Průpravné cvičení

Průpravné cvičení: Střelba v pětici (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 1
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 26. květen 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 932
"Jednou z možností jak se prosadit postupným útokem je jednoduchá kombinace středem pole s finální průnikovou přihrávkou na útočícího hráče, který se ve správný okamžik uvolňuje od bráníccího hráče," říká autor dnešního článku trenér Jiří Formánek, který publikoval například cvičení Střelba s trojitým naražením.  
 
První část seriálu s názvem Střelba v pětici je zaměřena jednoduchou spolupráci hráčů z hloubky pole a útočících hráčů, s důrazem na úvolnění útočících hráčů od obránců a dobře načasovanou finální přihrávku.   
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Průniková přihrávka po sražení (3.část)

Hodnocení uživatelů:  / 1
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 25. květen 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 968
Na stránkách www.trenink.com vyšly cvičení: Mezihra s průnikovou mezi obránce a 8:8 na 1 a 2 dotyky s průnikovou přihrávkou, které se zaměřují na průnikové přihrávky, jež jsou jednou zmožností jak překvapit hráče vobraně soupeře.
 
Trenér Jiří Formánek třetí díl seriálu pojmenoval Průniková přihrávka po sražení. Cílem dvojice předchazejících části [1] a [2], tak i dnešní části je naučit hráče dávat průnikovou přihrávku po předchozí jednoduché kombinaci.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Předzápasové variabilní zakončení (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 1
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 19. květen 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 1158
Nálada a práce v předzápasovém tréninku je často vodítkem k tomu, jaký výkon podá tým v utkání. Portál www.trenink.com publikoval několik cvičení vhodných pro předzápasový trénink, za připomenutí stojí například Křídelní kombinace - předzápasový trénink, určená pro týmy hrající s dvojicí klasických útočníků. 
 
Dnešní první díl seriálu s názvem Předzápasové variabilní zakončení je určen týmům, které nastupují v rozestavení 4:3:3 nebo 4:5:1. V cvičení je požadována součinnost hráčů při jednoduché kombinaci a zakončneí akce.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Dlouhá, krátka, dlouhá přihrávka

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 12. květen 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 1380
Úvodní a průpravná část tréninku by prakticky vždy měla obsahovat cvičení, při kterých se hráči připraví na následující zátěž. Pozornosti čtenářů portálu www.trenink.com by neměly uniknout články Kombinuj 2:2 ve čtverci při rozcvičení  nebo Nekonečné přihrávky na diagonále.
 
Dnešní cvičení s názvem Dlouhá, krátka, dlouhá přihrávka je určeno pro skupinou hráčů jako nácvik střídání dlouhé a krátké přihrávky. Po odehrání míče nebo naražení hráči mění svoji pozici, nezůstávají na svém místě.    
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Jeden na jednoho po kombinaci a uvolnění

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 11. květen 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 896

Soubojové situace jeden na jednoho jsou pro svoji důležitost částým obsahem cvičení publikovaných na stránkách . Za připomenutí určitě stojí články Souboj 1:1 s narážeči za brankou nebo Souboj 1:1 s výběrem míče v rozích.
 
Pondělní cvičení s názvem Jeden na jednoho po kombinaci a uvolnění se vedle řešení souboje 1:1 zaměřuje také na kombinaci, která předchází uvolnění hráče, který akci zakončuje. Po hráčích požadujeme dobrývýběr místa a správné načasování přihrávek.
Číst dál...
 

Prípravné cvičenie: 3x zakončenie (3.časť)

Hodnocení uživatelů:  / 1
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 7. květen 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 876
Přispivatel a autor dnešního posledního cvičení seriálu na stránkách www.trenink.com publikoval dvojici cvičení Zakončenie v trojiciach [1] a [2], které bylo zaměřeno na kombinaci a zakončení z prostoru okolo pokutového území. 
 
Trenér Peter Minárik si pro čtenáře portálu fotbalových trenérů www.trenink.com připravil další díl seriálu s názvem 3x zakončenie. Dnešní příspěvek navazuje na první a druhý, které vyšly v minulých týdnech.  
Číst dál...
 

Plánované akce

No events found

Přihlašovací formulář

Aktuální téma

Dne 04.08.2014, 08:44 napsal Jiří Formánek
aktualni-tema-velikost-hriste-pro-treninkove-hry-a-cviceni     AKTUÁLNÍ TÉMA    "Velikost herního prostoru, ve kterém probíhají tréninkové hry a cvičení, rozhoduje o tom, zda naplánované cvičení splní cíl pro který bylo zařazeno do tréninku a bude dodržena požadovaná intenzita," říká trenér Jiří Formánek. Při stanovování velikosti herního prostoru je třeba mít vždy v patrnosti věkovou kategorii pro kterou je trénink připraven, počty hráčů kteří jsou zapojení do cvičení, intenzitu které chce trenér dosáhnout a hlavní cíl...

Knihy

Dne 28.03.2006, 15:45 napsal Jiří Formánek
recenze-kompenzani-cvieni Další knihou s názvem Kompenzační cvičení, kterou má redakce web magazínu fotbalových trenérů trenink.com k dispozici pro recenzi na těchto stránkách vydalo v létě minulého roku...

Regenerace: Jak správně regenerovat?

Hodnocení uživatelů:  / 0

souna_150 REGENERACE  Současná podoba fotbalu v sobě spojuje velké zatížení - v tréninkovém procesu a především v soutěžních utkáních - s celou řadou dalších vlivů. Jak velikost zatížení, tak vedlejší faktory mohou být pro hráče velmi stresující a v důsledku negativně ovlivňovat jejich výkon.

Celá řada problémů, které se u hráčů projevují, jsou způsobeny nedostatečnou regenerací.

Číst dál...

Pitný režim: Doplňování tekutin v tropickém počasí

Hodnocení uživatelů:  / 0
 AKTUÁLNÍ TÉMA  V současném tropickém počasí je třeba, aby trenéři, případně člen realizačního týmu, který je zodpovědný za pitný režim, zajistili u hráčů dostatečnou hydrataci organismu. Není rozdílu, zda hráči jsou zapojeni do náročného, třeba i více fázového, tréninkového procesu nebo absolvovuje přípravná utkání.
 
Zapomínat se však nesmí ani na doplnění tekutin a živin v průběhu tréninku a přípravných utkáních. Mnoho trenérů také často zapomíná na dopady nesprávného pitného režimu na regeneraci, která je především v letním přípravném období velmi důležitá. 

Číst dál...

Seriál: Španělská hvězdice s oběhnutím

Hodnocení uživatelů:  / 0
  AKTÚALIZOVÁNO   "Schopnost hráčů přihrát na krátkou i dlouhou vzdálenost je základní dovedost, bez které se žádný hráč neobejde. V tréninku je žádoucí kombinovat přihrávání na různé vzdáenosti, navíc kombinované s pohybem bez míče," říká autor seriálu, který je inspirován hrou španělských hráčů.
 
Cílem všech dílů seriálu Španělská hvězdice s oběhnutím je kombinovat dovednost hráčů v krátkých a dlouhých přihrávkách, které jsou doplněny o méně či více koordinačně náročný běh bez míče. 

Číst dál...