Herní cvičení

Herní cvičení: Vykrývání prostoru v trojúhelníku (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 12. září 2012
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 20927

2_gen_zaslapnuti_1_1_150 AKTUALIZOVÁNO  Dnešní článek na stránkách trenérského portálu www.trenink.com je od autora Jiřího Formánka , který se v dnešním cvičení zaměřil nácvik vykrývání prostoru u bránících hráčů a jejich schopnost anticipovat (předvídat) další vývoj kombinace.

Cvičení má název Vykrývání prostoru v trojúhelníku, jedná se o první část baterie cvičení věnované tomuto tématu. Snahou trenéra by mělo být naučit bránícího hráče vykrývat prostor za sebou, zamezit kolmé přihrávce v bezprostřední blízkosti obránce a naučit se efektivně se přesouvat.

Cvičení zařazujeme u mladších věkových kategorií přípravek a mladších žáků do hlavní části, u starších hráčů pak již do průpravné části tréninkové jednotky. Cvičení je kondičně velmi náročné!

Číst dál...
 

Herní cvičení: 3:2 s rozhodnutím

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 4. září 2012
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 5688

2_gen_vedeni_beh"V dnešním cvičení se hráči musí naučit vyrovnat se situací, kdy do posldní chvíle nebí zda budou útočit nebo se zapojí do bránění, tedy stav který velmi často nastává v utkání," říká autor příspěvku. Příspěvek volně navazuje na cvičení 2:1 před pokutovým územím.

Autorem herního cvičení 3:2 s rozhodnutím je trenér Jiří Formánek, který při výběru názvu vycházel z obsahu cvičení. Cílem je naučit hráče nebát se vyřešit výhodnou situaci tři na dva.

Cvičení zvládnou ho žákovské kategorie a samozřejmě starší hráči. Herní cvičení by mělo být obsaženo v hlavní části fotbalového tréninku.

Číst dál...
 

Herní cvičení: Souboj 2:2 s narážečkou nebo kličkou (2.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 31. srpen 2012
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 12931
2_gen_skrumaz_slavia AKTUALIZOVÁNO  Závěrečný den pracovního týdne na stránkách trenérského portálu www.trenink.com bude patřit trenérovi Jiřímu Formánkovi, který bude pokračovat druhou částí seriálu, který je zaměřen na řešení soubojových situací jeden na jednoho, dva na jednoho a dva na dva. Seriál je určen především mládežnickým trenérům a týmům.

Článek nese název Souboj 2:2 s narážečkou nebo kličkou a popisuje základní herní cvičení, kde je možné nechat hráče rozhodovat jaké řešení situace dva na dva je správné a zda ve výsledku bude také úspěšné i v simulovaných herních podmínkách. První část vyšla minulý týden.

Je doporučeno toto cvičení aplikovat již od kategorie přípravek, přes žákovské týmy, až po mužstva dorostenců. Jako zpestření tréninkového procesu lze zařadit u mužů nebo žen.

Číst dál...
 

Herní cvičení: Čelní souboj 1:1 bokem k brance (2.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 30. srpen 2012
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 4234

2_gen_stret_noha_noha"Ne v každé situaci řeší hráči souboj jeden na jednoho v čelním postavení k brance soupeře, velmi často mají útočící hráči branku v bočním postavení. Hráči musí umět tuto situaci vyřešit," říká autor dnešního příspěvku.

Autorem je trenér Jiří Formánek, který i druhý díl cvičení pojmenoval ho Čelní souboj 1:1 bokem k brance. Cílem je naučit hráče vyřešit situaci jeden na jednoho, když branka soupeře je bokem k oběma hráčům, tak jako v první variantě.

V tréninku by cvičení mělo být součástí hlavní části. Cvičení zvládnou jak hráči žákovské kategorie, tak dorostenci nebo dospělí.

Číst dál...
 

