Články

Seriál: Střelecké cvičení nad vápnem

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
Nadřazená kategorie: Informace Kategorie: Redakční rubrika Vytvořeno 25. duben 2012
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 3265
2_gen_odkop_brankare SERIÁL  Polovina týdne na stránkách portálu fotbalových trenérů www.trenink.com bude opět patřit nahlédnutí do minulosti. Tentokrát čtyřdílnému seriálu seriálu trenéra Jakuba Havránka, který nabízí našim čtenářům inspiraci pro nácvik střelby.

Název seriálu je Střelecké cvičení nad vápnem. Cílem trenéra je v těchto velmi jendoduchých střeleckých cvičeních pracovat na individuálních herních činnostech jendotlivých hráčů.

Cvičení jsou pro věkovou kategorii starších žáků a hráčů dorostu nebo dospělých.


Střelecké cvičení nad vápnem (1.část)
Cílem dnešního cvičení je nácvik a zdokonalování individuálních herních činností jako je driblink, přihrávání, převzetí míče, střelba. Lze jej využít i jako herně-kondiční cvičení na stimulaci rychlostní vytrvalosti.

Střelecké cvičení nad vápnem (2.část)
Organizačně nenáročné cvičení na střelbu můžete zařadit do průpravné, hlavní nebo závěrečné části tréninkové jednotky.  Lze jej využít i jako herně-kondiční cvičení na stimulaci rychlostní vytrvalosti.

Střelecké cvičení nad vápnem (3.část) 
Díl zaměřený především na individuální herní činnosti jednotlivých hráčů. Při vyšší intenzitě provádění a menším počtu hráčů lze toto cvičení využít k rozvoji rychlostní vytrvalosti specifickou formou.

Střelecké cvičení nad vápnem (4.část)
Cvičení zcela bez problémů ho zvládnou žákovské týmy a starší věkové kategorie. Organiazčně nenáročné cvičení na střelbu můžete zařadit do průpravné, hlavní nebo závěrečné části tréninkové jednotky. 

Knihy

Dne 01.09.2007, 12:00 napsal Jiří Formánek
recenze-prevence-uraz-pro-sportovce-taping Cílem trenérů i sportovních manažerů je dosahovat se svými svěřenci maximálních možných sportovních výsledků, bohužel mnohdy však za každou cenu, bez ohledu na zdraví hráčů. Často...

Přihlašovací formulář

Rozhovor: Rozvoj rychlostních schopností hráčů fotbalu

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé.

Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s rozvojem rychlostních schopností fotbalových hráčů.

Číst dál...

Aktuální téma: Zimní přípravné období

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
 AKTUÁLNÍ TÉMA  Rok co rok se to opakuje a ani letos tomu nebude jinak. Je co se rozloučíme se starým rokem, tak fotbalisty všech věkových kategorií i výkonnostních úrovní čeká připravené a pečlivě naplánované zimní přípravné období.
 
Na stránkách trenérského portálu vyšly v minulosti k zimní přípravě dva zajímavé rozhovory. První s názvem Jak naplánovat zimní přípravu? se zaměřil především na to co má být obsahem zimní přípravy a upozornění na to, že zimní příprava nezačíná až v lednu.
 
Druhý rozhovor Zimní příprava trochu jinak byl o nových trendech v plánování zimní přípravy fotbalistů a zda je možné tyto trendy aplikovat i u týmů nižších úrovní?

Číst dál...

Rozhovor: Přechod mezi dorosteneckou a mužskou kategorií

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
 AKTUÁLNÍ TÉMA  V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé. 
 
Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.
 
Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s důležitými aspekty přechodu mezi dorosteneckou a mužskou věkovou kategorií. Zaměříme se na důležitost jednotlivých aspektů ve fotbalové přípravě mládežnických týmů, sportovní přípravu, společenské vlivy a psychologické aspekty.

Číst dál...