Průpravné cvičení

Průpravné cvičení: Tempo kombinace (2.část)

Hodnocení uživatelů:  / 1
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 1. říjen 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 180
 3D ANIMACE  Nácviku útočných kombinací jsme se na portálu fotbalových trenérů www.trenink.com věnovali v cvičeních Křídelní kombinace - předzápasový trénink nebo také v seriálu Jak překonat obranu soupeře středem?
 
Druhý díl seriálu Tempo kombinace navazuje na úvodní část, oba dva díly jsou cílené na nácvik kombinace útočných hráčů v prostoru mezi polovinou hrací plochy a pokutovým územím. Cvičení je vhodné pro věkovou kategorii mladších žáků a starších hráčů. Cvičení je vhodné zařadit do hlavné části tréninku.  
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Střelba od brankové čáry (3.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 29. září 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 231
 3D ANIMACE  Třetí část seriálu s názvem Střelba od brankové čáry je zaměřena na krátké a rychle vedení míče, na které navazuje jednoduchá kombinace a dvojici naražení míče na krátkou vzdálenost. Zakončení akce následuje po oběhnutí vzdálenějšího narážeče a naražení o bližšího spoluhráče.
 
V rámci tohoto seriálu již vyšel první a druhý díl, podobně jednoduchá kombinace
předcházela i zakončení v cvičení Turecká střelba po kombinaci na jeden dotek.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Načasování a pohyb na jeden dotek (3.část)

Hodnocení uživatelů:  / 1
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 24. září 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 431
 3D ANIMACE  Na stránkách www.trenink.com jsme se nácviku různých druhů přhrávek věnovali v cvičeních Dlouhá, krátka, dlouhá přihrávka nebo Tiki-Taka v kruhu.
 
Třetí díl seriálu s názvem Načasování a pohyb na jeden dotek navazuje na první a druhý díl. Cvičení je zaměřeno na rozvoj přihrávek na jeden dotek, naražení míče a především jeho správné načasování.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Předzápasové variabilní zakončení (5.část)

Hodnocení uživatelů:  / 1
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 22. září 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 411
"Nálada a práce v předzápasovém tréninku je často vodítkem k tomu, jaký výkon podá tým v utkání," říká autor seriálu. Pátý díl, stejně jako celý seriál s názvem Předzápasové variabilní zakončení je určen týmům, které nastupují v rozestavení 4:3:3 nebo 4:5:1
 
V páté části je požadována spolupráce hráčů při jednoduché útočné kombinaci a zakončení akce, tak jako tomu bylo v předchozích dílech seriálu  (první, druhý, třetí a čtvrtý).
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Zakončení po zpětné přihrávce (3.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 21. září 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 403
Čas od času se trenér dostane do situace, kdy má na tréninku malý počet hráčů. Proto přinášíme čtenářům www.trenink.com další z baterie cvičení, kde si trenéři vystačí s čtveřicí hráčů do pole a jedním brankářem.
 
Třetí díl seriálu Zakončení po zpětné přihrávce navazuje na první a druhou část.  Cvičení se zaměřuje na naražení od hrotového útočníka na hráče, který nabíhá z hloubky pole. Dobré naražení a následné přijmutí míče je důležité pro úspěšné zakončení.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Diamantová kombinace 4:4:2 (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 1
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 17. září 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 484
Základání a vedení útoku v klasickém systému rozestavení 4:4:2 jsme se věnovali v cvičeních seriálu Vedení útoku středem v systému 4:4:2, ve kterých středoví záložníci mají výchozí postavení vedle sebe.
 
První díl seriálu s názvem Diamantová kombinace 4:4:2 se zaměřuje na nácvik útočné kombinace v postavení, kdy středoví hráči mají striktně rozděleny role vysunutého a štítového záložníka. 
Číst dál...
 

Strana 1 z 159

Plánované akce

No events found

Přihlašovací formulář

Aktuální téma

Dne 16.07.2013, 08:44 napsal Jiří Formánek
rozhovor-aktualni-trendy-strecinkovych-cviceni-fotbalistu-pri-rozcviceni V seriálu článků na aktuální téma na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé.    Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek...

Kalendář článků

October 2015
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Knihy

Dne 18.04.2007, 15:45 napsal Jiří Formánek
recenze-trener-fotbalu-licence-qcq Trenérský portál www.trenink.com dnes přináší recenzi na knihu s názvem Trenér fotbalu - licence "C", která vznikla jako studijní materiál a současně reakce na nový trenérský...

 

Průpravné cvičení: Střelba středem dle PSV Eindhoven

Hodnocení uživatelů:  / 0

Úterní průpravné cvičení, které je publikované na stránkách trenérského portálu www.trenink.com, je inspirováno tréninkovým cvičením holandského klubu PSV Eindhoven, konkrétně věkové kategorie U15.

Cvičení je součástí seriálu, který trenér Jiří Formánek pojmenoval Střelba středem dle PSV Eindhoven. Cílem prvního dílu je naučit hráče připravit si prostor pro zakončení předchozí přízemní kombinací ve středu pole, tak jako v cvičení Střelecké cvičení do trychtýře [1] a [2].

Cvičení je vhodné pro věkové kategorie od U13 až U17. Cvičení lze modifikovat podle věkové kategorie.

Číst dál...

Průpravné cvičení: Narážečky a oběhnutí v trojúhelníku (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0

Na stránkách portálu fotbalových trenérů www.trenink.com publikujeme další článek z archivu trenéra Jiřího Formánka, tentokrát zaměřený především na nácvik přihrávek a jejich správného načasování pro mládežnické věkové kategorie.

Název cvičení Narážečky a oběhnutí v trojúhelníku plně vystihuje jeho obsah, který je zaměřený na nácvik naražení, přihrávek, výběr místa a oběhnutí hráče. Důležité je především správné načasování finální přihrávky u každého z vrcholů trojúhelníku a vlastní spolupráce mezi hráči.

Číst dál...

Průpravné cvičení: Španělská hvězdice s oběhnutím

Hodnocení uživatelů:  / 0
Dnešní průpravné cvičení Španělská hvězdice s oběhnutím svou organizací připomíná cvičení z minulého týdne Sprint za míčem po přihrávce, ale je jednodušší a primárně je určeno do průpravné části tréninku pro mládežnické kategorie.  
 
Portál fotbalových trenérů v minulosti přinesl svým čtenářům články, které měly v názvu slovo hvězdice: Vytrvalostní hvězdice bez míče, ale byly zaměřeny na rozvoj vytrvalosti nespecifickým způsobem. 

Číst dál...