• Jako každý rok, tak ani tentokrát nevím zda v okamžiku, kdy čtete tento článek, stále na silvestrovskou půlnoc čekáte nebo půlnoc už odbila a rok s číslovkou 2023 je minulostí a zmizel v propadlišti dějin. V roce 2023 se po dlouhých letech pražská Sparta dočkala ligového titulu a fotbalová reprezentace doklopýtala, v papírově jednoduché kvalifikační skupině, na Mistrovství Evropy v roce 2024, které proběhne v sousedním Německu. Paradoxně ještě hůře kvalifikaci zvládl skupinový favorit Polsko, které bude muset o svou účast na šampionátu ještě bojovat.

  Fotbalová reprezentace už má jasno, že ve skupině se na Mistrovství Evropy utká s Portugalskem a Tureckem a počkat si bude muset na vítěze Play-off ligy C, což by papírově mělo být Řecko, ale šanci mají i Kazachstán, Gruzie nebo fotbalový trpaslík z Lucemburska. Přestože to tak na začátku prosince nevypadalo a po rezignaci trenéra reprezentace Jaroslava Šilhavého a jeho realizačního týmu vše směrovala ke jmenování Ivana Haška novým trenérem reprezentace, tak si budeme muset minimálně do ledna počkat. Otázka je, zda nás ještě nečeká nějaké další překvapení? 

 • Portál fotbalových trenérů www.trenink.com, nakonec jako všichni ostatní, se musel vyrovnat s téměř dva roky trvajícím válečným konfliktem na Ukrajině, který ovlivňuje nejen sport, ale fungování celé společnosti a celosvětové ekonomiky, konfliktu na Blízkém východě a stále přetrvávající inflací, která má vliv téměř na vše.            

  My jsme od fotbalové sezóny 2004/2005 již dvacátou fotbalovou sezónu adresou, kterou fotbaloví trenéři a hráči každý den zadávají - dnes již převážně do svých chytrých telefonů, tabletů, ale řada z vás stále i do notebooků nebo dokonce stolních počítačů - aby našli inspiraci pro přípravu svých tréninků a cvičení. Inspiraci pro fotbalovou a trenérskou práci, která nás - přes všechna úskalí - tolik baví a naplňuje.

 • Obecně platí a tím spíše během Vánoc - přestože velmi pravděpodobně tu a tam dojde k porušení obvyklé životosprávy - že je rozumné dodržovat úměrnost porcí a samozřejmě se vyvarovat přejídání. Snažte se omezit konzumaci množství nadměrně sladkých a tučných jídel. Je třeba také udržovat dostatečný pitný režim a vyhýbat se příliš sladkým nebo kalorickým (energetickým) nápojům. Pokud se rozhodnete konzumovat alkohol, dbejte na umírněnost, protože přílišné pití může ovlivnit hydrataci, regeneraci a ve výsledku výkon.

  Během vánočních svátků můžete upravit jídelníček pro fotbalisty tak, aby reflektoval vánoční atmosféru a zároveň zajistil dostatečný příjem živin pro udržení fyzické kondice. V článku přinášíme příklad jídelníčku, který kombinuje tradiční vánoční pokrmy s nutričně vyváženými volbami.

 • Potřebujete inspiracia hledáte tipy na vánoční dárky pro své fotbalisty? Máte doma malého fotbalistu, fotbalového puberťáka nebo fotbalového fanatika a chcete je opravdu překvapit pod stromečkem? Žádný strach, není to tak složité vybrat vánoční dárky pro kluky, přítele nebo manžela, který jim udělá skutečnou radost.

  Je na Vás, zda chcete své nejbližší pod stromečkem opravdu překvapit, dáváte přednost praktickému dárku nebo chcete splnit vysněné přání malému fotbalistovi? Důležité abyste svým nejbližším udělali radost. A kdy jindy, než o Vánocích

  Máme pro Vás spousty tipů na zajímavé, užitečné, praktické ale i originální vánoční dárky pro malé i dospělé fotbalisty. Je jedno, zda dárek vybíráte pro syna, vnuka nebo manžela.

