Tréninková jednotka trenéra Ralfa Petera je připravena pro ženský národní tým Německa U17, ale lze ji aplikovat i pro žákovský a dorostenecký fotbal s upravením poměru zatížení. V prvním bloku průpravné části pracuje ženstvo společně, je rozděleno do dvojic s jedním míčem a jednotlivé dvojice provádí jednoduché herní činnosti – přihrávání, zpracování a vedení míče.

V druhém bloku průpravné časti pokračuje ženstvo ve dvojicích a tentokrát se zaměřuje na dlouhé přihrávky vzduchem na 15- 35 metrů.

V prvním bloku hlavní části hraje tým průpravnou hru 6:6 na šest branek. Krajní branky slouží k převedení míče, to znamená, že úkolem je převést míč přes spojnici dvou kuželů. Branky uprostřed plní svou klasickou funkci. Hrací prostor je mezi polovinou hřiště a pokutovým územím.

V druhém bloku hlavní častí se hráčky soustředí v rohu hřiště, každá s míčem a dle obrázku plní určené úkoly. Na stanovišti (1) dlouhou přihrávku do pokutového území, na stanovišti (2) střelbu ze strany a v posledním případě (3) řešení situace 1:1 na brankářku.

V závěrečné části využívá trenér Ralf Peter organizaci stejnou jako v prvním bloku hlavní části, s tím, že za zónou, kterou musí hráčky projít s míčem pod kontrolou jsou dvě velké branky s brankářkami.

Tréninková jednotka – U17 ženy 25.5.2004

Průpravná část 1
Průpravná část 2
Hlavní část 1
Hlavní část 2
Závěrečná část
{moscomment}