Herní cvičení

Herní cvičení: Založení útoku 4:3 s podporou

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 1. září 2011
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 9899
formanek6_100Název dnešního cvičení je Založení útoku 4:3 s podporou. Pojmenoval ho tak autor dnešního příspěvku trenér Jiří Formánek, který po hráčích v cvičení požaduje především variabilitu v řešení situace 4:3 v prostoru před a uvnitř pokutového území.

"Středoví hráči by se měli pokoušet vyřešit situaci ve středu a až poté přemýšlet o přihrávce do křídelního prostoru," říká autor cvičení.

Herní cvičení zařazujeme do hlavní části tréninkové jednotky, cvičení je určeno pro věkovou kategorii U14, U15 a starší hráče.

Číst dál...
 

Herní cvičení: Kombinace, vedení, přihrávky a naražení

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 24. srpen 2011
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 8771
formanek4_100Průpravná a herní cvičení pro úvodní část jsou mezi našimi čtenáři trenéry velmi žádána. Připomenout si dovolíme Hru 7:7 nohou i rukou se dvěma míči nebo druhé cvičení Týmová honička s vedením míčem silnější a slabší nohou.

Autorem dnešního cvičení je trenér Jiří Formánek, který cvičení pojmenoval Kombinace, vedení, přihrávky a naražení. Snahou trenér u tohoto cvičení je připravit své svěřence na zatížení v tréninku, to vše formou cvičení, ve kterém je zapojený míč.

Cvičení zařazujeme do závěrečné části rozcvičení v tréninkové jednotce. Cvičení je náročné na orientaci v prostoru, zvládnou ho hráči od věkové kategorie starších žáků (U14,U15).

Číst dál...
 

Herní cvičení: Souboje 1:1 s provedením míče brankou

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 18. srpen 2011
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 5693
formanek6_100"Zda hráč správně vyřeší souboj jeden na jednoho může ovlivnit výsledek celého utkání. Hráči se musí naučit řešit tyto situace už na tréninku, aby v zápase nebyli podobnou situací překvapení," říká trenér Jiří Formánek.

Autor dnešního cvičneí ho pojmenoval Souboje 1:1 s provedením míče brankou. Cílem cvičení je naučit hráče řešit herní situace jeden na jednoho. Po hráčích požadujeme schopnost rozhodnout se, která z možných variant je nevýhodnější, tak jako v cvičení Boční souboje 1:1 s rozhodnutím.

Cvičení zařazujeme do hlavní části tréninkové jednotky, u starších věkových kategoriích může být součásti průpravné části. Cvičení zvládnou hráči věkové kategorie mladších žáků.

Číst dál...
 

Herní cvičení: 7:5 středem pole s brankáři

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 5. srpen 2011
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 6075
formanek7_100Vytváření herních situací 7:5 s přechodem do zakončení jsme na stránkách www.trenink.com popisovali hned v několika článcích. Na hru obranného bloku je zaměřeno cvičení Překonej obranný blok 7:5.

Autorem dnešního cvičení je Jiří Formánek, který ho pojmenoval 7:5 středem pole s brankáři. Cílem je naučit hráče prosadit se po zisku míče ve středu pole, v přehuštěném prostoru, s důrazem na náběh hráčů z hloubky pole. Po hráčích požadujeme přímočaré vedení akce a podora hráčů ze zadních řad.

Cvičení je určeno pro šestnáct hráčů, do pole i dva brankáře. Herní cvičení zařazujeme do hlavní, případně závěrečné části tréninkové jednotky. Cvičení zvládnou hráči od věkové kategorie U14 (starší žáci).

Číst dál...
 

Herní cvičení: Držení míče s pomocí neutrálů

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 3. srpen 2011
Napsal Jakub Havránek Zobrazeno: 7053
havranek5_100"Udržet míč pod kontrolou v průběhu utkání a současně si připravit prostor pro založení a vedení útoku by mělo být cílem každého týmu," říká autor dnešního článku, plzeňský trenér Jakub Havránek.