 • Portál fotbalových trenérů www.trenink.com se i letos musel vyrovnat s doznívající celosvětovou pandemickou situací, která bez rozdílu zasáhla celou fotbalovou komunitu.  Úvod roku směřoval k tomu, že bychom se mohli vracet k normálu, na který jsme byli léta zvyklí. Kormidlem dějin následně otočil vpád ruského agresora na území Ukrajiny a téměř rok trvající válečný konflikt, který ovlivňuje nejen sport, ale fungování celé společnosti a zasahuje všehny odvětví ekonomiky.         

  My jsme od fotbalové sezóny 2004/2005 již devatenáctou sezónu adresou, kterou fotbaloví trenéři a hráči každý den zadávají - dnes již převážně do svých chytrých telefonu, tabletů, ale stále i do notebooků nebo dokonce stolních počítačů - aby našli inspiraci pro přípravu svých tréninků a cvičení. Inspiraci pro fotbalovou a trenérskou práci, která nás - přes všechna úskalí - tolik baví.

 • Jako každý rok, tak ani tentokrát nevím zda v okamžiku, kdy čtete tento článek, stále na silvestrovskou půlnoc čekáte nebo půlnoc už odbila a rok s číslovkou 2021 je minulostí a zmizel v propadlišti dějin. V roce 2021 proběhlo odložené Mistrovství Evropy ve fotbale, kam se naše reprezentace probojovala a postoupila ze skupiny, kde se utkala s Anglií, Chorvatskem a Skotskem. V osmifinále naše reprezentace zaskočila favorizované Nizozemí, aby následně o branku nezvládla čtvrtfinálový souboj proti Dánsku.  

  O pohárovou Evropu bojovalo pět našich týmů. Slovácko, které v lize předvádí sympatické výkony, doplatilo na evropskou nezkušenost. Plzeň se prokousávala kvalifikačními koly a skončila tesně před skupinovou fází. Do té se probojoval Jablonec, který do konce skupinové fáze bojoval o postup, ale solidní evropské výkony si vzali svou daň v podobě neodpovídajícího postavení ve ligové tabulce. 

 • Portál fotbalových trenérů www.trenink.com se letos, stejně jako v minulém roce, musel vyrovnat s celosvětovou pandemickou situací, která již po dva roky významně zasahuje fotbalovou komunitu nebývalou silou, bez rozdílů zda se jedná o profesionální, výkonnostní, amateréskou úroveň nebo mládežncký fotbal. Do dalšího roku si můžeme jen přát, aby se nám podařilo vrátit se do "normálního" stavu. Následující týdny a měsíce ukážou, zda jsme vykročili správným směrem.       

  My jsme od fotbalové sezóny 2004/2005 již osmnáctou sezónu adresou, kterou fotbaloví trenéři a hráči každý den zadávají - dnes již převážně do svých chytrých telefonu, tabletů, ale stále i do notebooků nebo dokonce stolních počítačů - aby našli inspiraci pro přípravu svých tréninků a cvičení. Inspiraci pro fotbalovou a trenérskou práci, která nás - přes všechna úskalí - tolik baví.

 • Portál fotbalových trenérů www.trenink.com se letos, stejně jako celý fotbalový svět, musel vyrovnat s celosvětovou pandemií koronaviru, která zasáhla fotbalovou komunitu a její dění nebývalou silou. Zda se, že jedinou možností, jak se alespoň trochu vrátit do "normálního" stavu je vakcinace. Následující týdny a měsíce ukážou, zda to je krok správným směrem.       

  My jsme od fotbalové sezóny 2004/2005 již sedmnáctou sezónu internetovou adresou, kterou fotbaloví trenéři každý den zadávají - dnes již převážně do svých chytrých telefonu, tabletů, ale stále i do notebooků nebo dokonce stolních počítačů - aby našli inspiraci pro přípravu svých tréninků a cvičení. Inspiraci pro fotbalovou a trenérskou práci, která nás - přes všechna úskalí - tolik baví.

 • Portál fotbalových trenérů www.trenink.com si letos obrazně vyzvedl svoj první občanku, přestože letos mu bylo patnáct. Přestože mu je již patnáct, tak stále věří na Ježíška. Narodil se v květnu 2004 a od fotbalové sezóny 2004/2005 je již šestnáctou sezónu internetovou adresou, kterou fotbaloví trenéři každý den zadávají, dnes již převážně do svých chytrých telefonu, tabletů, ale stále i do notebooků nebo počítače, aby našli inspiraci pro přípravu svých tréninků. Inspiraci pro fotbalovou a trenérskou práci, která nás - přes všechna úskalí - tolik baví.
   
