Průpravné cvičení

Průpravné cvičení: Zakončení po zpětné přihrávce (2.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 10. září 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 725
V průběhu podzimní sezóny obvykle se v tréninkovém procesu trenéři dostanou do situace, kdy na tréninku mají malý počet hráčů. Proto přinášíme čtenářům www.trenink.com další z baterie cvičení, kde si trenéři vystačí s čtveřicí hráčů do pole a jedním brankářem.
 
Druhý díl seriálu Zakončení po zpětné přihrávce navazuje na první část a zaměřuje se především na sklepnutí míče od hrotového útočníka na hráče, který nabíhá z hloubky pole a na vlastní zakončení, podobně jako v cvičení Střelba od brankové čáry.    
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Střelba od brankové čáry (2.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 9. září 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 755
Druhá část seriálu, který navazuje na první díl, s názvem Střelba od brankové čáry, je zaměřena na krátké a rychle vedení míče, na které navazuje jednoduchá kombinace. Zakončení akce následuje po oběhnutí jednoho ze svých spoluhráčů. Jednoduchá kombinace  předcházela i zakončení v cvičení Turecká střelba po kombinaci na jeden dotek
 
Minimální počet hráčů pro cvičení jsou čtyři hráči do pole a brankář. Cvičení je tedy určeno i pro malý počet hráčů. Je možné ho zařadit do skupinového tréninku.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Sklepnutí od útočníka (2.část)

Hodnocení uživatelů:  / 1
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 8. září 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 686
Nácvik klíčové úlohy hrotového útočníka jsme se na stránkách trenérského portálu www.trenink.com věnovali v cvičeních 4:3 na 3 branky po kolmici nebo Využij křídla 4:2
 
Druhá část seriálu Sklepnutí od útočníka se zaměřuje na jednu z nejčastějších herních čínností hrotového útočníka a to sklepnutí přihávky přicházející ze strany na hráče nabíhajícího z hloubky pole.
Číst dál...
 

Prípravné cvičenie: Prihrávky Y+X (4.časť)

Hodnocení uživatelů:  / 1
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 7. září 2015
Napsal Administrator Zobrazeno: 586
Slovenský trenér Peter Minárik, který je autorem seriálu názvem Prihrávky Y+X, již dříve publikoval například cvičení Rotačné cvičenie – prihrávka na tretieho.
 
Čtvrtý a poslední díl seriálu, který navazuje na první, druhou a třetí část, si klade za cíl nácvik opakujících přihrávek, pohybu hráčů bez a s míčem, výběru místa, to vše zakončené vedením míče na delší vzdálenost.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Tiki-Taka ve čtverci (2.část)

Hodnocení uživatelů:  / 1
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 3. září 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 852
Tiki-Taka je styl fotbalu, založený na krátkých přihrávkách, permanentním pohybu hráčů a charakteristickém způsobu držení míče. Tímto stylem si klubový fotbal v předchozích letech podmanila FC Barcelona, na reprezentční úrovní pak Španělsko pod vedením trenérů Luise Aragonése a Vicente del Bosque.    
 
Druhý díl cvičení s názvem Tiki-Taka ve čtverci navazuje na první část a je inspirováno tímto stylem, cvičení je vhodné do úvodní čáti tréninkové jednotky.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Proměnlivá kombinace s výběrem místa (2.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 2. září 2015
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 733
Cvičení zaměřených na výběr místa a přihrávání vyšlo na www.trenink.com hned několik. Za připomenutí stojí seriál Španělská hvězdice s oběhnutím nebo cvičení Tiki-Taka v kruhu
 
Seriál pojmenovaný Proměnlivá kombinace s výběrem místa, ve kterém byl již publikován první díl, je zaměřen na kombinaci na malém prostoru, do které se zapojuje větší počet hráčů, kteří soupeře přehrávající především správným výběrem místa a neustálou cirkulací.
Číst dál...
 

Plánované akce

No events found

Přihlašovací formulář

TOP článek

Kondiční trénink: Skotské běhy s míčem

Hodnocení uživatelů:  / 0

 3D ANIMACE  Kondiční cvičení, popisované v pondělním článku na stránkách trenérského magazínu www.trenink.com, je inspirováno cvičení fotbalové reprezentace Skotska, která tímto pracovalo na vylepšení týmové kondice specifickou formou s míčem.

Autorem je trenér Jiří Formánek, který cvičení, dle zmíněné inspirace, pojmenoval Skotské běhy s míčem. Cílem cvičení je pracovat na udržení a zvýšení týmové kondiční připravenosti na hrací ploše, s použitím míče. V cvičení se střídají delší úseky zatížení a odpočinku.

