Informace

Klidné a pohodové Vánoce přeje www.trenink.com

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Informace Kategorie: Informace
Vytvořeno 23. prosinec 2011
Aktualizováno 26. duben 2013
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 2762
vanocni_darky_150Tak jako to dělám každý rok, tak i tentokrát bych tímto článkem velice rád, jménem celé redakce, skupiny autorů a přispivatelů, popřál všem čtenářům trenérského portálu fotbalových trenérů www.trenink.com krásné, veselé a především klidné prožití vánočních svátků v roce 2011.

Po roce plném ekonomických otřesu, řešení závažných politických problémů zasahujících výrazně i do sportovní oblasti, přejeme všem alespoň na několik následujících dnů pohodovou a klidnou atmosféru, kterou určitě umocní dárky pod vánočním stromečkem a pohoda v rodinném kruhu. Vedle přání pracovních úspěchů a pohody v osobním životě přejeme samozřejmě i pocit dobře odvedené práce, úspěchu a zadostiučinění na poli sportovním.

Hezké Vánoce přeje všem čtenářům trenérského portálu www.trenink.com

Jiří Formánek společně s celou redakcí

Číst dál...
 

ČMFS: Vyberte a hlasujte pro nové svazové logo

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Informace Kategorie: Informace
Vytvořeno 6. září 2010
Aktualizováno 26. duben 2013
Napsal Administrator Zobrazeno: 8241
Image Fotbalový svaz ČMFS, na svých webových stránkách, vyhlásil celonárodní anketu o podobě svého nového loga. Fotbaloví fanoušci mají možnost vybírat ze dvou konečných návrhů, které schválil výkonný výbor ČMFS. Hlasování probíhá od úterý 31. srpna do čtvrtka 14. září 2010, konkrétně do 12:00 hodin.

Nově vzvírané logo se netýká pouze svazu, stane se základem i pro symbol českého národního týmu a tedy i pro reprezentační dresy, šály a další fanouškovské předměty. "Chceme, aby se do ankety zapojily tisíce lidí. Tohle je šance pro každého fanouška podílet se na nové etapě českého fotbalu, podoba log svazu i nároďáku je nesmírně důležitá pro samotné vnímání fotbalu v naší zemi," říká ředitel PR ČMFS Petr Svěcený.

Dle svazových pracovníků je způsob hlasování nastaven tak, aby byly maximálně eliminovány případné snahy jednotlivců či nějakých zájmových skupin zmanipulovat výsledky hlasování.
Číst dál...
 

Vzdělávání trenérů: Trenérský seminář v Hluku

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Informace Kategorie: Informace
Vytvořeno 22. květen 2010
Aktualizováno 26. duben 2013
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 8664
Image Seminář pro fotbalové trenéry mládežnických věkových kategorií (mladší a starší přípravka, mladší žáci, starší žáci), kteří chtějí poznat nové tréninkové metody, dozvědět se jak správně pracovat s danými kategoriemi a zvýšit své odborné znalosti. V rámci semináře budou přítomni lektoři M. Hábl (FC Slovácko), V. Pražák (FC Vítkovice), M. Beran (FC Slovácko), Z. Botek (Sigma Olomouc).

Účast je vhodná pro všechny trenéry, kteří si chtějí osvojit správné postupy při práci s mládeží.

Seminář je naplánován jako dvoudenní a proběhne o víkendu 19.-20. června 2010 ve sportovním centru Hluk. V průběhu semináře proběhnou tři teoretické prezentace a tři praktické vystupy týmy ročníku 2003, 2000 a 1996.
Číst dál...
 

Krásné, klidné a veselé Vánoce

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Informace Kategorie: Informace
Vytvořeno 24. prosinec 2009
Aktualizováno 26. duben 2013
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 7630
Image Velice rád bych tímto, jménem celé redakce, skupiny autorů a přispivatelů i jménem svým, popřál všem čtenářům trenérského portálu fotbalových trenérů trenink.com krásné, veselé a především pohodové prožití vánočních svátků v roce 2009.

