Redakční rubrika

V nově vytvořené kategorii s názvem Informace -> Redakční rubrika se pravidelně každou neděli budete setkávat s informacemi z redakce, přehledem článků a komentářů za minulý týden, výsledky probíhajících nebo skončených anket, technickými novinkami na stránkách trenink.com a třeba i nabídkami na účást na turnajích, nabídkami na uspořádání soustředění nebo slevami a výhodami pro registrované čtenáře tohoto portálu.

Každou neděli také budou zveřejňována nejúspěšnější články, kterou budou redakcí převedeny do formátu PDF dokumentu čitelného například Adobe Readeru a budou ke stažení v sekci download. O to, které z článků chcete převést do tohto formátu si můžete napsat na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. '; document.write(''); document.write(addy_text4591); document.write('<\/a>'); //-->\n Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Seriál: Jak překonat obranu soupeře středem?

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Informace
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 958
 SERIÁL  "Jak překonat obranný blok soupeře, v prostoru těsně před pokutovým územím, nám opakovaně v prvotřdní kvalitě předváděli hráči FC Barcelona. Autor seriálu připravil pro čtenáře několik jednoduchých cvičení, které mohou trenéři zařazovat do tréninků. Pokusme se inspirovat," dodává autor.
 
Autorem seriálu, který je inspirován hrou FC Barcelona za působení trenérů Guardioly a Vilanovy je trenér Jiří Formánek, který celý seriál pojmenoval Jak překonat obranu soupeře středem? Autor si současně dovoluje upopzornit na reportáž Filipa Toncara ze stáže v tomto velkoklubu.
 
Seriál cvičení je určen pro mládežnické trenéry od přípravek až po dorostence.
Číst dál...
 

Seriál: Vedení útoku středem v systému 4:4:2

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Informace
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 480
  SERIÁL  "Schopnost založit, vést a prosadit se postupným útokem středem hrací plochy odlišuje úspěšné týmy od těch průměrných," říkal u každého z článků autor seriálu.
 
Cílem všech seriálových cvičení s názvem Vedení útoku středem v systému 4:4:2 bylo naučit útočící hráče prosadit se vedením útoku středem proti zformované obraně soupeře, v případě že tým používá rozestavení 4:4:2.
 
Herní cvičení jsou určena pro věkovou kategorii starších žáků a dorostenců, ale samozřejmě také i u dospělých. Taktické cvičení je vhodné zařadit do hlavní nebo závěrečné části tréninku. 
Číst dál...
 

Seriál: Skotské běhy s míčem

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Informace
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 1039
 SERIÁL  V posledním týdnu sezóny 2013/2014 se na stránkách portálu fotbalových trenérů www.trenink.com budeme věnovat seriálům, které byly publikovány na těchto stránkách a tato cvičení jsou využitelná pro nadcházející letní přípravné období, případně na soustředění.
 
Cvičení seriálu s názvem Skotské běhy s míčem jsou inspirovány tréninkem fotbalové reprezentace Skotska. Cílem těchto cvičení obnova herní týmové kondice specifickou formou, tedy s použitím míče.
 
Cvičení je vhodné pro všechny věkové kategorie. Cvičení má být součástí hlavní části tréninkové jednotky, která je primárně kondiční.
Číst dál...
 

Happy Hour: DrillBook za 990,- Kč

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Informace
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 566

Využijte mimořádné nabídky, kterou pro čtenáře připravila redakce portálu fotbalových www.trenink.com ve spolupráci s autory trenérského softwaru DrillBook.

Program DrillBook je určen nejen fotbalovým trenérům pro zakreslování cvičení, sestavování tréninkových plánů, jejich publikaci a archivaci.

V případě, že máte o tento program zájem a chcete ho ve své trenérské praxi používat, tak určitě využijte naší časově omezené nabídky, který platí od úterý 21.1.2014 0:01 hodin do středy 22.1.2014 0:01 hodin.

Číst dál...
 

Redakce: Rozhovory na aktuální téma v roce 2013

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Informace
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 699

  AKTUÁLNÍ TÉMA   V první pracovní den nového roku se na stránkách portálu fotbalových trenérů www.trenink.com ohledneme za rokem 2013 a rozhovory na aktuální téma, které vyšly na těchto stránkách.

Celem bylo na stránkách www.trenink.com publikováno sedm rozhovorů a zamyšlení nad trenérskou oblastí, kteoru jsme považovali za aktuální. Naše čtenáře nejvíce zaujal naš rozhovor k tréninkovým pomůckám, který vyšel již v únoru loňského roku. Naopak nejmenší pozornost měl rozhovor o motivaci hráčů v zimní přípravě.

Nejlépe hodnoceným byl rozhovor na téma rozvoje rychlostních schopností hráčů fotbalu.

Číst dál...
 

Knihy

Dne 01.09.2006, 15:45 napsal Jiří Formánek
recenze-fotbal-kondini-trenink Na stránkách trenérského portálu trenink.com přináąíme daląí recenzi na knihu s tématikou fotbalového tréninku, publikaci vydalo tento rok Grada Publising a pod knihou je podepsán...

Přihlašovací formulář

Rozhovor: Rozvoj rychlostních schopností hráčů fotbalu

Hodnocení uživatelů:  / 0

V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé.

Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s rozvojem rychlostních schopností fotbalových hráčů.

Číst dál...

Aktuální téma: Zimní přípravné období

Hodnocení uživatelů:  / 0
 AKTUÁLNÍ TÉMA  Rok co rok se to opakuje a ani letos tomu nebude jinak. Je co se rozloučíme se starým rokem, tak fotbalisty všech věkových kategorií i výkonnostních úrovní čeká připravené a pečlivě naplánované zimní přípravné období.
 
Na stránkách trenérského portálu vyšly v minulosti k zimní přípravě dva zajímavé rozhovory. První s názvem Jak naplánovat zimní přípravu? se zaměřil především na to co má být obsahem zimní přípravy a upozornění na to, že zimní příprava nezačíná až v lednu.
 
Druhý rozhovor Zimní příprava trochu jinak byl o nových trendech v plánování zimní přípravy fotbalistů a zda je možné tyto trendy aplikovat i u týmů nižších úrovní?

Číst dál...

Rozhovor: Přechod mezi dorosteneckou a mužskou kategorií

Hodnocení uživatelů:  / 0
 AKTUÁLNÍ TÉMA  V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé. 
 
Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.
 
Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s důležitými aspekty přechodu mezi dorosteneckou a mužskou věkovou kategorií. Zaměříme se na důležitost jednotlivých aspektů ve fotbalové přípravě mládežnických týmů, sportovní přípravu, společenské vlivy a psychologické aspekty.

Číst dál...