Herní cvičení

Herní cvičení: Vykrývání prostoru v trojúhelníku (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 12. září 2012
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 20946

2_gen_zaslapnuti_1_1_150 AKTUALIZOVÁNO  Dnešní článek na stránkách trenérského portálu www.trenink.com je od autora Jiřího Formánka , který se v dnešním cvičení zaměřil nácvik vykrývání prostoru u bránících hráčů a jejich schopnost anticipovat (předvídat) další vývoj kombinace.

Cvičení má název Vykrývání prostoru v trojúhelníku, jedná se o první část baterie cvičení věnované tomuto tématu. Snahou trenéra by mělo být naučit bránícího hráče vykrývat prostor za sebou, zamezit kolmé přihrávce v bezprostřední blízkosti obránce a naučit se efektivně se přesouvat.

Cvičení zařazujeme u mladších věkových kategorií přípravek a mladších žáků do hlavní části, u starších hráčů pak již do průpravné části tréninkové jednotky. Cvičení je kondičně velmi náročné!

Číst dál...
 

Herní cvičení: 3:2 s rozhodnutím

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 4. září 2012
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 5704

2_gen_vedeni_beh"V dnešním cvičení se hráči musí naučit vyrovnat se situací, kdy do posldní chvíle nebí zda budou útočit nebo se zapojí do bránění, tedy stav který velmi často nastává v utkání," říká autor příspěvku. Příspěvek volně navazuje na cvičení 2:1 před pokutovým územím.

Autorem herního cvičení 3:2 s rozhodnutím je trenér Jiří Formánek, který při výběru názvu vycházel z obsahu cvičení. Cílem je naučit hráče nebát se vyřešit výhodnou situaci tři na dva.

Cvičení zvládnou ho žákovské kategorie a samozřejmě starší hráči. Herní cvičení by mělo být obsaženo v hlavní části fotbalového tréninku.

Číst dál...
 

Herní cvičení: Souboj 2:2 s narážečkou nebo kličkou (2.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 31. srpen 2012
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 12948
2_gen_skrumaz_slavia AKTUALIZOVÁNO  Závěrečný den pracovního týdne na stránkách trenérského portálu www.trenink.com bude patřit trenérovi Jiřímu Formánkovi, který bude pokračovat druhou částí seriálu, který je zaměřen na řešení soubojových situací jeden na jednoho, dva na jednoho a dva na dva. Seriál je určen především mládežnickým trenérům a týmům.

Článek nese název Souboj 2:2 s narážečkou nebo kličkou a popisuje základní herní cvičení, kde je možné nechat hráče rozhodovat jaké řešení situace dva na dva je správné a zda ve výsledku bude také úspěšné i v simulovaných herních podmínkách. První část vyšla minulý týden.

Je doporučeno toto cvičení aplikovat již od kategorie přípravek, přes žákovské týmy, až po mužstva dorostenců. Jako zpestření tréninkového procesu lze zařadit u mužů nebo žen.

Číst dál...
 

Herní cvičení: Čelní souboj 1:1 bokem k brance (2.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 30. srpen 2012
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 4259

2_gen_stret_noha_noha"Ne v každé situaci řeší hráči souboj jeden na jednoho v čelním postavení k brance soupeře, velmi často mají útočící hráči branku v bočním postavení. Hráči musí umět tuto situaci vyřešit," říká autor dnešního příspěvku.

Autorem je trenér Jiří Formánek, který i druhý díl cvičení pojmenoval ho Čelní souboj 1:1 bokem k brance. Cílem je naučit hráče vyřešit situaci jeden na jednoho, když branka soupeře je bokem k oběma hráčům, tak jako v první variantě.

V tréninku by cvičení mělo být součástí hlavní části. Cvičení zvládnou jak hráči žákovské kategorie, tak dorostenci nebo dospělí.

Číst dál...
 

Herní cvičení: Souboj 1:1 s narážečkou nebo kličkou (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 24. srpen 2012
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 15186

2_gen_blokovani_prihravky AKTUALIZOVÁNO  Autor Jiří Formánek, který dnešním cvičením zahájí seriál věnovaný řešení soubojových situací jeden na jednoho, dva na jednoho a dva na dva, doporučuje cvičení především mládežnickým trenérům a jejich týmům.

