Průpravné cvičení

Průpravné cvičení: Reakce a obratnost před zakončením (2.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 18. listopad 2013
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 1590

"Schopnost rychle a adekvátně reagovat je důležitá především pro hráče, kteří se dostávají do zakončení útočných akcí. Hráči se musí naučit zvládnout přijmout míč a zakončit akci," říká autor článku, který na stránkách www.trenink.com publikova již první díl.

Druhý díl cvičení pojmenoval trenér Jiří Formánek názvem Reakce a obratnost před zakončením. Cílem je naučit hráče vyrovnat se s koordinačně a obratnostně náročným pohybem a zakončit akci střelbou, tak jako v cvičení Souboj 1:1 se střelbou po výběru branky.   

Cvičení zvládnou již hráči mladších žáků. Cvičení zařazujeme do hlavní části kondičně zaměřené tréninkové jednotky.

Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Reakce a obratnost před zakončením (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 2
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 4. listopad 2013
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 1554

"Schopnost rychle a adekvátně reagovat je důležitá především pro hráče, kteří se dostávají do zakončení útočných akcí. Hráči se musí naučit zvládnout přijmout míč a zakončit akci," říká autor článku.

Dnešní cvičení pojmenoval trenér Jiří Formánek názvem Reakce a obratnost před zakončením. Cílem je naučit hráče vyrovnat se s koordinačně a obratnostně náročným pohybem a zakončit akci střelbou, tak jako v cvičení Souboj 1:1 se střelbou po výběru branky.   

Cvičení zařazujeme do hlavní části kondičně zaměřené tréninkové jednotky, cvičení zvládnou již hráči mladších žáků.

Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Reakcia a koncentrácia

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 30. říjen 2013
Napsal Administrator Zobrazeno: 1191
"Správná reakce brankáře často rozhoduje o úspěnechu nebo neúspěchu týmu v utkání, proto je důležité brankářský trénink neopomínat i u nižších soutěží," říká editor těchto stránek trenér Jiří Formánek.
 
Autorem dnešního příspěvku, které má název Reakcia a koncentrácia, je slovenský trenér Igor Mesároš, který v současné době působí jako trenér brankářů FC Nitra. Od sezóny 2007/2008 působí u prvního týmu FC Nitra
 
Cvičení je vhodné zařadit jako individuální brankářský trénink, samozřejmě může být součást běžného tréninku. Cvičení zvládnou již hráči věkové kategorie mladších žáků  
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Dvojitá střelba levou i pravou nohou (2.část)

Hodnocení uživatelů:  / 1
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 29. říjen 2013
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 1737

Na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se naši čtenáři měli možnost seznámit s dvojicí článků Rychlopalba a Rychlopalba - dvojí zakončení, které publikoval trenér Vladan Pražák a ve kterých se zaměřil na nácvik přesnosti a efektivity střelby pro nejmenší fotbalisty. Obdobnou organizací cvičení si ve svém cvičení Individuální zakončení třikrát jinak vymyslel i trenér Ladislav Matras.

Úterní cvičení, navazující na první část si opět připravil trenér Jiří Formánek, který v článku Dvojitá střelba levou i pravou nohou klade důraz na zakončení levou i pravou nohou v krátkém sledu po sobě, ve dvou případech prvním dotykem, v dalších dvou pak po vedení míče. Cvičení simuluje situaci, kdy hráč střílí z prostoru před pokutovým územím po individuálním vedení míče a následně vyražený míč doráží, pokud možno druhou nohou.

Cvičení zvládnou hráči všech věkových kategorií, od nejmenší počínaje až po dospělé. Obvykle je zařazeno do průpravné nebo hlavní části, má i svůj kondiční charakter, je třeba dodržovat poměr intervalu zatížení a odpočinku, především i věkově mladších fotbalistů.

Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Dvojitá střelba levou i pravou nohou (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 15. říjen 2013
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 2539

Před několika lety měli čtenáři portálu www.trenink.com možnost seznámit se s dvojicí článků Rychlopalba a Rychlopalba - dvojí zakončení, které byly od autora a trenéra Vladana Pražáka a ve kterých bylo cílem nácvik přesnosti a efektivity střelby pro nejmenší fotbalisty. S podobnou organizací přišel i Ladislav Matras ve cvičení Individuální zakončení třikrát jinak.

