Články

Seriál: Střelba z plného běhu po jednoduché kombinaci

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
Nadřazená kategorie: Informace Kategorie: Redakční rubrika Vytvořeno 28. květen 2012
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 2870
2_gen_zmena_smeru1_150 SERIÁL  Úvod týdne na stránkách portálu fotbalových trenérů www.trenink.com bude patřit ohlédnutí do archivu. Třídílný seriál trenéra Jakuba Havránka nabízí našim čtenářům-trenérům inspiraci pro nácvik střelby z plného běhu a jedná se o cvičneí blízké utkání.

Název seriálu je Střelba z plného běhu po jednoduché kombinaci. Cílem trojice cvičení naučit hráče správně načasovat přihrávky v prostoru před vápnem. Součástí cvičení je i rozvoj rychlostních schopností spojených ze zakončením.

Cvičení jsou pro určena od nejmenší fotbalistů až po dorostence.


Průpravné cvičení: Střelba z plného běhu po jednoduché kombinaci (1.část)
Tímto jednoduchým cvičením, které je vhodné pro všechny věkové kategorie, zdokonalujeme také přihrávky do běhu a jejich samotné načasování. Lze ho využít také při tréninku brankářů proti střelbě ze středu hřiště a z prostoru před pokutovým územím.

Průpravné cvičení: Střelba z plného běhu po jednoduché kombinaci (2.část) 
Cvičení je vhodné pro všechny mládežnické kategorie od přípravek až po dorostenecké týmy. Obvykle ho zařazujeme do hlavní části tréninkové jednotky.

Průpravné cvičení: Střelba z plného běhu po jednoduché kombinaci (3.část)
Poslední díl je zaměřen na nácvik střelby po sprintu a to buď ze střední vzdálenosti nebo například prvním dotykem. Cílem cvičení je také nenásilnou formou rozvíjet rychlostní schopnosti s důrazem na rychlou změnu směru před finální přihrávkou

 

 TIP REDAKCE 

Seriál: Střelecké cvičení nad vápnem

Knihy

Dne 01.09.2007, 12:00 napsal Jiří Formánek
recenze-prevence-uraz-pro-sportovce-taping Cílem trenérů i sportovních manažerů je dosahovat se svými svěřenci maximálních možných sportovních výsledků, bohužel mnohdy však za každou cenu, bez ohledu na zdraví hráčů. Často...

Přihlašovací formulář

Rozhovor: Rozvoj rychlostních schopností hráčů fotbalu

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé.

Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s rozvojem rychlostních schopností fotbalových hráčů.

Číst dál...

Aktuální téma: Zimní přípravné období

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
 AKTUÁLNÍ TÉMA  Rok co rok se to opakuje a ani letos tomu nebude jinak. Je co se rozloučíme se starým rokem, tak fotbalisty všech věkových kategorií i výkonnostních úrovní čeká připravené a pečlivě naplánované zimní přípravné období.
 
Na stránkách trenérského portálu vyšly v minulosti k zimní přípravě dva zajímavé rozhovory. První s názvem Jak naplánovat zimní přípravu? se zaměřil především na to co má být obsahem zimní přípravy a upozornění na to, že zimní příprava nezačíná až v lednu.
 
Druhý rozhovor Zimní příprava trochu jinak byl o nových trendech v plánování zimní přípravy fotbalistů a zda je možné tyto trendy aplikovat i u týmů nižších úrovní?

Číst dál...

Rozhovor: Přechod mezi dorosteneckou a mužskou kategorií

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
 AKTUÁLNÍ TÉMA  V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé. 
 
Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.
 
Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s důležitými aspekty přechodu mezi dorosteneckou a mužskou věkovou kategorií. Zaměříme se na důležitost jednotlivých aspektů ve fotbalové přípravě mládežnických týmů, sportovní přípravu, společenské vlivy a psychologické aspekty.

Číst dál...