Herní cvičení

Herní cvičení: Založení útoku 4:3 s podporou

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 1. září 2011
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 9893
formanek6_100Název dnešního cvičení je Založení útoku 4:3 s podporou. Pojmenoval ho tak autor dnešního příspěvku trenér Jiří Formánek, který po hráčích v cvičení požaduje především variabilitu v řešení situace 4:3 v prostoru před a uvnitř pokutového území.

"Středoví hráči by se měli pokoušet vyřešit situaci ve středu a až poté přemýšlet o přihrávce do křídelního prostoru," říká autor cvičení.

Herní cvičení zařazujeme do hlavní části tréninkové jednotky, cvičení je určeno pro věkovou kategorii U14, U15 a starší hráče.

Číst dál...
 

Herní cvičení: Kombinace, vedení, přihrávky a naražení

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 24. srpen 2011
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 8760
formanek4_100Průpravná a herní cvičení pro úvodní část jsou mezi našimi čtenáři trenéry velmi žádána. Připomenout si dovolíme Hru 7:7 nohou i rukou se dvěma míči nebo druhé cvičení Týmová honička s vedením míčem silnější a slabší nohou.

Autorem dnešního cvičení je trenér Jiří Formánek, který cvičení pojmenoval Kombinace, vedení, přihrávky a naražení. Snahou trenér u tohoto cvičení je připravit své svěřence na zatížení v tréninku, to vše formou cvičení, ve kterém je zapojený míč.

Cvičení zařazujeme do závěrečné části rozcvičení v tréninkové jednotce. Cvičení je náročné na orientaci v prostoru, zvládnou ho hráči od věkové kategorie starších žáků (U14,U15).

Číst dál...
 

Herní cvičení: Souboje 1:1 s provedením míče brankou

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 18. srpen 2011
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 5687
formanek6_100"Zda hráč správně vyřeší souboj jeden na jednoho může ovlivnit výsledek celého utkání. Hráči se musí naučit řešit tyto situace už na tréninku, aby v zápase nebyli podobnou situací překvapení," říká trenér Jiří Formánek.

Autor dnešního cvičneí ho pojmenoval Souboje 1:1 s provedením míče brankou. Cílem cvičení je naučit hráče řešit herní situace jeden na jednoho. Po hráčích požadujeme schopnost rozhodnout se, která z možných variant je nevýhodnější, tak jako v cvičení Boční souboje 1:1 s rozhodnutím.

Cvičení zařazujeme do hlavní části tréninkové jednotky, u starších věkových kategoriích může být součásti průpravné části. Cvičení zvládnou hráči věkové kategorie mladších žáků.

Číst dál...
 

Herní cvičení: 7:5 středem pole s brankáři

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 5. srpen 2011
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 6071
formanek7_100Vytváření herních situací 7:5 s přechodem do zakončení jsme na stránkách www.trenink.com popisovali hned v několika článcích. Na hru obranného bloku je zaměřeno cvičení Překonej obranný blok 7:5.

Autorem dnešního cvičení je Jiří Formánek, který ho pojmenoval 7:5 středem pole s brankáři. Cílem je naučit hráče prosadit se po zisku míče ve středu pole, v přehuštěném prostoru, s důrazem na náběh hráčů z hloubky pole. Po hráčích požadujeme přímočaré vedení akce a podora hráčů ze zadních řad.

Cvičení je určeno pro šestnáct hráčů, do pole i dva brankáře. Herní cvičení zařazujeme do hlavní, případně závěrečné části tréninkové jednotky. Cvičení zvládnou hráči od věkové kategorie U14 (starší žáci).

Číst dál...
 

Herní cvičení: Držení míče s pomocí neutrálů

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 3. srpen 2011
Napsal Jakub Havránek Zobrazeno: 7045
havranek5_100"Udržet míč pod kontrolou v průběhu utkání a současně si připravit prostor pro založení a vedení útoku by mělo být cílem každého týmu," říká autor dnešního článku, plzeňský trenér Jakub Havránek.

