Image Po tomto víkendovém článku, ve kterém jsme se podrobněji zaměřili na letní přípravné období čtvrtého - FK Teplice a pátého - AC Sparta Praha celku právě skončené sezóny 2005/06 Gambrinus ligy se dnes zaměříme na na klub SK Slavia Praha, který skončil třetí a další jarní překvapení severočeský Most, který zimoval na chvostu ligové tabulky, ale příchod a působení renomovaného trenéra Zdeňka Ščasného znamenalo výrazný posun v tabulce a bezproblémovou záchranu.

Slavia sice jasně porazila v posledním kole Jihlavu, kterou tím odsoudila, po ročním působení mezi elitou, k sestupu do druhé ligy, ale ani to nestačilo, protože mistrovský Liberec prohrál nešťastnou brankou v nastaveném čase z kopačky kanonýra Kuliče a zahraje si tak pouze pohár UEFA místo vysněného předkola Ligy mistrů.

Letní přípravné období - SK Slavia Praha

Po půlročním působení na ostrovech se do týmu třetího celku ligy vrací obránce Martin Latka, v týmu také zůstává zkušený útočník Vlček.

Pátého června se fotbalisté Slavie vydají do Špindlerova Mlýna, kde je již tradičně ve Švýcarské boudě čeká týdenní soustředění, jehož náplní bude především jízda na horských kolech. V následujícím týdnu budou mít hráči volno, pak se budou připravovat v Praze.

V sobotu 1. července je čeká turnaj v Nové Včelnici s účastí čtyř ligových týmů, ve středu 5. července bude pokračovat příprava dalším turnajem v Čelákovicích, kde se také utkají se soupeři z nejvyšší soutěže.

Třetí týden v červenci bude Slavia na soustředění v Německu, kde ji čekají kvalitní zahraniční soupeři. O týden později se hráči a trenéři dozví jméno svého protivníka ve druhém předkole Poháru UEFA. Termíny pro předkolo jsou 10. a 24. srpna. Případné první kolo se pak hraje 14. a 28. září.

To však již bude v plném proudu další ročník první ligy, jejíž první kolo je na programu 29. července. Na podzim se odehraje 17 kol, pokud to klimatické podmínky umožní, měla by podzimní část skončit 2. prosince.

5.- 11.6. soustředění kola, Špindlerův mlýn, Švýcarská bouda
12.- 18.6. volno
19.- 31.6. příprava v Praze
1.7. turnaj Nová Včelnice, 4 ligové týmy
5.7. turnaj v Čelákovicích- ligové zastoupení
14.-23.7. soustředění v Německu s kvalitními zahraničními soupeři
28.7. – los poháru UEFA
29.7. – začátek ligové soutěže
10.8. – první utkání předkola poháru UEFA
24.8. – odveta předkola poháru UEFA

Letní přípravné období - FK IAD Most

Fotbalisté FK SIAD Most se poprvé sejdou 19. června, opět pod vedením trenéra Zdeňka Ščasného, který tým povede i v nadcházející sezóně. Stejně tak se předpokládá, že bude pokračovat bývalé sparťanské duo veteránu Novotný-Siegl, druhý jmenovaný pak i v pozici hrajícího asistenta trenéra.

V rámci přípravy na novou sezónu absolvují soustředění v Itálii u jezera Lago di Garda a sehrají několik přátelských zápasů, například s řeckou Škodou Xanthi, s níž se Mostečtí střetli i loni.

19.6. zahájení letní přípravy
21.6. odjezd na soustředění do Itálie
1.7. návrat ze soustředění
5.7. turnaj v Čelákovicích
8.7. FK Marila Příbram - FK SIAD Most, 17.00
11.7. FK SIAD Most - Slovan Varnsdorf, 17.00
16.7. turnaj Žirovnice
23.7. FK SIAD Most - Škoda Xanthi, 17.00

{moscomment}

Komentáře