Další zajímavou tréninkovou jednotkou – tentokrát určenou pro hráče mladšího a staršího dorostu a zaměřenou na vedení a ovládání míče, na rychlou práci s míčem – od německého trenéra Horsta Hrubesche uveřejnil na svých stránkách německý server www.dfb.de.

V prvním bloku průpravné části je mužstvo rozděleno do tří stejně velkých skupin po čtyřech až šesti hráčích. Hráči se pohybují po hřišti ve skupinách za sebou s dostatečným rozestupem a na pokyn trenéra provádějí požadované individuální činnosti s míčem.

V druhém bloku průpravné časti je mužstvo rozděleno na dvě, respektive tři šestičlenná družstva, která hrají, v prostoru mezi polovinou hřiště a pokutovým územím a šířkou pokutového území, průpravnou hru 6:6 na šest oboustranně průchozích branek, které jsou velké přibližně 1,5 metru.

V prvním i druhém bloku hlavní části je mužstvo rozděleno na stanovištích, na kterých probíhá herní kruhový trénink s intervalem zatížení a intervalem odpočinku, které stanoví trenér dle svých záměrů a cílů tréninkové jednotky.

V závěrečné části je družstvo rozděleno na tři čtyřčlenná družstva. Dvě družstva hrají průpravnou hru 4:4 v prostoru prodlouženého pokutového území na dvě velké branky s brankáři a třetí družstvo vyklusává.

Tréninková jednotka – Dorost 8.6.2004

Průpravná část 1
Průpravná část 2
Hlavní část 1
Hlavní část 2
Závěrečná část
{moscomment}