Dnešní cvičení si pro Vás připravil trenér Jiří Formánek, který v článku s názvem Dvojitá střelba levou i pravou nohou klade důraz na zakončení levou i pravou nohou v krátkém sledu po sobě. Cvičení simuluje situaci, kdy hráč střílí z prostoru před pokutovým územím po individuálním vedení míče a následně vyražený míč doráží, pokud možno druhou nohou.

Cvičení zvládnou hráči všech věkových kategorií, od nejmenší počínaje až po dospělé. Obvykle je zařazeno do průpravné nebo hlavní části, má i svůj kondiční charakter, je třeba dodržovat poměr intervalu zatížení a odpočinku.

Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Boční střelba s proudovou organizací (3.část)

Hodnocení uživatelů:  / 2
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 7. říjen 2013
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 1957

"Především pro krajní hráče, že důležitá schopnost hráčů zakončit akci střelbou z bočního postavení," říká autor dnešního přispěvku s vědomím toho, že nejvíce branek padá z prostoru brankového území.

Cílem třetího dílu cvičení, které autor Jiří Formánek pojmenoval Boční střelba s proudovou organizací, je stejně jako v případě prvního a druhého dílu naučit křídelní hráče zakončovat z bočního postavení před brankou soupeře.

Cvičení je organizováno produdovou metodou, zúčastni se ho může celý tým a vhodné je pro žákovské a dorostenecké věkové kategorie.

Číst dál...
 

Plánované akce

LIS
1

8:00 am 01.11.2014 - 5:00 pm 02.11.2014

LIS
8

8:00 am 08.11.2014 - 5:00 pm 09.11.2014

LIS
15

8:00 am 15.11.2014 - 5:00 pm 16.11.2014

Přihlašovací formulář

Tréninkové pomůcky

Dne 13.01.2012, 08:44 napsal Administrator
recenze-balancestep-prevence-rehabilitace-i-rozvoj-rovnovahyNestabilní plošiny a balanční pomůcky všeho druhu byly využívány ve fotbalové akademii Ajaxu Amsterdam již v sedmdesátých letech minulého století. Ruka trhu sportovních a tréninkovách...

Kalendář článků

October 2014
Mo Tu We Th Fr Sa Su
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Knihy

Dne 31.07.2009, 10:44 napsal Jiří Formánek
recenze-sportovni-vyiva Problematika sportovní výživy se v několika posledních letech dostala do popředí zájmu fotbalových trenérů společně s celou řadou dalších vědních disciplín, jež souvisí s...

Rozhovor: Rozvoj rychlostních schopností hráčů fotbalu

Hodnocení uživatelů:  / 0

V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé.

Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s rozvojem rychlostních schopností fotbalových hráčů.

Číst dál...

Aktuální téma: Velikost hřiště pro tréninkové hry a cvičení

Hodnocení uživatelů:  / 0

  AKTUÁLNÍ TÉMA   "Velikost herního prostoru, ve kterém probíhají tréninkové hry a cvičení, rozhoduje o tom, zda naplánované cvičení splní cíl pro který bylo zařazeno do tréninku a bude dodržena požadovaná intenzita," říká trenér Jiří Formánek.

Při stanovování velikosti herního prostoru je třeba mít vždy v patrnosti věkovou kategorii pro kterou je trénink připraven, počty hráčů kteří jsou zapojení do cvičení, intenzitu které chce trenér dosáhnout a hlavní cíl cvičení.

Číst dál...

Rozhovor: Přechod mezi dorosteneckou a mužskou kategorií

Hodnocení uživatelů:  / 0
 AKTUÁLNÍ TÉMA  V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé. 
 
Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.
 
Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s důležitými aspekty přechodu mezi dorosteneckou a mužskou věkovou kategorií. Zaměříme se na důležitost jednotlivých aspektů ve fotbalové přípravě mládežnických týmů, sportovní přípravu, společenské vlivy a psychologické aspekty.

Číst dál...