Image Středeční cvičení, tedy třetí cvičení tohoto týdne je shodou okolností i třetí částí sedmidílného seriálu s cvičeními pro brankáře, které lze stejně dobře zařadit jako rozcvičení před utkáním nebo také do běžného tréninkového procesu brankářů.

Autorem všech cvičení, které v českém překladu přineseme jsou od amerického trenéra brankářů Dese McAleenana, který působí v klubu MetroStars hrající MSL, americkou profesionální fotbalovou ligu.

Des McAleenan publikoval svých třináct brankářských cvičení na trenérském portálu soccerclinics.com, kde jsou v anglickém originále volně přístupné.

Angle Volleys - cvičení 5

Popis cvičení:

Dva náhradní brankáři nebo brankář s trenérem stojí ve vzdálenosti 5 až 7 metrů od brankáře - každý z jiné strany. Trenéři volejem nebo halfvolejem trefují brankářovu náruč. Počet opakování - 20x.
Hurdles - cvičení 6

Popis cvičení:

Dva náhradní brankáři nebo brankář s trenérem stojí ve vzdálenosti 5 až 7 metrů od brankáře a vytvoří pomyslný čtverec. Po straně po které se pohybuje brankář jsou tři překážky nebo kužely, které v bočním nebo čelním postavení k trenérům přeskakuje. Trenéři volejem nebo halfvolejem trefují brankářovu náruč. Počet opakování - 20x.


{moscomment}