Herní cvičení

Herní cvičení: Vyvedení míče pod tlakem

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 7. srpen 2012
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 5885

2_gen_prepadnuti_koleno"Schopnost vyrovnat se s agresivním presinkem soupeře a vyvedení míče směrem dopředu,je dovednost, kteoru si všichni hráč musí osvojit, pokud je naším cílem hrát útočný fotbal," říká autor dnešního článku na www.trenink.com.

Autorem cvičení je trenér Jiří Formánek, který hernímu cvičení dal jméno Vyvedení míče pod tlakem. Cílem cvičení je naučit hráče držící míč vyrovnat se s tlaekm soupeře a vyvést míč skrz vyznačené zóny. napadající tým se snaží získat míč a zakončit akci.

Cvičení je u starších hráčů vhodné zařadit do průpravné části. Ostatní kategorie cvičení využijí v hlavní části.

Číst dál...
 

Herní cvičení: Rotační bago 5:2 se 4 brankami

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 13. červenec 2012
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 18317

2_gen_telo_dvur_150 AKTUALIZOVÁNO  Páteční článek na portálu www.trenink.com přináší jednou z mnoha variant tolik populárního baga, které s trenéři s oblibou zařazují do tréninku a hráči jeho zařazení obvykle kvitují.

Článek má název Rotační bago 5:2 se 4 brankami, autorem je trenér a editor Jiří Formánek. Již dříve na těchto stránkách vyšla dvě podobná cvičení - Bago - nácvik obranného trojúhelníku od trenéra Josefa Vrážela. Druhé pak je Hlídání met - rychlost reakce a koordinace , které mnozí znají pod názvem Bago bez míče od Moniky Polákové.

Cvičení zařazujeme především do průpravné části tréninkové jednotky, případně jako jako součást aktivního odpočinku. Lze užít i v rámci předzápasového tréninku nebo rozcvičení.

Číst dál...
 

Herní cvičení: Drsňák nebo bábovka

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 5. červen 2012
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 22519
Image AKTUALIZOVÁNO  V minulých týdnech měli čtenáři portálu www.trenink.com možnost připomenout si článek popisující cvičení pro nejmenší fotbalisty s názvem Plážoví krabi, které mělo hráče naučit ovládat a následně zlepšovat vedení míče.

Název herního cvičení je Drsňák nebo bábovka, cílem řešit soubojové situace jeden na jednoho (1:1) několika možnými variantami s maximálním důrazem na hráčovu možnost rozhodnout se pro své řešení, které však přináší i možné riziko neúspěchu.

Cvičení je určeno pro mládežnické kategorie, velice zábavným a často motivujícím je i pro dorostence nebo dospělé. Obvykle zařazujeme buď do průpravné části nebo do hlavní části, což platí především pro mladší fotbalisty.
Číst dál...
 

Herní cvičení: Naraž si nebo jdi a řeš situaci 1:1 (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 22. květen 2012
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 17860
2_gen_skluz_pri_odehrani AKTUALIZOVÁNO  Trenér Jiří Formánek, který svým dnešním cvičením naváže na dvojici svých článků [1] [2] s názvem Individuální střelba 1:1+5 a příspěvěk trenéra Josefa Vrážela s názvem Vyvolávaná dvojic, rozšiřuje množinu cvičení pro řešení situací 1:1 s následnou střelbou.

Dnešní článek Naraž si nebo jdi a řeš situaci 1:1 je prvním z řady cvičení, které slouží s nácviku a rozvoji schopnosti řešit mikrosituace v prostoru před pokutovým územím a následně je i zakončit. Cvičení klade velký důraz na schopnost hráčů rozhodnout se jak situaci řešit, je variabilní což mu přidává nejen na zajímavosti pro hráče, ale přibližuje tréninkový proces více podmínkám utkání.

Cvičení zařazuje buď do individuálního (skupinového) tréninku pro obránce a útočníky, případně jako náplň hlavní části tréninkové jednotky. Zvládnou ho i hráči přípravek, ale osvědčilo se jako motivující cvičení pro dospělé.

Číst dál...
 

