Průpravné cvičení

Průpravné cvičení: Střelba v pětici (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 1
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 26. květen 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 126
"Jednou z možností jak se prosadit postupným útokem je jednoduchá kombinace středem pole s finální průnikovou přihrávkou na útočícího hráče, který se ve správný okamžik uvolňuje od bráníccího hráče," říká autor dnešního článku trenér Jiří Formánek, který publikoval například cvičení Střelba s trojitým naražením.  
 
První část seriálu s názvem Střelba v pětici je zaměřena jednoduchou spolupráci hráčů z hloubky pole a útočících hráčů, s důrazem na úvolnění útočících hráčů od obránců a dobře načasovanou finální přihrávku.   
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Průniková přihrávka po sražení (3.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 25. květen 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 177
Na stránkách www.trenink.com vyšly cvičení: Mezihra s průnikovou mezi obránce a 8:8 na 1 a 2 dotyky s průnikovou přihrávkou, které se zaměřují na průnikové přihrávky, jež jsou jednou zmožností jak překvapit hráče vobraně soupeře.
 
Trenér Jiří Formánek třetí díl seriálu pojmenoval Průniková přihrávka po sražení. Cílem dvojice předchazejících části [1] a [2], tak i dnešní části je naučit hráče dávat průnikovou přihrávku po předchozí jednoduché kombinaci.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Předzápasové variabilní zakončení (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 19. květen 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 355
Nálada a práce v předzápasovém tréninku je často vodítkem k tomu, jaký výkon podá tým v utkání. Portál www.trenink.com publikoval několik cvičení vhodných pro předzápasový trénink, za připomenutí stojí například Křídelní kombinace - předzápasový trénink, určená pro týmy hrající s dvojicí klasických útočníků. 
 
Dnešní první díl seriálu s názvem Předzápasové variabilní zakončení je určen týmům, které nastupují v rozestavení 4:3:3 nebo 4:5:1. V cvičení je požadována součinnost hráčů při jednoduché kombinaci a zakončneí akce.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Dlouhá, krátka, dlouhá přihrávka

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 12. květen 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 493
Úvodní a průpravná část tréninku by prakticky vždy měla obsahovat cvičení, při kterých se hráči připraví na následující zátěž. Pozornosti čtenářů portálu www.trenink.com by neměly uniknout články Kombinuj 2:2 ve čtverci při rozcvičení  nebo Nekonečné přihrávky na diagonále.
 
Dnešní cvičení s názvem Dlouhá, krátka, dlouhá přihrávka je určeno pro skupinou hráčů jako nácvik střídání dlouhé a krátké přihrávky. Po odehrání míče nebo naražení hráči mění svoji pozici, nezůstávají na svém místě.    
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Jeden na jednoho po kombinaci a uvolnění

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 11. květen 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 419

Soubojové situace jeden na jednoho jsou pro svoji důležitost částým obsahem cvičení publikovaných na stránkách . Za připomenutí určitě stojí články Souboj 1:1 s narážeči za brankou nebo Souboj 1:1 s výběrem míče v rozích.
 
Pondělní cvičení s názvem Jeden na jednoho po kombinaci a uvolnění se vedle řešení souboje 1:1 zaměřuje také na kombinaci, která předchází uvolnění hráče, který akci zakončuje. Po hráčích požadujeme dobrývýběr místa a správné načasování přihrávek.
Číst dál...
 

Prípravné cvičenie: 3x zakončenie (3.časť)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 7. květen 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 432
Přispivatel a autor dnešního posledního cvičení seriálu na stránkách www.trenink.com publikoval dvojici cvičení Zakončenie v trojiciach [1] a [2], které bylo zaměřeno na kombinaci a zakončení z prostoru okolo pokutového území. 
 
Trenér Peter Minárik si pro čtenáře portálu fotbalových trenérů www.trenink.com připravil další díl seriálu s názvem 3x zakončenie. Dnešní příspěvek navazuje na první a druhý, které vyšly v minulých týdnech.  
Číst dál...
 

Strana 1 z 152

Plánované akce

No events found

Přihlašovací formulář

Tréninkové pomůcky

Dne 25.08.2014, 08:44 napsal Jiří Formánek
treninkova-pomucka-prihravkovy-oblouk Tréninková pomůcka Přihrávkový oblouk, pro kterou se v angličtině používá název Passing Arcs, není žádný módním výkřikem posledních měsíců, ale naopak lety prověřená pomůcka, která...

Knihy

Dne 20.03.2006, 14:45 napsal Jiří Formánek
recenze-streink Knihu s krátkým a výstižným názvem Strečink vydalo v prosinci minulého roku nakladatelství Grada Publishing v rámci ediční řady Sport extra. Autorkou publikace je Mgr. Klára...

Seriál: Reaguj a vyraž

Hodnocení uživatelů:  / 0
Seriál Reaguj a vyraž navazuje na článek, který vyšel v předcházejících měsících, a zabýval se  problematikou Rozvoje rychlostních schopností hráčů fotbalu.  Cvičení seriálu navazují na problematiku rozvoje rychlostních scghopností fotbalistů a měly by být inspirací pro obměnu cvičení při rozvoji rychlosti, reakce a koordinace.
 
Cvičení je nutné zařadit na začátek hlavní části tréninku, kterému musí předcházet důkladné rozvičení.

Číst dál...

Aktuální téma: Aktuální trendy strečinkových cvičení fotbalistů při rozcvičení

Hodnocení uživatelů:  / 0
V seriálu článků na aktuální téma na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé. 
 
Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.
 
Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických týmů s vývojem aktuálních trendů aplikovaných při strečinkových cvičení, především ve fázi rozcvičení. Pokusím se popsat, jaké druhy protažení je možné aplikovat a kdy je vhodné je použít.

Číst dál...

Seriál: Jak překonat obranu soupeře středem?

Hodnocení uživatelů:  / 0
 SERIÁL  "Jak překonat obranný blok soupeře, v prostoru těsně před pokutovým územím, nám opakovaně v prvotřdní kvalitě předváděli hráči FC Barcelona. Autor seriálu připravil pro čtenáře několik jednoduchých cvičení, které mohou trenéři zařazovat do tréninků. Pokusme se inspirovat," dodává autor.
 
Autorem seriálu, který je inspirován hrou FC Barcelona za působení trenérů Guardioly a Vilanovy je trenér Jiří Formánek, který celý seriál pojmenoval Jak překonat obranu soupeře středem? Autor si současně dovoluje upopzornit na reportáž Filipa Toncara ze stáže v tomto velkoklubu.
 
Seriál cvičení je určen pro mládežnické trenéry od přípravek až po dorostence.

Číst dál...