Na stránkách trenérského portálu www.trenink.com dnes publkujeme cvičení s názvem Držení míče s pomocí neutrálů. Cílem cvičení je kontrola držení míče od týmu, který má míč ve své moci. Nejinak tomu bylo i ve hře Držení míče na třetího.

Herní cvičení zařazujeme do průpravné nebo hlavní části tréninkové jednotky, cvičení zvládnou již hráči věkové kategorie U12 a U13.

Číst dál...
 

Herní cvičení: Mezihra s průnikovou mezi obránce

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Herní cvičení
Vytvořeno 12. červenec 2011
Napsal Jakub Havránek Zobrazeno: 7252
havranek4_100Průniková přihrávka, pokud je překvapující, je velmi nebezpečnou zbraní, kterou vaši hráči mohou překvapit soupeře v každém utkání. Na stránkách trenérského portálu www.trenink.com vyšlo hned několik cvičení, které se průnikovou přihrávku zabývají: 7:7 na průnikové zóny v kříži  a 8:8 na 1 a 2 dotyky s průnikovou přihrávkou.

Autorem dnešního cvičení je Jakub Havránek, jeden z trenérů dorosteneckých mistrů ligy v kategorii U17 z loňské sezóny. Cvičení je pojmenováno Mezihra s průnikovou přihrávkou mezi obránce. Hráči musí dbát především pohyb bez míče, v případě držení míče na přízemní kombinaci a finální průnikovou přihrávku na útočníka.

Cvičení je vhodné zařadit do hlavní nebo závěrečné části. Cvičení doporučuji použít pro věkovou kategorii starších žáků, respektive pro dorostence.

Číst dál...
 

Plánované akce

Přihlašovací formulář

Tréninkové pomůcky

Dne 20.06.2011, 08:44 napsal Jiří Formánek
recenze-team-mate-je-dobry-parak-a-pisny-uitelEXKLUZIVNĚ Nebývá to tak často, aby se na trhu s fotbalovými tréninkovými pomůckami objevilo něco, co vás zaujme na první pohled. Něco nového, neokoukaného, prostě pomůcka s nápadem o...

Knihy

Dne 01.12.2006, 14:45 napsal Jiří Formánek
recenze-fotbalova-kolika-4-6-let Stále více klubů a nejen těch velkých pochopilo, že o své svěřence, hlavně v tom nejmenším věku, je třeba bojovat. Téměř všude již fotbal není jediným sportem, tak jak tomu mnohdy...

Rozhovor: Rozvoj rychlostních schopností hráčů fotbalu

Hodnocení uživatelů:  / 0

V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé.

Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s rozvojem rychlostních schopností fotbalových hráčů.

Číst dál...

Aktuální téma: Velikost hřiště pro tréninkové hry a cvičení

Hodnocení uživatelů:  / 0

  AKTUÁLNÍ TÉMA   "Velikost herního prostoru, ve kterém probíhají tréninkové hry a cvičení, rozhoduje o tom, zda naplánované cvičení splní cíl pro který bylo zařazeno do tréninku a bude dodržena požadovaná intenzita," říká trenér Jiří Formánek.

Při stanovování velikosti herního prostoru je třeba mít vždy v patrnosti věkovou kategorii pro kterou je trénink připraven, počty hráčů kteří jsou zapojení do cvičení, intenzitu které chce trenér dosáhnout a hlavní cíl cvičení.

Číst dál...

Rozhovor: Přechod mezi dorosteneckou a mužskou kategorií

Hodnocení uživatelů:  / 0
 AKTUÁLNÍ TÉMA  V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé. 
 
Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.
 
Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s důležitými aspekty přechodu mezi dorosteneckou a mužskou věkovou kategorií. Zaměříme se na důležitost jednotlivých aspektů ve fotbalové přípravě mládežnických týmů, sportovní přípravu, společenské vlivy a psychologické aspekty.

Číst dál...