Průpravné cvičení

Průpravné cvičení: Rozcvičení s míčem (2.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 11. únor 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 2295
O rozcvičení a úvodní části tréninkové jednotky se čtenáři tohoto portálu mohli dočíst v rozhovoru: Rozcvička, správné zahřátí před tréninkem i zápasem, co by (ne)měla mít.
 
Druhý díl seriálu připravil pro čtenáře www.trenink.com trenér Jiří Formánek, který celý seriál pojmenoval Rozcvičení s míčem. Cílem všech publikovaných cvičení je připravit hráče intenzivní zatížení v tréninku.     
 
Cvičení je určeno do první třetiny tréninkové jednotky, mělo by předcházet složitějším herních situacím. Určeno je pro všechny věkové kategorie od starších přípravek. 
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Hra čtveřic se dvěma míči

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 3. únor 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 2279

Další článek, který vychází na stránkách trenérského portálu www.trenink.com je od trenéra a editora tohoto portálu Jiřího Formánka, který čtvrtečním dopoledním článkem navazuje na cvičeé publikované v minulém týdnu Hra 7:7 nohou i rukou se dvěma míči .

Dnešní varianta cvičení je organizována v menších skupinách, název je Hra čtveřic se dvěma míči, určena je pro dvanáct až šestnáct hráčů do pole, kde důraz klademe především na správnou orientaci v prostoru, předvídavost, aktivní zapojení se do hry, schopnost správně se rozhodovat a především schopnost ovládat míč.

Cvičení je určeno především do průpravné části tréninkové jednotky, kde plní úlohu zapracování hráčů do složitějších herních podmínek a určeno je pro žákovské týmy a starší kategorie. Vhodné i jako součást předzápasového rozcvičení.

Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Ovládání míč - chytání zadního hráče

Hodnocení uživatelů:  / 1
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 30. leden 2014
Napsal Monika Poláková Zobrazeno: 1866

 AKTUALIZOVÁNO  Aktualizovaný příspěvek autorky a trenérky Moniky Polákové na stránkách web magazínu fotbalových trenérů www.trenink.com je jak je v jejím případě zvykem určen především pro trenéry mládežnických týmů, tentokrát je cvičení zaměřeno na techniku s míčem.

Článek má název Ovládání míč - chytání zadního hráče, popisuje jednoduché průpravné cvičení, kterým u hráčů budujeme schopnost vést, bezpečně a rychle ovládat míč v přehuštěném prostoru, rychle měnit směr vedení míče a reagovat na pohyb "svých" i soupeřových hráčů.

Cvičení je určeno především pro nejmladší kategorie fotbalistů, pobavit se s ním mohou ale i starší kategorie. Obvykle ho zařazujeme do průpravné části jako součást rozcvičení, opravdu pouze u těch nejmenších může být náplní hlavní části tréninkové jednotky.

Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Rozcvičení s míčem (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 2
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 27. leden 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 2446
O rozcvičení a úvodní části tréninkové jednotky se čtenáři portálu fotbalových www.trenink.com mohli dočíst v rozhovoru: Rozcvička, správné zahřátí před tréninkem i zápasem, co by (ne)měla mít.
 
Autorem dnešního prvního dílu seriálu je trenér Jiří Formánek, který celý seriál pojmenoval Rozcvičení s míčem. Cílem všech publikovaných cvičení je připravit hráče intenzivní zatížení v tréninku.     
 
Cvičení je určeno do první třetiny tréninkové jednotky, mělo by předcházet složitějším herním situacím. Určeno je pro všechny věkové kategorie od starších přípravek. 
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Přihrávky dvojic ve 4 čtvercích

Hodnocení uživatelů:  / 1
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 24. leden 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 1963

Na portálu fotbalových trenérů www.trenink.com vyšly v předcházejících letech již dvě podobné hry Hra čtveřic se dvěma míči a nebo Hra 7:7 nohou i rukou se dvěma míči od trenéra a editora tohoto magazínu Jiřího Formánka, který dnes přichází s dalším podobným průpravným cvičením, tentokrát pro dvojici hráčů.

