Kondiční trénink: Skotské běhy s míčem (3.část)

Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herně-kondiční trénink
Zveřejněno 5. únor 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 1054
Další herně-kondiční cvičení na stránkách trenérského portálu www.trenink.com je inspirováno cvičení fotbalové reprezentace Skotska, která tímto pracovalo na vylepšení týmové kondice specifickou formou s míčem. 
 
Autorem modifikovaného cvičení je trenér Jiří Formánek, který kondiční cvičení pojmenoval Skotské běhy s míčem a navazuje na první a druhý díl. Cílem cvičení je kondiční připravenosti na hrací ploše, s použitím míče. V cvičení se střídají  úseky zatížení, herních činností a odpočinku.
 
Cvičení je určeno pro celý tým, určeno je pro všechny věkové kategorie. Cvičení by obvykle mělo být součástí hlavní části tréninkové jednotky, který má mít primární kondiční obsah. 
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Hra čtveřic se dvěma míči

Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Zveřejněno 3. únor 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 1183

Další článek, který vychází na stránkách trenérského portálu www.trenink.com je od trenéra a editora tohoto portálu Jiřího Formánka, který čtvrtečním dopoledním článkem navazuje na cvičeé publikované v minulém týdnu Hra 7:7 nohou i rukou se dvěma míči .

Dnešní varianta cvičení je organizována v menších skupinách, název je Hra čtveřic se dvěma míči, určena je pro dvanáct až šestnáct hráčů do pole, kde důraz klademe především na správnou orientaci v prostoru, předvídavost, aktivní zapojení se do hry, schopnost správně se rozhodovat a především schopnost ovládat míč.

Cvičení je určeno především do průpravné části tréninkové jednotky, kde plní úlohu zapracování hráčů do složitějších herních podmínek a určeno je pro žákovské týmy a starší kategorie. Vhodné i jako součást předzápasového rozcvičení.

Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Ovládání míč - chytání zadního hráče

Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Zveřejněno 30. leden 2014
Napsal Monika Poláková Zobrazeno: 961

 AKTUALIZOVÁNO  Aktualizovaný příspěvek autorky a trenérky Moniky Polákové na stránkách web magazínu fotbalových trenérů www.trenink.com je jak je v jejím případě zvykem určen především pro trenéry mládežnických týmů, tentokrát je cvičení zaměřeno na techniku s míčem.

Článek má název Ovládání míč - chytání zadního hráče, popisuje jednoduché průpravné cvičení, kterým u hráčů budujeme schopnost vést, bezpečně a rychle ovládat míč v přehuštěném prostoru, rychle měnit směr vedení míče a reagovat na pohyb "svých" i soupeřových hráčů.

Cvičení je určeno především pro nejmladší kategorie fotbalistů, pobavit se s ním mohou ale i starší kategorie. Obvykle ho zařazujeme do průpravné části jako součást rozcvičení, opravdu pouze u těch nejmenších může být náplní hlavní části tréninkové jednotky.

Číst dál...
 

Posilování: Explozivní kliky

Nadřazená kategorie: Posilování Kategorie: s vlastním tělem
Zveřejněno 28. leden 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 530

Úterním článkem pokračuje budování zásobníku posilovacích cviku, které odstraňují ochablost svalů a celkově působí na fyzickou kondici hráčů. Upozorňujeme, že stejné důležité jako posilováni je i protažení zkrácených svalů a jejich uvolnění.

Dnes zásobník posilovacích cviků na stránkách trenérského portálu www.ttrenink.com rozšiřujeme o cvik nazvaný Explozivní kliky, který také můžete znát pod anglickým pojmenováním Explosive push up. Variantu posilovacího cvičení s rehabilitačním míčem jsme již popisovali v článku Kliky s nohami na rehabilitačním míči.

K dnešním cvičením není třeba žádné tréninkové pomůcky, pouze podložky. Cvičení je zaměřeno na posílení svalů paží a hlavně prsních svalů.

Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Rozcvičení s míčem (1.část)

Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Zveřejněno 27. leden 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 1360
O rozcvičení a úvodní části tréninkové jednotky se čtenáři portálu fotbalových www.trenink.com mohli dočíst v rozhovoru: Rozcvička, správné zahřátí před tréninkem i zápasem, co by (ne)měla mít.
 
Autorem dnešního prvního dílu seriálu je trenér Jiří Formánek, který celý seriál pojmenoval Rozcvičení s míčem. Cílem všech publikovaných cvičení je připravit hráče intenzivní zatížení v tréninku.     
 
Cvičení je určeno do první třetiny tréninkové jednotky, mělo by předcházet složitějším herním situacím. Určeno je pro všechny věkové kategorie od starších přípravek. 
Číst dál...
 

Tréninkové pomůcky

Dne 04.07.2012, 08:44 napsal Jiří Formánek
aquahit-posilovaci-vak-s-vodouTréninková posilovací pomůcka Aquahit není žádnou horkou novinkou na poli silového tréninku. Princip na kterém funguje Aquahit byl patentován téměř před deseti lety v roce...

Knihy

Dne 11.08.2006, 15:45 napsal Jiří Formánek
recenze-fotbal-technika-a-taktika-hry Závěr týdne a s ním i páteční odpoledne bude na stránkách trenérského portálu trenink.com věnován recenzi knihy, kterou v červnu tohoto roku vydalo nakladatelství Grada Publising a...

Přihlašovací formulář

Rozhovor: Rozvoj rychlostních schopností hráčů fotbalu

Hodnocení uživatelů:  / 0

V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé.

Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s rozvojem rychlostních schopností fotbalových hráčů.

Číst dál...

Aktuální téma: Zimní přípravné období

Hodnocení uživatelů:  / 0
 AKTUÁLNÍ TÉMA  Rok co rok se to opakuje a ani letos tomu nebude jinak. Je co se rozloučíme se starým rokem, tak fotbalisty všech věkových kategorií i výkonnostních úrovní čeká připravené a pečlivě naplánované zimní přípravné období.
 
Na stránkách trenérského portálu vyšly v minulosti k zimní přípravě dva zajímavé rozhovory. První s názvem Jak naplánovat zimní přípravu? se zaměřil především na to co má být obsahem zimní přípravy a upozornění na to, že zimní příprava nezačíná až v lednu.
 
Druhý rozhovor Zimní příprava trochu jinak byl o nových trendech v plánování zimní přípravy fotbalistů a zda je možné tyto trendy aplikovat i u týmů nižších úrovní?

Číst dál...

Rozhovor: Přechod mezi dorosteneckou a mužskou kategorií

Hodnocení uživatelů:  / 0
 AKTUÁLNÍ TÉMA  V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé. 
 
Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.
 
Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s důležitými aspekty přechodu mezi dorosteneckou a mužskou věkovou kategorií. Zaměříme se na důležitost jednotlivých aspektů ve fotbalové přípravě mládežnických týmů, sportovní přípravu, společenské vlivy a psychologické aspekty.

Číst dál...