Průpravné cvičení

Průpravné cvičení: Tiki-Taka ve čtverci (2.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 3. září 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 56
Tiki-Taka je styl fotbalu, založený na krátkých přihrávkách, permanentním pohybu hráčů a charakteristickém způsobu držení míče. Tímto stylem si klubový fotbal v předchozích letech podmanila FC Barcelona, na reprezentční úrovní pak Španělsko pod vedením trenérů Luise Aragonése a Vicente del Bosque.    
 
Druhý díl cvičení s názvem Tiki-Taka ve čtverci navazuje na první část a je inspirováno tímto stylem, cvičení je vhodné do úvodní čáti tréninkové jednotky.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Proměnlivá kombinace s výběrem místa (2.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 2. září 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 105
Cvičení zaměřených na výběr místa a přihrávání vyšlo na www.trenink.com hned několik. Za připomenutí stojí seriál Španělská hvězdice s oběhnutím nebo cvičení Tiki-Taka v kruhu
 
Seriál pojmenovaný Proměnlivá kombinace s výběrem místa, ve kterém byl již publikován první díl, je zaměřen na kombinaci na malém prostoru, do které se zapojuje větší počet hráčů, kteří soupeře přehrávající především správným výběrem místa a neustálou cirkulací.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Zakončení po zpětné přihrávce (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 28. srpen 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 279
Protože se někteří dostávají v tréninkovém procesu do situace, kdy na tréninku mají malý počet hráčů, tak dnes přinášíme čtenářům www.trenink.com další z baterie cvičení, kde si trenéři vystačí s čtveřicí hráčů do pole a brankářem.
 
První díl seriálu Zakončení po zpětné přihrávce se zaměřuje především na sklepnutí míče od hrotového útočníka na hráče, který nabíhá z hloubky pole a na vlastní zakončení, podobně jako v cvičení Střelba od brankové čáry, které vyšlo nedávno.    
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Jednoduchý přízemní centr (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 27. srpen 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 259
"Správně načasovaný náběh, spolu se správným výběrem místa často trenéři považují za samozřejmost. Není tomu tak, nácvik výběrtu místa musí být součástí tréninkového procesu," říká autor dnešního cvičení.
 
Cvičení s názvem Jednoduchý přízemní centr je prvním z řady cvičení, které jsou primárně zaměřeny na výběr místa hráčů, kteří zakončují akci v pokutovém území.
Číst dál...
 

Prípravné cvičenie: Prihrávky Y+X (3.časť)

Hodnocení uživatelů:  / 1
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 24. srpen 2015
Napsal Administrator Zobrazeno: 294
Slovenský trenér Peter Minárik, který je autorem seriálu názvem Prihrávky Y+X, již dříve publikoval například cvičení Rotačné cvičenie – prihrávka na tretieho.
 
Cílem třetího dílu seriálu, který navazuj na první a druhý díl, je nácvik opakujících přihrávek, pohybu hráčů bez míče, výběru místa, to vše zakončené vedením míče na delší vzdálenost. Průpravné cvičení je určeno pro mládežnické týmy. 
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Proměnlivá kombinace s výběrem místa (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 21. srpen 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 394
V předchozích týdnech a měsících jsme publikovali několik zajímavých článků zamřených na výběr místa a přihrávání. Pro inspiraci připomínáme seriál Španělská hvězdice s oběhnutím nebo cvičení Tiki-Taka v kruhu
 
Nový seriál s názvem Proměnlivá kombinace s výběrem místa, jehož první díl právě čtete, je zaměřen na kombinaci na malém prostoru, do které se zapojuje větší počet hráčů, kteří soupeře přehrávající především správným výběrem místa a neustálou cirkulací.
Číst dál...
 

Strana 1 z 157

Plánované akce

No events found

Přihlašovací formulář

Aktuální téma

Dne 04.08.2014, 08:44 napsal Jiří Formánek
aktualni-tema-velikost-hriste-pro-treninkove-hry-a-cviceni     AKTUÁLNÍ TÉMA    "Velikost herního prostoru, ve kterém probíhají tréninkové hry a cvičení, rozhoduje o tom, zda naplánované cvičení splní cíl pro který bylo zařazeno do tréninku a bude dodržena požadovaná intenzita," říká trenér Jiří Formánek. Při stanovování velikosti herního prostoru je třeba mít vždy v patrnosti věkovou kategorii pro kterou je trénink připraven, počty hráčů kteří jsou zapojení do cvičení, intenzitu které chce trenér dosáhnout a hlavní cíl...

Kalendář článků

September 2015
Mo Tu We Th Fr Sa Su
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Knihy

Dne 15.01.2007, 14:45 napsal Jiří Formánek
recenze-pohybova-piprava-dti Na stránkách trenérského portálu trenink.com dnes přinášíme recenzi na knihu, která v podobě praktických cvičení volně navazuje na publikaci stejného autora Gymnastická průprava...

Regenerace: Jak správně regenerovat?

Hodnocení uživatelů:  / 0

souna_150 REGENERACE  Současná podoba fotbalu v sobě spojuje velké zatížení - v tréninkovém procesu a především v soutěžních utkáních - s celou řadou dalších vlivů. Jak velikost zatížení, tak vedlejší faktory mohou být pro hráče velmi stresující a v důsledku negativně ovlivňovat jejich výkon.

Celá řada problémů, které se u hráčů projevují, jsou způsobeny nedostatečnou regenerací.

Číst dál...

Pitný režim: Doplňování tekutin v tropickém počasí

Hodnocení uživatelů:  / 0
 AKTUÁLNÍ TÉMA  V současném tropickém počasí je třeba, aby trenéři, případně člen realizačního týmu, který je zodpovědný za pitný režim, zajistili u hráčů dostatečnou hydrataci organismu. Není rozdílu, zda hráči jsou zapojeni do náročného, třeba i více fázového, tréninkového procesu nebo absolvovuje přípravná utkání.
 
Zapomínat se však nesmí ani na doplnění tekutin a živin v průběhu tréninku a přípravných utkáních. Mnoho trenérů také často zapomíná na dopady nesprávného pitného režimu na regeneraci, která je především v letním přípravném období velmi důležitá. 

Číst dál...

Seriál: Španělská hvězdice s oběhnutím

Hodnocení uživatelů:  / 0
  AKTÚALIZOVÁNO   "Schopnost hráčů přihrát na krátkou i dlouhou vzdálenost je základní dovedost, bez které se žádný hráč neobejde. V tréninku je žádoucí kombinovat přihrávání na různé vzdáenosti, navíc kombinované s pohybem bez míče," říká autor seriálu, který je inspirován hrou španělských hráčů.
 
Cílem všech dílů seriálu Španělská hvězdice s oběhnutím je kombinovat dovednost hráčů v krátkých a dlouhých přihrávkách, které jsou doplněny o méně či více koordinačně náročný běh bez míče. 

Číst dál...