Herní cvičení

Herní cvičení: Souboje 1:1 s provedením míče brankou

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 18. srpen 2011
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 5675
formanek6_100"Zda hráč správně vyřeší souboj jeden na jednoho může ovlivnit výsledek celého utkání. Hráči se musí naučit řešit tyto situace už na tréninku, aby v zápase nebyli podobnou situací překvapení," říká trenér Jiří Formánek.

Autor dnešního cvičneí ho pojmenoval Souboje 1:1 s provedením míče brankou. Cílem cvičení je naučit hráče řešit herní situace jeden na jednoho. Po hráčích požadujeme schopnost rozhodnout se, která z možných variant je nevýhodnější, tak jako v cvičení Boční souboje 1:1 s rozhodnutím.

Cvičení zařazujeme do hlavní části tréninkové jednotky, u starších věkových kategoriích může být součásti průpravné části. Cvičení zvládnou hráči věkové kategorie mladších žáků.

Číst dál...
 

Herní cvičení: 7:5 středem pole s brankáři

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 5. srpen 2011
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 6049
formanek7_100Vytváření herních situací 7:5 s přechodem do zakončení jsme na stránkách www.trenink.com popisovali hned v několika článcích. Na hru obranného bloku je zaměřeno cvičení Překonej obranný blok 7:5.

Autorem dnešního cvičení je Jiří Formánek, který ho pojmenoval 7:5 středem pole s brankáři. Cílem je naučit hráče prosadit se po zisku míče ve středu pole, v přehuštěném prostoru, s důrazem na náběh hráčů z hloubky pole. Po hráčích požadujeme přímočaré vedení akce a podora hráčů ze zadních řad.

Cvičení je určeno pro šestnáct hráčů, do pole i dva brankáře. Herní cvičení zařazujeme do hlavní, případně závěrečné části tréninkové jednotky. Cvičení zvládnou hráči od věkové kategorie U14 (starší žáci).

Číst dál...
 

Herní cvičení: Držení míče s pomocí neutrálů

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 3. srpen 2011
Napsal Jakub Havránek Zobrazeno: 7022
havranek5_100"Udržet míč pod kontrolou v průběhu utkání a současně si připravit prostor pro založení a vedení útoku by mělo být cílem každého týmu," říká autor dnešního článku, plzeňský trenér Jakub Havránek.

Na stránkách trenérského portálu www.trenink.com dnes publkujeme cvičení s názvem Držení míče s pomocí neutrálů. Cílem cvičení je kontrola držení míče od týmu, který má míč ve své moci. Nejinak tomu bylo i ve hře Držení míče na třetího.

Herní cvičení zařazujeme do průpravné nebo hlavní části tréninkové jednotky, cvičení zvládnou již hráči věkové kategorie U12 a U13.

Číst dál...
 

Herní cvičení: Mezihra s průnikovou mezi obránce

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 12. červenec 2011
Napsal Jakub Havránek Zobrazeno: 7220
havranek4_100Průniková přihrávka, pokud je překvapující, je velmi nebezpečnou zbraní, kterou vaši hráči mohou překvapit soupeře v každém utkání. Na stránkách trenérského portálu www.trenink.com vyšlo hned několik cvičení, které se průnikovou přihrávku zabývají: 7:7 na průnikové zóny v kříži  a 8:8 na 1 a 2 dotyky s průnikovou přihrávkou.

Autorem dnešního cvičení je Jakub Havránek, jeden z trenérů dorosteneckých mistrů ligy v kategorii U17 z loňské sezóny. Cvičení je pojmenováno Mezihra s průnikovou přihrávkou mezi obránce. Hráči musí dbát především pohyb bez míče, v případě držení míče na přízemní kombinaci a finální průnikovou přihrávku na útočníka.

Cvičení je vhodné zařadit do hlavní nebo závěrečné části. Cvičení doporučuji použít pro věkovou kategorii starších žáků, respektive pro dorostence.

Číst dál...
 

Herní cvičení: Bago 4:1 se dvěma míči

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 24. červen 2011
Napsal Jakub Havránek Zobrazeno: 7863
havranek4_100"Není moc cvičení na které by se hráči tešili více a neznám moc hráč, kteří by po tréninku nezůstali po tréninku a nezahráli si bago," říká Jiří Formánek.

