REDAKCE  Co přinesl poslední aprílový týden na stránkách portálu fotbalových trenérů www.trenink.com? Dva překvapivé finalisty domácího poháru, ve kterém Slavia doma nestačilo na jaře se trápící Zlín a druholigovou Opavu, které přehrála Mladou Boleslav.
 
V pondělí jsme se zaměřili na rotaci hráčů a přípravek v trojúhelnících, poté jsme se nacvičovali situace jeden na jednoho z pozice obránce i útočníka, ves tředu přinesli exkluzivní rozhovor Tomášem Heidenreichem a inspirovali se ve skotském klubu Aberdeen FC.
 
Přihrávky a rotace v trojúhelnících
Cílem cvičení nácvik přízemní kombinace pomocí krátkých a dlouhých přihrávek, přenesení hry z jednoho do druhého těžiště a rotace hráčů v trojúhelnících, které probíhá vždy po odehrání míče, tak aby hráči byli neustále v pohybu a k dispozici pro zapojení se do další kombinace.
 
Cvičení je určeno pro čtveřici hráčů, je možné ho využít jako součást rozcvičení nebo jako část hlavní náplně tréninku pro věkové kategorie přípravek a mladších žáků.     
 
 
Útoč a braň v situaci 1:1
Cílem cvičení je naučit hráče zakončit útočnou akci individuálním nájezdem na samotného brankáře a následné okamžité "přepnutí" do pozice bránícího hráče, který ma za úkol zabránit útočníkovi v zakončení, případně se pokusit o konstruktivní odebrání míče. Útočící hráči má výhodu v možnosti řešit situaci několika možnými způsoby.
 
 
Tomáš Heidenreich: Každý trenér si svůj životopis píše sám.
V rozhovoru se dozvíte zda bylo obtížné přejít z klubového fotbalu pod křídla fotbalové asociace, to že trénování mládeže je především o týmové práci, nikoliv o individuální kariéře a o novinkách zaváděných v tréninkovém procesu. 
 
Útočná kombinace Aberdeen FC
Cílem nácviku útočné kombinace je naučit hráče řešit situace na útočné polovině, kdy hráči postupují k brance soupeře postupným útokem. Cvičení je zaměřeno na součinnost dvojice útočníků a hráčů z levé nebo pravé strany záložní řady. Veškerá kombinace probíhá na jeden dotek a po zemi.  
 
Inspirací pro útočnou kombinaci je trénink skotského fotbalového klubu Aberdeen FC.
 
 
 TIP REDAKCE 
Václav Mrázek: Šok pro nás bylo, jakou životosprávu má dnešní mládež!