3 hráči

Individuální trénink: Přihrávky po odcouvání

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Individuální trénink
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 2265

 INDIVIDUÁLNÍ TRÉNINK  Trenér a editor těchto stránek Jiří Formánek je autorem dnešního individuálního cvičení s názvem Přihrávky po odcouvání, které je určeno pro trojici hráčů. Cílem cvičení je naučit hráče přesně přihrávat po předcházející změně směru a pohybu pozadu.

Na stránkách www.trenink.com vyšlo několik cvičení pro individuální trénink přihrávek. Pro dvojici hráčů byly určeny cvičení Přihrávky cik-cak ve dvojici nebo Dynamické přihrávky ve dvojici.
 
Průpravné cvičení je určeno pro přípravky, žáky i dorostence. Cvičení je možné ho zařadit i do standardní tréninkové jednotky, určeno je však především pro individuální trénink. 

Číst dál...
 

Individuální trénink: Kondiční obdélník s míčem (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Individuální trénink
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 4924

2_gen_2013_prihravka_barcelona INDIVIDUÁLNÍ TRÉNINK  "Především v zimním přípravném období by mělo být snahou trenéra připravit takové tréninkové cvičení, kde se skloubí herní a kondiční stránka herního výkonu. Oddělení těchto dvou složek není účelné," říká autor dnešního příspěvku.

Autorem cvičení Kondiční obdélník s míčem je trenér Jiří Formánek. Cílem cvičení je spojit rozvoj herní kondice a nácvik herních činností v podobě vedení míče a přihrávání, tak jako v cvičení Přihrávka a vyvedení míče.

Cvičení je vhodné zařadit do hlavní části tréninkové jednotky, pokud je jejím obsahem především rozvoj kondice. Cvičení je vhodné pro všechny věkové kategorie, kondiční složku akcentujeme především pro starší kategorie.

Číst dál...
 

Individuální trénink: Přihrávky ve slalomu

Hodnocení uživatelů:  / 1
Nadřazená kategorie: Individuální trénink
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 6483

2_gen_opatrny_slapak INDIVIDUÁLNÍ TRÉNINK  Autorem průpravného cvičení Přihrávky ve slalomu je editor portálu www.trenink.com a trenér Jiří Formánek. Cvičení je určeno pro trojici hráčů, kteří jsou všichni aktivně zapojení do cvičení. Autor se zaměřil na zlepšení hráčské dovednosti přihrávání levou i pravou nohou.

Cvičení je určeno pro trojici hráčů jako součást individuálního nebo skupinového tréninku. Toto cvičení je vhodné i pro rozcvičení, do průpravné části fotbalového tréninku ho mohou trenéři i pro celé fotbalové týmy.

Dnešním článkem rozšiřujeme zásobních jednoduchých, které zvládnou i hráči přípravek.

Číst dál...
 

Individuální trénink: Ubraň své dva kužely

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Individuální trénink
Napsal Administrator Zobrazeno: 6221

2_gen_zatazeni_za_dres INDIVIDUÁLNÍ TRÉNINK  Autorem cvičení vhodného pro individuální trénink trojice hráčů je trenér Jiří Formánek. Přispivatel se v cvičení nazvaném Ubraň své dva kužely zaměřil na zlepšení hráčské dovedností vedení a ovládání míče, které musí být kombinované s obratností.

Tímto článkem rozšiřujeme zásobník jednoduchých cvičení pro trojici hráčů, určených pro všechny věkové kategorie. Na ovládání míče jsme sezaměřili už ve cvičení Přihrávka a vyvedení vnější stranou nohy

Cvičení je určeno pro trojici hráčů jako součást individuálního nebo skupinového tréninku. Zvládnou ho hráči přípravek.

Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Obíhačka ve čtverci s přihrávkami

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Individuální trénink
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 17977

2_gen_predskoceni_vzduchINDIVIDUÁLNÍ TRÉNINK Článek na stránkách web magazínu fotbalových trenérů www.trenink.com je určen především pro trenéry mládežnických týmů. Autorem cvičení je trenér Jiří Formánek, který se tentokrát zaměřil na přihrávání, pohyb bez míče a správné načasování.

Článek Obíhačka ve čtverci s přihrávkami si pojmenování i základní princip si vypůjčil z oblíbené hry známé ze stolního tenisu. Zaměřuje se především na nácvik přihrávání, schopnosti okamžitě po odehrání reagovat pohybem a zapojit se do další kombinace.

Cvičení je určeno především nejmenším fotbalistům od předpřípravek až po mladší žáky, můžeme ho zařadit do úvodní, průpravné ale i hlavní části tréninkové jednotky. Je ideálním cvičením pro individuální trénink trojice hráčů.

Číst dál...
 

Strana 1 z 3

Tréninkové pomůcky

Dne 20.06.2011, 08:44 napsal Jiří Formánek
recenze-team-mate-je-dobry-parak-a-pisny-uitelEXKLUZIVNĚ Nebývá to tak často, aby se na trhu s fotbalovými tréninkovými pomůckami objevilo něco, co vás zaujme na první pohled. Něco nového, neokoukaného, prostě pomůcka s nápadem o...

Knihy

Dne 20.08.2005, 02:00 napsal
tipy-na-literaturu-tlesna-piprava-1ast Od tohoto týdne zavádíme pravidelné sobotní článek na trenink.com, který by měl mít ve většině případů jiný charakter, než je tomu u článků, které vycházejí v průběhu týdne a jsou...

Přihlašovací formulář

Rozhovor: Rozvoj rychlostních schopností hráčů fotbalu

Hodnocení uživatelů:  / 0

V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé.

Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s rozvojem rychlostních schopností fotbalových hráčů.

Číst dál...

Aktuální téma: Zimní přípravné období

Hodnocení uživatelů:  / 0
 AKTUÁLNÍ TÉMA  Rok co rok se to opakuje a ani letos tomu nebude jinak. Je co se rozloučíme se starým rokem, tak fotbalisty všech věkových kategorií i výkonnostních úrovní čeká připravené a pečlivě naplánované zimní přípravné období.
 
Na stránkách trenérského portálu vyšly v minulosti k zimní přípravě dva zajímavé rozhovory. První s názvem Jak naplánovat zimní přípravu? se zaměřil především na to co má být obsahem zimní přípravy a upozornění na to, že zimní příprava nezačíná až v lednu.
 
Druhý rozhovor Zimní příprava trochu jinak byl o nových trendech v plánování zimní přípravy fotbalistů a zda je možné tyto trendy aplikovat i u týmů nižších úrovní?

Číst dál...

Rozhovor: Přechod mezi dorosteneckou a mužskou kategorií

Hodnocení uživatelů:  / 0
 AKTUÁLNÍ TÉMA  V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé. 
 
Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.
 
Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s důležitými aspekty přechodu mezi dorosteneckou a mužskou věkovou kategorií. Zaměříme se na důležitost jednotlivých aspektů ve fotbalové přípravě mládežnických týmů, sportovní přípravu, společenské vlivy a psychologické aspekty.

Číst dál...