Autorem dnešního cvičení je trenér Jakub Havránek, který ho pojmenoval Herní cvičení: Bago 4:1 se dvěma míči. Vedle toho, že cvičení je pro hráče zábavné, tak je efektivním cvičením na rozvoj rychlosti reakce a schopnosti hráčů hrát míč prvním dotykem.

Cvičení je vhodné do úvodní nebo průpravné části tréninkové jednotky, cvičení je vhodné i jako součást pozápasového tréninku, tak do tréninku, který je zaměřen na přesnost přihrávek a spolupráci.

Číst dál...
 

Herní cvičení: Rychlý útok v různém počtu hráčů

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 14. červen 2011
Napsal Jakub Havránek Zobrazeno: 5625
havranek3_100"Vyřešit efektivně početně výhodnou situací se hráči musí naučit. Těžko hráčům můžeme něco vyčítat, když jim nedáme prostor si podobné situace vyzkoušet a zažít si několik variant řešení," říká trenér Jiří Formánek a připomíná cvičení Tandemový náběh s rozvojem rychlostní vytrvalosti.

Autorem dnešního cvičení je trenér Jakub Havránek, který společně s dalším autorem portálu www.trenink.com Václavem Mrázkem dovedl dorostence U17 FC Viktorie Plzeň k titulu mistrů ligy. Cvičení je pojmenované Rychlý útok v různém počtu hráčů a cílem je naučit hráče různě početné mikrosituace s důrazem na rychlost zakončení.

Herní cvičení zařazujeme buď do hlavní nebo závěrečné části tréninkové jednotky. Zvládnou ho hráči věkové kategorie mladších žáků a starších hráčů. 

Číst dál...
 

Plánované akce

Zář
3

03.09.2014 8:15 pm - 10:00 pm

Zář
9

09.09.2014 8:45 pm - 9:15 pm

Zář
16

16.09.2014 - 19.09.2014

Zář
18

18.09.2014 - 19.09.2014

Přihlašovací formulář

Tréninkové pomůcky

Dne 13.01.2014, 08:44 napsal Jiří Formánek
treninkova-pomucka-koordinacni-podlozka-s-peti-otvory Tréninková posilovací pomůcka Koordinační podložka s pěti otvory má v anglickém originálu název Dot and Spot Movement Mat. Jedná se o realativně novou tréninkovou pomůcku, která je...

Knihy

Dne 13.07.2006, 15:45 napsal Jiří Formánek
recenze-fotbal-96-treninkovych-program Po delší době přinášíme na stránkách trenérského portálu trenink.com recenzi na knihu určenou specifické skupině fotbalových trenérů, kterou v červnu tohoto roku vydalo...

Rozhovor: Rozvoj rychlostních schopností hráčů fotbalu

Hodnocení uživatelů:  / 0

V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé.

Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s rozvojem rychlostních schopností fotbalových hráčů.

Číst dál...

Aktuální téma: Velikost hřiště pro tréninkové hry a cvičení

Hodnocení uživatelů:  / 0

  AKTUÁLNÍ TÉMA   "Velikost herního prostoru, ve kterém probíhají tréninkové hry a cvičení, rozhoduje o tom, zda naplánované cvičení splní cíl pro který bylo zařazeno do tréninku a bude dodržena požadovaná intenzita," říká trenér Jiří Formánek.

Při stanovování velikosti herního prostoru je třeba mít vždy v patrnosti věkovou kategorii pro kterou je trénink připraven, počty hráčů kteří jsou zapojení do cvičení, intenzitu které chce trenér dosáhnout a hlavní cíl cvičení.

Číst dál...

Rozhovor: Přechod mezi dorosteneckou a mužskou kategorií

Hodnocení uživatelů:  / 0
 AKTUÁLNÍ TÉMA  V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé. 
 
Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.
 
Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s důležitými aspekty přechodu mezi dorosteneckou a mužskou věkovou kategorií. Zaměříme se na důležitost jednotlivých aspektů ve fotbalové přípravě mládežnických týmů, sportovní přípravu, společenské vlivy a psychologické aspekty.

Číst dál...