And-again.com: Double Defending Drill

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
Nadřazená kategorie: Zahraniční stránky
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 12611
Image Úterní herní cvičení s anglickým názvem Double Defending Drill, které lze volně do češtiny přeložit jako "Dvojitá defenzivní činnost" hráčům demonstruje nutnost zdvojovat, podporovat bránící hráče proti útočícímu hráči s míčem v situacích 1:2.

Pro útočící hráče je toto cvičení nácvikem obtížné situace jeden na dva a vede hráče k rozhodnutí, zda je účelné tuto situaci řešit nebo volit pomocnou přihrávku.

Cvičení je inspirováno článkem publikovaným na stránkách trenérského anglického portálu And-again, zaměřeno je především na hráče a týmy žákovské kategorie.

Cíl herního cvičení:

Cílem tohoto herního cvičení je zlepšit řešení situací jeden na dva, nabídnout variantu s narážečkou, která je efektivnější, pro obránce je pak cvičení zaměřeno na schopnost odebrat útočníkovi míč konstruktivním způsobem a především demonstrovat jak efektivní je podpora (zdvojení) bránícího hráče, tak aby útočící hráče musel řešit pro sebe nevýhodnou početní situaci.

Popis herního cvičení:

- velikost hracího prostoru je 30x20 metrů
- s velikostí lze libovolně manipulovat
- hrací plocha se rozdělí na 4 čtverce 15x10 metrů
- cvičení je určeno pro 16 hráčů do pole
- trenér rozdělí mužstvo na útočící (O) a bránící (D) hráče
- proti sobě se vždy postaví 4 bránící a 4 útočící hráči
- každý útočící hráč má vlastní míč
- akci zahajuje útočící hráč
- útočící hráč s míčem se snaží o zašlápnutí míče na základní čáře soupeře
- bránící hráči vyčkávají na pohyb útočícího hráče
- jeden z bránících hráčů přímo napadá útočníka
- druhý hráče zajišťuje a brání případně útočícího hráče po vyřešení situace 1:1
- bránící hráči mají za úkol:
(a) odebrat míč a dostat ho mimo hrací plochu nebo
(b) konstruktivně míč odebrat a přihrát druhému bránícímu hráči
(b) konstruktivně míč odebrat a přihrát do zástupu útočících hráčů
- akce je časově omezena na (10,15,20,30) vteřin
- počet opakování 15x-30x

Varianty:

- řešení situace 3:2, 2:2 s jedním míčem
- řešení situace 2:2 se dvěma míči
- útočící hráč se může pokusit o průnikovou přihrávku na hráč v protilehlém zástupu

Vyzkoušeli jste toto cvičení? Jaké s ním máte zkušenosti a možné varianty? Diskusní fórum
{moscomment}

Přihlašovací formulář

Tréninkové pomůcky

Dne 19.07.2008, 12:00 napsal Jiří Formánek
recenze-penosna-branka-igoal-junior Dnešním dnem rozšiřujeme, na stránkách trenérského portálu trenink.com, nabídku recenzí, kterými Vás chceme upozornit na zajímavé publikace nebo pomůcky, která vám mohou usnadnit...

Knihy

Dne 20.08.2005, 02:00 napsal
tipy-na-literaturu-tlesna-piprava-1ast Od tohoto týdne zavádíme pravidelné sobotní článek na trenink.com, který by měl mít ve většině případů jiný charakter, než je tomu u článků, které vycházejí v průběhu týdne a jsou...

Vzdělávání trenérů: Jak získat trenérskou licenci?

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

2_gen_vzdelavani_treneru_150 TRENÉRSKÁ LICENCE  Portál fotbalových trenérů www.trenink.com by měl být pro trenéry všech věkových kategorií od přípravek po dospělé, tak pro trenéry různých výkonnostních úrovní zdrojem inspirace jak zlepšit obsah a kvalitu tréninkových jednotek, jak upravit tréninkové plány. Naší snahou je být pomocníkem při dosachování hlavního cíle naší práce - výchově kvalitních fotbalistů.

Pozice a role trenéra je velmi náročná. Vedle zkušeností, odhodlání a zaujetí je potřeba také formální trenérské vzdělání. Často od našich čtenářů dostáváme otázky: Jak mohu získat a vystudovat trenérskou licenci? Kdo organizuje trenérské kurzy? Jaká je délka studia? Co je obsahem přijímacích zkoušek?

Pokusíme se na vaše otázky odpovědět v tomto článku, kde přinášíme přehled všech trenérských licencí, které je možné získat v ČR.

Číst dál...

Rozhovor: Jak vyhledat talentované fotbalisty?

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

2_gen_2013_nabor_netusilV seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry jak v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií.

V dnešním rozhovoru na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem tohoto článku je pomoci fotbalovým trenérům s přípravou a organizací náboru a výběrů malých fotbalistů. Snahou autora je popsat jak může probíhat výběr začínajících talentů pro fotbalovou přípravu.

Číst dál...

Rozhovor: Tréninkové pomůcky pro trenéry fotbalu

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
2_gen_2013_prenosna_brancickaV seriálu rozhovorů se stránkách fotbalového trenérského portálu www.trenink.com pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry jak v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií.

Dnes k problematice tréninkových pomůcek odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem tohoto článku je pomoci fotbalovým trenérům zorientovat se v oblasti tréninkových pomůcek, jejich případného použití v tréninkovém procesu, upozornit na některé zvláštnosti a odpovědět na otázky spojené s touto problematikou.

Číst dál...