Herní cvičení

Herní cvičení: Udrž hráče na zádech a přihraj

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 21. březen 2012
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 4105
2_souboj_brankare"Hráč musí být schopen přihrát i v situaci, kdy je napadán protihráčem, který se pokouší o odebrání míče. Vedle krytí míče po hráčích požadujeme o přehled o herní situaci," říká autor článku.

Autorem cvičení je trenér Jiří Formánek, který ho pojmenoval Udrž hráče na zádech a přihraj. Cílem je vypěstovat u hráčů schopnost přijmout míč, krýt si ho před dotírajícím soupeřem, periferně sledovat spoluhráče a poté přihrát.

Cvičení je u mladších věkových kategorií možné zařadit do hlavní části tréninku, u starších hráčů je vhodné toto cvičení do průpravné části nebo do regeneračního tréninku.

Číst dál...
 

Herní cvičení: Překvap a zakonči akci 1:1

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 19. březen 2012
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 4165
2_gen_hlavice_1_150"Schopnost převapit, zvolit nestandardní řešení a vzít odpovědnost na sebe, to jsou schopnosti hráčů, které rozhodují utkání. Pokud po hráčích chceme tato řešení, tak jim musíme dát prostor vyzkoušet si je v tréninku," říká autor dnešního článku.

Autrem dnešního cvičení trenér Jiří Formánek, který ho pojmenoval Překvap a zakonči akci 1:1. Cílem trenéra v tomto cvičení musít být snaha, aby se hráči naučili vzít na sebe zodpovědnost, podstoupili riziko neúspěšného souboje. Požadujeme, aby se hráči snažili dohrát situaci

Cvičení zařazujeme do hlavná části tréninkové jendotky, zvládnou ho hráči věkové kategorie mladších žáků, ale doporučuji ho pro starší věkové kategorie.

Číst dál...
 

Herní cvičení: Založení útoku 4:3 s podporou

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 1. září 2011
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 9924
formanek6_100Název dnešního cvičení je Založení útoku 4:3 s podporou. Pojmenoval ho tak autor dnešního příspěvku trenér Jiří Formánek, který po hráčích v cvičení požaduje především variabilitu v řešení situace 4:3 v prostoru před a uvnitř pokutového území.

"Středoví hráči by se měli pokoušet vyřešit situaci ve středu a až poté přemýšlet o přihrávce do křídelního prostoru," říká autor cvičení.

Herní cvičení zařazujeme do hlavní části tréninkové jednotky, cvičení je určeno pro věkovou kategorii U14, U15 a starší hráče.

Číst dál...
 

Herní cvičení: Kombinace, vedení, přihrávky a naražení

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 24. srpen 2011
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 8805
formanek4_100Průpravná a herní cvičení pro úvodní část jsou mezi našimi čtenáři trenéry velmi žádána. Připomenout si dovolíme Hru 7:7 nohou i rukou se dvěma míči nebo druhé cvičení Týmová honička s vedením míčem silnější a slabší nohou.

Autorem dnešního cvičení je trenér Jiří Formánek, který cvičení pojmenoval Kombinace, vedení, přihrávky a naražení. Snahou trenér u tohoto cvičení je připravit své svěřence na zatížení v tréninku, to vše formou cvičení, ve kterém je zapojený míč.

Cvičení zařazujeme do závěrečné části rozcvičení v tréninkové jednotce. Cvičení je náročné na orientaci v prostoru, zvládnou ho hráči od věkové kategorie starších žáků (U14,U15).

Číst dál...
 

Herní cvičení: Souboje 1:1 s provedením míče brankou

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 18. srpen 2011
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 5714
formanek6_100"Zda hráč správně vyřeší souboj jeden na jednoho může ovlivnit výsledek celého utkání. Hráči se musí naučit řešit tyto situace už na tréninku, aby v zápase nebyli podobnou situací překvapení," říká trenér Jiří Formánek.

