Průpravné cvičení: Manchester United - přihrávky (2.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení Vytvořeno 12. duben 2006
Napsal Josef Vrážel Zobrazeno: 11693
Image Středeční cvičení je, stejně jako pondělní článek, na stránkách web magazínu fotbalových trenérů trenink.com je od pilného autora a trenéra Josefa Vrážela. Názvem cvičení Manchester United - přihrávky chceme upozornit na fakt, že toto cvičení zařazuje do svého tréninkového procesu i takový velkoklub, jakým bezesporu anglický Manchester United je.

Průpravné cvičení Alexe Fergusona a Roye Hodgsona je určeno ideálně pro šest hráčů, a je určeno od žákovské po mužskou věkovou kategorii. Jeho poměrně jednoduchá organizace toto cvičení předurčuje pro zařazení do průpravné části tréninkové jednotky, jako vhodné cvičení pro zahřátí organismu před další činností.

Dnes přinášíme druhou variantu cvičení, která navazuje na první pondělní variantu a protože má cvičení několik dalších variant, můžeme v průběhu tréninkové jednotky plynule přecházet od jedné varianty k druhé a tím se stává někdy fádní trénink techniky zábavným.

Cíl průpravného cvičení:

Cílem průpravného cvičení je zdokonalit útočné herní činnosti jednotlivce jako je přihrávání a zpracování míče.

Popis průpravného cvičení:

- cvičení je určeno ideálně pro 6 hráčů s jedním míčem
- rozestupy hráčů od sebe jsou přibližně 10 metrů
- cvičení zahajuje hráč A přihrávkou na B
- B vyráží proti přihrávce
- hráč B vrací míč hráči A
- B si nabíhá do oblouku
- A přihrává na C
- A přebíhá na místo hráče B
- hráč C naráží do běhu hráči B
- C zůstává na svém místě!
- hráč B po narážečce s hráčem C přihrává hráči D
- přebíhá do jeho zástupu viz. obrázek 1
- cvičení dále pokračuje stejně v opačném směru viz. obrázek 2

Varianty:

- první přihrávka jde vzduchem, hráč B(C) sklepává hráči B (D)
(a) hrudí
(b) hlavou
- hráči A, respektive D začínají akci autovým vhazováním

{hidefrom=Public} Varianty pouze pro a od registrovaných čtenářů:

- můžeme měnit vzdálenost mezi hráči
- celé cvičení probíhá pouze na jeden dotek

{/hidefrom} Vyzkoušeli jste toto cvičení? Jaké s ním máte zkušenosti a možné varianty? Diskusní fórum
{moscomment}

Přihlašovací formulář

Tréninkové pomůcky

Dne 19.07.2008, 12:00 napsal Jiří Formánek
recenze-penosna-branka-igoal-junior Dnešním dnem rozšiřujeme, na stránkách trenérského portálu trenink.com, nabídku recenzí, kterými Vás chceme upozornit na zajímavé publikace nebo pomůcky, která vám mohou usnadnit...

Knihy

Dne 04.05.2006, 15:45 napsal Jiří Formánek
recenze-trenink-pod-kontrolouV minulých měsících a týdnech se na stránkách trenérského portálu trenink.com objevily recenze, které velice úzce souvisely s fotbalem a s fotbalovým tréninkem. Dnes uděláme výjimku a...
FacebookRSS Feed

Individuální trénink

 

Vzdělávání trenérů: Jak získat trenérskou licenci?

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

2_gen_vzdelavani_treneru_150 TRENÉRSKÁ LICENCE  Portál fotbalových trenérů www.trenink.com by měl být pro trenéry všech věkových kategorií od přípravek po dospělé, tak pro trenéry různých výkonnostních úrovní zdrojem inspirace jak zlepšit obsah a kvalitu tréninkových jednotek, jak upravit tréninkové plány. Naší snahou je být pomocníkem při dosachování hlavního cíle naší práce - výchově kvalitních fotbalistů.

Pozice a role trenéra je velmi náročná. Vedle zkušeností, odhodlání a zaujetí je potřeba také formální trenérské vzdělání. Často od našich čtenářů dostáváme otázky: Jak mohu získat a vystudovat trenérskou licenci? Kdo organizuje trenérské kurzy? Jaká je délka studia? Co je obsahem přijímacích zkoušek?

Pokusíme se na vaše otázky odpovědět v tomto článku, kde přinášíme přehled všech trenérských licencí, které je možné získat v ČR.

Číst dál...

Rozhovor: Jak vyhledat talentované fotbalisty?

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

2_gen_2013_nabor_netusilV seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry jak v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií.

V dnešním rozhovoru na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem tohoto článku je pomoci fotbalovým trenérům s přípravou a organizací náboru a výběrů malých fotbalistů. Snahou autora je popsat jak může probíhat výběr začínajících talentů pro fotbalovou přípravu.

Číst dál...

Rozhovor: Tréninkové pomůcky pro trenéry fotbalu

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
2_gen_2013_prenosna_brancickaV seriálu rozhovorů se stránkách fotbalového trenérského portálu www.trenink.com pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry jak v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií.

Dnes k problematice tréninkových pomůcek odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem tohoto článku je pomoci fotbalovým trenérům zorientovat se v oblasti tréninkových pomůcek, jejich případného použití v tréninkovém procesu, upozornit na některé zvláštnosti a odpovědět na otázky spojené s touto problematikou.

Číst dál...