Články

Nedělní ohlédnutí na trenink.com 5.-11.6.2006 (7)

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
Nadřazená kategorie: Informace
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 4088
Image Již posedmé se v neděli ohlížíme za uplynulým týdnem a to nejen na stránkách trenérského portálu trenink.com, v již zaběhnuté kategorii Informace -> Redakční rubrika naleznete upozornění na články které vyšly na těchto stránkách a zajímavé trenérské informace.

Reprezentace stále řeší především zdravotní problémy, oba dva Tomášové Rosický i Galásek již trénují, nejvíce otazníků visí nad Milanem Barošem, nepříjemností je tréninkové zranění Pavla Nedvěda. V klidu, pohodě a hlavně zdráv se zdá Jan Koller, který v týdnu přestoupil do AS Monaka.

Na trenink.com jsme vytvořili novou kategorii Mistrovství světa ve které se budou objevovat komentáře a z pohledu trenérského i zajímavé situace, které se odehrají v průběhu zápasů.

Přehled článků

Jiří Formánek v pondělí dopoledne otevřel svou průpravnou hrou s názvem 4:4+4 na 4 branky mimo hrací plochu nový týden. Ve středu odpoledne vyšel článek popisující průpravné cvičení s názvem Střelba po zatížení - na 4 branky s přihrávkou (1.část)

Vladan Pražák si čtenáře získal čtenáře svým seriálem věnovaným útočným kombinacím s podtitulem plynulá výměna postů krajního a středového záložníka, tentokrát to bylapátá varianta. Ve čtvrtek dopoledne vyšla šestá varianta tohoto cvičení.

Josef Vrážel se v jedenácté části svého seriálu věnovaného problematice tréninku rychlosti zaměřil na spojování koordinačních schopností s herními dovednostmi . Ve čtvrtek odpoledne po rozhovoru s novým trenérem Paličkou nabídl našim čtenářům autor nástin programu letního přípravného období SK Sigmy Olomouc. A hned v pátek dopoledne jsme se dočkali dočkali druhé části článků s příznačným názvem Jednoduchá rychlá střelba - Kanonáda II.

Milan Holub v úterý odpoledne pokračoval třetí kapitolou překladu vybraných částí knihy Rinuse Michelse, tentokrát byl článek zaměřen na - Komplexnost fotbalu.

Svatopluk Chrobák ve středu dopoledne pokračoval ve svém čtyřdílném seriálu druhým dílem zaměřeným na křídelní hru, kde preferuje jednoduchost, přesnost a přímočarost. Třetí část stejného seriálu vyšla v pátek odpoledne

Petr Wiecek zahájil v pátek svou sérii komentářů v nové rubrice k Mistrovství světa v Německu 2006 článkem Fotbaloví fajnšmekři - Začínáme!

Rozhovory

Kamil Turoň na základě výsledků předcházející ankety připravuje rozhovory s mládežnickými trenéry a pokud máte nějaké otázky na které chcete znát odpovědi nebo třeba dotazy na tréninkový proces v různých mládežnických kategoriích, tak je během následujících dní zasílejte na emailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. '; document.write(''); document.write(addy_text28290); document.write('<\/a>'); //-->\n Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Podpora portálu trenink.com

Jste spokojení s obsahem tohoto portálu, chcete podpořit autory těchto stránek, aby i nadále zdarma přinášeli zajímavé cvičení a články s trenérskou tématikou? Chcete podpořit web magazín českých a slovenských fotbalových trenérů a nevíte jak? Umístěte na stránky svého klubu ikonku web magazínu trenink.com.

Zdrojový kód buttonu:

Magazín
fotbalových trenérů trenink.com
[zdrojový kód]

{moscomment}

Kalendář článků

August 2014
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Knihy

Dne 12.11.2005, 10:00 napsal
tipy-na-literaturu-technicko-takticka-piprava-2ast Dnes přinášíme druhou část "Tipů na literaturu" autora Martina Babači s názvem Technicko-takticka příprava. V minulém díle autor doporučil několik knih, které souvisely s tématikou...

Přihlašovací formulář

Rozhovor: Rozvoj rychlostních schopností hráčů fotbalu

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé.

Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s rozvojem rychlostních schopností fotbalových hráčů.

Číst dál...

Aktuální téma: Zimní přípravné období

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
 AKTUÁLNÍ TÉMA  Rok co rok se to opakuje a ani letos tomu nebude jinak. Je co se rozloučíme se starým rokem, tak fotbalisty všech věkových kategorií i výkonnostních úrovní čeká připravené a pečlivě naplánované zimní přípravné období.
 
Na stránkách trenérského portálu vyšly v minulosti k zimní přípravě dva zajímavé rozhovory. První s názvem Jak naplánovat zimní přípravu? se zaměřil především na to co má být obsahem zimní přípravy a upozornění na to, že zimní příprava nezačíná až v lednu.
 
Druhý rozhovor Zimní příprava trochu jinak byl o nových trendech v plánování zimní přípravy fotbalistů a zda je možné tyto trendy aplikovat i u týmů nižších úrovní?

Číst dál...

Rozhovor: Přechod mezi dorosteneckou a mužskou kategorií

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
 AKTUÁLNÍ TÉMA  V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé. 
 
Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.
 
Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s důležitými aspekty přechodu mezi dorosteneckou a mužskou věkovou kategorií. Zaměříme se na důležitost jednotlivých aspektů ve fotbalové přípravě mládežnických týmů, sportovní přípravu, společenské vlivy a psychologické aspekty.

Číst dál...