Úvodní část TJ: Přihrávání ve dvojici na šířku hřiště (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení Vytvořeno 10. březen 2010
Napsal Vladan Pražák Zobrazeno: 16685
Image SERIÁL Protože se na v různých tréninkových jednotkách u různých trenérů stále setkáváme se stereotypní úvodní a průpravnou částí, která se obvykle skládá pouze z běhu s různou požadovanou intenzitou, tak autor portálu fotbalových trenérů www.trenink.com trenér Vladan Pražák rozhodl uveřejnit celou sérii jednoduchých cvičení, které by měly hráčům tuto část tréninku zpestřit.

Dnešní první cvičení, kterým zahajujeme nový seriál se jmenuje Přihrávání ve dvojici na šířku hřiště. Jak je patrné z názvu hráči pracují ve dvojicích, proto je vyžadován sudý počet hráčů, jinak počet není omezen. V případě, že je počet hráčů lichý, tak jednoho z hráčů doplní trenér nebo asistent.

Cvičení zařazuje edo úvodu tréninkové jednotky, zvládnou ho všechny věkové kategorie od přípravek až po dospělé. Přestože cvičení probíhá ve dvojicích, jedná se o hromadnou formu, kdy celý tým pracuje společně.

Cíl průpravného cvičení:

Cílem cvičení, které zařazuje vždy do úvodní nebo průpravné části tréninkové jednotky, je připravit organismus hráčů na následující zatížení v hlavní části tréninkové jednotky.



Popis cvičení:

- hráči se rozdělí do dvojic
- dvojice se postaví na autovou čáru
- jeden z hráčů ve dvojici má míč
- hráči mejí mezi sebou rozestup cca 5-8 m
- hráči si míč různými způsoby, které určí trenér:
(a) levou rukou
(b) pravou rukou
(c) nohama po zemi
(d) volejem
(e) hlavou, ...
- zpracování míče může být různé:
(a) hrudníkem
(b) stehnem
(c) vnitřní stranou nohy
(d) vnější stranou nohy
(e) za nohou

Varianty:

- hráči si také mohou přihrávat s dvěma míči najednou (například jeden míč rukama, druhý míč nohama)

Pomůcky:

- 12x míč (vždy do dvojice)



{comment}

Přihlašovací formulář

Tréninkové pomůcky

Dne 20.06.2011, 08:44 napsal Jiří Formánek
recenze-team-mate-je-dobry-parak-a-pisny-uitelEXKLUZIVNĚ Nebývá to tak často, aby se na trhu s fotbalovými tréninkovými pomůckami objevilo něco, co vás zaujme na první pohled. Něco nového, neokoukaného, prostě pomůcka s nápadem o...

Knihy

Dne 04.05.2006, 15:45 napsal Jiří Formánek
recenze-trenink-pod-kontrolouV minulých měsících a týdnech se na stránkách trenérského portálu trenink.com objevily recenze, které velice úzce souvisely s fotbalem a s fotbalovým tréninkem. Dnes uděláme výjimku a...
FacebookRSS Feed

Individuální trénink

 

Vzdělávání trenérů: Jak získat trenérskou licenci?

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

2_gen_vzdelavani_treneru_150 TRENÉRSKÁ LICENCE  Portál fotbalových trenérů www.trenink.com by měl být pro trenéry všech věkových kategorií od přípravek po dospělé, tak pro trenéry různých výkonnostních úrovní zdrojem inspirace jak zlepšit obsah a kvalitu tréninkových jednotek, jak upravit tréninkové plány. Naší snahou je být pomocníkem při dosachování hlavního cíle naší práce - výchově kvalitních fotbalistů.

Pozice a role trenéra je velmi náročná. Vedle zkušeností, odhodlání a zaujetí je potřeba také formální trenérské vzdělání. Často od našich čtenářů dostáváme otázky: Jak mohu získat a vystudovat trenérskou licenci? Kdo organizuje trenérské kurzy? Jaká je délka studia? Co je obsahem přijímacích zkoušek?

Pokusíme se na vaše otázky odpovědět v tomto článku, kde přinášíme přehled všech trenérských licencí, které je možné získat v ČR.

Číst dál...

Rozhovor: Jak vyhledat talentované fotbalisty?

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

2_gen_2013_nabor_netusilV seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry jak v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií.

V dnešním rozhovoru na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem tohoto článku je pomoci fotbalovým trenérům s přípravou a organizací náboru a výběrů malých fotbalistů. Snahou autora je popsat jak může probíhat výběr začínajících talentů pro fotbalovou přípravu.

Číst dál...

Rozhovor: Tréninkové pomůcky pro trenéry fotbalu

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
2_gen_2013_prenosna_brancickaV seriálu rozhovorů se stránkách fotbalového trenérského portálu www.trenink.com pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry jak v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií.

Dnes k problematice tréninkových pomůcek odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem tohoto článku je pomoci fotbalovým trenérům zorientovat se v oblasti tréninkových pomůcek, jejich případného použití v tréninkovém procesu, upozornit na některé zvláštnosti a odpovědět na otázky spojené s touto problematikou.

Číst dál...