Cvičení seriálu s názvem Skotské běhy s míčem jsou inspirovány tréninkem fotbalové reprezentace Skotska. Cílem těchto cvičení obnova herní týmové kondice specifickou formou, tedy s použitím míče a střídám okamžiků, kdy hráč pracuje s míčem a kdy naopak je v intezivním běhu.
 
Cvičení je vhodné pro všechny věkové kategorie, především pak pro dorostence a dospělé, případně starší žáky. Cvičení má být součástí hlavní části tréninkové jednotky, která je primárně kondiční.
 
 
 

Kondiční trénink: Skotské běhy s míčem

Cílem herně-kondičního cvičení je zvýšit specifickou formou kondici týmu vše na hrací ploše a s použitím specických prostředků (vedení míče, přihrávky) a fotbalového míče. Do cvičení jsou zapojeni všichni hráči týmu, zatížení je rovnoměrně rozloženo, zatížení je střídavé, podobně jako v utkání.
 

Kondiční trénink: Skotské běhy s míčem (2.část)

Cílem cvičení druhé části seriálu je pracovat na udržení a zvýšení týmové kondiční připravenosti na hrací ploše, s použitím míče. V cvičení se střídají delší úseky zatížení a odpočinku.
 

Kondiční trénink: Skotské běhy s míčem (3.část)

V třetím díle seriálu je cílem cvičení je zvýšit specifickou formou kondici týmu. Do cvičení jsou zapojeni všichni hráči týmu, zatížení je rovnoměrně rozloženo, zatížení je střídavé, podobně jako v utkání. Dochází k opakovanému zatížení s míčem, bez míče a odpočinku.
 

Kondiční trénink: Skotské běhy s míčem (4.část)

Cílem kondičního cvičení je zvýšit specifickou formou kondici týmu vše na hrací ploše a s použitím specických prostředků (vedení míče, přihrávky) a fotbalového míče. Do cvičení jsou zapojeni všichni hráči týmu, zatížení je rovnoměrně rozloženo, zatížení je střídavé, podobně jako v utkání. Dochází k opakovanému zatížení s míčem, bez míče a odpočinku.
 

Kondiční trénink: Skotské běhy s míčem (5.část)

Cílem herně-kondičního cvičení je obnovit nebo rozvíjet specifickou formou kondici týmu vše na hrací ploše a s použitím specifických prostředků (přihrávky, vedení míče, přihrávky) a fotbalového míče. Do cvičení je aktivně zapojena polovina hráčů týmu, druhá polovina hráčů plní roli pasivních, narážejících hráčů.  V cvičení dochází k opakovanému zatížení s míčem, bez míče a odpočinku.
 
TIP REDAKCE