Herní cvičení

Herní cvičení: Mezihra s průnikovou mezi obránce

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 12. červenec 2011
Napsal Jakub Havránek Zobrazeno: 7174
havranek4_100Průniková přihrávka, pokud je překvapující, je velmi nebezpečnou zbraní, kterou vaši hráči mohou překvapit soupeře v každém utkání. Na stránkách trenérského portálu www.trenink.com vyšlo hned několik cvičení, které se průnikovou přihrávku zabývají: 7:7 na průnikové zóny v kříži  a 8:8 na 1 a 2 dotyky s průnikovou přihrávkou.

Autorem dnešního cvičení je Jakub Havránek, jeden z trenérů dorosteneckých mistrů ligy v kategorii U17 z loňské sezóny. Cvičení je pojmenováno Mezihra s průnikovou přihrávkou mezi obránce. Hráči musí dbát především pohyb bez míče, v případě držení míče na přízemní kombinaci a finální průnikovou přihrávku na útočníka.

Cvičení je vhodné zařadit do hlavní nebo závěrečné části. Cvičení doporučuji použít pro věkovou kategorii starších žáků, respektive pro dorostence.

Číst dál...
 

Herní cvičení: Bago 4:1 se dvěma míči

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 24. červen 2011
Napsal Jakub Havránek Zobrazeno: 7845
havranek4_100"Není moc cvičení na které by se hráči tešili více a neznám moc hráč, kteří by po tréninku nezůstali po tréninku a nezahráli si bago," říká Jiří Formánek.

Autorem dnešního cvičení je trenér Jakub Havránek, který ho pojmenoval Herní cvičení: Bago 4:1 se dvěma míči. Vedle toho, že cvičení je pro hráče zábavné, tak je efektivním cvičením na rozvoj rychlosti reakce a schopnosti hráčů hrát míč prvním dotykem.

Cvičení je vhodné do úvodní nebo průpravné části tréninkové jednotky, cvičení je vhodné i jako součást pozápasového tréninku, tak do tréninku, který je zaměřen na přesnost přihrávek a spolupráci.

Číst dál...
 

Herní cvičení: Rychlý útok v různém počtu hráčů

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 14. červen 2011
Napsal Jakub Havránek Zobrazeno: 5588
havranek3_100"Vyřešit efektivně početně výhodnou situací se hráči musí naučit. Těžko hráčům můžeme něco vyčítat, když jim nedáme prostor si podobné situace vyzkoušet a zažít si několik variant řešení," říká trenér Jiří Formánek a připomíná cvičení Tandemový náběh s rozvojem rychlostní vytrvalosti.

Autorem dnešního cvičení je trenér Jakub Havránek, který společně s dalším autorem portálu www.trenink.com Václavem Mrázkem dovedl dorostence U17 FC Viktorie Plzeň k titulu mistrů ligy. Cvičení je pojmenované Rychlý útok v různém počtu hráčů a cílem je naučit hráče různě početné mikrosituace s důrazem na rychlost zakončení.

Herní cvičení zařazujeme buď do hlavní nebo závěrečné části tréninkové jednotky. Zvládnou ho hráči věkové kategorie mladších žáků a starších hráčů. 

Číst dál...
 

Herní cvičení: Kombinace v diagonálách (2.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 10. květen 2011
Napsal Jakub Havránek Zobrazeno: 6804
havranek_100Autorem druhého cvičení z dvojice, se společným názvem Kombinace v diagonálách, je plzeňský mládežnický trenér Jakub Havránek. Cílem trenéra je v tomto cvičení naučit hráče zahrát a především nebát se zahrát dlouhé diagonální přihrávky. Cvičení má nezanedbatelná kondiční charakter - při správném dávkování rozvíjíme rychlostní vytrvalost, tak jako v Rozvoj rychlostní vytrvalosti s dvojitou střelbou.

"Schopnost překonat dnešní zformované obranné řady soupeře je předpokladem k úspěšnému zvládnutí utkání. Dlouhá diagonální přihrávka je jednou z možností," říká autor dnešního článku na stránkách www.trenink.com, který navazuje na první díl.

Cvičení je určeno pro věkovou kategorii žáků a dorostenců, samozřejmě ho do svého procesu mohou zařadit i dospělí. Cvičení zařazujeme do hlavní, případně závěrečné části tréninkové jednotky.

Číst dál...
 

