SERIÁL  "Schopnost založit, vést a prosadit se postupným útokem středem hrací plochy odlišuje úspěšné týmy od těch průměrných," říkal u každého z článků autor seriálu.
 
Cílem všech seriálových cvičení s názvem Vedení útoku středem v systému 4:4:2 bylo naučit útočící hráče prosadit se vedením útoku středem proti zformované obraně soupeře, v případě že tým používá rozestavení 4:4:2.
 
Herní cvičení jsou určena pro věkovou kategorii starších žáků a dorostenců, ale samozřejmě také i u dospělých. Taktické cvičení je vhodné zařadit do hlavní nebo závěrečné části tréninku. 
 
 
Cílem herního cvičení je naučit hráče vést a zakončovat postupné útoky středem v klasickém rozestavení 4:4:2, kdy dva středoví záložníci hrají vedle sebe. V tomto cvičení akci zakončují hrajní hráči, který nabíhají po úrovni ofsajdového postavení a dostávají kolmou finální přihrávku.  
 
V tomto cvičení akci zakončují hrajní hráči, který nabíhají po úrovni ofsajdového postavení a dostávají příčnou finálního finální přihrávku od druhého krajního hráče. Finální přihrávce předchází jednodotyková kombinace.  
 
V cvičení akci zakončuje hrotový útočník, který zabíhá z hloubky pole za svého spoluhráče z útoku. Finální přihrávku dostává útočník od krajního hráče. Finální přihrávce předchází jednodotyková kombinace.  
 
Ve čtvrté části seriálu akci zakončuje hrotový útočník, který zabíhá z hloubky pole za svého spoluhráče z útoku. Finální průnikovou přihrávku dostává útočník od středového záložníka. Finální přihrávce předchází jednoduchá kombinace.  
 
 TIP REDAKCE