Název dnešního cvičení je Přihrávky dvojic ve 4 čtvercích, cvičení je zaměřeno na zapracování hráčů před hlavní částí tréninkové jednotky, zaměřeno je na ovládání míče, přihrávání, schopnost přihrávku dobře načasovat, orientovat se v přehuštěném prostoru a od hráčů je vyžadován aktivní přístup a dobrý výběr místa.

Cvičení je určeno především do průpravné části tréninkové jednotky, kde plní úlohu zapracování hráčů do složitějších herních podmínek a určeno je pro týmy přípravek a starší kategorie.

Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Kondiční přeběhy se zakončením (3.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 22. leden 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 2285

Třetí část seriálu cvičení od trenéra Jiřího Formánka, mohou trenéři - stejně jako v případě první a druhé části - zařadit do plánů zimního přípravného období nebo také do hlavního období ve chvíli kdy potřebují obnvit krátkodobou vytrvalost specifickým (herním) způsobem. Autor již publikoval podobný čtyřdílný [1] [2] [3] [4] seriál s názvem Proudová střelba a tři narážečky.

Název třetí části je obdobný Kondiční přeběhy se zakončením, větší důraz je kladen na kondiční stránku cvičení, respektive obnovu a rozvoj rychlostně silových schopnosti hráčů s akcentem na herní (zábavnou) stránku zatížení, velice důležité je správné načasování finální přihrávky, stejně jako úvodní autové vhazování.

Cvičení je organizováno proudovou metodou, vhodné je pro kategorii dorosteneckou a dospělé, při úpravě herního prostoru i pro kategorie žákovské. Cvičení by mělo být náplní hlavní části tréninkové jednotky, podobně jako u Michala Caudra s cvičením Proudová střelba na polovině hrací plochy s kličkou nebo naražením.

Číst dál...
 

Plánované akce

LED
12

12.01.2015 - 16.01.2015

úNO
16

16.02.2015 - 20.02.2015

Přihlašovací formulář

Tréninkové pomůcky

Dne 14.05.2012, 08:44 napsal Jiří Formánek
recenze-taktifol-taktika-i-pro-zapasy-venku RECENZE  V přechozích měsících jsme na stránkách trenérského portálu fotbalových trenérů www.trenink.com přinesli recenze několika tréninkových pomůcek, které používali ale...

Knihy

Dne 15.01.2007, 14:45 napsal Jiří Formánek
recenze-pohybova-piprava-dti Na stránkách trenérského portálu trenink.com dnes přinášíme recenzi na knihu, která v podobě praktických cvičení volně navazuje na publikaci stejného autora Gymnastická průprava...

Rozhovor: Rozvoj rychlostních schopností hráčů fotbalu

Hodnocení uživatelů:  / 0

V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé.

Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s rozvojem rychlostních schopností fotbalových hráčů.

Číst dál...

Aktuální téma: Energetické nápoje a fotbal

Hodnocení uživatelů:  / 0
Energetické nápoje (energy drinks) se v poslední době staly oblíbeným povzbuzovačem výkonu, hráči fotbalu nezůstali ani v tomto případě stranou. Stále častěji se trenéři setkávají se konzumací energetických nápojů před, v průběhu, případně po skončení utkání nebo tréninku. 
 
Lze konzumaci těchto nápojů hráčům doporučit, mohou takto legálně podpořit svůj výkon? Nebo naopak jsou tyto energetické nápoje pro hráče fotbalu nevhodné nebo dokonce omezující? Jsou energetické nápoje vhodné pro děti?

Číst dál...

Aktuální téma: Masáže a masážní emulze

Hodnocení uživatelů:  / 0
Jak trenéři, tak hráči vědí, že příprava na tréninkovou jednotku nebo na utkání nezačíná převlečením do dresu a rozcvičením, tedy vstupem hráčů na hřiště. Příprava probíhá v průběhu celého týdenního mikrocyklu
 
Finální individuální příprava hráčů probíhá v průběhu celého dne, ve kterém utkání probíhá. Společná týmová příprava pak dvě hodiny, nejpozději hodinu před začátkem utkání.

Číst dál...