Herní cvičení: Souboj 1:1 s narážečkou nebo kličkou (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 24. srpen 2012
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 15173

2_gen_blokovani_prihravky AKTUALIZOVÁNO  Autor Jiří Formánek, který dnešním cvičením zahájí seriál věnovaný řešení soubojových situací jeden na jednoho, dva na jednoho a dva na dva, doporučuje cvičení především mládežnickým trenérům a jejich týmům.

Článek nese název Souboj 1:1 s narážečkou nebo kličkou a popisuje základní herní cvičení, kde je možné nechat hráče rozhodovat jaké řešení situace jeden na jednoho je správné a zda ve výsledku bude také úspěšné i v simulovaných herních podmínkách.

Cvičení je určeno především pro mládežnické týmy, kde je doporučeno toto cvičení aplikovat již od kategorie přípravek, přes žákovské týmy, až po mužstva dorostenců. Jako zpestření tréninkového procesu lze zařadit u mužů nebo žen.

Číst dál...
 

Herní cvičení: 2:1 před pokutovým územím

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 21. srpen 2012
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 5607

2_gen_dva_na_jednoho_fialovaÚspěšné vyřešení početně výhodné situace dva na jednoho často znamená úzkou hranu mezi úspěchem a neúspěchem. Na stránkách www.trenink.com jsme se situací zabývali například v článku Udrž míč zády k brance a vyřeš situaci 2:1.

Autorem herního cvičení 2:1 před pokutovým územím je trenér Jiří Formánek, který při pojmenování vycházel z obsahu cvičení. Cílem je naučit hráče nebát se vyřešit výhodnou situaci a vstřelit branku.

Herní cvičení by mělo být obsaženo v hlavní části fotbalového tréninku. Zvládnou ho žákovské kategorie a samozřejmě starší hráči.

Číst dál...
 

Přihlašovací formulář

Tréninkové pomůcky

Dne 19.07.2008, 12:00 napsal Jiří Formánek
recenze-penosna-branka-igoal-junior Dnešním dnem rozšiřujeme, na stránkách trenérského portálu trenink.com, nabídku recenzí, kterými Vás chceme upozornit na zajímavé publikace nebo pomůcky, která vám mohou usnadnit...

Knihy

Dne 01.09.2006, 15:50 napsal Jiří Formánek
recenze-fotbal-kondini-trenink8 Na stránkách trenérského portálu trenink.com přinášíme další recenzi na knihu s tématikou fotbalového tréninku, publikaci vydalo tento rok Grada Publising a pod knihou je podepsán...

Rozhovor: Rozvoj rychlostních schopností hráčů fotbalu

Hodnocení uživatelů:  / 0

V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé.

Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s rozvojem rychlostních schopností fotbalových hráčů.

Číst dál...

Aktuální téma: Energetické nápoje a fotbal

Hodnocení uživatelů:  / 0
Energetické nápoje (energy drinks) se v poslední době staly oblíbeným povzbuzovačem výkonu, hráči fotbalu nezůstali ani v tomto případě stranou. Stále častěji se trenéři setkávají se konzumací energetických nápojů před, v průběhu, případně po skončení utkání nebo tréninku. 
 
Lze konzumaci těchto nápojů hráčům doporučit, mohou takto legálně podpořit svůj výkon? Nebo naopak jsou tyto energetické nápoje pro hráče fotbalu nevhodné nebo dokonce omezující? Jsou energetické nápoje vhodné pro děti?

Číst dál...

Aktuální téma: Masáže a masážní emulze

Hodnocení uživatelů:  / 0
Jak trenéři, tak hráči vědí, že příprava na tréninkovou jednotku nebo na utkání nezačíná převlečením do dresu a rozcvičením, tedy vstupem hráčů na hřiště. Příprava probíhá v průběhu celého týdenního mikrocyklu
 
Finální individuální příprava hráčů probíhá v průběhu celého dne, ve kterém utkání probíhá. Společná týmová příprava pak dvě hodiny, nejpozději hodinu před začátkem utkání.

Číst dál...