Autor dnešního cvičneí ho pojmenoval Souboje 1:1 s provedením míče brankou. Cílem cvičení je naučit hráče řešit herní situace jeden na jednoho. Po hráčích požadujeme schopnost rozhodnout se, která z možných variant je nevýhodnější, tak jako v cvičení Boční souboje 1:1 s rozhodnutím.

Cvičení zařazujeme do hlavní části tréninkové jednotky, u starších věkových kategoriích může být součásti průpravné části. Cvičení zvládnou hráči věkové kategorie mladších žáků.

Číst dál...
 

Herní cvičení: 7:5 středem pole s brankáři

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 5. srpen 2011
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 6091
formanek7_100Vytváření herních situací 7:5 s přechodem do zakončení jsme na stránkách www.trenink.com popisovali hned v několika článcích. Na hru obranného bloku je zaměřeno cvičení Překonej obranný blok 7:5.

Autorem dnešního cvičení je Jiří Formánek, který ho pojmenoval 7:5 středem pole s brankáři. Cílem je naučit hráče prosadit se po zisku míče ve středu pole, v přehuštěném prostoru, s důrazem na náběh hráčů z hloubky pole. Po hráčích požadujeme přímočaré vedení akce a podora hráčů ze zadních řad.

Cvičení je určeno pro šestnáct hráčů, do pole i dva brankáře. Herní cvičení zařazujeme do hlavní, případně závěrečné části tréninkové jednotky. Cvičení zvládnou hráči od věkové kategorie U14 (starší žáci).

Číst dál...
 

Plánované akce

LIS
1

8:00 am 01.11.2014 - 5:00 pm 02.11.2014

LIS
8

8:00 am 08.11.2014 - 5:00 pm 09.11.2014

LIS
15

8:00 am 15.11.2014 - 5:00 pm 16.11.2014

Přihlašovací formulář

Tréninkové pomůcky

Dne 13.01.2014, 08:44 napsal Jiří Formánek
treninkova-pomucka-koordinacni-podlozka-s-peti-otvory Tréninková posilovací pomůcka Koordinační podložka s pěti otvory má v anglickém originálu název Dot and Spot Movement Mat. Jedná se o realativně novou tréninkovou pomůcku, která je...

Knihy

Dne 20.03.2006, 14:45 napsal Jiří Formánek
recenze-streink Knihu s krátkým a výstižným názvem Strečink vydalo v prosinci minulého roku nakladatelství Grada Publishing v rámci ediční řady Sport extra. Autorkou publikace je Mgr. Klára...

Rozhovor: Rozvoj rychlostních schopností hráčů fotbalu

Hodnocení uživatelů:  / 0

V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé.

Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s rozvojem rychlostních schopností fotbalových hráčů.

Číst dál...

Aktuální téma: Velikost hřiště pro tréninkové hry a cvičení

Hodnocení uživatelů:  / 0

  AKTUÁLNÍ TÉMA   "Velikost herního prostoru, ve kterém probíhají tréninkové hry a cvičení, rozhoduje o tom, zda naplánované cvičení splní cíl pro který bylo zařazeno do tréninku a bude dodržena požadovaná intenzita," říká trenér Jiří Formánek.

Při stanovování velikosti herního prostoru je třeba mít vždy v patrnosti věkovou kategorii pro kterou je trénink připraven, počty hráčů kteří jsou zapojení do cvičení, intenzitu které chce trenér dosáhnout a hlavní cíl cvičení.

Číst dál...

Rozhovor: Přechod mezi dorosteneckou a mužskou kategorií

Hodnocení uživatelů:  / 0
 AKTUÁLNÍ TÉMA  V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé. 
 
Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.
 
Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s důležitými aspekty přechodu mezi dorosteneckou a mužskou věkovou kategorií. Zaměříme se na důležitost jednotlivých aspektů ve fotbalové přípravě mládežnických týmů, sportovní přípravu, společenské vlivy a psychologické aspekty.

Číst dál...