  V roce 2020 se přiblížíme zase o rok dospělosti, ale stále sníme a máme svoje tajná přání. A kdy jindy si splnit přání než o Vánocích? Proto jsme se i letos, stejně jako v předchozích letech, rozhodli napsat Ježíškovi.

 • Dárky pro fotbalistyVánoční svátky se pomalu blíží a vy jako každý rok hledáte inspiraci na dárky pro své fotbalisty? Máte doma malého fotbalistu, fotbalového puberťáka nebo fotbalového fanatika a chcete je překvapit pod stromečkem? Žádný strach, není to tak složité vybrat vánoční dárky pro kluky, přítele nebo manžela, který jim udělá opravdovou radost.

  Je na Vás, zda chcete své nejbližší pod stromečkem opravdu překvapit, dáváte přednost praktickému dárku nebo chcete splnit vysněné přání malému fotbalistovi? Důležité abyste svým nejbližším udělali radost. A kdy jindy než o vánocích. 

 • Portál fotbalových trenérů www.trenink.com nám stárne, přestože mu bylo letos čtrnáct, tak stále věří na Ježíška. Narodil se v květnu 2004 a od fotbalové sezóny 2004/2005 je již patnáctou sezónu internetovou adresou, kterou fotbaloví trenéři každý den zadávají do svého mobilu, tabletu nebo počítače, aby našli inspiraci pro přípravu svých tréninků. Inspiraci pro práci, která nás - přes všechna úskalí - tolik baví.
   
  V roce 2019 si půjdme pro občanku, blížíme se k dospělosti, ale stále máme svoje sny a přání. A kdy jindy si splnit přání než o Vánocích? Proto jsme se i letos rozhodli napsat Ježíškovi.

 • Máte doma fotbalového trenéra a hledáte inspiraci na dárky k vánocům? Chcete si vybrata objednat vánoční dárek pro manžela, přítele, tátu nebo syna, z pohodlí domova, dostatečném předstihu, bez front u pokladen? Chcete svému nejbližšímu udělat pod stromečkem radost? 

  Překvapte ho fotbalovým dárkem, který nebude čekat a určitě mu zdělá radost. Podívejte se na několik vybraných tipů na zajímavé, užitečné, ale i praktické vánoční dárky pro fotbalové trenéry, které využijí hned v lednu, na začátku zimní přípravy.

 • Portál fotbalových trenérů www.trenink.com je zase o rok starší a přestože mu je již třináct let, ta stále věří na Ježíška. Narodil se v květnu 2004 a od fotbalové sezóny 2004/2005 je již čtrnáctou sezónu internetovou adresou, kterou fotbaloví trenéři každý den zadávají do svého počítače, aby našli inspiraci pro přípravu svých tréninků. Inspiraci pro práci, která nás - přes všechna úskalí - tolik baví.
   
  Pomalu se blížíme dospělosti, ale stále máme svoje sny a přání. A kdy jindy si splnit přání než o Vánocích? Proto jsme se i letos rozhodli napsat Ježíškovi.

 • Máte doma fotbalového trenéra a hledáte inspiraci na dárky k vánocům? Nemyslíme si, že vybrat vánoční dárek pro manžela, přítele, tátu nebo syna, by měl být nějaký problém. Moc dobře víme, že chcete svému nejbližšímu udělat pod stromečkem radost. Překvapte ho fotbalovým dárkem, který určitě nebude čekat.

  Máme pro Vás několik tipů na zajímavé, užitečné, ale i praktické vánoční dárky pro fotbalové trenéry, které využijí hned v lednu, na začátku zimní přípravy. 

 • Máte doma malého fotbalistu nebo trenéra a hledáte inspiraci na dárky k vánocům? Myslíte si, že vybrat vánoční dárek pro muže, který mu udělá opravdovou radost, je těžké? Chcete své nejbližší pod stromečkem opravdu překvapit nebo dáváte přednost praktickému dárku? Důležité abyste svým nejbližším udělali radost. A kdy jindy než o vánocích

  Máme pro Vás spousty tipů na zajímavé, užitečné, praktické ale i originální vánoční dárky pro malé i dospělé fotbalisty.