Seriál: Přihraj a vyraž bez míče

Zveřejněno 22. červen 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 757
"Odpoutat se od bránícícho hráče nebo naopak jako bránící hráč včas přistoupit k útočníkouvi je záležitostí prvních pár kroků," říká autor seriálu s názvem Přihraj a vyraž bez míče. Tento seriál má podobné zaměření jako dříve publikovaný seriál Reaguj a vyraž.
 
Seriál je určen pro mládežnické týmy od věkové kategorie mladších žáků. Hráči se musí v průběhu cvičení vyrovnat s proměnlivými podmínkami. Po hráčích požadujeme, aby se orientovali v prostoru a podle toho se v herní situaci zachovali.
Číst dál...
 

Herně-kondiční cvičení: Souboj zády k sobě (1.část)

Zveřejněno 16. červen 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 880
Cvičení s názvem Souboj zády k sobě v sobě kombinuje jak herní, tak kondiční složku individuálního herního výkonu. Herní složka je reprezentována vedení a ovládáním míče v souboji jeden na jednoho, kondiční složka klade důraz na koordinaci, herní obratnost a rychlost. Tak jako v cvičení Přihraj a vyraž bez míče
 
Dnešní cvičení je určeno pro žákovské a dorostenecé kategorie, v průběhu cvičení dbáme na maximální intenzitu provádění jak od útočícího, tak od bránícího hráče.    
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Střelba středem dle PSV Eindhoven (3.část)

Zveřejněno 15. červen 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 827
Pondělní třetí cvičení seriálu na trenérském portálu www.trenink.com je inspirováno tréninkovým cvičením holandského klubu PSV Eindhoven, konkrétně věkové kategorie U15.
 
Trenér Jiří Formánek pojmenoval seriál názvem Střelba středem dle PSV Eindhoven. Cílem třetího, kombinačně složitějšího, dílu bylo naučit hráče připravit si prostor pro zakončení předchozí přízemní kombinací ve středu pole. První a druhý díl jsou technicky jednodušší. 
Číst dál...
 

Seriál: Zakončení středem

Zveřejněno 11. červen 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 760
Třídílný seriál s názvem Zakončení středem publikoval Jiří Formánek na stránkách určených fotbalovým trenérům www.trenink.com v prvním čtvrtletí letošního roku. Všechny cvičení seriálu se vyznačují jednoduchostí organizace i provedení. 
 
Seriál je zaměřen na často opomíjený nácvik střelby středem po přihrávce z hloubky pole, které předchází uvolnění zakončujícího hráče na úrovni ofsajdového postavení.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Průniková přihrávka po sražení (4.část)

Zveřejněno 10. červen 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 933
Průnikové přihrávky, jež jsou jednou zmožností jak překvapit hráče vobraně soupeře, byly zakomponovány do cvičení Mezihra s průnikovou mezi obránce nebo 8:8 na 1 a 2 dotyky s průnikovou přihrávkou.
 
Jiří Formánek seriál pojmenoval Průniková přihrávka po sražení. Cílem první trojice článků [1] [2] a [3]  bylo naučit hráče dávat průnikovou přihrávku po předchozí jednoduché kombinaci.
Číst dál...
 

Plánované akce

No events found

Přihlašovací formulář

Aktuální téma

Dne 16.07.2013, 08:44 napsal Jiří Formánek
rozhovor-aktualni-trendy-strecinkovych-cviceni-fotbalistu-pri-rozcviceni V seriálu článků na aktuální téma na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé.    Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek...

Knihy

Dne 12.11.2005, 10:00 napsal
tipy-na-literaturu-technicko-takticka-piprava-2ast Dnes přinášíme druhou část "Tipů na literaturu" autora Martina Babači s názvem Technicko-takticka příprava. V minulém díle autor doporučil několik knih, které souvisely s tématikou...

Regenerace: Jak správně regenerovat?

Hodnocení uživatelů:  / 0

souna_150 REGENERACE  Současná podoba fotbalu v sobě spojuje velké zatížení - v tréninkovém procesu a především v soutěžních utkáních - s celou řadou dalších vlivů. Jak velikost zatížení, tak vedlejší faktory mohou být pro hráče velmi stresující a v důsledku negativně ovlivňovat jejich výkon.

Celá řada problémů, které se u hráčů projevují, jsou způsobeny nedostatečnou regenerací.

Číst dál...

Pitný režim: Doplňování tekutin v tropickém počasí

Hodnocení uživatelů:  / 0
 AKTUÁLNÍ TÉMA  V současném tropickém počasí je třeba, aby trenéři, případně člen realizačního týmu, který je zodpovědný za pitný režim, zajistili u hráčů dostatečnou hydrataci organismu. Není rozdílu, zda hráči jsou zapojeni do náročného, třeba i více fázového, tréninkového procesu nebo absolvovuje přípravná utkání.
 
Zapomínat se však nesmí ani na doplnění tekutin a živin v průběhu tréninku a přípravných utkáních. Mnoho trenérů také často zapomíná na dopady nesprávného pitného režimu na regeneraci, která je především v letním přípravném období velmi důležitá. 

Číst dál...

Seriál: Španělská hvězdice s oběhnutím

Hodnocení uživatelů:  / 0
  AKTÚALIZOVÁNO   "Schopnost hráčů přihrát na krátkou i dlouhou vzdálenost je základní dovedost, bez které se žádný hráč neobejde. V tréninku je žádoucí kombinovat přihrávání na různé vzdáenosti, navíc kombinované s pohybem bez míče," říká autor seriálu, který je inspirován hrou španělských hráčů.
 
Cílem všech dílů seriálu Španělská hvězdice s oběhnutím je kombinovat dovednost hráčů v krátkých a dlouhých přihrávkách, které jsou doplněny o méně či více koordinačně náročný běh bez míče. 

Číst dál...