Herní cvičení

Herní cvičení: Souboj 1:1 s narážečkou nebo kličkou (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 24. srpen 2012
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 15124

2_gen_blokovani_prihravky AKTUALIZOVÁNO  Autor Jiří Formánek, který dnešním cvičením zahájí seriál věnovaný řešení soubojových situací jeden na jednoho, dva na jednoho a dva na dva, doporučuje cvičení především mládežnickým trenérům a jejich týmům.

Článek nese název Souboj 1:1 s narážečkou nebo kličkou a popisuje základní herní cvičení, kde je možné nechat hráče rozhodovat jaké řešení situace jeden na jednoho je správné a zda ve výsledku bude také úspěšné i v simulovaných herních podmínkách.

Cvičení je určeno především pro mládežnické týmy, kde je doporučeno toto cvičení aplikovat již od kategorie přípravek, přes žákovské týmy, až po mužstva dorostenců. Jako zpestření tréninkového procesu lze zařadit u mužů nebo žen.

Číst dál...
 

Herní cvičení: 2:1 před pokutovým územím

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 21. srpen 2012
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 5554

2_gen_dva_na_jednoho_fialovaÚspěšné vyřešení početně výhodné situace dva na jednoho často znamená úzkou hranu mezi úspěchem a neúspěchem. Na stránkách www.trenink.com jsme se situací zabývali například v článku Udrž míč zády k brance a vyřeš situaci 2:1.

Autorem herního cvičení 2:1 před pokutovým územím je trenér Jiří Formánek, který při pojmenování vycházel z obsahu cvičení. Cílem je naučit hráče nebát se vyřešit výhodnou situaci a vstřelit branku.

Herní cvičení by mělo být obsaženo v hlavní části fotbalového tréninku. Zvládnou ho žákovské kategorie a samozřejmě starší hráči.

Číst dál...
 

Herní cvičení: Čelní souboj 1:1 bokem k brance

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 20. srpen 2012
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 5594

2_gen_2x_rameno"Ne v každé situaci řeší hráči souboj jeden na jednoho v čelním postavení k brance soupeře, velmi často mají útočící hráči branku v bočním postavení," říká autor dnešního příspěvku.

Autorem dnešního cvičení je trenér Jiří Formánek, pojmenoval ho Čelní souboj 1:1 bokem k brance. Cílem je naučit hráče vyřešit situaci jeden na jednoho, když branka je bokem k hráčům, tak jako v Odebrání míče z boku v souboji jeden na jednoho.

Cvičení zvládnou jak hráči žákovské kategorie, tak dorostenci nebo dospělí. V tréninku by cvičení mělo být součástí hlavní části.

Číst dál...
 

Herní cvičení: Udrž míč zády k brance a vyřeš situaci 2:1

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 13. srpen 2012
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 5325

2_gen_blokovani_prihravky"Pro útočníka je důležité, aby byl schopen zády k brance udržet míč pod svou kontrolou a nebyl předskočen bránícím hráčem. Poté po hráčích požadujeme efektivní vyřešení situace dva na jednoho," říká autor dnešního příspěvku.

Autorem herního cvičení je trenér Jiří Formánek, pojmenoval ho Udrž míč zády k brance a vyřeš situaci 2:1. Název cvičení vystihuje obsah cvičení. Cílem je naučit hráče využit přihrávky do prostoru pokutového území a následně vyřešení situace dva na jednoho.

Cvičení zvládnou hráči žáků a dorostenců. Je vhodné zařadit do hlavní části tréninkové jednotky.

Číst dál...
 

Herní cvičení: Vyvedení míče pod tlakem

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 7. srpen 2012
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 5920

2_gen_prepadnuti_koleno"Schopnost vyrovnat se s agresivním presinkem soupeře a vyvedení míče směrem dopředu,je dovednost, kteoru si všichni hráč musí osvojit, pokud je naším cílem hrát útočný fotbal," říká autor dnešního článku na www.trenink.com.

Autorem cvičení je trenér Jiří Formánek, který hernímu cvičení dal jméno Vyvedení míče pod tlakem. Cílem cvičení je naučit hráče držící míč vyrovnat se s tlaekm soupeře a vyvést míč skrz vyznačené zóny. napadající tým se snaží získat míč a zakončit akci.

Cvičení je u starších hráčů vhodné zařadit do průpravné části. Ostatní kategorie cvičení využijí v hlavní části.

Číst dál...
 

Herní cvičení: Rotační bago 5:2 se 4 brankami

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 13. červenec 2012
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 18385

2_gen_telo_dvur_150 AKTUALIZOVÁNO  Páteční článek na portálu www.trenink.com přináší jednou z mnoha variant tolik populárního baga, které s trenéři s oblibou zařazují do tréninku a hráči jeho zařazení obvykle kvitují.

Článek má název Rotační bago 5:2 se 4 brankami, autorem je trenér a editor Jiří Formánek. Již dříve na těchto stránkách vyšla dvě podobná cvičení - Bago - nácvik obranného trojúhelníku od trenéra Josefa Vrážela. Druhé pak je Hlídání met - rychlost reakce a koordinace , které mnozí znají pod názvem Bago bez míče od Moniky Polákové.

Cvičení zařazujeme především do průpravné části tréninkové jednotky, případně jako jako součást aktivního odpočinku. Lze užít i v rámci předzápasového tréninku nebo rozcvičení.

Číst dál...
 

Plánované akce

Přihlašovací formulář

Tréninkové pomůcky

Dne 13.01.2014, 08:44 napsal Jiří Formánek
treninkova-pomucka-koordinacni-podlozka-s-peti-otvory Tréninková posilovací pomůcka Koordinační podložka s pěti otvory má v anglickém originálu název Dot and Spot Movement Mat. Jedná se o realativně novou tréninkovou pomůcku, která je...

Kalendář článků

February 2015
Mo Tu We Th Fr Sa Su
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 1

Knihy

Dne 15.01.2007, 14:45 napsal Jiří Formánek
recenze-pohybova-piprava-dti Na stránkách trenérského portálu trenink.com dnes přinášíme recenzi na knihu, která v podobě praktických cvičení volně navazuje na publikaci stejného autora Gymnastická průprava...

Rozhovor: Rozvoj rychlostních schopností hráčů fotbalu

Hodnocení uživatelů:  / 0

V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé.

Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s rozvojem rychlostních schopností fotbalových hráčů.

Číst dál...

Aktuální téma: Energetické nápoje a fotbal

Hodnocení uživatelů:  / 0
Energetické nápoje (energy drinks) se v poslední době staly oblíbeným povzbuzovačem výkonu, hráči fotbalu nezůstali ani v tomto případě stranou. Stále častěji se trenéři setkávají se konzumací energetických nápojů před, v průběhu, případně po skončení utkání nebo tréninku. 
 
Lze konzumaci těchto nápojů hráčům doporučit, mohou takto legálně podpořit svůj výkon? Nebo naopak jsou tyto energetické nápoje pro hráče fotbalu nevhodné nebo dokonce omezující? Jsou energetické nápoje vhodné pro děti?

Číst dál...

Aktuální téma: Masáže a masážní emulze

Hodnocení uživatelů:  / 0
Jak trenéři, tak hráči vědí, že příprava na tréninkovou jednotku nebo na utkání nezačíná převlečením do dresu a rozcvičením, tedy vstupem hráčů na hřiště. Příprava probíhá v průběhu celého týdenního mikrocyklu
 
Finální individuální příprava hráčů probíhá v průběhu celého dne, ve kterém utkání probíhá. Společná týmová příprava pak dvě hodiny, nejpozději hodinu před začátkem utkání.

Číst dál...