Průpravné cvičení

Průpravné cvičení: Trojúhelník pro rozcvičení (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 18. březen 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 1785
Dnešní článek popisuje cvičení, které je inspirováno sérií cvičení od holanského trenéra Louise van Gaala. Současně na stránkách www.trenink.com v minulých týdnech vyšla trojice cvičení [1] [2] [3] zaměřená na rozcvičení s míčem.  
 
Trenér Jiří Formánek seriál jednoduchých cvičení smíčem nazval Trojúhelník pro rozcvičení. Cílem cvičení je zapracování hráčů a sled několika jednoduchých herních činností.    
 
Cvičení je určeno do první třetiny tréninku. Předcházet by mělo složitějším herních cvičením. Cvičení je určeno je pro všechny věkové kategorie od starších přípravek po dospělé. 
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Zátěžová střelba na dvě branky (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 2
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 14. březen 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 2337

Autor Jiří Formánek již na stránkách fotbalového trenérského portálu www.trenink.com publikoval několik článků, které byly zaměřené na střelbu, respaktive zakončení po předchozím kondičním zatížení. Například organizačně propracovaný byl čtyřdílný [1] [2] [3] [4] seriál Střelba po zatížení - na 4 branky s přihrávkou.

Názve dnešního cvičení je Zátěžová střelba na dvě branky, cílem je, aby si hráči vypěstovali pocit jistoty při zakončení levou i pravou nohu, kterému předchází delší běžecký úsek nebo souboj v prosotru před pokutovým územím.

Cvičení je určeno pro věkovou kategorii dorostenců a dospělé, zařazuje do hlavní části tréninkové jednotky obvykle v průběhu přípravného období, možno však i v průběhu soutěžního období.

Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Rozcvičení s míčem (3.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 10. březen 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 2522

O rozcvičení a úvodní části tréninkové jednotky se čtenáři portálu fotbalových www.trenink.com mohli dočíst na stránkách www.trenink.com v rozhovoru: Rozcvička, správné zahřátí před tréninkem i zápasem, co by (ne)měla mít.

Třetí díl seriálu připravil trenér Jiří Formánek, který celý seriál pojmenoval Rozcvičení s míčem. Cílem všech předchozích publikovaných cvičení (první a druhé) je připravit hráče intenzivní zatížení v tréninku.    

Cvičení je určeno je pro všechny věkové kategorie od starších přípravek. Cvičení je určeno do první třetiny tréninkové jednotky, mělo by předcházet složitějším herních situacím.

Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Jak překonat obranu soupeře středem? (4.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 24. únor 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 1907

"Jak překonat obranný blok soupeře, v prostoru těsně před pokutovým územím, nám opakovaně v prvotřdní kvalitě předvání khráči FC Barcelona. Připralvil jsem pro čtenáře několik jednoduchých cvičení, které mohou trenéři zařazovat do tréninků. Pokusme se inspirovat," říká autor pondělního příspěvku, který navazuje na první, druhý a třetí díl seriálu.

Autorem seriálu je Jiří Formánek, který ho pojmenoval Jak překonat obranu soupeře středem? Prozatím poslední díl seriálu je zaměřen na nácvik na překonání obrany středem pole, kdy středový hráč akci zakončuje po náběhu zhloubky pole po předchozí kombinaci sútočníkem.

Cvičení je určeno pro mládežnické trenéry od přípravek až po dorostence.

Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Rozcvičení s míčem (2.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 11. únor 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 2543
O rozcvičení a úvodní části tréninkové jednotky se čtenáři tohoto portálu mohli dočíst v rozhovoru: Rozcvička, správné zahřátí před tréninkem i zápasem, co by (ne)měla mít.
 
Druhý díl seriálu připravil pro čtenáře www.trenink.com trenér Jiří Formánek, který celý seriál pojmenoval Rozcvičení s míčem. Cílem všech publikovaných cvičení je připravit hráče intenzivní zatížení v tréninku.     
 
Cvičení je určeno do první třetiny tréninkové jednotky, mělo by předcházet složitějším herních situacím. Určeno je pro všechny věkové kategorie od starších přípravek. 
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Hra čtveřic se dvěma míči

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 3. únor 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 2370

Další článek, který vychází na stránkách trenérského portálu www.trenink.com je od trenéra a editora tohoto portálu Jiřího Formánka, který čtvrtečním dopoledním článkem navazuje na cvičeé publikované v minulém týdnu Hra 7:7 nohou i rukou se dvěma míči .

Dnešní varianta cvičení je organizována v menších skupinách, název je Hra čtveřic se dvěma míči, určena je pro dvanáct až šestnáct hráčů do pole, kde důraz klademe především na správnou orientaci v prostoru, předvídavost, aktivní zapojení se do hry, schopnost správně se rozhodovat a především schopnost ovládat míč.

Cvičení je určeno především do průpravné části tréninkové jednotky, kde plní úlohu zapracování hráčů do složitějších herních podmínek a určeno je pro žákovské týmy a starší kategorie. Vhodné i jako součást předzápasového rozcvičení.

Číst dál...
 

Plánované akce

Přihlašovací formulář

Tréninkové pomůcky

Dne 04.07.2012, 08:44 napsal Jiří Formánek
aquahit-posilovaci-vak-s-vodouTréninková posilovací pomůcka Aquahit není žádnou horkou novinkou na poli silového tréninku. Princip na kterém funguje Aquahit byl patentován téměř před deseti lety v roce...

Knihy

Dne 13.03.2006, 14:45 napsal Jiří Formánek
posilovani-s-vlastnim-telem-417krat-jinak Knihu s názvem Posilování - s vlastním tělem 417krát jinak vydalo v polovině minulého roku nakladatelství Grada Publishing v rámci ediční řady Fitness - Síla - Kondice. Autorkou...

Rozhovor: Rozvoj rychlostních schopností hráčů fotbalu

Hodnocení uživatelů:  / 0

V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé.

Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s rozvojem rychlostních schopností fotbalových hráčů.

Číst dál...

Aktuální téma: Energetické nápoje a fotbal

Hodnocení uživatelů:  / 0
Energetické nápoje (energy drinks) se v poslední době staly oblíbeným povzbuzovačem výkonu, hráči fotbalu nezůstali ani v tomto případě stranou. Stále častěji se trenéři setkávají se konzumací energetických nápojů před, v průběhu, případně po skončení utkání nebo tréninku. 
 
Lze konzumaci těchto nápojů hráčům doporučit, mohou takto legálně podpořit svůj výkon? Nebo naopak jsou tyto energetické nápoje pro hráče fotbalu nevhodné nebo dokonce omezující? Jsou energetické nápoje vhodné pro děti?

Číst dál...

Aktuální téma: Masáže a masážní emulze

Hodnocení uživatelů:  / 0
Jak trenéři, tak hráči vědí, že příprava na tréninkovou jednotku nebo na utkání nezačíná převlečením do dresu a rozcvičením, tedy vstupem hráčů na hřiště. Příprava probíhá v průběhu celého týdenního mikrocyklu
 
Finální individuální příprava hráčů probíhá v průběhu celého dne, ve kterém utkání probíhá. Společná týmová příprava pak dvě hodiny, nejpozději hodinu před začátkem utkání.

Číst dál...