Herní cvičení: Kombinace v diagonálách (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 2. květen 2011
Napsal Jakub Havránek Zobrazeno: 6212
havranek4_100"Schopnost překonat dnešní zformované obranné řady soupeře je předpokladem k úspěšnému zvládnutí utkání," říká autor dnešního příspěvku na stránkách www.trenink.com.

Autorem prvního z dvojice cvičení je plzeňský trenér Jakub Havránek, který duo cvičení nazval Kombinace v diagonálách. Cílem cvičení je naučit hráče zahrát a nebát se zahrát dlouhé diagonální přihrávky. Cvičení má nezanedbatelná kondiční charakter - při správném dávkování rozvíjíme rychlostní vytrvalost, tak jako v Rozvoj rychlostní vytrvalosti s dvojitou střelbou

Cvičení zařazujeme do hlavní nebo závěrečné části tréninkové jednotky. Cvičení je určeno pro věkovou kategorii žáků a dorostenců, samozřejmě ho do svého procesu mohou zařadit i dospělí.

Číst dál...
 

Herní cvičení: 2:2 zády k brance

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 16. březen 2011
Napsal Administrator Zobrazeno: 5292

chelsea_logoV prosinci 2010 absolvoval Filip Toncar, spolupracovník redakce portálu fotbalových trenérů www.trenink.com a trenér dorostenců FK Mladá Boleslav, týdenní stáž v londýnské Chelsea. Během týdenního pobytu mi bylo umožněno nahlédnout pod pokličku jednoho z nejlepších klubů planety a poznat jeho chod zblízka, což čtenářům našeho portálu popsal ve své reportáži.

Průpravné cvičení 2:2 zády k brance zařazoval trenér Carlo Ancelotti jako nácvik řešení soubojového chování v situacích dva na dva. Útočící hráči musí přijmout míč zády k brance soupeře a následně se otočit a prosadit se proti dvojici bránících hráčů. Minulý týden jsme uveřejnili další cvičení 3:3 + 3 s centrujícími hráči.
 
Herní cvičení zařazujeme do hlavní částí tréninkové jednotky. Cvičení bylo určeno pro dospělé, ale úspěšně ho lze zařadit i do trénnkového procesu mládežnických týmů od věkové kategorie starších žáků.

Číst dál...
 

Kalendář článků

August 2014
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Tréninkové pomůcky

Dne 19.07.2008, 12:00 napsal Jiří Formánek
recenze-penosna-branka-igoal-junior Dnešním dnem rozšiřujeme, na stránkách trenérského portálu trenink.com, nabídku recenzí, kterými Vás chceme upozornit na zajímavé publikace nebo pomůcky, která vám mohou usnadnit...

Knihy

Dne 13.03.2006, 14:45 napsal Jiří Formánek
posilovani-s-vlastnim-telem-417krat-jinak Knihu s názvem Posilování - s vlastním tělem 417krát jinak vydalo v polovině minulého roku nakladatelství Grada Publishing v rámci ediční řady Fitness - Síla - Kondice. Autorkou...

Přihlašovací formulář

Rozhovor: Rozvoj rychlostních schopností hráčů fotbalu

Hodnocení uživatelů:  / 0

V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé.

Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s rozvojem rychlostních schopností fotbalových hráčů.

Číst dál...

Aktuální téma: Zimní přípravné období

Hodnocení uživatelů:  / 0
 AKTUÁLNÍ TÉMA  Rok co rok se to opakuje a ani letos tomu nebude jinak. Je co se rozloučíme se starým rokem, tak fotbalisty všech věkových kategorií i výkonnostních úrovní čeká připravené a pečlivě naplánované zimní přípravné období.
 
Na stránkách trenérského portálu vyšly v minulosti k zimní přípravě dva zajímavé rozhovory. První s názvem Jak naplánovat zimní přípravu? se zaměřil především na to co má být obsahem zimní přípravy a upozornění na to, že zimní příprava nezačíná až v lednu.
 
Druhý rozhovor Zimní příprava trochu jinak byl o nových trendech v plánování zimní přípravy fotbalistů a zda je možné tyto trendy aplikovat i u týmů nižších úrovní?

Číst dál...

Rozhovor: Přechod mezi dorosteneckou a mužskou kategorií

Hodnocení uživatelů:  / 0
 AKTUÁLNÍ TÉMA  V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé. 
 
Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.
 
Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s důležitými aspekty přechodu mezi dorosteneckou a mužskou věkovou kategorií. Zaměříme se na důležitost jednotlivých aspektů ve fotbalové přípravě mládežnických týmů, sportovní přípravu, společenské vlivy a psychologické aspekty.

Číst dál...