Po roce plném změn přejeme pohodovou a klidnou atmosféru, kterou určitě umocní dárky pod vánočním stromečkem a pohoda v rodinném kruhu. Vedle přání pracovních úspěchů a pohody v osobním životě přejeme samozřejmě i pocit dobře odvedené práce, úspěchu a zadostiučinění na poli sportovním.

Hezké Vánoce přeje všem čtenářům trenérského portálu trenink.com


Jiří Formánek společně s celou redakcí
Číst dál...
 

Informace: Za fotbalem na lyceum do Chrudimi

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Informace Kategorie: Informace
Vytvořeno 6. prosinec 2009
Aktualizováno 26. duben 2013
Napsal Administrator Zobrazeno: 8349
Image V Chrudimi zahájila svou činnost nová soukromá střední škola loňského 1. září, ale příliš se zatím neví, že provozuje obor Pedagogické lyceum se sportovním zaměřením, zejména na fotbal. V prvním a druhém ročníku nyní tento obor lycea, patřící pod Střední odbornou školu a Střední odborné učiliště Bohemia s.r.o., studuje 62 žáků.

Studijní obor zakončený maturitou je specifický sedmi hodinami tělesné výchovy týdně. Rozšířená či specializovaná tělesná výchova se v tomto rozsahu vyučuje po celé čtyři roky. Škola je úzce propojena se Sportovním centrem mládeže AFK Chrudim zaměřeným na kopanou.

Sportovní výuka probíhá odpoledne v pondělí (trénink po utkání, výklus, drobné hry) a ve čtvrtek (plavání a regenerace). V dopoledních hodinách v úterý a ve středu probíhá specializovaná příprava sportovních her, zejména kopané. Na povinnou školní výuku rozšířených hodin tělesné výchovy navazují odpolední tréninkové jednotky v klubu AFK Chrudim.
Číst dál...
 

Informace: Představujeme Vám server vFotbal.cz

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Informace Kategorie: Informace
Vytvořeno 3. srpen 2009
Aktualizováno 26. duben 2013
Napsal Administrator Zobrazeno: 7593
Image Vážení fotbaloví příznivci, rádi bychom Vám ve stručnosti představili výsledek naší déle než dva roky trvající práce – fotbalový portál vFotbal.cz.

Předmětem zájmu více než patnácti redaktorů našeho portálu jsou zejména tři nejvyšší české soutěže, anglická Premier League, italská Serie A, ruská Premier League, německá Bundesliga nebo španělská Primera Division. Pokud tedy chcete mít ucelený obraz o dění ve výše zmíněných ligách, neváhejte a navštivte portál vFotbal.cz. Samozřejmostí jsou také články zabývající se děním na reprezentačním poli nebo v evropských pohárech.

V průběhu letních měsíců prochází portál vFotbal.cz rozsáhlou rekonstrukcí. Již v nejbližších dnech se tak můžete těšit například na novou rubriku s přehledem televizních fotbalových přenosů, na možnost vložit na server své vlastní články nebo na šanci vyhrát některou ze zajímavých cen zasláním vlastních fotbalových fotografií. To a mnohem více najdete na portále vFotbal.cz.
Číst dál...
 

Informace: Seminář trenérů mládeže se zaměřením na trénink brankáře

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Informace Kategorie: Informace
Vytvořeno 19. červenec 2009
Aktualizováno 26. duben 2013
Napsal Administrator Zobrazeno: 7338
Image Brankářská škola Petra Kouby o.s. pořádá Školení trenérů v tréninkovém centru mládeže AC Sparty Praha na Strahově. U nás mají šanci nejenom mladí, talentovaní brankáři, ale i trenéři, kteří by rádi dál předávali získané poznatky a dovednosti ve svých klubech.

