Průpravné cvičení

Průpravné cvičení: Plynulé narážečky v trojúhelníku (2.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 17. duben 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 1886
"Schopnost hráčů správně načasovat naražení míče je jedním z nejdůležitjích předpokladů úspěšné přízemní kombinace," říká autor dnešního příspěvku, který navazuje a první díl cvičení a cvičení Přebíračka míče v kruhu.
 
Druhý díl seriálu nazvaného Plynulé narážečky v trojúhelníku připravil pro čtenáře portálu www.trenink.com trenér Jiří Formánek, který se v cvičení zaměřil na provádění opakovaného a plynulého naražení míče na malém prostoru v malém počtu hráčů.
 
Cvičení je vhodné zařadit do úvodu tréninku, mělo by předcházet složitějším cvičením. Cvičení je vhodné i pro týmy přípravek a žáků. 
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Plynulé narážečky v trojúhelníku (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 3. duben 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 2138
"Schopnost hráčů správně načasovat naražení míče je jedním z nejdůležitjích předpokladů úspěšné přízemní kombinace," říká autor dnešního příspěvku, který navazuje například na cvičení Přebíračka míče v kruhu
 
Článek nazvaný Plynulé narážečky v trojúhelníku připravil pro čtenáře portálu www.trenink.com trenér Jiří Formánek, který se v cvičení zaměřil na provádění opakovaného a plynulého naražení na malém prostoru.
 
Cvičení je vhodné zařadit do úvodu tréninku, mělo by předcházet složitějším cvičením. Cvičení je vhodné i pro týmy přípravek a žáků. 
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Trojúhelník pro rozcvičení (2.část)

Hodnocení uživatelů:  / 1
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 31. březen 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 1921

Pondělní cvičení, které je inspirováno sérií cvičení od holanského trenéra Louise van Gaala, je zaměřeno na rozcvičení s míčem. Současně na stránkách www.trenink.com v minulých týdnech vyšla trojice cvičení [1] [2] [3] s podobným zaměřením.

Trenér Jiří Formánek seriál jednoduchých cvičení pro rozcvičení s míčem nazval Trojúhelník pro rozcvičení. Cílem cvičení je zapracování hráčů a sled několika jednoduchých herních činností, tak jako v prvním díle.     

Cvičení je určeno je pro všechny věkové kategorie od starších přípravek po dospělé. Cvičení je vhodné zařadit do první třetiny tréninku. Předcházet bymělo složitějším herních cvičením.

Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Trojúhelník pro rozcvičení (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 18. březen 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 1844
Dnešní článek popisuje cvičení, které je inspirováno sérií cvičení od holanského trenéra Louise van Gaala. Současně na stránkách www.trenink.com v minulých týdnech vyšla trojice cvičení [1] [2] [3] zaměřená na rozcvičení s míčem.  
 
Trenér Jiří Formánek seriál jednoduchých cvičení smíčem nazval Trojúhelník pro rozcvičení. Cílem cvičení je zapracování hráčů a sled několika jednoduchých herních činností.    
 
Cvičení je určeno do první třetiny tréninku. Předcházet by mělo složitějším herních cvičením. Cvičení je určeno je pro všechny věkové kategorie od starších přípravek po dospělé. 
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Zátěžová střelba na dvě branky (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 2
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 14. březen 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 2420

Autor Jiří Formánek již na stránkách fotbalového trenérského portálu www.trenink.com publikoval několik článků, které byly zaměřené na střelbu, respaktive zakončení po předchozím kondičním zatížení. Například organizačně propracovaný byl čtyřdílný [1] [2] [3] [4] seriál Střelba po zatížení - na 4 branky s přihrávkou.

Názve dnešního cvičení je Zátěžová střelba na dvě branky, cílem je, aby si hráči vypěstovali pocit jistoty při zakončení levou i pravou nohu, kterému předchází delší běžecký úsek nebo souboj v prosotru před pokutovým územím.

Cvičení je určeno pro věkovou kategorii dorostenců a dospělé, zařazuje do hlavní části tréninkové jednotky obvykle v průběhu přípravného období, možno však i v průběhu soutěžního období.

Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Rozcvičení s míčem (3.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 10. březen 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 2653

O rozcvičení a úvodní části tréninkové jednotky se čtenáři portálu fotbalových www.trenink.com mohli dočíst na stránkách www.trenink.com v rozhovoru: Rozcvička, správné zahřátí před tréninkem i zápasem, co by (ne)měla mít.

Třetí díl seriálu připravil trenér Jiří Formánek, který celý seriál pojmenoval Rozcvičení s míčem. Cílem všech předchozích publikovaných cvičení (první a druhé) je připravit hráče intenzivní zatížení v tréninku.    

Cvičení je určeno je pro všechny věkové kategorie od starších přípravek. Cvičení je určeno do první třetiny tréninkové jednotky, mělo by předcházet složitějším herních situacím.

Číst dál...
 

Přihlašovací formulář

Tréninkové pomůcky

Dne 04.07.2012, 08:44 napsal Jiří Formánek
aquahit-posilovaci-vak-s-vodouTréninková posilovací pomůcka Aquahit není žádnou horkou novinkou na poli silového tréninku. Princip na kterém funguje Aquahit byl patentován téměř před deseti lety v roce...

Kalendář článků

March 2015
Mo Tu We Th Fr Sa Su
23 24 25 26 27 28 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Knihy

Dne 20.03.2006, 14:45 napsal Jiří Formánek
recenze-streink Knihu s krátkým a výstižným názvem Strečink vydalo v prosinci minulého roku nakladatelství Grada Publishing v rámci ediční řady Sport extra. Autorkou publikace je Mgr. Klára...

Rozhovor: Rozvoj rychlostních schopností hráčů fotbalu

Hodnocení uživatelů:  / 0

V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé.

Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s rozvojem rychlostních schopností fotbalových hráčů.

Číst dál...

Aktuální téma: Energetické nápoje a fotbal

Hodnocení uživatelů:  / 0
Energetické nápoje (energy drinks) se v poslední době staly oblíbeným povzbuzovačem výkonu, hráči fotbalu nezůstali ani v tomto případě stranou. Stále častěji se trenéři setkávají se konzumací energetických nápojů před, v průběhu, případně po skončení utkání nebo tréninku. 
 
Lze konzumaci těchto nápojů hráčům doporučit, mohou takto legálně podpořit svůj výkon? Nebo naopak jsou tyto energetické nápoje pro hráče fotbalu nevhodné nebo dokonce omezující? Jsou energetické nápoje vhodné pro děti?

Číst dál...

Aktuální téma: Masáže a masážní emulze

Hodnocení uživatelů:  / 0
Jak trenéři, tak hráči vědí, že příprava na tréninkovou jednotku nebo na utkání nezačíná převlečením do dresu a rozcvičením, tedy vstupem hráčů na hřiště. Příprava probíhá v průběhu celého týdenního mikrocyklu
 
Finální individuální příprava hráčů probíhá v průběhu celého dne, ve kterém utkání probíhá. Společná týmová příprava pak dvě hodiny, nejpozději hodinu před začátkem utkání.

Číst dál...