Průpravné cvičení: Načasování a pohyb na jeden dotek (2.část)

Zveřejněno 12. srpen 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 864
Za připomenutí stojí nedávno publikovaná cvičení, která byla zaměřena na nácvik různých druhů přhrávek jako například Dlouhá, krátka, dlouhá přihrávka nebo Tiki-Taka v kruhu.
 
Cvičení s názvem Načasování a pohyb na jeden dotek je, podobně jako první díl, zaměřeno na rozvoj přihrávek na jeden dotek, naražení míče a jeho správné načasováním, navíc s výběrem místa po odehrání míče. 
Číst dál...
 

Prípravné cvičenie: Prihrávky Y+X (2.časť)

Zveřejněno 11. srpen 2015
Napsal Administrator Zobrazeno: 636
Autorem seriálu s názvem Prihrávky Y+X publikováného na trenérských stránkách www.trenink.com je slovenský trenér Peter Minárik, který již dřive  publikoval například cvičení Rotačné cvičenie – prihrávka na tretieho.
 
Cílem druhého dílu sriálu, který navazuj na první díl, je nácvik opakujících přihrávek, pohybu hráčů bez míče, výběru místa, to vše zakončené vedením míče na delší vzdálenost. Průpravné cvičení je určeno pro mládežnické týmy. Je vhodné zařadit ho do průpravné částí tréninkové jednotky.
Číst dál...
 

Kondiční cvičení: Koordinační abeceda Y

Zveřejněno 10. srpen 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 578
V druhém bloku seriálu cvičení s názvem Koordinační abeceda pokračujeme  v cvičeních, které hráči zahajují uprostřed dolní strany. Předchozí cvičení bylo ve tvaru písmene V.
 
Cvičení s názvem Koordinační abeceda Y obsahuje dva dlouhé běžecké úseky, proložené trojicí významných změn směru běhu a dvojicí méně významných. Cvičení je určeno  pro všechny věkové kategorie. Je vhodné pro trénink malých skupin hráčů nebo i pro individuální trénink.
Číst dál...
 

Komentář: Vstávejte, probuďte se!

Zveřejněno 6. srpen 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 396
Samozřejmost. Tak by se o výsledku třetího předkola dalo jedním slovem hovořit po předzápasových prognózách. Jasný postup, myšlenky nad nenasazeným soupeřem při losování v závěrečném předkole Ligy mistrů a miliony v klubové kase. S těmito pocity nastupovali k odvětě 3. překola Ligy Mistrů proti Maccabi Tel Aviv hráči Viktorie Plzeň, notně podporovaní sportovním vedením, fanoušky a velkou měrou i novináři spolu s televizními fotbalovými experty.
 
Sebevědomí bylo jistě na místě. Výsledek z Tel Avivu favorizoval Plzeň. V její prospěch hráli zkušenosti z vyřazovacích bojů, které získala v předchozích letech, pohárová matematika umožňovala domácím borcům dokonce prohrát.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Střelba s trojitým naražením (3.část)

Zveřejněno 5. srpen 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 812
Seriál Střelba s trojitým naražením v sobě kombinuje nácvik jednoduchého postupného útoku a nácviku zakončení z hloubky pole. Postupný útok byl na stránkách portálu fotbalových trenérů www.trenink.com obsahem článku s názvem Postupný útok s napadáním
 
Třetí část seriálu, obdobně jako první a druhá, si klade za cíl naučit hráče zakončit akci středem hrací plochy, které předchází několik jednoduchých zpětných naražení.  
Číst dál...
 

Plánované akce

No events found

Přihlašovací formulář

Aktuální téma

Dne 16.07.2013, 08:44 napsal Jiří Formánek
rozhovor-aktualni-trendy-strecinkovych-cviceni-fotbalistu-pri-rozcviceni V seriálu článků na aktuální téma na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé.    Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek...

Kalendář článků

October 2015
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Knihy

Dne 01.09.2006, 15:45 napsal Jiří Formánek
recenze-fotbal-kondini-trenink Na stránkách trenérského portálu trenink.com přináąíme daląí recenzi na knihu s tématikou fotbalového tréninku, publikaci vydalo tento rok Grada Publising a pod knihou je podepsán...

 

Průpravné cvičení: Střelba středem dle PSV Eindhoven

Hodnocení uživatelů:  / 0

Úterní průpravné cvičení, které je publikované na stránkách trenérského portálu www.trenink.com, je inspirováno tréninkovým cvičením holandského klubu PSV Eindhoven, konkrétně věkové kategorie U15.

Cvičení je součástí seriálu, který trenér Jiří Formánek pojmenoval Střelba středem dle PSV Eindhoven. Cílem prvního dílu je naučit hráče připravit si prostor pro zakončení předchozí přízemní kombinací ve středu pole, tak jako v cvičení Střelecké cvičení do trychtýře [1] a [2].

Cvičení je vhodné pro věkové kategorie od U13 až U17. Cvičení lze modifikovat podle věkové kategorie.

Číst dál...

Průpravné cvičení: Narážečky a oběhnutí v trojúhelníku (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0

Na stránkách portálu fotbalových trenérů www.trenink.com publikujeme další článek z archivu trenéra Jiřího Formánka, tentokrát zaměřený především na nácvik přihrávek a jejich správného načasování pro mládežnické věkové kategorie.

Název cvičení Narážečky a oběhnutí v trojúhelníku plně vystihuje jeho obsah, který je zaměřený na nácvik naražení, přihrávek, výběr místa a oběhnutí hráče. Důležité je především správné načasování finální přihrávky u každého z vrcholů trojúhelníku a vlastní spolupráce mezi hráči.

Číst dál...

Průpravné cvičení: Španělská hvězdice s oběhnutím

Hodnocení uživatelů:  / 0
Dnešní průpravné cvičení Španělská hvězdice s oběhnutím svou organizací připomíná cvičení z minulého týdne Sprint za míčem po přihrávce, ale je jednodušší a primárně je určeno do průpravné části tréninku pro mládežnické kategorie.  
 
Portál fotbalových trenérů v minulosti přinesl svým čtenářům články, které měly v názvu slovo hvězdice: Vytrvalostní hvězdice bez míče, ale byly zaměřeny na rozvoj vytrvalosti nespecifickým způsobem. 

Číst dál...