Naším posláním je trenéry obohatit o zkušenosti našich profesionálních trenérů,ukázat jim v praxi možnosti tréninku,diskuzí a přednáškami načerpat teorii,která je pro dobrého trenéra nezbytná.Semináře trenérů mládeže připravujeme již od září v tréninkovém centru mládeže Sparty Praha na Strahově.

Zájemci mají jedinečnou možnost využít vynikajících znalostí a dovedností, které za svou bohatou hráčskou i trenérskou kariéru získal Petr Kouba - současný výborný trenér s profi licencí UEFA, bývalý profesionální brankář se zkušenostmi z ligových mužstev, ale i z národního týmu ČR.
Číst dál...
 

Výběr do Brankářské školy Petra Kouby

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Informace Kategorie: Informace
Vytvořeno 16. květen 2009
Aktualizováno 26. duben 2013
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 6834
Image Brankářská škola Petra Kouby je určena pro všechny zájemce od 7 do 18 let a zároveň těm, kteří se opravdu chtějí "brankařskému řemeslu" naučit a v praxi tyto schopnosti využít. Hlavním cílem projektu je využít taktické znalosti spolu s technickými dovednostmi a hráčům ukázat nejčastější chyby.

Brankařská škola Petra Kouby o.s., ve spolupráci s fotbalovým obchodem Sportfotbal.cz, pořádá výběr mladých brankářů. Hodinové tréninkové jednotky se mohou zúčastnit brankáři ve věku 7-18 let s klubovou příslušností.

Trénink povedou bývalí profesionální brankáři se zkušenostmi z ligových mužstev i národního týmu Petr Kouba, Milan Sova a Marek Juska.
Číst dál...
 

Strana 1 z 5

Tréninkové pomůcky

Dne 19.07.2008, 12:00 napsal Jiří Formánek
recenze-penosna-branka-igoal-junior Dnešním dnem rozšiřujeme, na stránkách trenérského portálu trenink.com, nabídku recenzí, kterými Vás chceme upozornit na zajímavé publikace nebo pomůcky, která vám mohou usnadnit...

Knihy

Dne 20.08.2005, 02:00 napsal
tipy-na-literaturu-tlesna-piprava-1ast Od tohoto týdne zavádíme pravidelné sobotní článek na trenink.com, který by měl mít ve většině případů jiný charakter, než je tomu u článků, které vycházejí v průběhu týdne a jsou...

Přihlašovací formulář

Rozhovor: Rozvoj rychlostních schopností hráčů fotbalu

Hodnocení uživatelů:  / 0

V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé.

Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s rozvojem rychlostních schopností fotbalových hráčů.

Číst dál...

Aktuální téma: Zimní přípravné období

Hodnocení uživatelů:  / 0
 AKTUÁLNÍ TÉMA  Rok co rok se to opakuje a ani letos tomu nebude jinak. Je co se rozloučíme se starým rokem, tak fotbalisty všech věkových kategorií i výkonnostních úrovní čeká připravené a pečlivě naplánované zimní přípravné období.
 
Na stránkách trenérského portálu vyšly v minulosti k zimní přípravě dva zajímavé rozhovory. První s názvem Jak naplánovat zimní přípravu? se zaměřil především na to co má být obsahem zimní přípravy a upozornění na to, že zimní příprava nezačíná až v lednu.
 
Druhý rozhovor Zimní příprava trochu jinak byl o nových trendech v plánování zimní přípravy fotbalistů a zda je možné tyto trendy aplikovat i u týmů nižších úrovní?

Číst dál...

Rozhovor: Přechod mezi dorosteneckou a mužskou kategorií

Hodnocení uživatelů:  / 0
 AKTUÁLNÍ TÉMA  V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé. 
 
Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.
 
Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s důležitými aspekty přechodu mezi dorosteneckou a mužskou věkovou kategorií. Zaměříme se na důležitost jednotlivých aspektů ve fotbalové přípravě mládežnických týmů, sportovní přípravu, společenské vlivy a psychologické aspekty.

Číst dál...