Průpravné cvičení

Průpravné cvičení: Boční střelba s proudovou organizací (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 20. srpen 2013
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 1605
"Především pro krajní hráče, že důležitá schopnost hráčů zakončit akci střelbou z bočního postavení," říká autor dnešního přispěvku s vědomím toho, že nejvíce branek padá z prostoru brankového území. 
 
Cílem cvičení, které autor Jiří Formánek pojmenoval Boční střelba s proudovou organizací, je naučit křídelní hráče zakončovat z bočního postavení před brankou soupeře.
 
Cvičení je organizováno produdovou metodou, zúčastni se ho může celý tým a vhodné je pro žákovské a dorostenecké věkové kategorie.
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Střelba - narážečky do oblouku (4.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 16. srpen 2013
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 1736

Trenér Jiří Formánek a současně editor web magazínu fotbalových trenérů www.trenink.com si stejně jako minulý týden připravil čtvrtou variantu jednoduchého průpravného cvičení zaměřeného na nácvik kombinační spolupráce, naražení míče prvním dotekem a finální fáze zakončení.

Sobotní víkendový článek s názvem Střelba - narážečky do oblouku je čtvrtým z krátké série článků věnované tomuto tématu, která se v případě zájmu čtenářů bude i nadále rozrůstat, zatím na těchto stránkách vyšly jenom první tři [1] [2] [3] varianty.

Cvičení je určeno pro kategorii mladších žáků a starší hráčů, až po dospělé, obvykle je vhodné zařadit ho do hlavní části tréninkové jednotky a jedná se o podobné cvičení jako v případě Střelba po narážečce na třetího od Josefa Vrážela, již dříve publikované.

Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Paralelní střelba s kombinací mezi panáky

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 12. srpen 2013
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 1525

"Útočící hráči se vedle nácviku vlastního zakončení musí v tréninku věnovat i nácviku odpoutání se od bránících hráčů a kombinaci před finální střelbou," říká autor dnešního příspěvku na www.trenink.com.

Autorem cvičení je trenér Jiří Formánek, který ho pojmenoval Paralelní střelba s kombinací mezi panáky. Cílem cvičení je naučit hráče uvolnit se před střelbou od obránců, tak jako v cvičení z tréninkového procesu FC Barcelona [1] [2] [3].

Cvičení je vhodné zařadit do hlavní části tréninku, zvládnou ho hráči žákovské a dorostenecké věkové kategorie.

Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Individuální střelba po 2 zpětných narážečkách (5.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 9. srpen 2013
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 1967

Na stránkách web magazínu českých a slovenských fotbalových trenérů www.trenink.com vyšly již tři varianty [1] [2] [3] cvičení od trenéra a editora Jiřího Formánka s tématem individuální střelby, které předchází dvojité naražení se spoluhráčem.

Minulý týden byla publikována čtvrtá varianta cvičení, tentokrát herního a měla stejný název Individuální střelba po 2 zpětných narážečkách jako ta dnešní pátá. Jednoduché střelecké cvičení v prostoru před a uvnitř pokutového vyžaduje od hráčů precizní provedení a důraz je kladen především na správné načasování přihrávek.

Cvičení je určeno, po úpravě velikosti hrací plochy a velikosti branek, všem věkovým kategoriím, obvykle se zařazuje do průpravné nebo hlavní části tréninkové jednotky.

Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Střelba - narážečky do oblouku (3.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 5. srpen 2013
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 1883

Trenér Jiří Formánek a současně editor magazínu fotbalových trenérů www.trenink.com si pro čtenáře tohoto portálu připravil třetí variantu jednoduchého průpravného cvičení zaměřeného na nácvik kombinační spolupráce, naražení míče prvním dotekem a finální fáze zakončení.

První povíkendový článek s názvem Střelba - narážečky do oblouku je třetím z krátké série článků věnované tomuto tématu, která se v případě zájmu čtenářů bude i nadále rozrůstat, zatím na těchto stránkách vyšlý jenom první dvě [1] [2] varianty.

Cvičení je určeno pro kategorii mladších žáků a starší hráčů, až po dospělé, obvykle je vhodné zařadit ho do hlavní části tréninkové jednotky a jedná se o podobné cvičení jako v případě Střelba po narážečce na třetího od Josefa Vrážela, již dříve publikované.

Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Tandemové náběhy v rozcvičení

Hodnocení uživatelů:  / 1
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 1. srpen 2013
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 2079
Tandemové náběhy a uvolnění křídelních prostorů pro náběh hráčů z větší hloubky hřiště je častým jevem v utkáních dorostenců a dospělých. Na www.trenink.com vyšlo cvičení s tandemovým náběhem před zakončením.
 
Autorem příspěvku je trenér Jiří Formánek, který cvičení pojmenoval Tandemové náběhy v rozcvičení. Cíl cvičení je patrný z jeho názvu, snahou mládežnického trenéra, který zařadí cvičení do tréninku, je zopakovat si tuto herní činnost dvojcie spoluhráčů.
 
Cvičení je určeno pro mládežnické týmy přípravek a žáků. 
Číst dál...
 

Tréninkové pomůcky

Dne 13.01.2012, 08:44 napsal Administrator
recenze-balancestep-prevence-rehabilitace-i-rozvoj-rovnovahyNestabilní plošiny a balanční pomůcky všeho druhu byly využívány ve fotbalové akademii Ajaxu Amsterdam již v sedmdesátých letech minulého století. Ruka trhu sportovních a tréninkovách...

Knihy

Dne 01.09.2006, 15:45 napsal Jiří Formánek
recenze-fotbal-kondini-trenink Na stránkách trenérského portálu trenink.com přináąíme daląí recenzi na knihu s tématikou fotbalového tréninku, publikaci vydalo tento rok Grada Publising a pod knihou je podepsán...

Přihlašovací formulář

Rozhovor: Rozvoj rychlostních schopností hráčů fotbalu

Hodnocení uživatelů:  / 0

V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé.

Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s rozvojem rychlostních schopností fotbalových hráčů.

Číst dál...

Aktuální téma: Zimní přípravné období

Hodnocení uživatelů:  / 0
 AKTUÁLNÍ TÉMA  Rok co rok se to opakuje a ani letos tomu nebude jinak. Je co se rozloučíme se starým rokem, tak fotbalisty všech věkových kategorií i výkonnostních úrovní čeká připravené a pečlivě naplánované zimní přípravné období.
 
Na stránkách trenérského portálu vyšly v minulosti k zimní přípravě dva zajímavé rozhovory. První s názvem Jak naplánovat zimní přípravu? se zaměřil především na to co má být obsahem zimní přípravy a upozornění na to, že zimní příprava nezačíná až v lednu.
 
Druhý rozhovor Zimní příprava trochu jinak byl o nových trendech v plánování zimní přípravy fotbalistů a zda je možné tyto trendy aplikovat i u týmů nižších úrovní?

Číst dál...

Rozhovor: Přechod mezi dorosteneckou a mužskou kategorií

Hodnocení uživatelů:  / 0
 AKTUÁLNÍ TÉMA  V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé. 
 
Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.
 
Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s důležitými aspekty přechodu mezi dorosteneckou a mužskou věkovou kategorií. Zaměříme se na důležitost jednotlivých aspektů ve fotbalové přípravě mládežnických týmů, sportovní přípravu, společenské vlivy a psychologické aspekty.

Číst dál...