V průběhu předchozího měsíce vyšel na stránkách www.trenink.com rozhovor s trenérem Jiřím Formánkem, který byl věnován problematice plánování a obsahu týdenního tréninkového mikrocyklu. Dnes přinášíme praktické příklady týdenních mikrocyklů pro dvě, tři a čtyři jednotky pro krátký, dlouhý a anglický týden.
"Trenér by ale vždy měl konfrontovat svoje představy o tréninkovém procesu s realitou v klubu, ve kterém pracuje. Při malém počtu tréninkových jednotek nemá moc velký vliv na kondiční připravenost týmu a jeho herní projev a musí spoléhat na individuality ve svém týmu," říká autor dnešního příspěvku Jiří Formánek.
Poté okamžitě dodává: "Při velkém počtu tréninkových jednotek je třeba udržet motivaci hráčů a obsahovou pestrost tréninků."
TRENÉRSKÁ LICENCE Portál fotbalových trenérů www.trenink.com by měl být pro trenéry všech věkových kategorií od přípravek po dospělé, tak pro trenéry různých výkonnostních úrovní zdrojem inspirace jak zlepšit obsah a kvalitu tréninkových jednotek, jak upravit tréninkové plány. Naší snahou je být pomocníkem při dosachování hlavního cíle naší práce - výchově kvalitních fotbalistů.
Pozice a role trenéra je velmi náročná. Vedle zkušeností, odhodlání a zaujetí je potřeba také formální trenérské vzdělání. Často od našich čtenářů dostáváme otázky: Jak mohu získat a vystudovat trenérskou licenci? Kdo organizuje trenérské kurzy? Jaká je délka studia? Co je obsahem přijímacích zkoušek?
Pokusíme se na vaše otázky odpovědět v tomto článku, kde přinášíme přehled všech trenérských licencí, které je možné získat v ČR.
V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry jak v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií.
V dnešním rozhovoru na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.
Cílem tohoto článku je pomoci fotbalovým trenérům s přípravou a organizací náboru a výběrů malých fotbalistů. Snahou autora je popsat jak může probíhat výběr začínajících talentů pro fotbalovou přípravu.
V seriálu rozhovorů se stránkách fotbalového trenérského portálu www.trenink.com pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry jak v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií.Dnes k problematice tréninkových pomůcek odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.
Cílem tohoto článku je pomoci fotbalovým trenérům zorientovat se v oblasti tréninkových pomůcek, jejich případného použití v tréninkovém procesu, upozornit na některé zvláštnosti a odpovědět na otázky spojené s touto problematikou.