Kombinace rychlého běhu s vedením míče, přihrávkou či střelbou (10.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
Nadřazená kategorie: Kondiční trénink Kategorie: Rychlostní trénink Vytvořeno 30. květen 2006
Napsal Josef Vrážel Zobrazeno: 13176
Image Trenér Josefa Vrážela a úspěšný autor trenérského portálu trenink.com se v tomto prozatím desetidílném seriálu věnuje problematice rychlostních schopností hráčů a dnešní část se jmenuje Kombinace rychlého běhu s vedením míče, přihrávkou či střelbou.

Dnešní úterní díl je, stejně jako čtyři předchozí [6] [7] [8] [9] zaměřen mnohem více prakticky a teoretické základy vysvětlené v předchozích dílech jsou zde demonstrovány na příkladech určených pro praxi.

Prvních pět dílů seriálu mělo následující obsah. První článek se zaměřil na psychické složky rychlosti - rychlost vnímání a rychlost anticipační, druhý článek pokračoval v popisu psychických složek, ale tentokrát předmětem zájmu byla rychlost rozhodování a rychlost reakce. Třetí část popisovala Základní rychlost (startovní, nástupovou), čtvrtá část pak sprintovou a rychlostní vytrvalost. Pátá část popisuje rychlost akční s míčem a rychlost jednání.

3.2.2 Kombinace rychlého běhu s vedením míče, přihrávkou či střelbou

Další varianty tréninku rychlostních schopností vycházející z praxe je spojování dříve se naučené technické dovednosti s míčem spojují s rychlým pohybem bez míče.

Cvičení (1)

- do závodu startuje dvojice
- nebo trojice hráčů
- každý hráč má míč
- míč je položený na čáře vyznačené kuželi
- na pokyn trenéra hráči vystartují každý ke svému míči
- driblují až k cílové čáře
- kdo bude první, ten vyhrává


Cvičení (2)

- do závodu startují dvojice
- nebo trojice hráčů
- každý hráč má svůj míč
- na pokyn trenéra vedou hráči míč sprintem k čáře vyznačené kužely
- kde ho zašlápnou
- oběhnou metu
- sprintují k zašlápnutému míči
- přeberou míč a vedou ho "domů"
- můžeme libovolně měnit vzdálenost met
- avšak pozor na zbytečné prodlužování dráhy

Cvičení (3)

- do závodu startuje dvojice hráčů
- je postavená dráha z kuželů
- na konci každé je položen míč
- na pokyn trenéra hráči probíhají dráhu tak
- že se dlaněmi dotýkají jednotlivých kuželů
- vítězí ten, který první vystřelí
- hráč který dobíhá druhý již nezakončuje

Cvičení (4)

- dva hráči stojí v předem určené vzdálenosti od branky
- oba jsou vůči sobě v čelném postavení
- zadní hráč (modrý) drží v ruce míč
- modrý hráč přehazuje červeného
- červený se okamžitě otáčí
- zpracovává míč do pohybu
- vede míč a z prostoru vyznačený metami a střílí
- modrý hráč se ho snaží dostihnout

Varianty:

- měníme vzdálenost mezi hráči
- měníme postavení hráčů vůči brance
- přihrávka jde po zemi mezi nohama zády otočeného červeného hráče

{moscomment}

Přihlašovací formulář

Tréninkové pomůcky

Dne 13.01.2012, 08:44 napsal Administrator
recenze-balancestep-prevence-rehabilitace-i-rozvoj-rovnovahyNestabilní plošiny a balanční pomůcky všeho druhu byly využívány ve fotbalové akademii Ajaxu Amsterdam již v sedmdesátých letech minulého století. Ruka trhu sportovních a tréninkovách...

Knihy

Dne 18.04.2007, 15:45 napsal Jiří Formánek
recenze-trener-fotbalu-licence-qcq Trenérský portál www.trenink.com dnes přináší recenzi na knihu s názvem Trenér fotbalu - licence "C", která vznikla jako studijní materiál a současně reakce na nový trenérský...

Vzdělávání trenérů: Jak získat trenérskou licenci?

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

2_gen_vzdelavani_treneru_150 TRENÉRSKÁ LICENCE  Portál fotbalových trenérů www.trenink.com by měl být pro trenéry všech věkových kategorií od přípravek po dospělé, tak pro trenéry různých výkonnostních úrovní zdrojem inspirace jak zlepšit obsah a kvalitu tréninkových jednotek, jak upravit tréninkové plány. Naší snahou je být pomocníkem při dosachování hlavního cíle naší práce - výchově kvalitních fotbalistů.

Pozice a role trenéra je velmi náročná. Vedle zkušeností, odhodlání a zaujetí je potřeba také formální trenérské vzdělání. Často od našich čtenářů dostáváme otázky: Jak mohu získat a vystudovat trenérskou licenci? Kdo organizuje trenérské kurzy? Jaká je délka studia? Co je obsahem přijímacích zkoušek?

Pokusíme se na vaše otázky odpovědět v tomto článku, kde přinášíme přehled všech trenérských licencí, které je možné získat v ČR.

Číst dál...

Rozhovor: Jak vyhledat talentované fotbalisty?

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

2_gen_2013_nabor_netusilV seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry jak v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií.

V dnešním rozhovoru na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem tohoto článku je pomoci fotbalovým trenérům s přípravou a organizací náboru a výběrů malých fotbalistů. Snahou autora je popsat jak může probíhat výběr začínajících talentů pro fotbalovou přípravu.

Číst dál...

Rozhovor: Tréninkové pomůcky pro trenéry fotbalu

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
2_gen_2013_prenosna_brancickaV seriálu rozhovorů se stránkách fotbalového trenérského portálu www.trenink.com pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry jak v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií.

Dnes k problematice tréninkových pomůcek odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem tohoto článku je pomoci fotbalovým trenérům zorientovat se v oblasti tréninkových pomůcek, jejich případného použití v tréninkovém procesu, upozornit na některé zvláštnosti a odpovědět na otázky spojené s touto problematikou.

Číst dál...