Herní cvičení: 4x jeden na jednoho se dvěma míči

Hodnocení uživatelů:  / 1
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 7. květen 2012
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 4598
2_gen_4_hraci_slapak AKTUALIZOVÁNO  První den zkráceného pracovního týdne na stránkách pro fotbalové trenéry www.trenink.com se trenér Jiří Formánek ve svém článku vrací k cvičení, kde se zaměřil na nácvik řešení situace jeden na jednoho, kde důraz je kladen na podporu pro hráče s míčem, schopnost hráčů uvolnit se do volného prostoru a výměnou míče mezi čtverci udržet míč pod svou kontrolou.

Herní cvičení s názvem 4x jeden na jednoho + 2 míče je určeno pro všechny věkové kategorie, zařatuje se do průpravné nebo hlavní části tréninkové jednotky.

Důležité ja vhodně nastavit interval zatížení a dobu odpočinku pro hráče.

Číst dál...
 

Herní cvičení: Udrž hráče na zádech a přihraj

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 21. březen 2012
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 4140
2_souboj_brankare"Hráč musí být schopen přihrát i v situaci, kdy je napadán protihráčem, který se pokouší o odebrání míče. Vedle krytí míče po hráčích požadujeme o přehled o herní situaci," říká autor článku.

Autorem cvičení je trenér Jiří Formánek, který ho pojmenoval Udrž hráče na zádech a přihraj. Cílem je vypěstovat u hráčů schopnost přijmout míč, krýt si ho před dotírajícím soupeřem, periferně sledovat spoluhráče a poté přihrát.

Cvičení je u mladších věkových kategorií možné zařadit do hlavní části tréninku, u starších hráčů je vhodné toto cvičení do průpravné části nebo do regeneračního tréninku.

Číst dál...
 

Plánované akce

LED
12

12.01.2015 - 16.01.2015

úNO
16

16.02.2015 - 20.02.2015

Přihlašovací formulář

Tréninkové pomůcky

Dne 19.07.2008, 12:00 napsal Jiří Formánek
recenze-penosna-branka-igoal-junior Dnešním dnem rozšiřujeme, na stránkách trenérského portálu trenink.com, nabídku recenzí, kterými Vás chceme upozornit na zajímavé publikace nebo pomůcky, která vám mohou usnadnit...

Knihy

Dne 10.04.2006, 15:45 napsal Jiří Formánek
recenze-hry-s-miem-pro-dti Knihu s názvem Hry s míčem pro děti napsala dvojice autorů Martin Tůma a Jiří Tkadlec. Vydalo ji v roce 2004 nakladatelství Grada Publising. Kniha vyšla, stejně jako již na...

Rozhovor: Rozvoj rychlostních schopností hráčů fotbalu

Hodnocení uživatelů:  / 0

V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé.

Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s rozvojem rychlostních schopností fotbalových hráčů.

Číst dál...

Aktuální téma: Energetické nápoje a fotbal

Hodnocení uživatelů:  / 0
Energetické nápoje (energy drinks) se v poslední době staly oblíbeným povzbuzovačem výkonu, hráči fotbalu nezůstali ani v tomto případě stranou. Stále častěji se trenéři setkávají se konzumací energetických nápojů před, v průběhu, případně po skončení utkání nebo tréninku. 
 
Lze konzumaci těchto nápojů hráčům doporučit, mohou takto legálně podpořit svůj výkon? Nebo naopak jsou tyto energetické nápoje pro hráče fotbalu nevhodné nebo dokonce omezující? Jsou energetické nápoje vhodné pro děti?

Číst dál...

Aktuální téma: Masáže a masážní emulze

Hodnocení uživatelů:  / 0
Jak trenéři, tak hráči vědí, že příprava na tréninkovou jednotku nebo na utkání nezačíná převlečením do dresu a rozcvičením, tedy vstupem hráčů na hřiště. Příprava probíhá v průběhu celého týdenního mikrocyklu
 
Finální individuální příprava hráčů probíhá v průběhu celého dne, ve kterém utkání probíhá. Společná týmová příprava pak dvě hodiny, nejpozději hodinu před začátkem utkání.

Číst dál...