Číst dál...

Seriály

Dne 29.02.2012, 08:44 napsal Jiří Formánek
serial-startovni-rychlost-4-barvy-kuel  SERIÁL  Středečním příspěvkem na stránkách trenérského portálu fotbalových trenérů www.trenink.com bychom rádi našim čtenářům připomněli třídílný seriál trenéra Jiřího Formánka, který se zaměřil na startovní rychlost a orientaci hráčů v prostoru. Cílem trojice cvičení s názvem Startovní rychlost - 4 barvy kuželů je rozvoj startovní a reakční rychlosti. Snahou je zlepšit u hráčů orientaci na malém...

Průpravné cvičení: Výměna místa s kombinací (2.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 3D ANIMACE  Na stránkách www.trenink.com jsme se správnému načasování přihrávek věnovali v cvičeních Načasování přihrávky do běhu nebo Nekonečné přihrávky na diagonále, které probíhá na malém prostoru.
 
Druhý díl seriálu s názvem Výměna místa s kombinací navazuje na první část,  tentokrát se opět zaměřujeme na výměnu místa a načasování přihrávek. Cvičení je určeno pro čtveřici hráčů, vhodné je pro úvod tréninku. 

Číst dál...

Průpravné cvičení: Narážečky a oběhnutí v trojúhelníku (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0

Na stránkách portálu fotbalových trenérů www.trenink.com publikujeme další článek z archivu trenéra Jiřího Formánka, tentokrát zaměřený především na nácvik přihrávek a jejich správného načasování pro mládežnické věkové kategorie.

Název cvičení Narážečky a oběhnutí v trojúhelníku plně vystihuje jeho obsah, který je zaměřený na nácvik naražení, přihrávek, výběr místa a oběhnutí hráče. Důležité je především správné načasování finální přihrávky u každého z vrcholů trojúhelníku a vlastní spolupráce mezi hráči.

Číst dál...

Průpravné cvičení: Narážečka za narážečkou (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
  3D ANIMACE   "Naražení si míče s hráčem je jedna ze základních herních dovedností, které se musí začínající fotbalisté naučit," říká autor dnešního článku, který  publikoval článek Narážečky a tandemy v kruhu určený pro starší věkové kategorie.
 
Pro mladší věkové kategorie je určen seriál cvičení Narážečka za narážečkou, který si klade za cíl naučit hráče správně načasovat a dobře technicky provést několik narážeček za sebou a to jak v roli nahrávajícího, tak narážeče.  

Číst dál...

Individuální trénink: Práce s míčem v trojúhelníku (4.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
 3D ANIMACE  "Schopnost hráčů ovládat míč na malém prostoru je důležitým předpokladem pro následné zvládání složitých herních situací," říká k cvičení trenér a jeho autor Jiří Formánek, který navazuje na předchozí části seriálu, především však na první díl.
 
Čtvrtá část seriálu s názvem Práce s míčem v trojúhelníku je určena pro tři hráče. Cílem cvičení je rozvinout u hráčů obratnost a koordinaci při práci s míčem, které předchází pohyb a výběr místa, naražení míče, jeho přijmutí a následné vedení s častou změnou směru.

Číst dál...

Průpravné cvičení: Manchester United - přihrávky (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0

3D ANIMACE  Další článek s názvem Manchester United - přihrávky na stránkách trenérského portálu www.trenink.com je od autora Josefa Vrážela.  Chceme upozornit na fakt, že toto cvičení zařazuje do svého tréninkového procesu i takový velkoklub, jakým Manchester United bezesporu je.

Průpravné cvičení Alexe Fergusona a Roye Hodgsona je určeno ideálně pro šest hráčů, a je určeno od žákovské po mužskou věkovou kategorii. Jeho poměrně jednoduchá organizace toto cvičení předurčuje pro zařazení do průpravné části tréninkové jednotky, jako vhodné cvičení pro zahřátí organismu před další činností.

Číst dál...

Kondiční cvičení: Koordinační abeceda J

Hodnocení uživatelů:  / 0
 3D ANIMACE  Do seriálu cvičení s názvem Koordinační abeceda dnes přidáváme jedno z posledních cvičení, tentokrát zahajované u prvnítyče středové řady. Poslední cvičení tohoto seriálu, které vyšly byly ve tvaru písmene A a písmene Z
 
Cvičení s názvem Koordinační abeceda J patří v seriálu koordinačně-obratnostních cvičení k těm kratším a středně obtížným. hráč v průběhu cvičení provádí čtyřivýznamné změny směru běhu. Cvičení je vhodné pro trénink malých skupin hráčů nebo i pro individuální trénink. 

Číst dál...