Na stránkách trenérského portálu www.trenink.com dnes publkujeme cvičení s názvem Držení míče s pomocí neutrálů. Cílem cvičení je kontrola držení míče od týmu, který má míč ve své moci. Nejinak tomu bylo i ve hře Držení míče na třetího.

Herní cvičení zařazujeme do průpravné nebo hlavní části tréninkové jednotky, cvičení zvládnou již hráči věkové kategorie U12 a U13.

Číst dál...
 

Herní cvičení: Mezihra s průnikovou mezi obránce

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 12. červenec 2011
Napsal Jakub Havránek Zobrazeno: 7262
havranek4_100Průniková přihrávka, pokud je překvapující, je velmi nebezpečnou zbraní, kterou vaši hráči mohou překvapit soupeře v každém utkání. Na stránkách trenérského portálu www.trenink.com vyšlo hned několik cvičení, které se průnikovou přihrávku zabývají: 7:7 na průnikové zóny v kříži  a 8:8 na 1 a 2 dotyky s průnikovou přihrávkou.

Autorem dnešního cvičení je Jakub Havránek, jeden z trenérů dorosteneckých mistrů ligy v kategorii U17 z loňské sezóny. Cvičení je pojmenováno Mezihra s průnikovou přihrávkou mezi obránce. Hráči musí dbát především pohyb bez míče, v případě držení míče na přízemní kombinaci a finální průnikovou přihrávku na útočníka.

Cvičení je vhodné zařadit do hlavní nebo závěrečné části. Cvičení doporučuji použít pro věkovou kategorii starších žáků, respektive pro dorostence.

Číst dál...
 

Plánované akce

LIS
1

8:00 am 01.11.2014 - 5:00 pm 02.11.2014

LIS
8

8:00 am 08.11.2014 - 5:00 pm 09.11.2014

LIS
15

8:00 am 15.11.2014 - 5:00 pm 16.11.2014

Přihlašovací formulář

Tréninkové pomůcky

Dne 13.01.2012, 08:44 napsal Administrator
recenze-balancestep-prevence-rehabilitace-i-rozvoj-rovnovahyNestabilní plošiny a balanční pomůcky všeho druhu byly využívány ve fotbalové akademii Ajaxu Amsterdam již v sedmdesátých letech minulého století. Ruka trhu sportovních a tréninkovách...

Knihy

Dne 28.03.2006, 15:45 napsal Jiří Formánek
recenze-kompenzani-cvieni Další knihou s názvem Kompenzační cvičení, kterou má redakce web magazínu fotbalových trenérů trenink.com k dispozici pro recenzi na těchto stránkách vydalo v létě minulého roku...

Rozhovor: Rozvoj rychlostních schopností hráčů fotbalu

Hodnocení uživatelů:  / 0

V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé.

Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s rozvojem rychlostních schopností fotbalových hráčů.

Číst dál...

Aktuální téma: Velikost hřiště pro tréninkové hry a cvičení

Hodnocení uživatelů:  / 0

  AKTUÁLNÍ TÉMA   "Velikost herního prostoru, ve kterém probíhají tréninkové hry a cvičení, rozhoduje o tom, zda naplánované cvičení splní cíl pro který bylo zařazeno do tréninku a bude dodržena požadovaná intenzita," říká trenér Jiří Formánek.

Při stanovování velikosti herního prostoru je třeba mít vždy v patrnosti věkovou kategorii pro kterou je trénink připraven, počty hráčů kteří jsou zapojení do cvičení, intenzitu které chce trenér dosáhnout a hlavní cíl cvičení.

Číst dál...

Rozhovor: Přechod mezi dorosteneckou a mužskou kategorií

Hodnocení uživatelů:  / 0
 AKTUÁLNÍ TÉMA  V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé. 
 
Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.
 
Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s důležitými aspekty přechodu mezi dorosteneckou a mužskou věkovou kategorií. Zaměříme se na důležitost jednotlivých aspektů ve fotbalové přípravě mládežnických týmů, sportovní přípravu, společenské vlivy a psychologické aspekty.

Číst dál...