Komentáře

MS U-20: Analýza utkání Česká republika - Rakousko 2:0 (2:0)

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Informace
Napsal Jakub Havránek Zobrazeno: 6196
Image V tomto článku, který na stránkách web magazínu českých a slovesnkých fotbalových trenérů trenink.com aktuálně zařazujeme, by chtěl autor a trenér Jakub Hávránek poukázat na některé faktory týmového herního výkonu ve hře naší fotbalové reprezentace do 20 let v semifinálovém utkání proti výběru Rakouska na mistrovství světa v Kanadě.

Byl bych velice rád, abyste své názory na hru českých mladíků nebo na moje čistě subjektivní názory reagovali v komentářích za článkem, protože jsem si plně vědom, že právě v této velice důležité činnosti trenéra pokulhávám. Každý váš příspěvek určitě obohatí nejen mě, ale zcela určitě širokou odbornou trenérskou veřejnost.
Číst dál...
 

Mistr české ligy? Kdo vyhraje další ročník Gambrinus ligy?

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Informace
Napsal Kryštof Pokorný Zobrazeno: 5628
Image To je otázka, na kterou může odpověď být mnohem těžší, než se na první pohled zdá.

V popředí jsou týmy, které jsou favorizovány každý ročník a to hlavně Sparta, u které se domácí úspěch z pohledu vedení a fanoušků bere jako samozřejmost! Jako další tým, s kterým se musí počítat, je obhájce loňského titulu Slovan Liberec, který sezónu začal v domácí soutěži bezchybně a myslím si, že všechny přesvědčil, že v dalším ročníku by mohly být jeho cíle stejné, protože po 3 utkáních vede domácí soutěž před Mladou Boleslavi a Slavii.

Za zmínku stojí vítězství Liberce v minulém kole právě proti Slávistům, a to ještě k tomu na hřišti Pražanů. Řekl bych, že hlavním úspěchem libereckých je skvěle organizovaná obrana a souhra zadních řad s postupným přechodem do útoku. I proto po třech kolech má Slovan skóre 6:0.
Číst dál...
 

Lehmann na "talíř" nedosáhl, Larsson dal námět filmovým scénaristům

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Informace
Napsal Petr Wiecek Zobrazeno: 5297
Image Neopakovatelné představení předvedli v pařížské aréně Stade de France aktéři finále Champions league - anglický Arsenal a španělská Barcelona. Bohužel "režisér" sudí Hauge byl ve svém světě a ten se totálně do tohoto dění nehodil!

Barcelona tak v jednom týdnu slavila dva tituly, domácí minulý týden a evropský včera. A to nejdůležitější zápas sezóny musela otáčet, neboť dvacet minut před koncem prohrávala 0:1. Španělskými hrdiny se nakonec stali Eto´o a Belletti. Smutným hrdinou pak londýnská brankářská dvojka Almunia, která musela v polovině prvního dějství vystřídat vyloučeného Lehmanna a Arsenal hrála takřka celý zápas o deseti.

Arsenal vstupoval do zápasu s nálepkou nejlepší mančaft v defenzivní činnosti. Vždyť deset utkání v řadě v Lize mistrů neinkasoval.
Číst dál...
 

Zajímavá podívaná-nejlepší defenziva versus nejlepší ofenziva!

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Informace
Napsal Petr Wiecek Zobrazeno: 5952
Image Ve středu se hraje na stadiónu Stade France v Paříži finále nejprestižnější klubové soutěže Champions league. Barcelona oslavila před týdnem další mistrovský titul a chystá se v oslavách pokračovat. Arsenal neslavil nic, protože chystá oslavy až nyní.

Nicméně, pojďme od spekulací, kdo zvítězí ve finále. Pravda je, že se střetne nejlepší defenziva s nejnebezpečnějším útokem této sezóny. Přeloženo do řeči laika - Arsenal versus Ronaldhino a Etoó. A vím o čem mluvím, londýnský klub, včele s brankářem Lehmannem nedostal v Lize mistrů branku v deseti zápasech v řadě!
Číst dál...
 

Finalisté hráli na údržbu, v semifinále gól nepadl

Hodnocení uživatelů:  / 0
Nadřazená kategorie: Informace
Napsal Petr Wiecek Zobrazeno: 4889
Image Paříž, 17. květen 2006. Tudy se budou ubírat očí všech fotbalových nadšenců. V městě romantiky se odehraje ve zmiňovaný den finále prestižní klubové soutěže Champions league. Soupeři? Arsenal (poprvé v historii) a Barcelona (poprvé od roku 1994).

Řada fotbalových fajnšmekrů byla lehounce naštvaná na obě semifinále. V odvetách totiž nepadl ani jeden gól a obě postupující mužstva profitovala z prvních zápasů, kdy vyhrála o jednu jedinou branku. V úterý Arsenal hrál "zanďoura", ve středu si na vlastním hřišti Barcelona hlídala hubený náskok, jako oko v hlavě. A nepřidala nic na víc. Vyjma dvou šancí Eto´a a jedné Belletiho.
Číst dál...
 

Strana 1 z 4

Knihy

Dne 28.03.2006, 15:45 napsal Jiří Formánek
recenze-kompenzani-cvieni Další knihou s názvem Kompenzační cvičení, kterou má redakce web magazínu fotbalových trenérů trenink.com k dispozici pro recenzi na těchto stránkách vydalo v létě minulého roku...

Přihlašovací formulář

Rozhovor: Rozvoj rychlostních schopností hráčů fotbalu

Hodnocení uživatelů:  / 0

V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé.

Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.

Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s rozvojem rychlostních schopností fotbalových hráčů.

Číst dál...

Aktuální téma: Zimní přípravné období

Hodnocení uživatelů:  / 0
 AKTUÁLNÍ TÉMA  Rok co rok se to opakuje a ani letos tomu nebude jinak. Je co se rozloučíme se starým rokem, tak fotbalisty všech věkových kategorií i výkonnostních úrovní čeká připravené a pečlivě naplánované zimní přípravné období.
 
Na stránkách trenérského portálu vyšly v minulosti k zimní přípravě dva zajímavé rozhovory. První s názvem Jak naplánovat zimní přípravu? se zaměřil především na to co má být obsahem zimní přípravy a upozornění na to, že zimní příprava nezačíná až v lednu.
 
Druhý rozhovor Zimní příprava trochu jinak byl o nových trendech v plánování zimní přípravy fotbalistů a zda je možné tyto trendy aplikovat i u týmů nižších úrovní?

Číst dál...

Rozhovor: Přechod mezi dorosteneckou a mužskou kategorií

Hodnocení uživatelů:  / 0
 AKTUÁLNÍ TÉMA  V seriálu rozhovorů na stránkách trenérského portálu www.trenink.com se pokoušíme otevřít debatu k tématům, která by měla zajímat trenéry v klubech na všech výkonnostních úrovních, tak u různých věkových kategorií od přípravek počínaje až po dospělé. 
 
Dnešní aktuální téma rozebírá a na otázky odpovídá Jiří Formánek, trenér který působil jak u mládeže, tak u dospělých od divize po druhou ligu. V současné době je editorem stránek www.trenink.com.
 
Cílem článku je seznámit trenéry mládežnických dorosteneckých týmů s důležitými aspekty přechodu mezi dorosteneckou a mužskou věkovou kategorií. Zaměříme se na důležitost jednotlivých aspektů ve fotbalové přípravě mládežnických týmů, sportovní přípravu, společenské vlivy a psychologické aspekty.

Číst dál...