Průpravné cvičení

Průpravné cvičení: Nekonečný barevný slalom v prostoru

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 20. leden 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 1492

Na stránkách trenérského portálu www.trenink.com již bylo publikováno několik článků zaměřených na vedení a ovládání míče. Například cvičení Ovládání míč - chytání zadního hráče od trenérky Moniky Polákové nebo další od editora tohoto webu Jiřího Formánka, který uveřejnil úspěšnou Anglickou štvanici - hon na lišku.

Dnešní článek se jmenuje Nekonečný barevný slalom v prostoru, u hráčů rozvíjíme schopnost rychle, technicky správně a efektivně na malém-přehuštěném prostoru ovládat míč. Hráči musí předvídat případné kolizní situace a podle toho se rozhodnout.

Cvičení je vhodné zařadit do hlavní části tréninkové jednotky, v případě že primárním cílem je zatížení hráčů, v případě důrazu na technické provedení cvičení zařazujeme do průpravné části. Velice vhodné cvičení pro mládežnické týmy.

Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Kombinuj 2:2 ve čtverci při rozcvičení

Hodnocení uživatelů:  / 1
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 6. leden 2014
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 1538

Kombinuj 2:2 při rozcvičeníNa stránkách trenérského portáu www.trenink.com vyšly cvičení s názvem Kondiční masakr 2:2 primárně zaměřené na rozvoj kondice a herní cvičení Kombinuj 2:2 ve čtverci s nahrávači zaměřené na mikrokombinace.   

Autorem dnešního průpravného cvičení Kombinuj 2:2 ve čtverci při rozcvičení je trenér Jiří Formánek, který využil podobnou organizaci cvičení jako v předchozích dvou případech, ale tentokrát se jedná o cvičení vhodné do rozcvičení v úvodu tréninku.

Cvičení je určeno pro úvodní část tréninkové jednotky, zvládnou ho již hráči starší přípravky.

Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Reakce a obratnost před zakončením (2.část)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 18. listopad 2013
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 1628

"Schopnost rychle a adekvátně reagovat je důležitá především pro hráče, kteří se dostávají do zakončení útočných akcí. Hráči se musí naučit zvládnout přijmout míč a zakončit akci," říká autor článku, který na stránkách www.trenink.com publikova již první díl.

Druhý díl cvičení pojmenoval trenér Jiří Formánek názvem Reakce a obratnost před zakončením. Cílem je naučit hráče vyrovnat se s koordinačně a obratnostně náročným pohybem a zakončit akci střelbou, tak jako v cvičení Souboj 1:1 se střelbou po výběru branky.   

Cvičení zvládnou již hráči mladších žáků. Cvičení zařazujeme do hlavní části kondičně zaměřené tréninkové jednotky.

Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Reakce a obratnost před zakončením (1.část)

Hodnocení uživatelů:  / 2
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 4. listopad 2013
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 1584

"Schopnost rychle a adekvátně reagovat je důležitá především pro hráče, kteří se dostávají do zakončení útočných akcí. Hráči se musí naučit zvládnout přijmout míč a zakončit akci," říká autor článku.

Dnešní cvičení pojmenoval trenér Jiří Formánek názvem Reakce a obratnost před zakončením. Cílem je naučit hráče vyrovnat se s koordinačně a obratnostně náročným pohybem a zakončit akci střelbou, tak jako v cvičení Souboj 1:1 se střelbou po výběru branky.   

Cvičení zařazujeme do hlavní části kondičně zaměřené tréninkové jednotky, cvičení zvládnou již hráči mladších žáků.

Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Reakcia a koncentrácia

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 30. říjen 2013
Napsal Administrator Zobrazeno: 1215
"Správná reakce brankáře často rozhoduje o úspěnechu nebo neúspěchu týmu v utkání, proto je důležité brankářský trénink neopomínat i u nižších soutěží," říká editor těchto stránek trenér Jiří Formánek.
 
Autorem dnešního příspěvku, které má název Reakcia a koncentrácia, je slovenský trenér Igor Mesároš, který v současné době působí jako trenér brankářů FC Nitra. Od sezóny 2007/2008 působí u prvního týmu FC Nitra
 
Cvičení je vhodné zařadit jako individuální brankářský trénink, samozřejmě může být součást běžného tréninku. Cvičení zvládnou již hráči věkové kategorie mladších žáků  
Číst dál...
 