Článek nese název Souboj 1:1 s narážečkou nebo kličkou a popisuje základní herní cvičení, kde je možné nechat hráče rozhodovat jaké řešení situace jeden na jednoho je správné a zda ve výsledku bude také úspěšné i v simulovaných herních podmínkách.

Cvičení je určeno především pro mládežnické týmy, kde je doporučeno toto cvičení aplikovat již od kategorie přípravek, přes žákovské týmy, až po mužstva dorostenců. Jako zpestření tréninkového procesu lze zařadit u mužů nebo žen.

Číst dál...
 

Herní cvičení: 2:1 před pokutovým územím

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 21. srpen 2012
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 5625

2_gen_dva_na_jednoho_fialovaÚspěšné vyřešení početně výhodné situace dva na jednoho často znamená úzkou hranu mezi úspěchem a neúspěchem. Na stránkách www.trenink.com jsme se situací zabývali například v článku Udrž míč zády k brance a vyřeš situaci 2:1.

Autorem herního cvičení 2:1 před pokutovým územím je trenér Jiří Formánek, který při pojmenování vycházel z obsahu cvičení. Cílem je naučit hráče nebát se vyřešit výhodnou situaci a vstřelit branku.

Herní cvičení by mělo být obsaženo v hlavní části fotbalového tréninku. Zvládnou ho žákovské kategorie a samozřejmě starší hráči.

Číst dál...
 

Plánované akce

Přihlašovací formulář

Tréninkové pomůcky

Dne 13.01.2012, 08:44 napsal Administrator
recenze-balancestep-prevence-rehabilitace-i-rozvoj-rovnovahyNestabilní plošiny a balanční pomůcky všeho druhu byly využívány ve fotbalové akademii Ajaxu Amsterdam již v sedmdesátých letech minulého století. Ruka trhu sportovních a tréninkovách...

Knihy

Dne 11.08.2006, 15:45 napsal Jiří Formánek
recenze-fotbal-technika-a-taktika-hry Závěr týdne a s ním i páteční odpoledne bude na stránkách trenérského portálu trenink.com věnován recenzi knihy, kterou v červnu tohoto roku vydalo nakladatelství Grada Publising a...

Seriál: Reaguj a vyraž

Hodnocení uživatelů:  / 0
Seriál Reaguj a vyraž navazuje na článek, který vyšel v předcházejících měsících, a zabýval se  problematikou Rozvoje rychlostních schopností hráčů fotbalu.  Cvičení seriálu navazují na problematiku rozvoje rychlostních scghopností fotbalistů a měly by být inspirací pro obměnu cvičení při rozvoji rychlosti, reakce a koordinace.
 
Cvičení je nutné zařadit na začátek hlavní části tréninku, kterému musí předcházet důkladné rozvičení.

Číst dál...

Aktuální téma: Aktuální trendy strečinkových cvičení fotbalistů při rozcvičení

Hodnocení uživatelů:  / 0
V seriálu článků na aktuální téma na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé. 
 
Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.
 
Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických týmů s vývojem aktuálních trendů aplikovaných při strečinkových cvičení, především ve fázi rozcvičení. Pokusím se popsat, jaké druhy protažení je možné aplikovat a kdy je vhodné je použít.

Číst dál...

Seriál: Jak překonat obranu soupeře středem?

Hodnocení uživatelů:  / 0
 SERIÁL  "Jak překonat obranný blok soupeře, v prostoru těsně před pokutovým územím, nám opakovaně v prvotřdní kvalitě předváděli hráči FC Barcelona. Autor seriálu připravil pro čtenáře několik jednoduchých cvičení, které mohou trenéři zařazovat do tréninků. Pokusme se inspirovat," dodává autor.
 
Autorem seriálu, který je inspirován hrou FC Barcelona za působení trenérů Guardioly a Vilanovy je trenér Jiří Formánek, který celý seriál pojmenoval Jak překonat obranu soupeře středem? Autor si současně dovoluje upopzornit na reportáž Filipa Toncara ze stáže v tomto velkoklubu.
 
Seriál cvičení je určen pro mládežnické trenéry od přípravek až po dorostence.

Číst dál...