako posilováni je i protažení zkrácených svalů a jejich uvolnění.

Pátečním článkem zásobník posilovacích cviků na stránkách trenérského portálu trenink.com rozšiřujeme o cvik nazvaný Střídavé pokládání nohou vpřed, který také můžete znát pod anglickým pojmenováním Straight Leg Drops.

K dnešnímu cviku není třeba žádné cvičební pomůcky, hráč pracuje pouze s vlastním tělem. Cvik patří mezi základní cviky na posílení břišnch svalů a hýžďových svalů.

Číst dál...
 

Herní cvičení: Dva proti brankáři - finální zakončení (2.část)

Zveřejněno 30. září 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 519
Stesky trenérů na neschopnost hráčů proměnit v utkání i ty nejvyloženější šance často mají příčinu již ve výběru cvičení zaměřených na střelbu a zakončení. Každý trenér by si měl analyzovat, odkud padá v utkáních nejvíce branek? 
 
Druhý díl cvičení má název Dva proti brankáři - finální zakončení, cílem cvičení je jako v prvním případě  nácvik správného a dobře načasovaného náběhu do pokutového území a zakončení prvním dotykem po finální přihrávce ze strany, kterému předchází jednoduché naražení v křídelním prostoru.
Číst dál...
 

Plánované akce

LIS
29

8:00 am 29.11.2014 - 5:00 pm 30.11.2014

PRO
2

02.12.2014 1:45 pm - 7:00 pm

PRO
6

8:00 am 06.12.2014 - 5:00 pm 07.12.2014

PRO
13

8:00 am 13.12.2014 - 5:00 pm 14.12.2014

LED
12

12.01.2015 - 16.01.2015

Přihlašovací formulář

Tréninkové pomůcky

Dne 04.07.2012, 08:44 napsal Jiří Formánek
aquahit-posilovaci-vak-s-vodouTréninková posilovací pomůcka Aquahit není žádnou horkou novinkou na poli silového tréninku. Princip na kterém funguje Aquahit byl patentován téměř před deseti lety v roce...

Knihy

Dne 28.04.2006, 15:45 napsal Jiří Formánek
recenze-fotbal-trenink-budoucich-hvzd Autorem knihy s názvem Fotbal a podtitulem trénink budoucích hvězd a portrétem Pavla Nedvědana titulu je čtenářům portálu trenink.com dobře známý PaedDr. Jaromír Votík, který i po...

Rozhovor: Rozvoj rychlostních schopností hráčů fotbalu

Hodnocení uživatelů:  / 0

V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé.

Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s rozvojem rychlostních schopností fotbalových hráčů.

Číst dál...

Aktuální téma: Energetické nápoje a fotbal

Hodnocení uživatelů:  / 0
Energetické nápoje (energy drinks) se v poslední době staly oblíbeným povzbuzovačem výkonu, hráči fotbalu nezůstali ani v tomto případě stranou. Stále častěji se trenéři setkávají se konzumací energetických nápojů před, v průběhu, případně po skončení utkání nebo tréninku. 
 
Lze konzumaci těchto nápojů hráčům doporučit, mohou takto legálně podpořit svůj výkon? Nebo naopak jsou tyto energetické nápoje pro hráče fotbalu nevhodné nebo dokonce omezující? Jsou energetické nápoje vhodné pro děti?

Číst dál...

Aktuální téma: Masáže a masážní emulze

Hodnocení uživatelů:  / 0
Jak trenéři, tak hráči vědí, že příprava na tréninkovou jednotku nebo na utkání nezačíná převlečením do dresu a rozcvičením, tedy vstupem hráčů na hřiště. Příprava probíhá v průběhu celého týdenního mikrocyklu
 
Finální individuální příprava hráčů probíhá v průběhu celého dne, ve kterém utkání probíhá. Společná týmová příprava pak dvě hodiny, nejpozději hodinu před začátkem utkání.

Číst dál...