Herní cvičení

Herní cvičení: Vedení míče pod tlakem 5:3

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 27. leden 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 116
Vhodným cvičením pro úvodní část tréninku, který je zaměřen a zlepšování vedení a ovládání míče, je například týmové průpravné cvičení s názvem Týmové vedení a naražení míče na třetího.
 
Herní cvičení Vedení míče pod tlakem 5:3 si klade za cíl rozvíjet u hráčů vedení a s tím spojené ovládání míče, kterému předchází přijmutí přihrávky od spoluhráče a schopnost vyrovnat se s tlakem, který na hráče vytváří napadající hráči. Od hráčů se předpoládá anticipace pohybu bránících hráčů. 
Číst dál...
 

Herní cvičení: Variabilní řešení situace 2:2

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 26. leden 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 122
"Hráči se téměř v každém okamžiku utkání musí rozhodovat, musí regovat na proměnlivou situaci probíhající na hrací ploše. Je třeba, aby tréninková cvičení schopnost správně se rozhodovat podněcovala," říká autor příspěvku k druhé variantě cvičení.
 
Herní cvičení Variabilní řešení situace 2:2 svou organizací navazuje na cvičení Variabilní řešení situace 1:2. Útočící hráč, na kterého směřuje míč ze středu pole se musí rozhodnout zda akci bude zakončovat individuálně nebo ve dvojici.  
Číst dál...
 

Herní cvičení: Čelní souboj 1:1 bokem k brance (5.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 14. leden 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 264
"Ne v každé situaci řeší hráči souboj jeden na jednoho v čelním postavení k brance soupeře, velmi často mají útočící hráči branku v bočním postavení," říká autor dnešního příspěvku, který navazuje na první, druhýtřetí a čtvrtý díl. 
 
Dnešní cvičení je součástí seriálu s názvem Čelní souboj 1:1 bokem k brance a cílem jednotlivých částí seriálu je naučit hráče vyřešit situaci jeden na jednoho, v okamžiku kdy bránící hráč přistupuje k útočníkovi ze strany.
Číst dál...
 

Herní cvičení: Variabilní řešení situace 1:2

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 12. leden 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 343
"Hráči se téměř v každém okamžiku utkání musí rozhodovat, musí regovat na proměnlivou situaci probíhající na hrací ploše. Je třeba, aby tréninková cvičení schopnost správně se rozhodovat podněcovala," říká k dnenšímu cvičení jeho autor.
 
Herní cvičení Variabilní řešení situace 1:2 klade na útočícího hráče, který se dostal nečekaně k míči, tlak, aby co nejefektivněji zakončil vyhodnou situaci. Bránící hráči neopak musí rychle reagovat na reakci útočníka. 
Číst dál...
 

Herní cvičení: Souboj 1:1 s výběrem míče v rozích

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 8. prosinec 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 492

"O výsledku utkání obvykle rozhoduje odvaha hráčů při řešení situací jeden na jednoho v křídelních prostorech a před pokutovým územím," říká autor dnešního článku Jiří Formánek. soubojové situace jsme již dříve popisovali v článcích 1:1 se sprintem od brankové čáry nebo Jeden na jednoho (1:1) s bočním postavením obránce.

Cvičení je od autora Jiřího Formánka pojmenováno Souboj 1:1 s výběrem míče v rozích, cílem je naučit hráče variabilně řešit soubojové situace jeden na jednoho, bránící hráč musí reagovat na pohyb a útočnou aktivitu hráče s míčem. U hráčů dbáme na efektivitu v zakončení, nabádáme hráče k riskantnějšímu řešení.

Číst dál...
 

Herní cvičení: Nekonečné centrované míče po výhozu brankáře (3.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 1. prosinec 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 458
Na stránkách fotbalových trenérů www.trenink.com se trenér Jiří Formánek problematice centrovaných míčů několikrát věnoval, například v průpravné hře Hojnost centrovaných míčů, která byla podobně jako dnešní cvičení organizována na polovině normální hrací plochy.
 
Třetí část seriálu s názvem Nekonečné centrované míče po výhozu brankáře navazuje na první a druhou část. Je určeno pro hráče z křídelních prostorů, kteří by měli získat větší jistotu při zahrávání centrovaných míčů na zakončující hráče, od hráčů v pokutovém území vyžadujeme efektivitu v zakončení s důrazem na zakončení prvním dotykem.
Číst dál...
 

Strana 1 z 65

Plánované akce

Přihlašovací formulář

Tréninkové pomůcky

Dne 19.07.2008, 12:00 napsal Jiří Formánek
recenze-penosna-branka-igoal-junior Dnešním dnem rozšiřujeme, na stránkách trenérského portálu trenink.com, nabídku recenzí, kterými Vás chceme upozornit na zajímavé publikace nebo pomůcky, která vám mohou usnadnit...

Knihy

Dne 12.11.2005, 10:00 napsal
tipy-na-literaturu-technicko-takticka-piprava-2ast Dnes přinášíme druhou část "Tipů na literaturu" autora Martina Babači s názvem Technicko-takticka příprava. V minulém díle autor doporučil několik knih, které souvisely s tématikou...

Rozhovor: Rozvoj rychlostních schopností hráčů fotbalu

Hodnocení uživatelů:  / 0

V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé.

Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s rozvojem rychlostních schopností fotbalových hráčů.

Číst dál...

Aktuální téma: Energetické nápoje a fotbal

Hodnocení uživatelů:  / 0
Energetické nápoje (energy drinks) se v poslední době staly oblíbeným povzbuzovačem výkonu, hráči fotbalu nezůstali ani v tomto případě stranou. Stále častěji se trenéři setkávají se konzumací energetických nápojů před, v průběhu, případně po skončení utkání nebo tréninku. 
 
Lze konzumaci těchto nápojů hráčům doporučit, mohou takto legálně podpořit svůj výkon? Nebo naopak jsou tyto energetické nápoje pro hráče fotbalu nevhodné nebo dokonce omezující? Jsou energetické nápoje vhodné pro děti?

Číst dál...

Aktuální téma: Masáže a masážní emulze

Hodnocení uživatelů:  / 0
Jak trenéři, tak hráči vědí, že příprava na tréninkovou jednotku nebo na utkání nezačíná převlečením do dresu a rozcvičením, tedy vstupem hráčů na hřiště. Příprava probíhá v průběhu celého týdenního mikrocyklu
 
Finální individuální příprava hráčů probíhá v průběhu celého dne, ve kterém utkání probíhá. Společná týmová příprava pak dvě hodiny, nejpozději hodinu před začátkem utkání.

Číst dál...