Průpravné cvičení: Dvojitá střelba levou i pravou nohou (2.část)

Hodnocení uživatelů:  / 1
Nadřazená kategorie: Trénink Kategorie: Průpravné cvičení
Vytvořeno 29. říjen 2013
Napsal Jiří Formánek Zobrazeno: 1781

Na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se naši čtenáři měli možnost seznámit s dvojicí článků Rychlopalba a Rychlopalba - dvojí zakončení, které publikoval trenér Vladan Pražák a ve kterých se zaměřil na nácvik přesnosti a efektivity střelby pro nejmenší fotbalisty. Obdobnou organizací cvičení si ve svém cvičení Individuální zakončení třikrát jinak vymyslel i trenér Ladislav Matras.

Úterní cvičení, navazující na první část si opět připravil trenér Jiří Formánek, který v článku Dvojitá střelba levou i pravou nohou klade důraz na zakončení levou i pravou nohou v krátkém sledu po sobě, ve dvou případech prvním dotykem, v dalších dvou pak po vedení míče. Cvičení simuluje situaci, kdy hráč střílí z prostoru před pokutovým územím po individuálním vedení míče a následně vyražený míč doráží, pokud možno druhou nohou.

Cvičení zvládnou hráči všech věkových kategorií, od nejmenší počínaje až po dospělé. Obvykle je zařazeno do průpravné nebo hlavní části, má i svůj kondiční charakter, je třeba dodržovat poměr intervalu zatížení a odpočinku, především i věkově mladších fotbalistů.

Číst dál...
 

Plánované akce

LIS
1

8:00 am 01.11.2014 - 5:00 pm 02.11.2014

LIS
8

8:00 am 08.11.2014 - 5:00 pm 09.11.2014

LIS
15

8:00 am 15.11.2014 - 5:00 pm 16.11.2014

Přihlašovací formulář

Tréninkové pomůcky

Dne 14.05.2012, 08:44 napsal Jiří Formánek
recenze-taktifol-taktika-i-pro-zapasy-venku RECENZE  V přechozích měsících jsme na stránkách trenérského portálu fotbalových trenérů www.trenink.com přinesli recenze několika tréninkových pomůcek, které používali ale...

Knihy

Dne 01.09.2006, 15:50 napsal Jiří Formánek
recenze-fotbal-kondini-trenink8 Na stránkách trenérského portálu trenink.com přinášíme další recenzi na knihu s tématikou fotbalového tréninku, publikaci vydalo tento rok Grada Publising a pod knihou je podepsán...

Rozhovor: Rozvoj rychlostních schopností hráčů fotbalu

Hodnocení uživatelů:  / 0

V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé.

Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s rozvojem rychlostních schopností fotbalových hráčů.

Číst dál...

Aktuální téma: Velikost hřiště pro tréninkové hry a cvičení

Hodnocení uživatelů:  / 0

  AKTUÁLNÍ TÉMA   "Velikost herního prostoru, ve kterém probíhají tréninkové hry a cvičení, rozhoduje o tom, zda naplánované cvičení splní cíl pro který bylo zařazeno do tréninku a bude dodržena požadovaná intenzita," říká trenér Jiří Formánek.

Při stanovování velikosti herního prostoru je třeba mít vždy v patrnosti věkovou kategorii pro kterou je trénink připraven, počty hráčů kteří jsou zapojení do cvičení, intenzitu které chce trenér dosáhnout a hlavní cíl cvičení.

Číst dál...

Rozhovor: Přechod mezi dorosteneckou a mužskou kategorií

Hodnocení uživatelů:  / 0
 AKTUÁLNÍ TÉMA  V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé. 
 
Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.
 
Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s důležitými aspekty přechodu mezi dorosteneckou a mužskou věkovou kategorií. Zaměříme se na důležitost jednotlivých aspektů ve fotbalové přípravě mládežnických týmů, sportovní přípravu, společenské vlivy a psychologické aspekty.

Číst dál...